Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ako svi budu živi i zdravi

 

Gudura Aleksa + Jovic/Jaramaz

Bogdan Nedović

Poku Marinković

Petrusev Jovic + Davidovac

Milutinov Smajli

 

 

1. Mislim da Gudurić treba da uzme dosta minuta na kecu. On nam je najbolji igrač spolja pored Bogdana i bilo bi nerazumno koristiti ka čisto kao bekapa Bogiju. On voli i zna da igra sa loptom, razume igru. Mislim da i igra bolje kad ima češće loptu u rukama i kada se očekuje i da kreira, ne samo da šutira. Treba malo štedeti i Bogdana od driblinga, koji su dođe u surovoj šuterskoj formi, treba ga držati svežeg i hraniti loptama.

 

Aleksa i Nedović dobijaju manje ili više minuta u zavisnosti od raspoloženja i moraju da budu malsimalno agresivni i da napadaju prvu liniju, te stvaraju višak.

 

Jović ili Jaramaz kao osigurači, naročito kad treba nešto jače odbrane.

 

Situacija na 4 mi se ne sviđa i tu nas je Kalina bas ispalio (baš bi legao kao dopuna na 3/4). Petrusev će realizovati dosta toga, ali videli smo da je u suštini dekoncentrisan i mekan igrač. Vodio bih Davidovca, čisto da ga imamo na klupi kao bekapa bekapa. On ipak može da uđe i odigra neku jaču i intenzivniju odbranu na postu.

 

Da smo malo čvršći i konkretniji na 3/4, odnosno da je Kalina tu, čak bih i verovao u uspeh. Možda nas Jovic i nadam se Poku iznenade dužinom i atletikom, pa bude i tu dobre odbrane iz drugog plana, mada ne deluje izgledno.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Od ovoga sastava jedini igrac ciji se limiti ne znaju je Pokusevski.On je ubjedljivo najveci talenat od svih nasih igraca i njega treba sacekati.Ne vidim zasto ga vecina odmah otpisuje iz rostera, ako je zdrav za mene bi trebao biti siguran putnik.

 

Momak ima bas mnogo potencijala ali nekako ostaje nedorecen u poslednje vrijeme, istina povrede su ga malo usporile ali gledajuci njegove utakmice meni odaje utisak da njemu treba samo neka mala sitnica da se oslobdi i da onda bude sigurna startna petorka NBA lige.Tanderi su mu dali dovoljno prostora i ne znam koliko ce ga cekati jer su prepuni talentom a on nikako da preskoci taj neki kotac koji bi ga zacementirao u rosteru u narednih deset godina.Ova i sledeca sezona su mu kljucne i nadam se da ce probiti tu barijeru a da ce mu ovo svjetsko prvenstvo biti odskocna daska za vece samopuzdanje jer kosarkaske vjestine posjeduje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

 

Da li moze i u FIBA kosarci da to odigra?

 

pokua konstantan sut deli od dobre nba karijere.

 

gledao sam u dve sezone bas puno njegovih tekmi & napredak je ocigledan (i u sutu i u decision makingu).

 

sto se repke tice, njegovo mesto u 12, ako je zdrav, je no brainer, posto moze da utice na igru bez da probaci loptu kroz obruc, bilo konstantnim missmatchevima u napadu, bilo asistencijama ili kontrolom skoka i zastitom obruca sa strane pomoci a i 1na1 ako nema neku zivotinju za direktnog protivnika a na fiba turniru je malo takvih.

 

i ja sam skeptican oko sf pozicije, pf je idealno a logicnije mi je i 4-5 mins kao centar nego kao krilo.

 

naravno, sve zavisi od matchupa. za neka krila je idealan, kao i za laganije pokretljive centre.

 

ja bih vise petruseva na c a pokua i jovica na pf. ali da, s'obzirom da i ja smatram kako gudura treba da bude lead guard sto bi rekao pjax, tj primarni ballhandler, bice pomeranja po pozicijama, mada to vidim kao neku nasu prednost u versatilnosti.

 

zato su jovic i poku nase teorijske prednosti. nije turnir na kojem ne smeju da pogrese nista, bilo bi idealno da sada zaigraju.

  • Like 19
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tužno je na šta se svela reprezentacija poslednjih godina i tu ne mislim na sastav. Toliko talenta u prethodnoj i ovoj deceniji, i što se tiče igrača ali i trenera, toliko kvaliteta na svim mogućim scenama i onda svinjarije ovde i onde, otkazi u vreme kad nam košarka tone i umesto da je spašavaju i uđu u legendu, kao što su ušli ljudi zaslužni za sve medalje u našoj istoriji, oni najbolji odustaju i doprinose ovom rasulu. 

 

Momcima koji su tu svaka čast i hvala. Heroji. Po kvalitetu, nismo za medalju. Košarkaški, ima tu prostora da iznenadimo, iako objektivno fali košarke. Ima par dobrih igrača i veterana, a možda i mladi iznenade, kao što su iznenadili 2009. u uzeli meni omiljenu medalju. Objektivno, veće su šanse da ne bude velikog uspeha. 

 

Nema veze, ja ću da se ložim.

  • Like 11
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da su Poku i Jovic neophodni za bilo kakvu naznaku dobrog rezultata. Dok je Jovic tu i nadamo se spreman, po slikama i intervjuima deluje da jeste, Poku se ceka. Nadam se da ce biti na 100% za drugu grupu jer nam je tu jako potreban za niske postavke Italijana.

 

Pala mi je jedna frankenstajn postava na pamet:

 

Nedovic - Guduric - Bogdanovic - Jovic - Poku.

 

Ovde svi sutiraju, svi katuju, svi deluju iz drugog plana, svi mogu drive to the basket, svi su poletni (mozda Guduric najmanje) i potencijalno na papiru ovakva postava moze da nanosi dosta stete, a ni u odbrani na papiru ne bi trebalo da budu busni, ako ne pricamo o visokim klasicnim postavama, tu bi naravno bili u podredjenom polozaju, ali u nekom brzom ritmu utakmice moglo bi da bude interesantno.

 

Naravno, moze da bude i potpuni fijasko i nisam siguran da cemo ikad videti ovako nesto, ali na papiru mi deluje interesantno.

Edited by McLeod
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

I ja mislim da su Poku i Jovic neophodni za bilo kakvu naznaku dobrog rezultata. Dok je Jovic tu i nadamo se spreman, po slikama i intervjuima deluje da jeste, Poku se ceka. Nadam se da ce biti na 100% za drugu grupu jer nam je tu jako potreban za niske postavke Italijana.

 

Pala mi je na pamet jedna frankenstajn postava na pamet:

 

Nedovic - Guduric - Bogdanovic - Jovic - Poku.

 

Ovde svi sutiraju, svi katuju, svi deluju iz drugog plana, svi mogu drive to the basket, svi su poletni (mozda Guduric najmanje) i potencijalno na papiru ovakva postava moze da nanosi dosta stete, a ni u odbrani na papiru ne bi trebalo da budu busni, ako ne pricamo o visokim klasicnim postavama, tu bi naravno bili u podredjenom polozaju, ali u nekom brzom ritmu utakmice moglo bi da bude interesantno.

 

Naravno, moze da bude i potpuni fijasko i nisam siguran da cemo ikad videti ovako nesto, ali na papiru mi deluje interesantno.

 

S obzirom ko nam je selektor, pre cemo videti na 3 4 i 5 postavu Davidovac Smailagic i Ristic nego ovo sto si ti naveo :twak:

Ali da, bilo bi ultra zanimljivo. Nema sta, Jovic i Poku su nam sad i kljucni igraci jer nam donose ozbiljnu versatilnost i kombinacije. Bez njih cemo imati opasan problem na krilnim pozicijama.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Pala mi je jedna frankenstajn postava na pamet:

 

Nedovic - Guduric - Bogdanovic - Jovic - Poku.

 

Ovde svi sutiraju, svi katuju, svi deluju iz drugog plana, svi mogu drive to the basket, svi su poletni (mozda Guduric najmanje) i potencijalno na papiru ovakva postava moze da nanosi dosta stete, a ni u odbrani na papiru ne bi trebalo da budu busni, ako ne pricamo o visokim klasicnim postavama, tu bi naravno bili u podredjenom polozaju, ali u nekom brzom ritmu utakmice moglo bi da bude interesantno.

 

upravo tako. ako ne bude povredjenih na spisku i karija ne povuce logika od pre 20 godina (mada je i tada često cepao moderan i pokretljiv basket, plus ona tekma prozora protiv turske u istanbulu je dobrim delom bila perfektna demonstracija ne obavezno moderne, već evergrin košarke, gde je većina igrača positionless a lopta se brzo kreće), pa povede rileta (hvala na plasmanu rile), mogli bi da vidimo naznake nastajanja neke savremenije i mlađe posade.

 

u realnosti, poku ne može, ide rile (hvala rile legendo), zidamo pod košem kad ne igramo iso spolja :lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Ja nisam nuzno ubedjen da ce ova ekipa vise grizati od proslogodisnje. I ona nije igrala na ivic kurcobolje, sem Vase u drugom poluvremenu protiv Italije, na zalost kobno.


Ali da je simpaticno otici u underdog roli na prvenstvo a ne da nas kao i obicno svi guraju u neku ulogu favorita - jeste.

Ova ekipa ima potencijal da bude ratnička, počev od Bogdana.

Uostalom, po mom mišljenju to je jedini način ako se misli da se makar pokuša biti konkurentan u eliminacijama. A nama eliminacije praktično počinju sa Italijanima i Dominikanom u I grupi. 

 

Ne slažem se uopšte da nismo igrali na ivici kurcobolje prošle godine. Kao favoriti smo se štedeli poprilično u grupi, baš onako, mlohavi smo bili. 

Nama ne odgovara pozicija da smo apsolutni favoriti u grupi. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kenozoik said:

Ova ekipa ima potencijal da bude ratnička, počev od Bogdana.

Uostalom, po mom mišljenju to je jedini način ako se misli da se makar pokuša biti konkurentan u eliminacijama. A nama eliminacije praktično počinju sa Italijanima i Dominikanom u I grupi. 

 

Ne slažem se uopšte da nismo igrali na ivici kurcobolje prošle godine. Kao favoriti smo se štedeli poprilično u grupi, baš onako, mlohavi smo bili. 

Nama ne odgovara pozicija da smo apsolutni favoriti u grupi. 

 

 


I tu si u pravu. Delimicno smo delovali pomalo tromo i bahato ali jebiga, bili smo jaci za dve klase a i Poljaci su izgubili namerno na kraju (sto su i priznali). Izrael nas namucio jedini.

Link to comment
Share on other sites

delovali smo tromo zato što i jesmo tromi i spori za savremeni basket, al o tome smo pričali naširoko nakon prošlog turnira

zato se i radujemo ovim visokim a nekonvencionalno pokretljivim igračima.

 

svakako ćemo imati problem sa brzim i niskim plejmejkerima na perimetru, tzv pokretancima, kako je moje dete zvalo pomerance, kada je bilo malo

tu su nam glavni aduti otprilike avram, nedović i potencijalno dobrić, čuveni matador defanzivci. tj vanja marinković brani sve od pg do sf, kao frank ntilkina

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

To mi zvuci kao moj drugar sa basketa koji u zavisnosti od raspolozenja hoce da cuva mrgu od dva metra i da juri nekog klinca koji ce nam clanke polomiti.

 

I glavna recenica - ja sam rekao da mogu sve da cuvam, nisam rekao da mogu da ih cuvam dobro.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, uini said:

delovali smo tromo zato što i jesmo tromi i spori za savremeni basket, al o tome smo pričali naširoko nakon prošlog turnira

zato se i radujemo ovim visokim a nekonvencionalno pokretljivim igračima.

 

svakako ćemo imati problem sa brzim i niskim plejmejkerima na perimetru, tzv pokretancima, kako je moje dete zvalo pomerance, kada je bilo malo

tu su nam glavni aduti otprilike avram, nedović i potencijalno dobrić, čuveni matador defanzivci. tj vanja marinković brani sve od pg do sf, kao frank ntilkina


Sinonim matador odbrane je Simonoviceva odbrana 1 na 1 u zadnjem napadu Uniksa 2016 u Kazanju 😄
Uci se to ovde od malih nogu 😄 Bezuspesno 😄

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kenozoik said:

Ova ekipa ima potencijal da bude ratnička, počev od Bogdana.

Uostalom, po mom mišljenju to je jedini način ako se misli da se makar pokuša biti konkurentan u eliminacijama. A nama eliminacije praktično počinju sa Italijanima i Dominikanom u I grupi. 

 

Pazi, nije bas ni da nema kvaliteta u ovoj grupi igraca. Necu da se vracam na to sto nam fali ko nam fali (meni najvise Kalinic iskreno). Mogu tu fino da se podele uloge. Meni je Kari najveci upitnik, da li ce uspeti da ih nabrije da budu ratnici. Ako da, onda mozemo da napravimo lep rezultat. Jos ako uspemo konacno da dobijemo Gudurica u reprezentaciji, da promovisemo Jovica i nadam se Pokua i Smajlija, puna kapa. Pa posle prvenstva da vidimo sta cemo s onim ko nam vodi savez i - @DameTime spremaj tup jatagan - REPSTACIJU.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...