Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Kako sad ovo?Ja stalno cujem nemamo vise talenata,selektor kaze nismo vise na onom nivou,treba razmisliti o strancima.Da,jos me boli ta izjava i ako stvarno bude radio u tom smeru treba javnost da reaguje ali mislim da nece biti potrebe,nakrcani smo talentom pa ne moze tako pogresiti.I jos jednom ne mora dobra reprezentacija pucati od kvaliteta a ja bih rekao da ne mora ni da juri instant rezultate po svaku cenu.Srecom mi smo trenutno u mogucnosti za svasta. 

Pre ovakvih izjava ljudi iz saveza i kuknjave o nedostatku talenta trebalo bi da se preispitaju zasto su dozvoljeni stranci vec u najmladjim uzrastima u Srbiji.Uglavnom fizicki predominatni crnci dovedeni da bi se ekipa priblizila najnebitnijim rezultatima u sportu(rezultati kluba u mladjim kategorijama).

Link to comment
Share on other sites

Quote

Selektor Srbije je zajedno sa direktorom reprezentacije Draganom Tarlaćem išao u SAD, gde je razgovarao sa svim srpskim NBA igračima. Bogdanović je rekao da je večerao sa delegacijom Košarkaškog saveza Srbije zajedno sa Nemanjom Bjelicom.

 

Jesam, da. Bili smo na sjajnoj večeri, bio je i Bjelica tu i svi zajedno pravimo dobru atmosferu", rekao je Bogdanović za "RTS".

 

Glavno pitanje bilo je da li će igrati na Evropskom prvenstvu u septembru.

"Nismo razgovarali o Evropskom prvenstvu. Videćemo da li ćemo ući u sastav Bjelica i ja", rekao je srpski reprezentativac.

 

A o čemu li su razgovarali, ako su ovi išli tamo da bi se razgovaralo o EP? 😅

Link to comment
Share on other sites

Quote

Dogovorili smo se da popričamo o tome kada se sezona završi. U ovom ritmu je. Pričali smo tokom godine, selektor Pešić i Tarlać su ga posetili. Sve što kažem sada će da se prenese u Srbiji i da se tumači ovako ili onako. Šanse su veće nego što su bile prošle godine. To će se brzo znati. Znam da ljudi ne veruju, Jokić želi da igra. Nije kao da mu ne pada na pamet. Izuzetan je sportista i mladić i drugi ljudi to ne znaju, jer ne komunicira, osim posle utakmice ili pre. Nema društvene mreže, ništa. Čovek živi u svom fenomenalnom svetu i to je to.

 

Miško o Jokićevom igranju za reprezentaciju. Da li da izračunamo verovatnoću (ne)zavisnih događaja?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Quote

„Znate kako, košarka, kako mi god okrenemo, znamo da je to kolektivni sport. Niko me ne pita da li će Kalinić da igra. Dosad me niko nije pitao. Šta mislite kako se Kalinić oseća? A, meni je Kalinić najvažniji igrač reprezentacije. Evo sad ovde vam direktno kažem – meni je Kalinić najvažniji igrač reprezentacije, kao što mi je bio Gurović“, kazao je Pešić.

Istakao je da mu najbolji igrač Crvene zvezde i MVP Aba lige „drži grupu, drži ekipu“ i da je „svuda na terenu“.

https://sportklub.rs/kosarka/reprezentacija-kosarka/pesic-jokic-zeli-da-igra-za-srbiju-kalinic-najvazniji/ 

 

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, srlepajce said:
13 hours ago, srlepajce said:

Evo sad ovde vam direktno kažem – meni je Kalinić najvažniji igrač reprezentacije,

 

E Sujeto, Sujeto...gde bi nam bio kraj na onakvom SP

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Drvimo dosta na temi o Jokicu, ali me vde i sad interesuje Poku.
Kako vidite njegovu ulogu u ekipi? S jedne strane, upravljaca loptom nikad previse, a sa druge strane, kako bi se uklopio u situaciji kada dobija lopte na kasicicu? Nisam ga puno pratio pa me interesuje misljenje ljudi koji jesu.

 

On a side note, u teoriji imamo brdo high-iq igraca, mogli bismo da imamo bas segsi protok lopte: Teo, Vasa, Bogi, Poku, Bjelica, Jokic, Raduljica 👹...a nisu operisani od mozga ni Gudra, Lucha, Kalina itd.

Edited by Marvin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Marvin said:

Drvimo dosta na temi o Jokicu, ali me vde i sad interesuje Poku.
Kako vidite njegovu ulogu u ekipi? S jedne strane, upravljaca loptom nikad previse, a sa druge strane, kako bi se uklopio u situaciji kada dobija lopte na kasicicu? Nisam ga puno pratio pa me interesuje misljenje ljudi koji jesu.

 

On a side note, u teoriji imamo brdo high-iq igraca, mogli bismo da imamo bas segsi protok lopte: Teo, Vasa, Bogi, Poku, Bjelica, Jokic, Raduljica 👹...a nisu operisani od mozga ni Gudra, Lucha, Kalina itd.

I ja sam baš mislio o tome pre neki dan. Kao prvo, hoće li da igra?

Link to comment
Share on other sites

(ako hoće da igra) ja pokua vidim kao onog x-sfrj mladog igrača, uber talenta od kojeg se ne očekuje ništa na ovom prvenstvu, već da skuplja iskustvo i minute i pravi neke kul odnose sa ekipom za sledeće sezone kada će biti naš kukoč za srednju klasu, koji hoće da igra za repku : i

 

super je poku, ja ga obožavam, al' to znate. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

super je poku, ja ga obožavam, al' to znate.

Razumem, long wingspan ti je slaba tačka.

 

Zajebancija na stranu, voleo bih da vidim kako izgleda u ozbiljnoj košarci kod Karija.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darko said:

Zajebancija na stranu, voleo bih da vidim kako izgleda u ozbiljnoj košarci kod Karija.

 

kari pušta one teške, penzionerske bale na to šta pokuševski može da postane. ja se nadam da će imati jak đir da dođe već sada a da će imati taj free ride koji sam pominjao, jer su glavne uloge već podeljene. i verujem da bi mu prijala rana jesen sa karijem jokićem teom i bogdanom i kalinom i ostalima

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

i verujem da bi mu prijala rana jesen sa karijem jokićem teom i bogdanom i kalinom i ostalima

Naravno da bi. Nadam se da on nije tolika budala (i ostali oko njega) da to ne ouči.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da vidimo sta smo imali pre godinu dana: 

 

On 5/26/2021 at 3:45 PM, Kooineeperk said:

Ala pucamo od MVPeva i First-team nagrada u repki... 

 

Micic MVP EL, MVP EL F4, first-team EL za 2021. 3 puta bio MVP kola u EL.

Lucic first-team EL za 2021. 2 puta bio MVP kola u EL. German Cup Final Four MVP.

Nedovic 2 puta bio MVP kola u EL. 

Teodosic MVP regularnog dela EC za 2021. First-team 2021. Jednom MVP kola u EC (polufinale).

Jokic MVP regularnog dela NBA lige 

Petrusev MVP regularnog dela ABA lige, Top scorer, First-team ABA za 2021., 2x MVP meseca, 3x MVP kola u ABA.

Milutinov MVP decembra u EL.

Kalinic MVP februara u EL.

Dobric MVP KLS finala. 😄 

 

 

one-more-drinks.gif

 

 

 

A ovogodisnji racun za sada izgleda ovako: 

 

Micic MVP EL F4, second-team EL za 2022. 3 puta bio MVP kola u EL, Alphonso Ford Top Scorer Trophy

Lucic second-team EL za 2022. 

Teodosic EC Finals MVP, first-team EC za 2022.

Jokic MVP regularnog dela NBA lige

Milutinov 2 puta MVP kola u EL

Kalinic MVP regularnog dela ABA lige, First-team ABA za 2022., ... 

...

 

 

Pa sta znam, slabo je ovo 😄 sta vi mislite? 

 

 

 

Edited by Kooineeperk
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...