Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 minutes ago, Stondisha said:

 

Jović/Nedović out  Gagi Milosavljević in.

 

Ne bi imao ništa protiv igramo sa dve petice raznosača jedno 20 minuta... a ti protivniče, ako imaš cojoñes, spusti se u small ball i probaj da nas pretrčiš 😄

 

onda Nedović out, jer svi smo mi selektori 🙂

Edited by begbie
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nedovic se jos nije oglasavao povodom ucesca na SP.  Polako, da se vidi ko ce se sve odazvati, ko ce u kakvoj formi doci na pripreme, a zatim i odraditi iste. Ovako unapred ne moze se doci do najbolje odluke. Najbitnije je da ce nosioci biti tu. 

 

Odgledah sada celu emisiju... neverovatno kakav je Don Vito Zalizone. Mangupski minira svog trenera, a i osecaju se njegove stetne namere 'ala dekkard' ka reprezentaciji.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim razlog da se Gagi vodi, razumem i stare zasluge i sve ostalo, ali ipak je trenutno daleko ispod Gudurića, Lučića, Nedovića i Kalinića. Baš slaba sezona za njega, dosta je usporio, što se odmah primeti. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Ne vidim razlog da se Gagi vodi, razumem i stare zasluge i sve ostalo, ali ipak je trenutno daleko ispod Gudurića, Lučića, Nedovića i Kalinića. Baš slaba sezona za njega, dosta je usporio, što se odmah primeti. 

 

Mnogo 'grize' kad igra za reprezentaciju. Kalina nije u toj konkurenciji jer je on ipak clan prve petorke, a Gagi bi verovatno pokrivao poziciju 3.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Mnogo 'grize' kad igra za reprezentaciju. Kalina nije u toj konkurenciji jer je on ipak clan prve petorke, a Gagi bi verovatno pokrivao poziciju 3.

Pa i Štimac grize kad igra za repku. Što ne znači da ima kvalitet za istu. Ne moraš sa Kalinićem da ga povrediš, poredi ga recimo sa Lučićem. 

 

Kako sada funkcionišu kvalifikacije za OI? Da li mesto može da se dobije na SP? 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Green23 said:

Pa i Štimac grize kad igra za repku. Što ne znači da ima kvalitet za istu. Ne moraš sa Kalinićem da ga povrediš, poredi ga recimo sa Lučićem. 

 

Kako sada funkcionišu kvalifikacije za OI? Da li mesto može da se dobije na SP? 

 

 

dve najbolje evropske idu na Olimpijadu

 

vrelo leto pred nama

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Green23 said:

Ne vidim razlog da se Gagi vodi, razumem i stare zasluge i sve ostalo, ali ipak je trenutno daleko ispod Gudurića, Lučića, Nedovića i Kalinića. Baš slaba sezona za njega, dosta je usporio, što se odmah primeti. 

 

Sve si u pravu, al igramo se selektora, u suštini, kad počnu pripreme, i u pripremnim utakmicama imaćemo jasniju sliku kako to izgleda i kakve su vizije Saleta. Ubeđen sam da će voditi 12 igrača koji su mu najbolji za tim.

 

Link to comment
Share on other sites

Zato sto Stime toliko grize zato je i igrao toliko puta za reprezentaciju. To nisu igraci koji su nosioci i koji treba da donesu onaj glavni kvalitet, jer nece igrati toliko mnogo. Stoga je pitanje ko sa tako malom ulogom, moze pruziti najvise zalaganja, truda i zelje na treninzima i van parketa koji ce ostale igrace nahuskati da rade jos bolje?

Ne kazem da Gagi treba da bude u prvih 12 nego samo iznosim koji kvalitet bi on doneo iako ima individualaca sa boljim skilom od njega... ne sumnjam da ce strucni stab dobro to izvagati i doneti najbolju odluku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teo, Micic, Jovic

Bogdan Gudura 

Kalina Lucic

Bjelica Simanic (ne zezam se)

Jokic Bobi Milutinov

 

To je otprilike ono sto bi ja voleo da vidim.

Bjelica da bude mentor Simaniču i spremi sebi naslednika.

Za Milutinova mora biti mesta, odlična sezona i vreme je da se gurne u vatru.

 

Nisam pratio Simonovica ove godine ali ako Simanić ne zasluži poziv, on je logičan izbor za zamenu.

Druga dilema Jovic ili Nedovic, pa ko bude u boljem fizičkom stanju treba da ide, mada bi ja pre vodio Jovića.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

Zato sto Stime toliko grize zato je i igrao toliko puta za reprezentaciju...

 

Iako se radi o borbenom i zahvalnom igraču koji je stalno grizao za reprezentaciju, ipak su njegovi i Birčevićevi nastupi za reprezentaciju više bili splet neverovatnih okolnosti da su nam stalno iz razno-raznih razgloga otpadali igrači baš na te 2 pozicije (2014. išlo četiri centra zbog neizvesne situacije sa Krstićem + nije išao Mačvan, 2016. OI u Riju, Bjelica otpao zbog povrede, Marjanović nije išao zbog ugovora, EP 2017. pomor u centarskoj liniji + Bjelica, opet povreda). Jedino ih nije bilo na EP 2015 jer je četvorka bila popunjena Bjelicom i Ercegom a na centru su igrali Raduljica, Kuzmić i Milutinov.

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, dulematic said:

Teo, Micic, Jovic

Bogdan Gudura 

Kalina Lucic

Bjelica Simanic (ne zezam se)

Jokic Bobi Milutinov

 

To je otprilike ono sto bi ja voleo da vidim.

Bjelica da bude mentor Simaniču i spremi sebi naslednika.

Za Milutinova mora biti mesta, odlična sezona i vreme je da se gurne u vatru.

 

Nisam pratio Simonovica ove godine ali ako Simanić ne zasluži poziv, on je logičan izbor za zamenu.

Druga dilema Jovic ili Nedovic, pa ko bude u boljem fizičkom stanju treba da ide, mada bi ja pre vodio Jovića.

 

 

 

Mozda jedino Nedovic umesto Lucica, ako je zdrav. Bogdan i Beli mogu na 3

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Princeton said:

 

Makar da se skupe, odrade koji trening zajedno, ili neku prijateljsku utakmicu? Cak i starter, neko ko zapocinje utakmicu je diskutabilan pojam za kvalitet. Recimo mi smo najbolje izgledali sa Jovicem i Teom u istoj petorci, gdje je Milos imao vise zadatke kao SG.

Mi imamo taj luksuz da imamo najboljeg kreativca na centarskoj poziciji, s toga mozda nam bude potreban totalno drugaciji profil igraca na PG u odnosu na Micic/Teo (ko je rek'o Nedovic?). Imamo stvarno dosta opcija za prvi i drugi unit, odlicne igrace, skup iskustva i nadolazecih snaga. Neki igraci kao Teo i Raduljica u reprezentativnim ulogama su totalno drugi igraci, s toga prije nego sto ih otpisemo, da makar vidimo kako se snalaze kad krenu da igraju zajedno 😉

 

Skupice se i odigrace, ali vec sad je poznato na kom nivou je Micic a na kom Teodosic, koji celu sezonu nije odigrao tri kasvetne utakmice. To sa Jovicem i Teodosicem je bilo pre tri godine, Teodosic tad i Teodosic sad nisu isti igraci. Takodje, kako sam video na nekoliko utakmica Efesa koje sam odgledao, Micic moze da igra i sekundarnog kreatora, kad su ulogu primarnog preuzimali Larkin i Kruno Simon, tako da ne vidim sto bi bio problem u slucaju kad bi se igra vrtela oko Jokica. Micic i Bogdan bi morali da budu starteri na G pozicijama, jer su najbolji koje imamo tu u ovom momentu. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel istina da je masni 
saopstio da ce NBA igraci 
Stici 3-ceg avgusta, jer NBA im daje 28 dana pre SP?
Znači, sad mogu da se kasnije priključuju pripremama, a ranije, kao u primeru Peje, je to bilo neprihvatljivo?
Dobro, barem neki pomak u razmišljanju i razumevanje pod kakvim su naporima izloženi svi ti igrači preko bare. I to je neko kompromisno rešenje koje omogućava da gledamo najbolje na najvećim reprezentativnim takmičenjima, a vidimo da je donelo odmah rezultat u vidu odazivanja Jokića.
Što se tiče Micova, stojim pri stavu da su ga vankošarkaški razlozi oterali od reprezentacije. Kako može igrač njegovih godina, iskustva i kvaliteta da bude uncoachable? Kako to nije bio ni u jednom klubu u kojem je nastupao i u kojem nastupa?
Sukobi između trenera i igrača nisu nikakva novina u praktično svim sportovima i tu su u pitanju isključivo nepomirljive razlike u karakterima (ili sličnosti).
Drago mi je da ćemo nastupiti u najjačem sastavu, nadam se da će svako dobiti ulogu koju zaslužuje po trenutnom rejtingu, da ćemo lepo da igramo i postići rezultat koji nam po kvalitetu tima pripada.
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...