Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

edit "suv prosek"

 

pa suv prosek je fantastično u nba, da li imaš svest koliko dobrih igrača ima tamo?

@McLeod

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Pokua bi trebali povesti ako ništa da nosi pehar. Voli Kari taj tip igrača u igračkom smislu, ali karakterno mi deluje da nije njegov tip

 

sram te bilo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Vrlo lagano i oslobodjeno letimicnim pregledom ekipa u NBA krcatim bekovima, jedan je od retkih koji je igrao u ekipama koje bukvalno imaju jednog guarda koji je iole dobar da napravi 5 NBA sezona iza sebe i uspeo je da dodje do 14-15 ppg na utakmicama, sto je otprilike prosek proseka startnih bekova lige.


kad se doda tu i put, da je on maltene odmah tu upao i pored potpune ravne linije i nikakvog upsidea koji je tamo njima jako bitan, ostaje sa solidnom minutazom i ulogom i u Atlanti, zakljucak se sam namece.

 

Evo samo svez primer Derika Vajta koji u NBA finalu resava jednu utakmicu (to sto se posle raspao nije bitno) u timu u kojem ne ocekujes da pogleda kos pored Tejtuma i Brauna.

 

Nigde nisam rekao da Bogdanovic recimo u odbrani nije napredovao i kao takav postao kompletniji i bolji igrac overall, samo je to njegovo hajpovanje bas u neskladu sa njegovim realnim kvalitetom i legacyjem koje ce ostaviti tamo.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

edit "suv prosek"

 

pa suv prosek je fantastično u nba, da li imaš svest koliko dobrih igrača ima tamo?

@McLeod

 

 

 

Naravno da imam i on je zasluzio da ostane tamo, da li sa ovom minutazom i ulogom - diskutabilno, ali tu je gde je i svaka cast. Samo sam se osvrnuo na tvoju tezu da on u NBA ne znam kako igra, ne secam se nijednog evropskog beka koji je prezivljavao crne rupe u koje je on upadao recimo kao na pocetku ove sezone kad se ofanzivno raspadao, a Atlanta nastavila da mu daje minutazu. Pomaze takodje sto nema neku konkurenciju naravno, ali da je imao manje srece prilikom ekipa u koje je upadao, vrlo je moguce da bi gurao trecu sezonu drugog mandata u Fenerbahceu vec sada.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Vrlo lagano i oslobodjeno letimicnim pregledom ekipa u NBA krcatim bekovima, jedan je od retkih koji je igrao u ekipama koje bukvalno imaju jednog guarda koji je iole dobar da napravi 5 NBA sezona iza sebe i uspeo je da dodje do 14-15 ppg na utakmicama, sto je otprilike prosek proseka startnih bekova lige.

 

dalje ne mogu ni da čitam;

čekiraj koga je imao kao konkurenciju u kingsima i hawksima.

čekiraj zašto 14-15ppg može da ima i lik koji neće biti dobar ni u ispodprosečnoj evropskoj ekipi ali neki drugi će biti jako dobri u nba sa manje od toga.

 

užasno me deprimira ovakva diskusija, milomir marić stajl. a naučio sam usput da si dobar lik ali tarme tvrdoglav, tako da se odjavljujem iz diskusije.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Evo ti samo na primer od top evropskih bekova koji prosli kroz NBA, Caco i Rudi, koji su i pored mrznje koje osecamo prema drugom magistri doktori kosarke u prajmu za Bogdana, kako su prosli, pogotovo drugi, koji je posle "tanke" prve sezone, gde je imao manju minutazu, manju ulogu, pa opet preko 10 ppg, imao sve manju i manju minutazu dok nije otisao.

 

Opet kazem, nadji nekog evropskog beka koji nije "pokidao" bar u drugoj sezoni da i dalje gura stabilno 20+ mpg u NBA sa 10-15 ppg. Ja se u poslednjih 10 godina stvarno ne secam, ali ti pratis vise pa mozes da mi pomognes.

 

A mozes  da ides i 30 unazad, ako se to ikad i desilo. Po tome je zaista fenomen.

 

Evo, koga je imao, prva sezona u Sac - plej Foks, bekovi Badi Hild, Bogdan, ostareli Vins Karter, sledeci u redu Sampert. Frenk Mejson, Geret Templ. Ovo je kao dobra bekovska linija? Laganih 20 minuta moze da gura ovde. Sledece sezone mocni Burks i jos 5 likova koji vise ne igraju u ligi, uz Hilda i Foksa. Onda mocni Bruer, Bazemor, Kori Dzozef. Sve fringe igraci, a mnogi i van lige samo dve godine posle.

 

Atlanta vrlo slicna situacija. Uvek je u top 3 beka, lagano.

Edited by McLeod
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

ne mogu da objašnjavam fundamente košarke i nekakve hijerarhije u xy ekipi

bogdan igra dobro u nba i to u kontinuitetu (ima uspona i padova ali je proper nba igrač)

 

statsi su super ali treba pogledati neku tekmu, ima šta da se vidi (a btw, ni statsi nisu hrđavi al gde sad i o tome)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Sad nisi rekao nista sto ja nisam rekao, igra ok, statsi ok.

 

S tim sto sam ja stavio to u kontekst nikakve konkurencije i manjka ambicija tih ekipa, da je otisao u Boston recimo, do sad bi bio van NBA 1/1 i ne vidim zasto bi ga zbog nekog spleta okolnosti hajpovali. Ja opet kazem svaka cast jer ne uspe svako ni kad se sve namesti da opstane tamo, skidam kapu koju ne nosim.

 

Toliko na tu temu.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Snjofko said:

Pravilno odraditi znaci da das Jokicu loptu, a ostali da vezbaju utrcavanja, blokove, zicere, sut... 😂

 

Nepravilno znaci tretirati Jokica kao da je obican centar ili jos gore stavljati ga na cetvorku.

 

Jebiga sad. Znači ispada Jokić = reprezentacija. Što se mene tiče nije i ovo je baš overhajp zasnovan na čemu tačno, bukvalno jednu tekmu nisu odigrali zajedno, ne znamo ni ko će sve biti u tih 12? 

 

23 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ti ovde dovodiš u sumnju Jokićevu prilagodljivost na bilo koji sistem i pretpostavljaš da ako nije denverovska da on nije faktor.

Ja mislim da je za svaki tim, reprezentaciju Jokić vredniji od 99.9% igrača pa tako i za Srbiju.

Šta više mislim da će mu evropski stil basketa baš leći pogotovo defanzivno

 

Pa dovodim. A nije da nismo imali prilike da ga vidimo u FIBA košarci i nije se proslavio. Naravno, daleko je bolji defanzivno nego pre cca 3 godine ali već sam rekla - dok ne vidim svojim očima na terenu, pre sam umereni pesimista nego išta drugo.

 

Za sve (Mek lol) koji dovode Bogdana u pitanje, njegov skillset i uticaj na terenu, bukvalno je najversatilniji igrač kog imamo. Eto pitati Jokića da li će radije igrati s Bogdanovićem nego s Avramovićem ili npr. Nedovićem. Uticaj takvog igrača, koji ima defanzivno prednosti zbog fizičkih predispozicija (naročito u Evropi) i skilla (mnogo je napredovao u poslednje dve sezone u tom segmentu), koji može da bude i plej i šuter i nisko krilo je ogroman. A to što se "argumentuje" njegovim suvim statsima pokazuje da se ne prate baš NBA tekme (izvan sofascore-a). Što je ok, ali onda ne treba davati takve "argumente".

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

Evo, koga je imao, prva sezona u Sac - plej Foks, bekovi Badi Hild, Bogdan, ostareli Vins Karter, sledeci u redu Sampert. Frenk Mejson, Geret Templ. Ovo je kao dobra bekovska linija? Laganih 20 minuta moze da gura ovde. Sledece sezone mocni Burks i jos 5 likova koji vise ne igraju u ligi, uz Hilda i Foksa. Onda mocni Bruer, Bazemor, Kori Dzozef. Sve fringe igraci, a mnogi i van lige samo dve godine posle.

 

Atlanta vrlo slicna situacija. Uvek je u top 3 beka, lagano.

 

pa svaka nba ekipa ima u proseku tri dobra beka, četiri je već retkost.

eto pogledaš finaliste nba lige, smart + white + brown / curry + poole + klay

 

nije to uopšte bitno, bogdan je nekada u postavi i na SF a pre suživota sa trajčetom bio i na PG često.

nema to veze sa konkurencijom koju ima, već sa skillom koji poseduje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam za Kiću Ducija i tu ekipu, ali ono od 90ih pa na ovamo Bogdan je najbolja srpska dvojka da tu računam i Danilovića. 

Da li je bolji igral od Jokića nije, da li je bolji reprezentativni igrač da jeste. 

Jokić ima vremena to da okrene, al nisam siguran da se njemu nešto cima oko toga

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@DameTime ako dovodiš u pitanje Jokićevu prilagodljivost onda je diskusija besmislena, mislim to je bukvalno razlog što čovek igra NBA ligu

Što se tiče FIBA košarke imaju i te OI u Riju, a svetsko je po meni anomalija i nije pokazatelj snalaženja ili ne snalaženja kao što nije ni u slučaju Milutinova ili Micića

Link to comment
Share on other sites

Ja nigde nisam napisao da je Bogdan los ili da nije najbolja dvojka koju imamo vec sam rekao da je prehajpovan (sto se ovde i vidi), da je u NBA uspeo da opstane i svaka cast, ali u dve ekipe koje jednostavno osim te zvezde na PG (s tim sto je Sakramento bas top prosao sa "zvezdom" Foksom na toj poziciji) nemaju dobre bekove, to je fakat. Uzmes papir sa svim NBA ekipama, olovku, zazmuris i ubodes nasumicno jednu pa razmislis da li bi u njoj imao mesto. Plus je evropski bek.

 

I rekao sam da overachievuje u reprezentaciji, sto je takodje tacno, na proslom takmicenju je bio Kari i Klej u jednom, a u NBA ne igra na taj nacin i nije ni samo do protivnika, bratunga otvorene spot apove promasuje.

 

No dobro, kao sto sam rekao, ko razume razume, kome je on ljubav prva nece.

Edited by McLeod
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

@DameTime ako dovodiš u pitanje Jokićevu prilagodljivost onda je diskusija besmislena, mislim to je bukvalno razlog što čovek igra NBA ligu

Što se tiče FIBA košarke imaju i te OI u Riju, a svetsko je po meni anomalija i nije pokazatelj snalaženja ili ne snalaženja kao što nije ni u slučaju Milutinova ili Micića

 

Mislim da je prilagodljivost (interna) poslednji na listi razloga zašto Jokić igra u NBA i zašto je tamo izuzetan. Whatever, složimo se da se ne slažemo i tjt. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Babaduka said:

Ne znam za Kiću Ducija i tu ekipu, ali ono od 90ih pa na ovamo Bogdan je najbolja srpska dvojka da tu računam i Danilovića. 

Da li je bolji igral od Jokića nije, da li je bolji reprezentativni igrač da jeste

Jokić ima vremena to da okrene, al nisam siguran da se njemu nešto cima oko toga

B1 baš onako žestoka izjava, Predrag Saša Danilović je u sve i jednom aspektu bolji od Bogdana osim možda, ali veliko možda u plejmejkingu.

B2 Samo je imao više "sezona" , Jokić je imao Rio kao klinac što je odigrao super i onu katastrofu na svetskom kada se uklopio u sivilo. Mislim da su im prolazna vremena slična 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eto Danilovic recimo isto dobar primer i njegova karijera u NBA prema Bogdanovoj je pokazatelj koliko je sada mekanije za Bogija.

 

Ne bih ih poredio kao igrace, nisu ista klasa, plus sto bi Danilovic u danasnjoj kosarci vrlo verovatno bio i bolji nego sto je bio devedesetih.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Mislim da je prilagodljivost (interna) poslednji na listi razloga zašto Jokić igra u NBA i zašto je tamo izuzetan. Whatever, složimo se da se ne slažemo i tjt

Tako je 

Ja sam mislio na košarkašku prilagodljivost, BB IQ, bukvalno ne vidim ni jedan razlog što bi se bilo koji igrač brže i bolje prilagodio zahtevima novog selektora od Jokića, nevezano za pravila po kojima se igra tekma

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bas suprotno za Danilovića, Bogdan je bolji šuter, bolji plej bolji Ball hendler, Saša je suroviji atleta, slašer. 

Dobar šut ali dosta nestalan za reprezentaciju sa dosta slabim procentima za 3.

Za jokića mislim da nema mindset, a nije nikad razbio za reprezentaciju a mislim ni da neće

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milos 3.14 said:

Tako je 

Ja sam mislio na košarkašku prilagodljivost, BB IQ, bukvalno ne vidim ni jedan razlog što bi se bilo koji igrač brže i bolje prilagodio zahtevima novog selektora od Jokića, nevezano za pravila po kojima se igra tekma

 

To o čemu ti pričaš je nešto što bih nazvala "eksterna" prilagodljivost, Jokić je igrač koji ultramegagigabrzo pronalazi rešenja na terenu (u odnosu na protivnika), što ga čini nepredvidivim igračem i daje mu prednost. Ono u šta ja sumnjam je "interna" prilagodljivost, on nije igrač koji se prilagođava timu već suprotno, što je posledica njegovih specifičnih skill-ova. Inače bih mogla diskusiju da nastavim u pravcu "a što se nije prilagodio selektoru Đorđeviću" (retoričko pitanje, znamo zašto), ali je bolje da ovde stanemo 😄 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...