Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

7 minutes ago, uini said:

 

ne znam koji su ali ako imaju nekog fontekija bogdana, tesko 😶

Južni Sudan, Kina i aj aj aj aj aj aaaaaaj Puerto Rico

 

Ne znam igra li im onaj pacov Alvarado iz Pelicansa, ako igra već ga vidim kako nam daje devet trojki 😭

Link to comment
Share on other sites

puerto rico nas je vazda rokao, salo sujeta, soon2be izlapeo, ima kyle andersona, bodirogu iz costcoa, jedino taj juzni sudan zvuci kao laganica, ako nemaju nekog notable nba igraca.

...

inace, nisam znao da postoji juzni sudan, jel to neko kosovo velikog sudana??

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za vas, ali meni ovi navedeni razlozi Nedovica bas ne piju vodu. Klasicna izjava da se razidju a da se ne dize prasina oko cele price. 

Objsnjenje “da nije u formi i da ne moze da pomogne” bas ne ide uz nekoga cije je samopouzdanje neretko i iznad kvaliteta koji pokazuje. Onako, neko samopouzdanje koje prelazi u nadobudnost… 

I sad on procenjuje da ne moze da pomogne u ekipi u kojoj se iz aviona vidi da fali to sto on moze da ponudi. 

 

Protiv Italijana je bila jasna rasprava sa Karijem. Pozadinu verovatno necemo ni saznati, ali mi ovo nije ubedljivo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Beonegro said:

U istoriji srpske košarke imamo brojem 0 i slovom nula primjera da su otac i sin bili seniorski reprezentativci. Uopšte na prostoru bivše Jugoslavije mogu da se sjetim samo jednog primjera, Boro i Nikola Vučević.

Pokojni Ranko Žeravica je u procesu selekcije gledao da li su roditelji bivši sportisti. Retko budu reprezentativni nivo jer to podrazumeva da su vrhunski. Ali u konkretnom slučaju Top senior je bio vodonoša, a Top junior je alfa mužjak, tu je razlika.

 

Ja sam recimo zagovornik da mu je bolje da ide u Megu nego da bude u zvezdi jer mislim da na nivou cele sezone ne treba da igra garbidž minute i treba da ima više treninga, loptu i slobodu da bude vođa.

Sa druge strane isto tako smatram da će mu koristiti mesec dana sa repkom u bilo kojoj ulozi , rezultat ionako ne zavisi od 12.igrača.

 

E sad, čini mi se da je Pešić indirektno u Žurnalu rekao da ga neće voditi.

 

Što se konačnog sastava tiče imao sam osećaj da će ići oni koji su bili na Akropolis kupu što je i logično jer nije ostalo mnogo do prvenstva, a momci koji su ostali u BG nisu zdravi, tu mi je najžalije Smajlija, mislim da je on energijom i kvalitetom mogao da donese dosta toga.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Top senior vodonosa?

 

Ako mali pola karijere napravi kao otac da se petama u dupe bije.

 

Sta pisete vi, ja sam frapiran bukvalno.

 

Na prvom mestu sto je bio clan reprezentacije krajem 90ih kada smo osvajali medalju svuda gde smo se pojavljivali i imali smo betoncinu od tima pogotovo smo imali dobre visoke, a on je igrao svako takmicenje.

 

Covek nikad nije igrao za statse, a bio mozda i najbolji igrac Zvezde koja je igrala Evroligu, svuda gde je isao bio top 3 igrac, igrao odlicno i za Buducnost u EL, bio zastitni znak Hemofarma, u Sijeni bio dobar, u Milanu bio dobar, u Grckoj kao veteran dobar, uvek dobar, uvek standardan, uvek doprinosio.

 

Da udje u vremeplov, sada bi nam bio ako ne bolji od Bogdanovica, a ono zakucano drugi najbolji igrac reprezentacije.

Edited by McLeod
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Delovao je i Bodiroga cesto iz drugog plana, ja se ne secam jedne lose bitne utakmice za reprezentaciju da je odigrao, jedne. A secam se da nas je vadio iz govana bar pet puta sa svojih 10 prstiju, pored silnih drugih od kojih se to ocekuje pre njega.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

Team McLeod po pitanju Milenka Topića, ono je bio zmaj, sve najbolje reprezentativne partije su mu bile u knockout utakmicama. 

 

definicija clutchera, srbski robert horry.

Just now, Milos 3.14 said:

Ništa ne kažem za njegove igračke kvalitete. Činjenica je da on po mentalitetu nije bio lider za razliku od klinca mu.

 

to cemo videti.

svi koji dodju npr u nba, 450+ igraca, su bili lideri u svojoj generaciji.

 

isto vazi i za ta 2-3 igraca koji dodju do prvog tima velikog kluba.

 

pri cemu ja ne mislim da je jedini uspeh da budes lider, samo treba uzorka i vremena.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Delovao je i Bodiroga cesto iz drugog plana, ja se ne secam jedne lose bitne utakmice za reprezentaciju da je odigrao, jedne. A secam se da nas je vadio iz govana bar pet puta sa svojih 10 prstiju, pored silnih drugih od kojih se to ocekuje pre njega.

Narafski, pogotovo je 98e odigrao doktorski, kada smo bili oslabljeni. Tada je bio (kako se ispostavilo) možda i treći najbitniji igrač u ekipi, iza Bodiroge i Rebrače.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

puerto rico nas je vazda rokao, salo sujeta, soon2be izlapeo, ima kyle andersona, bodirogu iz costcoa, jedino taj juzni sudan zvuci kao laganica, ako nemaju nekog notable nba igraca.

...

inace, nisam znao da postoji juzni sudan, jel to neko kosovo velikog sudana??

 

Južni Sudan je hrišćanski preko 70%, Sudan je 99% muslimanski. I kulturološki su velike razlike, Sudan je arapski, skoro bliskoistočna zemlja, Južni Sudan je već podsaharska Afrika. Istorijski, sjever (današnji Sudan) je razvijeniji, tamo je Nil, tamo je izlaz na more, ali Južni Sudan ima nešto nafte. U Sudanu se u poslednja 3-4 mjeseca ponovo ratuje, Južni Sudan je za sada još miran. 

Edited by Beonegro
  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

definicija clutchera, srbski robert horry.

 

to cemo videti.

svi koji dodju npr u nba, 450+ igraca, su bili lideri u svojoj generaciji.

 

isto vazi i za ta 2-3 igraca koji dodju do prvog tima velikog kluba.

 

pri cemu ja ne mislim da je jedini uspeh da budes lider, samo treba uzorka i vremena.

Ovo poređenje sa Orijem je odlično.

Ja ne mogu da sigurnošću da tvrdim na kom nivou će Top junior igrati basket, ali je on totalno drugačiji karakter od oca, drčniji, voli da je na vozačkom sedištu.

Ako budu imali slične karijere što bi za našu repku bilo top hehe uloge u timu bi im bile različite, junior bi se više nametnuo. 

Dakle , ja ne mislim da je Nikola Topić igrački lider, to tek treba da postane, on je više karakterno lider i nekako uključeniji.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nemanjaol said:

Jel sigurica da Smajli ne ide?

 

To bi bas bio ozbiljan hendikep.

 

Ostajem pri tome da bi ovi graci + Smajli i Poku bas mogli da igraju zanimljiv basket.

 

Bas sranje vise, da nam se jedne godine ne otvori da mogu da igraju svi

 

Ništa još zvanično. Na nekoliko mesta međutim stoji da još uvek nije trenirao zbog te famozne viroze?!? Pojavljuju se ovakve, nezvanične informacije:

 

https://sportklub.n1info.rs/kosarka/fiba-world-cup/pesic-zna-11-putnika-na-sp-ostala-samo-jedna-dilema/

 

Bojim se da pozivanje Topića nije nekakva naznaka evenutalnog Jovićevog neigranja? 🤔

Edited by drgnk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Nedovica, ako ga selektor nije video u ulozi prve/druge napadacke opcije onda je svakako bolje i za tim i za njega (zbog istorije povreda) da odustane od ove reprezentativne epizode. Nije uvek poenta sloziti tim sa najboljim imenima, pa da ti igrac koji je navikao da ima loptu u rukama bude neko ko igra 5-10 minuta. On u toj minutazi nece nista kvalitetno uraditi i bolje je da tu ulogu pokrije drugaciji tip igraca. Nije mi jasno zasto ni u ovom okrnjenom sastavu nema mesta za Lazica koji je i dan danas najbolji srpski defanzivac na bekovskim pozicijama i upravo igrac koji bi dobro odradio ulogu u limitiranoj minutazi sa mini defanzivnim zadacima.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, СтелаРоса said:

pa da ti igrac koji je navikao da ima loptu u rukama bude neko ko igra 5-10 minuta. On u toj minutazi nece nista kvalitetno uraditi i bolje je da tu ulogu pokrije drugaciji tip igraca.

U principu se ne slažem sa ovim, Nedović baš može da bude koristan u toj ulozi mikrotalasne pećnice i itekako je umeo u prošlosti da uradi kvalitetne stvari baš iz te pozicije. Vidi primer Srbija - Španija, utakmica u grupi 2015.

 

Druga je stvar to što bi on ovde bio jedno od većih imena (za razliku od te 2015 ili prošlog evropskog) pa se očekuje (i on sam očekuje) da ima ulogu koja je više u skladu sa tim.

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Smrtokapa said:

U principu se ne slažem sa ovim, Nedović baš može da bude koristan u toj ulozi mikrotalasne pećnice i itekako je umeo u prošlosti da uradi kvalitetne stvari baš iz te pozicije. Vidi primer Srbija - Španija, utakmica u grupi 2015.

 

Druga je stvar to što bi on ovde bio jedno od većih imena (za razliku od te 2015 ili prošlog svetskog) pa se očekuje (i on sam očekuje) da ima ulogu koja je više u skladu sa tim.

To sto se za Nedovica i dalje pominje utakmica od pre 8 godina kao neki argument dovoljno govori o njegovoj reprezentativnoj karijeri.

 

Cinjenica je da se Nedovic nikada nije snalazio u nekoj ogranicenoj ulozi. Najbolji u reprezentaciji je bio kada je 2013. bio prvi plej i imao ogromnu slobodu zbog neigranja Tea i generalno skromnog sastava. 2015. poprilicno nebitan, kao i 2016. 2022. pre povrede takodje poprilicno slab.

 

I u klubovima je bio bolji tamo gde je imao vise slobode i prava na gresku. Dve sezone u Panati je bio bas dobar, ali ekipa je bila krs. Ali to je njegov nivo, ne moze da bude lider ekipe koja se bori za F4. I u Zvezdi je ove sezone mozda najbolju kosarku igrao kad se Vildoza povredio, a Kampaco nije mogao da igra. Nekako je bio sve losiji sto je vecu konkurenciju imao i kad je Dusko imao koga da ubaci posle njegovih gresaka.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...