Jump to content

FK Partizan 2022/23


Barkley#34

Recommended Posts

Umor nas je stigao očekivano. Nemojte biti alavi, ovo je i dalje ogroman uspjeh s obzirom da imamo nekih 12-13 igrača u rotaciji.

Malo mačku teleća glava.
Tačno.
Malo je ovde talenta.
2/3 ekipe nam igra na energiju i kad nje zafali zapitaš se kako su uopšte došlo dovde.
Ako mogu na nekog da budem ljut, to je mlađa garda, od prošle godine se krenulo silazno.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dekifisher said:

Ja to gledam drugačije. Svaka utakmica Partizana u Evropi meni je praznik... potencijalne dve više.

Ovako smo izgledali i prošle godine u ovo vreme. Ne može da se igra sa 12 igrača.

Može i tako da se gleda. Tačno je da kad se pogleda početak sezone i sastav grupe svi bismo tada potpisali 9 bodova i drugo mesto a i tačno je da se ekipa lagano raspada od opterećenja.

 

Opet, kad su se već karte otvorile nadao sam se da ćemo u laganijem ritmu otvoriti proleće i možda uz dobar žreb napasti 1/4f. Ovako, opet sledi velika potrošnja, pitanje vremenskih uslova, u međuvremenu će biti i derbi, pa čak i da prođemo baraž bićemo ponovo isceđeni. 

 

Šta je tu je, moramo težim putem ali bar da uživamo u još jednom proleću u Evropi, koliko god da traje.

 

Čekaju nas: Bode, Aek Larnaka, Ludogorec, Braga, Šerif, Lacio, Karabag ili Trabzon.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bas je lose sve ovo izgledalo veceras. Bukvalno utakmica za zaborav. Uzasno glup nacin da se ispusti 1. mesto.

Ipak, u pitanju je grupna faza, pa valja gledati na stvari nakon 6 odigranih utakmica.

 

Tragican pocetak u Ceskoj, pa onda cudesan povratak sa igracem manje - neutrala
Fantastican pristup, ali manjak kvaliteta i koncentracije protiv Nice u Beogradu - prelazna ocena

Odlican pristup, odlicno spremljena utakmica u Nemackoj, dosta zicera propusteno - apsolutno prelazna ocena

Rutinirane svabe nedelju dana kasnije - apsolutno prelazna ocena

Gostovanje Nici - ispod zeljenog kriterijuma, presudio kvalitet domacina i nedostatak istog kod nas

Slovacko kuci - ispod kriterijuma

 

Ja zadovoljan, ne samo imajuci na umu kako su stvari izgledale pre Svetinog headera u Novom Sadu, apsolutno respektabilan performans u grupama, osetno vise pozitivnih stvari nego negativnih.

E sad, apsolutno je evidentno da su nam potrebni Pavlovic i Pantic koji iz povreda ulaze u rotaciju vise nego sto je realno za ocekivati uz obavezna pojacanja na zimu. Rotacija ne samo da nam je kratka, nego smo bolno predvidivi, a to nikako ne valja.

Menig ne samo da nije igrac po mom ukusu, nego njegova kontribucija je verovatno slicna sa onime sto bi dobili da je Jovic bio na terenu, a to je zabrinjavajuce. Voleo bih da se rastanemo, ali sumnjam da cemo nekoga zajebati. Mozda neke nase prijatelje iz Saudijske Arabije.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, kendrick said:

E sad, apsolutno je evidentno da su nam potrebni Pavlovic i Pantic koji iz povreda ulaze u rotaciju vise nego sto je realno za ocekivati uz obavezna pojacanja na zimu. Rotacija ne samo da nam je kratka, nego smo bolno predvidivi, a to nikako ne valja.

Menig ne samo da nije igrac po mom ukusu, nego njegova kontribucija je verovatno slicna sa onime sto bi dobili da je Jovic bio na terenu, a to je zabrinjavajuce. Voleo bih da se rastanemo, ali sumnjam da cemo nekoga zajebati. Mozda neke nase prijatelje iz Saudijske Arabije.

Šta god da bude u prvenstvu mi imamo zagarantovanu grupnu fazu najesen, a to znači i priliv novca, samo ostaje da se vidi koliko velikog. Pošto ćemo po prvi put barem biti lišeni neizvesnosti da li ćemo uopšte igrati jesen u Evropi ili ne, normalan klub bi već u ovoj pauzi počeo da pravi tim koji će biti iole konkurentan u jačoj konkurenciji a takođe i sposoban da izdrži više frontova a da u novembru ne umiru igrači na terenu. Važne utakmice koje nas čekaju na proleće, kao i drugi deo lige, uz nadu da će se i komšije bar malo strmopizditi, bi dali dovoljnu dozu adrenalina da se tim uigrava u realnim okolnostima koje nose pritisak i da pokuša da ostvari što bolji rezultat do kraja aktuelne sezone.

 

Nažalost, iskustvo govori da je teško očekivati da ćemo se mi tako ponašati.

 

Menig je u ovoj seriji utakmica par mečeva odigrao stvarno dobro, ali je na ostalim uglavnom iritantno neprimetan. To je premalo za ulogu koju ima. Mislim da bi Jović trenutno bio još gori ali da bi Terzić, sa svim svojim manama, bio bar na istom nivou ako ne i bolji.

Link to comment
Share on other sites

Video sam danas Petrica na Adi, igra onaj sport sto ne znam kako se zove, a lici na tenis sa zidom (ne skvos, nego nesto ultra popularno u poslednjih par godina). Mislim da je i Pandurovic bio s njim.

 

Istu trenerku nosi kao na utakmicama 😁 kralj

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Popović – Ilić, Vujačić, Saničanin – Živković, Fejsa, Natho, Urošević – Pantić, Dijabate – Rikardo

 

Zanimljiv sastav i postavka. Ne sviđa mi se eksperimentisanje sa tri štopera u ovom jačem meču jer nam do sada to nije išlo ali videćemo. Ne znam kako će Živković sačuvati desni bok.

 

Da vidimo kako će se ilić snaći. Neka mu je sa srećom. Inače sam razmišljao o tome da bi trebalo da dobije veću šansu na proleće, da bismo videli koliko može u ovom trenutku da ponudi. 

 

Edit: brži Stiletto sa sastavom.

Edited by Barkley#34
Link to comment
Share on other sites

Gol ni iz cega.
Nadam se da nece menjati Ilica jer bi to mogao da bude psihicki lose za njega. Greska je sto je uopste poceo. Dobro, birao je njega za bonusa. Ali ako vec moze da bira bonusa manja je steta u napadu - Jovic ili Bazdar. Belic bese ima kartone? Sta se desava sa Andrade-om?

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...