Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 hours ago, laki pepe said:

S obzirom na potencijalne kandidate za ovaj prozor izrazavam duboko postovanje sto su Novica i Simon prihvatili poziv, a i Radulja koji se dobrovoljno jebata iz Kine da bi igrao.

Raduljica je skoro 3 nedelje u BG zbog situacije u Kini, što opet ne menja činjenicu da bi svakako došao da zaigra za reprezentaciju...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, LayupFromTheMidget said:

Jeste bas treba da budes Genije da peticu koja ima 10 kila vise guras na 4. To moze samo vizionar da uradi. 

 

Za početak, treba razlikovati igru sa dva centra i ovo o čemu ti pričaš. 

 

Drugo:

Jokić je u napadu uvek imao priliku da igra svoju igru, a u odbrani je uvek čuvao peticu. Kako je to onda četvorka? Protiv Argentine je gotovo ceo meč imao duel sa Skolom, na obe strane terena. Baš je pizda Sale što ga je sa toliko kila viška, stavio da čuva mladog i poletnog Skolu.

 

Inače, na tom meču nismo ni jednu jedinu sekundu imali dva visoka, a protiv Španije smo imali 10ak minuta ukupno i to je tu varijantu probao tek kada je bilo jasno da je Klaver pojeo Bjelicu.

 

Ali dobro, kao što rekoh, legenda živi, ljudi se naslađuju i to je to. Sive ćelije na stand by i udri.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Manu said:

Stvarno se zapatila ta glupost da smo protiv Argentine i Spanije igrali sa Jokicem na cetvroci, to nije istina. Istina je da smo na 5 utakmica prvenstva pre njih i 10 pripremnih igrali sa Jokicem na cetvorci.

Nije da je bitno, ali na koliko (od ovih 10) pripremnih je Jokic uopste igrao?

 

Mozda je to veci problem, nego pozicija?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mirko_pet said:

Nije da je bitno, ali na koliko (od ovih 10) pripremnih je Jokic uopste igrao?

 

Mozda je to veci problem, nego pozicija?

 

Propustali su i za neke druge reprezentacije glavni NBA igraci pripremne, ali onda kada su igrali nisu igrali sa drugom petorkom i van pozicije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Za početak, treba razlikovati igru sa dva centra i ovo o čemu ti pričaš. 

 

Drugo:

Jokić je u napadu uvek imao priliku da igra svoju igru, a u odbrani je uvek čuvao peticu. Kako je to onda četvorka? Protiv Argentine je gotovo ceo meč imao duel sa Skolom, na obe strane terena. Baš je pizda Sale što ga je sa toliko kila viška, stavio da čuva mladog i poletnog Skolu.

 

Inače, na tom meču nismo ni jednu jedinu sekundu imali dva visoka, a protiv Španije smo imali 10ak minuta ukupno i to je tu varijantu probao tek kada je bilo jasno da je Klaver pojeo Bjelicu.

 

Ali dobro, kao što rekoh, legenda živi, ljudi se naslađuju i to je to. Sive ćelije na stand by i udri.

A to što je igrao na 4 sve dok nije krenulo da gori pod nogama, to nema veze. Ne vidim kako je mogao da igra svoju igru kada je izuzimajući utakmicu sa Argentimo i pola utakmice sa Španijom, igrao u paru sa Milutinovim i Bobijem koji su van reketa neupotrebljivi, jedino je sa Raduljicom to bilo moguće i to kada je Raduljicu išao šut.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

I Španci i Argentinci su nas na tim utakmicama odučili od košarke, to je jedino bitno, ovo ostalo je palamuđevina.

Spanci nas razbili sa najcudnijom zonom koju sam video, pojeli nas takticki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Nije toliko cudna, koristi se, plus je Skariolo pomocnik u Torontu, koji je na isti nacin branio Kleja u finalu NBA. Bolje je pitanje zasto mi nismo mogli da odgovorimo na tu zonu. 

 

i to je, ponavljam makar treći put, jedina tekma koja se mogla spremati od kada je žreb završen 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ne sam Safete said:

Moja najveca zamjerka Saletu+ kompletnom strucnom stabu je ta zona.

Mislim, Kariola te iznenadi zonom, to je nesto poput putara kad ih snijeg iznenadi u januaru.

 

 

Ja imam dosta zamerki Saletu, na prvom mestu ovo što si ti napisao. Valjda je jasno da sa ovom pričom o Jokiću ne želim da opravdavam Saleta, nego samo da kažem da je ta priča o "četvorci" baš naivna. 

 

On ostaje prvi krivac, ali odmah iza njega ide Jokić sa katastrofalnom spremom, plus neki pojedinačni raspadi igrača, kao npr Bejlica protiv Španije, Jović koji je svojom nesigurnošću odmogao Jokiću u ogromnoj meri, Lučić generalno sa nedovoljnom agresivnošću u napadu, a poseban raspad protiv Španije, itd...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Danas pocinje nova epizoda u istoriji naseg trofejnog sporta,zbog cega nas sa pravom mnogi u svetu vide i gledaju kao "kosarkasku naciju",a ovde se po n-ti put vode rasprave o necemu sto je proslo i sto ne moze da se vrati. :ajme:
Sikter,bre,sa ovim! :classic_tongue:

Danas debituje Igor kao selektor Srbije i red je da mu pozelim(o) puno srece i uspeha!

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...