Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 hour ago, Kooineeperk said:

Ne kao Konchar, ali kao Doncic, braca Dragic, Radoncic... itd.

Meni je sa jedne strane krivo što Dončić ne igra za Srbiju, jer bismo imali ekipu da se u dva naredna olimpijska ciklusa bijemo sa Amerikancima bez ikakvog kompleksa, ali, ako hoćemo da budemo pošteni, Luka objektivno nema mnogo veze sa Srbijom, nikad tu nije živio, majka mu je Slovenka, otac mu je rođen i cijeli život živio u Sloveniji, ne računajući jednu polusezonu koju je odigrao u Kraljevu. 

Mislim, Veseli je igrao u Srbiji, dobro govori jezik, sluša našu muziku (da se ne izražavam dalje na tu temu...) i žena mu je iz Srbije, mnogo konkretnije veze ima sa Srbijom od Luke, uprkos porijeklu.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Meni je sa jedne strane krivo što Dončić ne igra za Srbiju, jer bismo imali ekipu da se u dva naredna olimpijska ciklusa bijemo sa Amerikancima bez ikakvog kompleksa, ali, ako hoćemo da budemo pošteni, Luka objektivno nema mnogo veze sa Srbijom, nikad tu nije živio, majka mu je Slovenka, otac mu je rođen i cijeli život živio u Sloveniji, ne računajući jednu polusezonu koju je odigrao u Kraljevu. 

Mislim, Veseli je igrao u Srbiji, dobro govori jezik, sluša našu muziku (da se ne izražavam dalje na tu temu...) i žena mu je iz Srbije, mnogo konkretnije veze ima sa Srbijom od Luke, uprkos porijeklu.

 

 

Mislio sam na srpsko poreklo sa oceve strane. Jeste otac rodjen i veliki deo zivota i karijere proveo tamo, ali ocigledno da je znao kako da vaspitava dete. 🙂

 

1285001_untitled1214536315465_ff.jpg

 

Ima takvih primera i za Partizan, da ne mislis da je ovo nesto navijacki obojeno. 

 

Sad ne znam kakve su bile price, da li je nas savez ikada iskazivao interesovanje za Luku da zaigra za nas u mladjim kategorijama, ako nije to je nas fejl.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Nigde veze.

 

Luka igra sa zarom gde god i za koga god da je u svojoj karijeri igrao. Takav je tip. 

 

pa ima negde veze, zato što bi lakonski preskočio olimpijadu pred potpisivanje el grande ugovora da mu nije stalo do slovenije.

on sloveniju doživljava kao svoju domovinu, to što navija za zvezdu je više u segmentu nigde veze i osećaja pripadnosti nekoj zemlji.

 

da je on nezainteresovan za sloveniju, meni bi bilo žao što ne igra za srviju. kada je već ovako, onda tu po meni nema mesta žaljenju, jer dečko igra za svoju domovinu i to je valjda normalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo bez mediokriteta i kratkorocnih resenja i eksperimenata. Ako je Kari stvarno mislio na Pantera, Voltersa, Pejdza, Enisa (ughhhh!) - neka, hvala. Cenim neke od tih igraca (ok, samo prvu dvojicu), ali nam EC/EL prosek ne zavrsava posao. Samo top flight superstar, i to jedan, na duze staze, na poziciji za koju procenimo da je najosetljivija.

 

Mada, neki forumasi ce sigurno reci - kad vec prodas dusu djavolu, isto ti je imao jednog ili petoricu stranaca.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Mada, neki forumasi ce sigurno reci - kad vec prodas dusu djavolu, isto ti je imao jednog ili petoricu stranaca.

 

ja bih uzimao po 5 do 7 stranaca isključivo za ove prozore. namerno ne bih koristio domaće osim igrača koji baš insistiraju.

 

a onda na turnirima samo maćado a ovim strancima što su nas proveli kroz prozore vučić uruči ordenje za izuzetno vladanje.

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Sad ne znam kakve su bile price, da li je nas savez ikada iskazivao interesovanje za Luku da zaigra za nas u mladjim kategorijama, ako nije to je nas fejl.

Njegova majka kaže da ga iz Srbije nisu zvali, da su Španci pokušali da ga vrbuju, ali da je Slovenija uvijek bila jedina opcija.

 

https://www.youtube.com/watch?v=fUqZZD7xV6Q&t=687s

 ne znam što neće vid'o da se ukreveti

Edited by Beonegro
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

Ovo bih bez problema radio ako imaju veze sa Srbijom. Ne samo susedima, vec i drugim drzavama u koje su emigrirali ili poslom otisli nasi ljudi. 

 

Ne kao Konchar, ali kao Doncic, braca Dragic, Radoncic... itd.

Još jedna stvar i neću više: mnogo više osnova košarkaški savez CG je imao da pretenduje na Bogdana, nego srpski na Luku ili Gorana Dragića.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, uini said:

 

ja bih uzimao po 5 do 7 stranaca isključivo za ove prozore. namerno ne bih koristio domaće osim igrača koji baš insistiraju.

 

a onda na turnirima samo maćado a ovim strancima što su nas proveli kroz prozore vučić uruči ordenje za izuzetno vladanje.

 

A jel razmislio sta bi bilo kad bi stranci ispali u kvalama kao poslednji u grupi? Jos namestas Vucicu da deli ordenje, pa kakav si bre to covek, mislim stvarno...

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Svaki klinac koji ovde (košarkaški) odraste ili ako npr. dođe sa 18-19 pa guli po Srbiji desetak godina pre nego što ga se sete je naša bratija i mirne duše po meni ima mesta u nacionalnom timu. Isto tako i oni koji su poreklom odavde a rođeni negde drugde, ako žele, naravno. Ne volim lešinarenje, ali nemam problem da naši kulturno popričaju sa tim malcem ili već odraslim čovekom u inozemstvu i pozovu ga da igra za nas, pa ako hoće-hoće. To što su možda prošli mlađe kategorije neke druge zemlje mi nije problem jer može da bude splet okolnosti, neko prirodno uklapanje u sredinu, dodatni motiv da treniraju u mlađem dobu, a kad dođe vreme za konačnu odluku, tad su već drugačiji, zreliji ljudi, koji mogu drugačije da se odnose prema tom pitanju u odnosu na vreme kad su imali 15-16 godina.

 

Narafski, ako klinac iz pomenutog Čada (Čađanin, Čađo?) u nekom trenutku oseti zov korena, nema frke, srećan put i buraz, nemoj puno protiv nas.

 

Rent-a-slučajni prolaznici kroz našu košarku ni-ka-da. Mene ta ekipa ne bi zanimala pa taman da lupaju ćuške ostatku sveta.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Naturalizovanje igrača potpuno obesmišljava reprezentativni sport i drago mi je što Litvanci i mi, kao dve prevashodno košarkaške nacije, nismo podlegli tom trendu.

 

Naravno ne mislim da za Srbiju treba da igraju samo Srbi, već svako koje rođen i odrastao ovde i/ili smatra Srbiju svojom domovinom i čast mu je da je predstavlja.

Niko normalan nema ništa protiv Alena Smailagića, Marija Nakića, Stefana Pena, pa ni igrača afričkog porekla ukoliko mu je životna priča slična Adetokumpovoj... a travestije poput igranja Mekejleba za Makedoniju, Kuka za Crnu Goru, Rendolfa za Sloveniju... su mi potpuno neprihvatljive.

 

Samo je pitanje vremena kada će pravila koja dozvoljavaju jednog naturalizovanog igrača, dozvoljavati 2, pa 3, pa 4... i tako sve do momenta kada se reprezentetivna takmičenja neće nimalo razlikovati od klubskih. Time se vrlo lako može doći do apsurdne situacije da npr. Velika Britanija za ogroman novac "naturalizuje" 12 NBA košarkaša i postane prvak Evrope iako joj je košarkaška tradicija ravna našoj hokejaškoj.

 

Pirketa obožavam, ali ovaj njegov stav mi se nimalo ne dopada. Ostaje nada da većina košarkaša ima stav sličan Teovom po tom pitanju.

 

 

Edited by Stiletto87
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Stiletto87 said:

Naturalizovanje igrača potpuno obesmišljava reprezentativni sport i drago mi je što Litvanci i mi, kao dve prevashodno košarkaške nacije,

.....

 

Jaki su. Jaki su toliko da se moraju pomenuti. 

Snazni su kolko i mi, taman.

I istorijski smo egal, jesmo mi imali te imperije Dusana Silnog,

ali su nam i tada jako parirali sa tim svojim drzavama

po severu.

 

+

Da se nadovezem za strance, jesam ono na kvarno nabacio neku podrsku Pirocancu da dovede

tog 'mekejleba' digra,

prevashodno da se malo vise pokrene pitanje znacaja drzavnog dresa,

ali da, dok god budemo imali 12 igraca organic home grown, iz naseg kalupa

da istrce na teren stranci nam ne trebaju. (Nije ovo hint da necemo moci da skupimo 12)

 

Takodje sam jako za to da smanjimo ocekivanja, da uvidimo svoju poziciju u FIBA konstrukciji

i da se radujemo svakoj pobedi.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Све би било лакше да је Дончић на време приупитан за репрезентацију. Или уопштено приупитан

30 minutes ago, uini said:

 

nisam imao pojma da je danas i repka; navodno, SK1, pola9

А ртс? Избори су, преносиће сигурно и они. Сад преносе све

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...