Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Јовић и даље може играти пристојну одбрану, пристојни дефанзивци су и Богдан и Гудура. Аврамовић може вршити притисак, Маринковић је одличан, тако да Јарамаз који је тотални безвезњак је баш непотребан. Међутим њега Пешић цени тако да веће су шансе да упадне у 12 а да испадне типа Добрић. 

У нападу очекујем 55-60 поена од Богдана, Недовића, Гудурића и Милутинова.

Link to comment
Share on other sites

Ti @uini pričaš o Avramoviću kao da nisi gledao prethodnu sezonu, sve što si rekao ja bih potpisao pre godinu dana, ali pričamo o igraču koji je kao 7-8 igrač Partizana imao najbolji plus minus u EL, i znao je gde mu je mesto u timskoj hijerarhiji. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, freethrow said:

Paradoskalno, Aleksa Avramović mi je od primera igrača na koju je spala repstacija i KKP došao do jednog od najbitnijih igrača obe ekipe. Užasno prost razlog: jedini igrač kojeg imamo u poslednjih desetak godina koji je brz.

 

2 godine (ne)igra u Partizanu,

cak je i treci plej,cesto povredjen, i nema neku minutazu, ali mnogo je borben, tako pokriva nedostatke(cesto sve promasi na utakmici) 

 

Po cemu on moze biti sada nesto bitan u  reprezentaciji,

mnogo vece uloge  imaju Nedovic ili Guduric u svojim klubovima(pa ce imati u reprezentaciji) 

O Jovicu(iako hronicne povredjen) da ne pricam koliko je sigurniji opcija od njega na pleju

 

Moze da bude dobar kao neki bek up, ispomoć, da je malo mladji, pa bi bio od velike pomoci u godinama koje slede,zato sto nas ceka buducnost(propast)kao u vaterpolu,rukometu, fudbalu.... 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, uini said:

ujedno ne delim taj neki hajp oko alekse avramovića, pošto je on u suštini microwave scorer, to mu je jedini pravi kvalitet;

 

Prvi i osnovni kvalitet mu je odbrana na lopti (baš zbog brzine, kao što je freethrow napomenuo) i to mu je bila uloga u Partizanu. U kom je takođe dijelio parket za znatno boljim napadačima od sebe, pa je to ne tako rijetko i funkcionisalo. I, što je takođe bitno, na njemu može da se vara i da mu se pušta šut kao Jaramazu i Joviću (koji nije drvo kao Jaramaz, ali nikada nije vjerovao u svoj šut).

 

Nevezano za ovo, ako Poku stavlja slike kako diže tegovi, a ovamo odjavi repstaciju, kunem vam se da ću lično otići da ga nabodem.

Edited by Beonegro
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ChrisJudd said:

Ti @uini pričaš o Avramoviću kao da nisi gledao prethodnu sezonu, sve što si rekao ja bih potpisao pre godinu dana, ali pričamo o igraču koji je kao 7-8 igrač Partizana imao najbolji plus minus u EL, i znao je gde mu je mesto u timskoj hijerarhiji. 

 

plus/minus nema nikakve veze s'tim da li igrač radi jednu ili više stvari dovoljno dobro.

ja kod njega ne vidim nikakav poseban kvalitet osim tih situacija u kojima se zapališka u šutu. 

zato i kažem, okej mi je da bude u sastavu, 10ak mins da provede u igri ako fercera to što zna.

 

ali iskreno, niti sam video plejmejking, niti odbranu kod njega, dok je u tranyiciji brz ali češće glup nego prosečno razuman

2 minutes ago, Beonegro said:

 

Prvi i osnovni kvalitet mu je odbrana na lopti (baš zbog brzine, kao što je freethrow napomenuo) i to mu je bila uloga u Partizanu. U

 

kul ako je tako. ja to nisam primetio. zuji nešto i borbeno se trudi

ajde, daj bože da je tako. onda nam jaramaz verovatno ne treba

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

pa nedović je brži od njega a uključi i mozak u toj brzini

 

Jeste, to se pogotovo videlo u Zvezdi. Meni je smešno koliko je zapravo Aleksaaa ograničeniji igrač (u teoriji) što se tiče skillseta, od Nedovića, a mnogo je konstantniji i zahvalniji igrač za tim.

 

Avramović nije plejmejker, u suštini se priučio za tu poziciju. Ume pristojno da prevede loptu i organizuje, brz je, agresivan na lopti (u odbrani) i ima šut. Na sve to pokazao je određeni kontinuitet u reprezentativnom dresu. 

 

Što se tiče odbrane, slažem se sa Bogoljubom da imamo pristojne defanzivce i u Bogdanu i Guduri. Mada će se oni nesumnjivo više trošiti u napadu. Meni se jako dopada versatilnost u rosteru, imamo par igrača koji mogu da igraju PG/SG i SG/SF skoro pa podjednako dobro.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

ovo je kao neka ironija.

onu drugu lajnu me je sramota i da citiram

 

Naravno da sam ironična, jer da je Nedović igrač koji češće uključuje mozak nego ne, bio bi mnogo korisniji svom timu u sezoni iza nas nego što je bio. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Јовић и даље може играти пристојну одбрану, пристојни дефанзивци су и Богдан и Гудура. Аврамовић може вршити притисак, Маринковић је одличан, тако да Јарамаз који је тотални безвезњак је баш непотребан. Међутим њега Пешић цени тако да веће су шансе да упадне у 12 а да испадне типа Добрић. 

У нападу очекујем 55-60 поена од Богдана, Недовића, Гудурића и Милутинова.


Meni je odbrana Gudurica prilicno precenjena, narocito kada brani brze bekove 1 na 1. U Feneru je to izgledalo dosta lose ako smo realni ove sezone.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vlaDixXx said:

2 godine (ne)igra u Partizanu,

cak je i treci plej,cesto povredjen, i nema neku minutazu, ali mnogo je borben, tako pokriva nedostatke(cesto sve promasi na utakmici) 

 

Istini za volju, prošle sezone je imao dvije mehaničke povrede (prelome šake, od čega jednu zato što ga je Tavareš bacio na pod), između toga je odigrao 23 utakmice EL bez zdravstvenih problema, nema istoriju hroničnih problema sa koljenima/leđima/Ahilovom tetivom koja bi ga diskvalifikovala iz ove priče.

Što se tiče tvrdnje da često promaši sve na utakmici, to mu se desilo 4 puta u EL, od čega su dvije utakmice na kojima je igrao manje od 4 minuta i promašio po jedan šut, a ostala dva puta je imao 0p za 14 minuta protiv Valensije u dvadesetom kolu i 0p za 10 minuta u trećoj utakmici četvrtfinala protiv Reala. Dakle neutemeljena tvrdnja čiji je jedini rezultat da učini da izgledaš neozbiljno.

 

Da se vratimo na suštinu, ne govorim o stavljanju Alekse Avramovića u ulogu lidera reprezentacije, razmišljem o tome koji je najbolji sidekick za Bogdana, Gudurića i - pretpostavljam - Nedovića, a za tu ulogu je bitno/presudno da to bude neko borben; I još što je bitno je da taj borbeni ima fizikalije koje će da isprate borbenost, a Aleksa ih ima, za razliku od Stefana Jovića, za koga takođe ne sumnjam da je borben.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih isključio mogućnost da će Pešić voditi 3 pleja (ako se Jaramaz oporavi), iz prostog razloga što imamo dosta staklenih igrača na 1 i 2 (Jović, Jaramaz, Nedović). Takođe mislim da će i na dvojci biti njih trojica (Bogdanović, Gudurić, Nedović) dok će Vanju verovatno pomeriti na trojku. Voleo bih da Poku dobije prednost u odnosu na Jovića. Ne zato što mislim da je talentovaniji, već zato što ima nešto više takmičarske košarke iza sebe. Uz to nam treba jedna takva atletska vetrenjača, kakvu dugo nismo imali. Ali, neka po tom pitanju jasniju sliku pruže pripremne utakmice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

ne bre, jović i poku idu zajedno

jović drugi strelac i skakač repke, poku prvi asistent i bloker

 Slažem se u potpunosti. Ja sam u tu jednačinu stavio "ili, ili", samo zato što će Pešić ispucati jedno mesto na Ristića, koji kao da mu je iz oka ispao. 😎

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

I to protiv mocne francuske centarske linije!! 😉

 

Tu noćnu moru nemoj da mi spominješ, makar dok ne počne prvenstvo... Mada sam stvarno optimističnija otkako def znamo na čemu smo s Jokićem. Ovi momci će se sigurno boriti.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, drgnk said:

 Slažem se u potpunosti. Ja sam u tu jednačinu stavio "ili, ili", samo zato što će Pešić ispucati jedno mesto na Ristića, koji kao da mu je iz oka ispao. 😎

 

Ako su Poku i Jović spremni i prisutni na pripremama, a u ovim okolnostima ne budu obojica u konačnih 12, onda je Pešić stvarno bivši trener.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DameTime said:

 

Tu noćnu moru nemoj da mi spominješ, makar dok ne počne prvenstvo... Mada sam stvarno optimističnija otkako def znamo na čemu smo s Jokićem. Ovi momci će se sigurno boriti.

 


Bice protiv te mocne centarske linije prilican fuckfest na obe strane - kontam da ce kombinovani sut obe ekipe biti 4/21.
Samo da se mi s njima sretnemo, jer bi to bilo polufinale, ostalo kako god 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...