Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

13 minutes ago, uini said:

 

opet kazem, vasa nikada nije bio fljor djeneral, pa ne treba ocekivati cuda, vec samo ono sto ume a to nije malo u teoriji.

 

sto se tice ostalih pozicija, gudura danas 6 ast, kalinari pre neki dan 6 ili 7. moze tu ponesto da nabaci i bjelica a i nedovic, 2na2

 

Onde sam primarno mislio na kreaciju kad je tvrdo aka pravljenje poena from thin air. Tokom tekme, ako je protok dobar i imamo pricu, masa igraca je sposobna da je ispostuje i prosledi pas prepoznajuci te bazicne situacije. Guduric, Kalinic, Lucic, Davidovac, pa i zvezda veceri Kuridza ce lepo razduziti pas kad je sve u linijama. Onog momenta kada se uglovi promene (a sto je jelte direktna posledica dobrog rada protivnika), upadamo u problem i tu vise nije dovoljno ono sto oni znaju iz preparationa. Tu na scenu stupa igrac kao sto je Micic na papiru. Ni ne trazim od njega neki Nash game, vec upravo sto si i sam napisao. Ako ne dobijemo to, ukratko, peceni smo. Eventualno postoji i druga opcija, da iskoci neki Guduric i nacisto podivlja po prvenstvu. Kalina i Lucic su vrhunski igraci zadatka  medjutim nece to ni na sta liciti ako oni budu morali izmisljati poene protiv kontendera.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Onde sam primarno mislio na kreaciju kad je tvrdo aka pravljenje poena from thin air. Tokom tekme, ako je protok dobar i imamo pricu, masa igraca je sposobna da je ispostuje i prosledi pas prepoznajuci te bazicne situacije. Guduric, Kalinic, Lucic, Davidovac, pa i zvezda veceri Kuridza ce lepo razduziti pas kad je sve u linijama. Onog momenta kada se uglovi promene (a sto je jelte direktna posledica dobrog rada protivnika), upadamo u problem i tu vise nije dovoljno ono sto oni znaju iz preparationa. Tu na scenu stupa igrac kao sto je Micic na papiru. Ni ne trazim od njega neki Nash game, vec upravo sto si i sam napisao. Ako ne dobijemo to, ukratko, peceni smo. Eventualno postoji i druga opcija, da iskoci neki Guduric i nacisto podivlja po prvenstvu. Kalina i Lucic su vrhunski igraci zadatka  medjutim nece to ni na sta liciti ako oni budu morali izmisljati poene protiv kontendera.

Pri čemu ja to ne bih nazvao kreacijom već više nekim ISO kvalitetom + clutch momentom, a to su Vasa ili Gudurić u ovoj repki

Just now, Nemam_ti_kad said:

Slazem se. Samo je pitanje moze li da se zaustavi na dva do tri uzeta suta tokom meca u prosjeku. 

Može , nije on nikad bio silovatelj, lako će on prihvatiti side kick ulogu

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

Kakav Drejmondovski drive & kick MJK-a i u kakvom trenutku, haters gonna hate :default_coffee:

 

ezgif-com-gif-maker-9.gif

 

 

 

 

Imao je bolju opciju , da doda Jokicu  koji je bio sam na ziceru,sva sreca Kalinic je pogodio  sut.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako se Bjelica oporavi, taj igrac Davidovac/MJK nema niti jedan minut u bitnoj utakmici na EP, tako da ono - ako nam je to glavna briga onda flexxxujemo bas.

 

P.S. Imam jedno pitanje: da li su igraci Grcke posle 6og mesta isti igrac:

Larentzakis, Kalaitzakis, Lountzis, Bochoridis, Kaselakis??? 

Svi su 196cm, borbeni su, mogu da sutnu za 3, ali verovatno nece pogoditi

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Vidim i Ataman besni na sudije, kao i Itudis u BGu. Ja ne znam koju je on utakmicu gledao. Nisu me se dopale one dve uzastopne lične u napadu Osmana verovatno. Dok mu je onaj faul Jokiću dok je imao loptu bio ok... Traži izgleda i istragu FIBA... Zato mi je i krivo što ih nismo nabili 30 razlike, pa da vidim o čemu bi onda kukao...

Edited by Issey
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

Kao i sa Vanjom, ne kapiram zašto ljudima toliko smeta 🍓 Takav igrač je uvek preko potreban u ekipi, nije najveći talenat i najbolji individualac, ali odradi rudarski posao. On je meni ispred Bjelice recimo anytime, njemu još nisam zaboravila kako nas unakazio u Kini i ne verujem mu.

Zilion puta sam gledao Kuridzu, sto u ABA timovima,sto u Zvezdi. Cesto ga branio od napadanja, smatram da je solidan,blago potcenjen igrac. Ali dajte da ne preterujemo. Bjelicu su stigle godine, izmenio je stil igre, ali nije takva kanturina da je MJK trenutno ispred njega. Ajmo malo realnosti, sem Bogdana , te 2019. su skoro svi podbacili, pocevsi od selektora pa nadalje, treba sada da izvrse ritualni sepuku zbog toga?

Link to comment
Share on other sites

Bjelica mi se čini kao tip koji je u stanju da prihvati da više nije glavni baja, niti da se od njega očekuje da to bude. U prethodnim nastupima, to se očekivalo od njega. Bio je među nosiocima, ljudi su ga videli kao pametnog i potcenjenog igrača, koji u suštini može sve. Nije uspeo da iznese tu ulogu i delovalo je da mu teško pada. Sada neće imati tu ulogu. Kao veteran, koji više nije udarna igla, treba da se uklopi u tečnu igru u napadu, šutne kad je sam, odradi po neki drive n kick u Kuridza tm stilu, gradi u odbrani.. i da olako razume sve kretnje, kako ofanzivne tako i defanzivne. Nekako verujem da moze ta uloga dobro da mu legne i da može da se uklopi u istu. Samo, ostavio bih svakako Luču za kapitena.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dracarys said:

Koš sa pola terena je poslednji ekser u kovčeg.

 

Drugo poluvreme garbage time

 

6 hours ago, Jakob Aman said:

Sad ce Jokara na pocetku cetvrte da vrati ovo na +20

 

5 hours ago, gggggggg said:

pesicev poraz. 

 

Svaka cast na predvidjanjima momci :classic_ninja:

 

5 hours ago, Manu said:

Koliko god ja obožavao Davidovca, igranje Kuridže ispred njega je danas u potpunosti imalo smisla. On svoju karijeru i gradi na dobroj odbrani od lopte i skoku, a to nam je bilo neophodno u ovoj kombinovanoj odbrani koju smo igrali. 

Sa druge strane nije on kriv što je Luča još jednom (nakon Slovenije) napravio glupe faulove i poremetio ekipu. Da smo izgubili on bi bio glavni krivac, ne sme ovo više da mu se ponavlja. Siguran sam da je dovoljno pametan da to shvati.

 

Upravo tako.
 

4 hours ago, Drug Crni said:

Jel moze neko da mi napise sta to MJK radi bolje od DeDE?
Ozbiljno pitam. Voleo bih da mi neko otvori oci.

 

Turci su celo drugo igrali sa 2 visoka, maltene sva trojica su cisti centri. Zato je MJK morao da igra jer je snazniji od Dede i posledicno je bolji skakac protiv ovakvih likova. A i nije mu los driveandkick :whistling:
 

3 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Decki, imamo krater na poziciji jedan, dok se ne dokaze suprotno i to je ozbiljan problem za ovakav sastav koji ne nudi prakticno niti jednog kreatora sa pozicija koje se ne zovu Jokic.

 

Slazem se da je to glavna zamerka i meni u nasem napadu, medjutim situacija moze biti znacajno drugacija na prvenstvu (i zbog toga je odlicno sto imamo slabiju grupu) gde ce Guduric (vec u ovoj pokazao odlicnu sekundarnu kreaciju) Nedovic i Bjelica znacajno doprineti boljoj igri u napadu sto kroz bolji sut sto kroz igru 1 na 1 ili 2na2.

 

Takodje, Micic bi trebalo makar prosecno da igra (veceras je bilo uzasno) i to bi vec izgledalo znacajno bolje.

 

I da, za kraj, ne znam kakve su vam dileme oko sastava- ukoliko Bjelica i Nedovic mogu, onda njih dvojica upadaju umesto Ristica,Petruseva i Dobrica. Ne verujem da je dilema Davidovac/MJK, verujem da idu obojica. 

 

Vasa/Jaramaz
Vanja/Nedovic/Gudura
Kalina/Luca/Davidovac/Kuridza

Jokic/Milutinov/Bjelica

Sa tim sto Gudura moze i na 3, Nedovic i na 1 (nepozeljno, ali u teoriji moze na par minuta), Kalina, Luca, Davidovac na 3 a i na 4, Bjelica i na 4 i na 5.

Edited by Magia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Davidovac može sve što i MJK samo bolje, jedino je nešto fizički jači Kurijah. Pošten je igrač potonji i imali smo i gore u 12 ali uvek radije biram seks novca.

Ne znam bas da l je jaci, gledajuci i jednog i drugog kake brane post u evroligi, ne bih se kladio u to. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...