Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Oko kvalifikacija, bice mnogo tesko u ovim idiotskim prozorima uhvatiti minimum 3 pobede koje nam trebaju za prolaz. Na kraju se moze desiti da nam odluka bude u Grckoj a tu je pitanje ko ce imati veci krs od ekipe. Poraz od Belgije kuci je ogroma kiks, obzirom na igrace koje smo imali

Link to comment
Share on other sites

Mene  i dalje svrbi to što je Letonija ugazila Tursku 26 razlike (nije da ne simpatišem letonsku kežualnost podvrste seven seconds or less, ali oni ipak nisu vrhunska ekipa) i to koliko su Turci sinoć bili loši u prvom poluvremenu, zbog čega ne umijem sebi da kažem da li smo mi bili mnogo dobri u prvom poluvremenu ili smo prosto igrali protiv nedoraslog protivnika, koji je u drugom poluvremenu imao reakciju da spasi obraz pred domaćom publikom, i, ukoliko je tako, koliko smo mi onda zapravo bili loši da ispustimo 20 razlike protiv takve ekipe u drugom poluvremenu.

 

:classic_ninja:

 

Moram da nađem snimak Letonija - Turska da pogledam.

Link to comment
Share on other sites

Kad smo svraba... Meni se nije svidjalo sto smo se unervozili u periodu kad su Turci spustili sa 10 razlike u egal. Ok, spustanje sa 20 na 10 se desilo sto par vezanih suteva nije uslo (protiv Grka je Dobric imao dva cista vezana promasaja, ovde Kalina), desi se. Medjutim, umesto da nadjemo neke jeftine poene iz odbrane ili bacanja/reketa, posle smo birali jako losa resenja, tipa Vasina pull up trojka i jos par nebuloza.

 

Dobre stvari:

- morace vecina reprezentacija da nas brani Mutolikim odbranama, 5-4, box i slicno.

- Gudura. Samo da ovako nastavi, deluje da moze da bude odlican dzoker koji ce pogoditi slobodnu trojku i izmisliti poene kad treba.

- kad nas ide onda protivnik moze da samo gleda.

- na kvalitet i Dzedajeve faulove u napadu dobismo...

- Larkin se nije video. Sem poneke uspavane reakcije (jednom Gudura, jednom Vasa, a da pamtim) solidno smo izlazili na sut.

 

Lose:

- reakcija na spustanje rezultata. I energetski, i resenja u igri i Karijeve izmene, sve je bilo mlako i kasnilo je.

- kapiten Lucic ono udaranje lopte ne sme sebi da dozvoli!

- Jokica su uveli u nervozu, treba nam hladna glava u tim momentima.

- nadam se da ce Beli uzeti MJK minute...

- sudjenje je kriminalno. Pritisak na sudije mora da se vrsi, pa nek oni peglaju... Al to je Karijev posao.

 

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Mene  i dalje svrbi to što je Letonija ugazila Tursku 26 razlike (nije da ne simpatišem letonsku kežualnost podvrste seven seconds or less, ali oni ipak nisu vrhunska ekipa) i to koliko su Turci sinoć bili loši u prvom poluvremenu, zbog čega ne umijem sebi da kažem da li smo mi bili mnogo dobri u prvom poluvremenu ili smo prosto igrali protiv nedoraslog protivnika, koji je u drugom poluvremenu imao reakciju da spasi obraz pred domaćom publikom, i, ukoliko je tako, koliko smo mi onda zapravo bili loši da ispustimo 20 razlike protiv takve ekipe u drugom poluvremenu.

 

Na stranu sve drugo ali produžeci sa atletski moćnim Grcima su sigurno ostavili traga, uz skraćenu rotaciju koja je dodatno stradala isključenjem Lučića. 

 

A ni Turci nisu ista ekipa kući i na strani. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sector said:

produžeci sa atletski moćnim Grcima su sigurno ostavili traga

Imali su puna 3 dana nakon tekme sa Grcima, a i ne radi se o guzbalskoj repstaciji Srbije pa da kukaju kako je nehumano očekivati od njih da trče svaki četvrti dan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Milutinov ce morati da dokaze da moze da se nosi sa centrima koji igraju u NBA ligi. Videli smo juce njegov duel  sa Sengunom,  sa igracem koji je tek zavrsio prvu sezonu u NBA ligi, nije izgledao dobro. Jeste da  nije svirano nekoliko prekrsaja na njemu ali morao je bolje da odigra.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Evo 2 teksta za "zagrevanje" dok čekamo početak evrobasketa. Pa koga interesuje.. 

 

Da nije bilo Dude te 2008, gde bi sada bili „Orlovi“?

Quote

U čemu se ogleda taj “spas” reprezentacije, koju je Ivković postavio na noge u trenutku najalarmantnije situacije? Tokom svog mandata, koji je trajao od 2008. do 2013. godine, Ivković je na izvestan način, ma koliko to otrcano zvučalo, “vratio kult reprezentacije”.

https://sportklub.rs/eurobasket-2022/bez-koske/da-nije-bilo-dude-te-2008-gde-bi-sada-bili-orlovi/


Dudo, Gospodine, neka ti je slava i hvala za sve! 

 

„Gledam Danilovića, noga mu crna… Savić 300 trbušnjaka“

Quote

Odbio sam Dušana Ivkovića kada je 2008. ponovo postao selektor jer sam smatrao da sam „prerastao“ mesto pomoćnika. Iako sam bio još stariji, 2014. kada me je pozvao Đorđević. Imao sam dilemu šta da radim, da sebi ne uskočim u usta, ali mi je pomogao Obradović. Rekao mi je: ‘Pomozi mu, budi mu drugi trener kao i meni’, to je presudilo,“ priseća se Nikolić u razgovoru za Sport klub.

https://sportklub.rs/eurobasket-2022/kroz-istoriju/danilovic-sa-jednom-nogom-savicevih-300-trbusnjaka/

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Možda sam ja kratkog memorexa ali Bjelica ni u svom prajmu nikad nije isporučio u repki kad je gusto...ne sećam se da je dao više od 10-12 poena u bitnoj tekmi. 

Zato mu pamtim onu isprepadanost strašnim Litvancima na evropskom kada ga nigde bilo nije.

Ok sada neće biti nosilac ali se plašim da će u nekom cajknotu Jare ili Gudura presudnim pasom po difoltu proigrati upravo njega...jer, bešga...pa Bjelica je to.

Ne verujem mu i ne nadam mu se upravo iz razloga što će verovatno zbog iskustva i frejma biti na parketu kada se lomi tekma a kada nam više trebaju mudonje i igrači u top formi.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Wingwalker said:

Možda sam ja kratkog memorexa ali Bjelica ni u svom prajmu nikad nije isporučio u repki kad je gusto...ne sećam se da je dao više od 10-12 poena u bitnoj tekmi. 

Zato mu pamtim onu isprepadanost strašnim Litvancima na evropskom kada ga nigde bilo nije.

Ok sada neće biti nosilac ali se plašim da će u nekom cajknotu po difoltu Jare ili Gudura proigrati upravo njega  presudnim pasom...jer, bešga...pa Bjelica je to.

Ne verujem mu i ne nadam mu se upravo iz razloga što će verovatno zbog iskustva i frejma biti na parketu kada se lomi tekma a kada nam više trebaju mudonje i igrači u top formi.

 

 

Odlična ti je memorija, Beli se uopšte nije proslavio u reprezentaciji.

Link to comment
Share on other sites

Odlično je Bjelica igrao 2014 i 2015.

U tekmama u grupi je bio najbolji protiv Španije i Nemačke. Dao i onaj koš za pobedu u zadnjoj sekundi. 

 

Ne odredjuje samo poenterski doprinos ukupni učinak igrača. 

 

Beli je vrlo inteligentan igrač, to nikako ne može da smeta. Naravno, daleko je on od svog prajma i uloge koju je imao tada. Sada bi mogao da bude koristan u nekoj 10 mins roli. Bio bi i 2019 korisniji da mu je Sale našao adekvatniju ulogu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Protiv Litvanije u polufinalu  su manje vise svi nosioci igre zakazali, pojeo ih pritisak. A nije nam prijala ni ona selidba u francusku  , mnogo smo slabije igrali tamo. Bjelica nikada nije bio igrac od kojeg se ocekivalo da vodi tim u broju postignutih poena, on je vise bio svajcarski noz, radio je  razlicite stvari na terenu. 

Edited by Miki8
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, uini said:

ja mislio tebe zanima repka, pa sam se obradovao, posto znas kosarke, slagali se u percepciji igre pojedinca/tima ili jok.

Prvi put posle dosta godina imamo tim. Dobro poslozene pozicije, neke nove, neke stare, ali Kari je trenerski dinosaurus koji i u ovim poznim godinama pokazuje kako se vodi nacionalni tim. Uvek sam govorio da je trener najbitnija karika svakog tima, nazalist po nas nemamo boljeg trenera od 73g.

 

Tim je bas po mom ukusu, kljuceve u ruke su svi dobili kako treba, a izbaceni su nepotrebni. Za to trebaju muda.

 

Nema sta da se pise ovde sem da se navija kad dodje vreme, posle dosta godina, rekao bih i decenija da trener zna sta radi. Nije nuzno da cemo uzeti zlato, ali od danas smo postali favorit no1 sto znaci da je reprezentacija pokazala nesto u kratkom periodu i ako su mnogi plakali za Teom, Nedovicem itd..Fali Bogdan, ali svima neko fali.

 

Neki pecat dobre sezone Micica, Jokica, Lucica, Kalinica itd uz zivotni pecat Karija treba da dodje na naplatu.

 

Opet pisem, od PO je die or live, ali sam svakako zafovoljan trenutno sta se desava sa repkom i da je Kari odradio pokaznu vezbu drugim trenerima sta treba da rade i kako da se ponasaju i u klubovima.

 

 

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...