Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Sada već postoji realna mogućnost da se na EP ide bez Lučića i Kalinića, a i Dobrić ima neku intervenciju. Vesela situacija na 3, apsolutno nemam ideju ko je sledeći igrač koji bi mogo da bude na toj poziciji iole ozbiljna opcija. Ponovo selektor neće moći da bira bilo šta, već se krpiti od onih koji mogu i žele. 

 

Iz vesti sa Mocarta

Quote

Kalinić još ne zna da li će ponovo obući dres sa nacionalnim grbom. Prva violina Crvene zvezde iza sebe je ostavila krajnje iscrpljujuću sezonu sa više od 75 takmičarskih utakmica, te nije siguran da li u ovom trenutku ima dovoljno mentalne i fizičke snage da odgovori izazovima.

 

  • Ha-ha 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Neocekivano mi je ovo oko Kalinica. Lucic je prilicno staklen i redovno otkazuje ali za Kalinica, iako imam razumevanje (ako prastamo rodjenje deteta Jokicu moramo i njemu), mi je jako zao. Igra strasnu kosarku ove sezone, veliki gubitak. Na kraju ce biti postava sa zadnjegodisnjeg turnira + Jokic sto je daleko od ozbiljne ekipe.

Nije mi jasno sto smo jedini u Evropi gde svi otkazuju. Bukvalno nema druge ekipe sa masom otkaza kao reprezentacija Srbije. Ovo je za dublju analizu narocito jer mi se cini da je Pesic preozbiljno shvatio taj izazov i redovno odrzavao kontakt sa igracima.

Link to comment
Share on other sites

ja se iskreno nadam da se ovo odnosi na kvalifikacije, pošto je juče konačno završio sezonu a tekma se igra za 10 dana u letoniji.

valjda možemo da igramo basket protiv njih i bez prve 5orke

 

a da sada otkazuje za turnir koji počinje 18og septembra i generalno nije van logike priprema za sezonu (kao npr olimpijada), bi mi bilo baš hevi.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Turnir pocinje 31.08. ali je poenta ista, slazem se sa tobom.

Na drugoj strani, bolje da od starta znamo na cemu smo (zato se i nadam sto brzoj definitivnoj odluci oko Bogdanovicevog nastupa) i da se gradi hijerarhija i atmosfera u ekipi nego da kao zadnje godine pri okupljanju ekipe jadni Kokoskov stoji pred 5 igraca jer su ga ostali jednostavno odjebali. Sto je sigurno i njegova krivica zbog nestvarno neprofesionalnog pristupa u sakupljanju informacija.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:

Turnir pocinje 31.08. ali je poenta ista, slazem se sa tobom.

 

sry, video sam na guglu finiš turnira i pomislio da je početak 18og. 

ionako su pripreme najviše tri nedelje ako i toliko, tako da imaju fore svi do avgusta da se odmore.

 

 

edit

naravno, najbolje je znati odmah na čemu si (minus neke više sile ne-daj-bože) ali kada već nismo igrali turnir od 2019e (tri godine!), došao kari, pristao jokić, igraš evropsko prvenstvo koje je em turnir na kojem imamo solidnu tradiciju, em nema amera da se boriš za srebro - ne znam kada bi bili motivisani svi ti igrači, koji btw nemaju zlato sa repka turnira, makar seniora?

 

malo mi je sve to truleks al' ajde da vidimo

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da niko nece otkazati tek tako, pogotovo sada kada je Jokic potvrdio da igra i da realno imamo sanse za medalju (da ne kazem - zlato) mozda vise nego ikada. 

 

Ok je slucaj Bogdanovic, neizbezan problem, ali ostali ako nemaju takve probleme morali bi da se odazovu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

ionako su pripreme najviše tri nedelje ako i toliko, tako da imaju fore svi do avgusta da se odmore.

 

 Prethodnih godina, sa Saletom, su pripreme trajale oko 40+dana. 

Za EP 2017, od 20.jula do 31.avgusta

Za MB 2019 od 18.jula do 31.avgusta.

 

Sad ne mogu da se setim kako je bilo sa Karijem pre 20 godina, ali verujem da je bilo isto tako ako ne i duže. 

 

Malo je 3 nedelje, to samo Ameri mogu da priušte. 

 

Jedino ako je neki kompromis pravljen u medjuvremenu sa kalendarom klupskih takmičenja.

 

Link to comment
Share on other sites

Ako postoji dilema oko Kaline, verujem da je vezano samo za kvalifikacije. 

Žurnal prenosi:

Quote

Селектор репрезентације Србије Светислав Пешић најавио је да ће Калинић бити међу кандидатима за предстојеће Европско првенство.

– У којем год саставу да се сакупимо очекујем медаљу. Не мислим да ће се ишта разликовати и ове године. Тек смо завршили сезону, па ћемо онда правити планове – додао је кошаркаш Звезде.

http://www.zurnal.rs/kosarka/zvezda/132856/kalinic-zvezda-je-najbolji-klub-u-regionu-ocekujem-medalju-sa-srbijom

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Почеле су припреме „А“ репрезентације пред последња два меча у првој фази квалификација за Светско првенство

 

Тим на који ће селектор рачунати у овом квалификационом „прозору“ биће комплетиран пред званичан старт припрема, а листа кандидата за национални тим тренутно изгледа овако:

Алекса Аврамовић, Алекса Ускоковић, Алекса Новаковић, Огњен Јарамаз, Данило Анђушић, Милош Теодосић, Вања Маринковић, Дејан Тодоровић, Немања Дангубић, Урош Трифуновић, Дејан Давидовац, Немања Бјелица, Балша Копривица, Бориша Симанић, Марко Јагодић-Куриџа, Филип Петрушев, Душан Ристић, Марко Пецарски, Бобан Марјановић, Никола Јовић.

 

https://kss.rs/почеле-су-припреме-а-репрезентаци/

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

14 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Teodosic, Avramovic

Marinkovic, Andjusic, Jaramaz

Jovic, Todorovic

Bjelica, Davidovac, Kuridza

Petrusev, Ristic.

 

Let the cripple fight begin!

 

 


Nemoj, bre, da moramo da gledamo ove spiskove kad lepo pise da nije kompletiran😁



 

Link to comment
Share on other sites

Pesic je izjavio da je Kalinic najvazniji igrac reprezentacije. Nije to slucajno izjavio. Takodje Kalina voli da igra za repku, to se videlo kada ga je Sale precrtao, dosta tesko je to podneo. Za Lucica ne znam. Inace ako bude frke i Gudura moze na 3, samo je stvar u tome da su Kalina i Lucic mnogo vazno zbog skoka i energije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razumem nepozivanje Jokica, Pokusevskog, Bogdanovica pa i povredjenog Lucica . Ali Micic, Nedovic, Guduric, Milutinov - mogli su da izguraju ovu utakmicu koja je mozda i najbitnija u kvalifikacijama jer u slucaju poraza od +pola kosa razlike nam Letonci beze na pobedu + bolji medjusobni skor. Ozbiljno kockanje sa ucescem na SP. Klanje sa Turcima za 3. mesto u sledecoj fazi u najavi. Not sure if that's a good idea.

Verujem u Karija ali mi je ovo na prvi pogled dosta tanko. Bice gore jako nezgodno, puna hala, euforija, njihov trip da smo mi Rusi itd. Okolnosti ce biti teske, ovaj roster nema iskustvo i kapacitet da to iznese bez glavnih igraca. Mislim da se to i potcenjuje pomalo.


Sad, kao i uvek mi operisemo u nekim tajnim siframa. 20 igraca na spisku a FIBA protokol zahteva 24 igraca. Ko zna koja 4 tajna igraca iz nekog paralelnog kosmosa se tu kriju u medjuprostoru. Ne znam, uvek ista prica kod nas. Posle svih silnih najava Karija i Tarlaca sam ocekivao jaci sastav i to prilicno jaci. Kari je stari lisac pa mi jedino ostaje nada i vera da ce naspanovati ovu ekipu maksimalno da ratnicki izadju i pobiju se gore i dobiju u nekoj polu-tuci jer mi i Letonci deluju mekano za ozbiljnu reprezentaciju.
 

Link to comment
Share on other sites

Sad sam i ja zbunjen, skapirao sam da ovo nije kompletan spisak, ali ovo moze da se cita na dva nacina (minimum). Joj, jebem nas u savez

 

Кошаркашка репрезентација Србије је вечерас почела са уводним тренинзима у склопу припрема пред последња два меча прве фазе квалификација за одлазак на Светско првенство 2023. Званичан старт припрема биће 23. јуна, а до тада ће селектор Пешић и његови сарадници радити са играчима који су раније завршили сезону и којима је потребан увод у максималне напоре такмичарског ритма у квалификацијама.

Тим на који ће селектор рачунати у овом квалификационом „прозору“ биће комплетиран пред званичан старт припрема, а листа кандидата за национални тим тренутно изгледа овако:

 

 

 

Takodje, sta je sa onim pravilom o tome koliko NBA igraci mogu da budu sa repstacijom? Jel ovo znaci da se Bjelica i Bobi vracaju u Evropu ili sta?

Edited by Snjofko
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Snjofko said:

Sad sam i ja zbunjen, skapirao sam da ovo nije kompletan spisak, ali ovo moze da se cita na dva nacina (minimum). Joj, jebem nas u savez

 

Кошаркашка репрезентација Србије је вечерас почела са уводним тренинзима у склопу припрема пред последња два меча прве фазе квалификација за одлазак на Светско првенство 2023. Званичан старт припрема биће 23. јуна, а до тада ће селектор Пешић и његови сарадници радити са играчима који су раније завршили сезону и којима је потребан увод у максималне напоре такмичарског ритма у квалификацијама.

Тим на који ће селектор рачунати у овом квалификационом „прозору“ биће комплетиран пред званичан старт припрема, а листа кандидата за национални тим тренутно изгледа овако:

 

 

 

Takodje, sta je sa onim pravilom o tome koliko NBA igraci mogu da budu sa repstacijom? Jel ovo znaci da se Bjelica i Bobi vracaju u Evropu ili sta?

Ако се не варам Бјелици је истекао уговор тако да за њега не важи то а за Бобана не знам како може већ сад са реп. Можда га је тим пустио да одмах оде са реп, он ионако није неки битан играч у НБА.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, uini said:

 

davidovac, bjelica i nikola jović (?)


Pozivanje Jovica mi nije bas jasno. Draft je 23.06. Tog dana pocinju pripreme. U nekom najidealnijem slucaju posle jet laga je spreman da se prikljuci pripremama 26.06. - 3 dana pred put u Rigu. Mozda ga Kari planira samo za Belgiju jer je rotirao dosta i u dosadasnjim prozorima sa mladim igracima.

Link to comment
Share on other sites

Sad gledam spisak Letonije:

 

Rodions Kuruc, Davis Bertans, Dairis Bertans, Roland Šmic, Artur Strautin, Artis Ate, Klav Čavar, Rihard Lomaš, Andrej Gražulis, Artur Žagar, Marcis Štejnberg, Anžej Pasečnik, Tom Lejmanis, Artur Kuruc, Krister Zorik

 

Ovo je veoma zajebano i šuterski potentno. Kada bi igrao Milutinov bar bismo mogli da se nadamo dominaciji pod koševima, ovako su oni sa Pasečnikom i tu u blagoj prednosti. Dajem im blagu prednost u toj veoma bitnoj utakmici, pobeda bi za mene bila prijatno iznenađenje.

 

Moram da menjam avatar.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...