Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

 

1 minute ago, Snjofko said:

Nijedan nije za klasu bolji od drugog. Ti si napisao ,,ni Mirotic nije mogao to da uradi" kao da je Mirotic Dzordan za Bogija. Ne bih uopste ulazio u to je bolji jer je nebitno jer svakako nije razlika u klasi.

 

Jer i da je Mirotic bolji, nije bolji u fazonu: ,,ako jedan Mirotic ne mere dizdominira brutalno Evroligom, cemu onda Bogi da se nada...".

 

Ниси добро разумео, нити је Миротић бољи за класу од њега а тек није обрнуто. Говорим у примеру Миротића да после такве нба сезоне није овде измислио топлу воду па не видим ни да Богдан то урадио.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Миротић је у евролигу дошао након сезоне у којој је у нба имао 15.2 поена 7.4 скокова. Богдан је ове сезоне био на 14/3.1/2.8. 

 

To je verovatno kumulativna statistika gde je veci deo sezone igrao za NO koji nije bio blizu PO.

 

Imao je slabije brojke u Milvokiju na kraju regularne sezone, nasao mu je Bad ulogu i iskreno sam mislio da ce ostati u NBA tamo jos par sezona. Bio je za sve sok sto je izabrao Barsu, nije da je propao pa da mu je Evropa bila jedini pravi izlaz. Verovano razni drugi faktori su ga usmerili da izabere slabiji evropski ritam utakmica

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bogoljub Gagic said:

 

Ниси добро разумео, нити је Миротић бољи за класу од њега а тек није обрнуто. Говорим у примеру Миротића да после такве нба сезоне није овде измислио топлу воду па не видим ни да Богдан то урадио.

Zato što je Bogi rodjeni lider i pobednik.

 

A Mirotićevih 20 ppg u EL je prilično dominantno. Da ima malo tu crtu kao Bogi kad mu Dulo sipa drogu u oči i da nije čouker, uzeo bi par Evroliga i MVP titula i pricali bi o apsolutnoj dominaciji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dekifisher said:

Jeste, očajan je, zato mu pojačali ugovor na samo 68 miliona za 4 godine.

Valjda da ga motivišu.

Kad su bolidi. Ne zasluzuje ni pola od toga kako igra tamo otkako je trejdovan iz Sakramenta.

6 hours ago, DameTime said:

 

Bogdan je što se tiče reprezentacije najbolji basket odigrao 2019. godine, iako nažalost nismo došli do medalje. On je mnoge aspekte igre unapredio otkako je u NBA: odbranu, brzinu izbačaja, spot up, off the dribble šut itd. Jedino manje koristi prodor ali je to razumljivo jer su u NBA baš aždaje na njegovim pozicijama, dok će mu u FIBA košarci biti lakše i na ulazu. 

Po meni najbolji je bio 2017  godine gde je ekipu doveo do finala. Do duse taj turnir nije bio bas toliko jak zbog mnogih otkaza ali finale je finale i tu je igrao poprilicno dobro kao i organizator igre. Mislim da  mu je taj turnir bio najkompletniji.

Edited by Miki8
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bogoljub Gagic said:

Васа има једну од најбољих ел каријера генерално. Његова ел каријера је боља од Теодосићеве, а овде се често о Васи пише као да је Јарамаз. Како је нпр Рики Рубио игра за Шпанију све до сп 2019? Ко може гарантовати да најбољи играч ел неће за 2 месеца узети медаљу на сп и бити члан идеалне петорке?

Micic ima vise titula i bolji je igrao  na final four-ovima. Ali za mne licno  Teodosic je  veca evroligaska legenda od njega, igrao je u mnogo kvalitetom jacoj evroligi kada je bio u najboljim igrackim  godinama plus ima mnogo duzi kontinuitet kao top  igrac u tom takmicenju .A  i lepsa mi je Teova igra od Miciceve😄 

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bogoljub Gagic said:

Васа има једну од најбољих ел каријера генерално. Његова ел каријера је боља од Теодосићеве

 

Damn, kako se nisam setio da ovo nekako provučem u postu na KKCZ transfer temi, realno je dosta efektnije od onoga sa De Koloom.

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, uini said:

nba igraci svakako imaju limitiran period tokom leta, kada im je dozvoljeno da igraju za repku. glavni problem je bio euroleague-fiba i ako je to reseno, mi cemo svakako imati ozbiljnu ekipu bez nba igraca.

 

Ma ne treba uopste da bude prozora, osim ako ne misle da stopiraju NBA sezonu.

 

Postoje nekoliko reprezentacija koje imaju superstarove u NBA, a jednog ili nijednog EL igraca. Meni je vise fer da onda svi u kvalifikacijama imaju trecerazredne reprezentacije, nego da Slovenija igra bez Doncica, a Srbija sa svim EL igracima bez BB i Jokica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

Generalna proba protiv tima s kojim smo u grupi na SP? Dobro...


2019. smo igrali 2 puta protiv Italije sa kojom smo bili u grupi (na Akropolis Kupu i u Kini pre prvenstvo), tukli smo ih sva tri puta pa neka se ponovi i sada. Praksa u kosarci nije neobicna. Desavalo nam se to x puta zadnjih 20 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

SK pise da je Kari otputovao na Krit na EP U20 (mozda mu niko nije javio da smo ispali) i nakon kraja prvenstva ce sastaviti spisak - po pisanju SK u toku sledece nedelje. 
Ako je tacno to sto je Bojdo napisao da je okupljanje 20.07. ce verovatno izaci dan pre (moja pretpostavka). 

 

:roflmao: Uopšte ne deluje nemoguće...

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

SK pise da je Kari otputovao na Krit na EP U20 (mozda mu niko nije javio da smo ispali) i nakon kraja prvenstva ce sastaviti spisak - po pisanju SK u toku sledece nedelje. 
Ako je tacno to sto je Bojdo napisao da je okupljanje 20.07. ce verovatno izaci dan pre (moja pretpostavka). 

24.07  u 18:00

Edited by Bojdo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...