Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 minutes ago, zoe Bg said:

Znala sam da ces ti da se javis na ovu temu :classic_smile: slazem se, moracu kasnije neke highlightse opet da pogledam. 

Imam osecaj da mi je ovo peti put kako ovo pisem :lol_2:

 

Ista stvar je sa ovom diskusijom za Bogdana na EP i nekom famoznom chokeu. Bukvalno svakih mesec dana krece ista prica i prvih nekoliko puta sam upadao u zamku i raspravljao se bez uspeha i bez nekih argumenata sa druge strane, ali vise ne, ovo je tabu tema za mene, rekao sam sta sam imao i ne dajem vise ni pet para za ove sto guraju drugu pricu.

 

Bogdan je imao svojih choke trenutaka, ali na EP to ne da nije bio slucaj nego je smesno o tome pricati. Taj njegov EP choke ce postati mitoloski kao Teovi na F4-u.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Nikad zapravo nisam rekao eto rekao sam, vi bolje pamtite kad pogodim, pa onda kazete sad nece moci da se zivi od Meka, a mene boli dupe 😄

 

Mozda si u pravu da se pokakim sa svakom sledecom po prethodnoj, ali sam i sa tim konzistentniji od tebe 100 puta. Ti si jedina osoba koja dugo pise na ovom PDFu koja lagano menja statistiku za vizuelni utisak kako god mu odgovara. Kad te neko poklopi statistikom onda ta statistika ne govori nista, ali si istovremeno sposoban najgluplje moguce statistike da vadis da bi pokusao da dokazes svoje stanoviste.

 

 

 

Ne menjam ja ništa, sve te utakmice sam gledao pažljivo, ali ne mogu 4 godine kasnije, svaki put kad ti nešto mlatneš, da napišem - e, ajde sada da pogledamo tekmu iz početka. 

Ako znam da je neko tada odigrao tekmu vrhunski, pa sad uđem u statse i vidim 25+5+5, 60% šuta, onda tu baš i nema šta previše da se doda.

 

Inače, od statsa ne bežim baš nikad, to si lupio, naročito ne od kombimovanja raznih metoda. Naravno da ima igrača čiji se doprinos u nekim stvarima i ne vidi toliko, ali na nivou celih sezona, nije baš čest slučaj da se to ne pokaže baš ni u jednom parametru.

 

Samo ti si u stanju da kažeš da neko može da ima 20 poena, 30 indeks, najbolji -/+ u ekipi, a da nije imao baš prevelik uticaj na svoju ekipu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Del Piero said:

Imam osecaj da mi je ovo peti put kako ovo pisem :lol_2:

 

Secam se komentara sa EL teme tokom qf serije, na reprezentaciji je dan mrmota redovno stanje tako da je vrv bilo i vise :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zoe Bg said:

Secam se komentara sa EL teme tokom qf serije, na reprezentaciji je dan mrmota redovno stanje tako da je vrv bilo i vise :lol_2:

Bas to, ovaj topik je dan mrmota.

 

ima na yt obe te utakmice iz OAKE, taman da pogledam kasnije. mozda bacim i neki throwback na EL topiku kako je Bogdan dobro odigrao

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, realno *w said:

 

 

Ne menjam ja ništa, sve te utakmice sam gledao pažljivo, ali ne mogu 4 godine kasnije, svaki put kad ti nešto mlatneš, da napišem - e, ajde sada da pogledamo tekmu iz početka. 

Ako znam da je neko tada odigrao tekmu vrhunski, pa sad uđem u statse i vidim 25+5+5, 60% šuta, onda tu baš i nema šta previše da se doda.

 

Inače, od statsa ne bežim baš nikad, to si lupio, naročito ne od kombimovanja raznih metoda. Naravno da ima igrača čiji se doprinos u nekim stvarima i ne vidi toliko, ali na nivou celih sezona, nije baš čest slučaj da se to ne pokaže baš ni u jednom parametru.

 

Samo ti si u stanju da kažeš da neko može da ima 20 poena, 30 indeks, najbolji -/+ u ekipi, a da nije imao baš prevelik uticaj na svoju ekipu.

 

Kad sam ja vadio situacije i gledao tekmu iz pocetka niko nije hteo da se osvrce na to, tako da si potpuno u pravu da ne moramo to da radimo.

 

Od statsa jako bezis, pogotovo od mpg i ppg svojih omiljenih igraca, dok ces one koje ne volis rado da okarakterises kao volume scorere i zato apsolutno nisi konzistentan niti objektivan.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Bogdan je u poslednja dva i po minuta finala šutirao iz igre 0/5, kapiram da se na to misli kada se pominje choke, pošto ako se gleda ceo turnir tu nema nikakve dileme da je bio naš ubedljivo najbolji igrač.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Guru said:

Bogdan je u poslednja dva i po minuta finala šutirao iz igre 0/5, kapiram da se na to misli kada se pominje choke, pošto ako se gleda ceo turnir tu nema nikakve dileme da je bio naš ubedljivo najbolji igrač.



a prethodnih 37,5 bio jedini naš igrač na terenu i to u oba smera....  i na kraju kad je umro opet nije bilo nikoga da preuzme šut ili bilo šta drugo nego je morao on da završava.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Del Piero said:

Bas to, ovaj topik je dan mrmota.

 

 

  Reveal hidden contents

ima na yt obe te utakmice iz OAKE, taman da pogledam kasnije. mozda bacim i neki throwback na EL topiku kako je Bogdan dobro odigrao

 

Sjecam se da je Paskval prezivio blagi nervni slom zbog Bogdana 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Del Piero said:

Meni je samo zao da jedan MVP EL, nosilac druge najbolje reprezentacije sveta, fenomenalan igrac truli 4 godine u NBA i ne igra ni 30% od onoga sto moze. Bolje je to sad u Kingsima, ali opet daleko od pravog Nemanje.

 

Jebena je greota da takav majstor kao on ne odigra manje vise nista bitno 4 godine.

 

pa jebiga, jedini način da bude nosioc nekog tima je da igra u evropi.

s'druge strane,

 

xcnjva.png

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi!

 

Dugo pratim vaše  diskusije  ovde na pdf košarka. 

Po mom mišljenju, ovaj forum i dalje okuplja mnogo dobrih poznavaoca kosarke i stvarno ima diskusija koje je uzivanje čitati.

 

Molim vas, a pre svega uredništvo, nemojte da dozvolite povremena trolovanja  pojedinaca, koji su ustanju da sa par upisa obesmisle svaku temu.

 

Da se uopšte diskutuje i dovodi u pitanje da li je Bogi trenutno naš najbolji igrač(posle Jokića), i to na 5 strana.. Mislim, dajte 🙂

 

Pozdrav!

 

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Koyot said:

Pozdrav ljudi!

 

Dugo pratim vaše  diskusije  ovde na pdf košarka. 

Po mom mišljenju, ovaj forum i dalje okuplja mnogo dobrih poznavaoca kosarke i stvarno ima diskusija koje je uzivanje čitati.

 

Molim vas, a pre svega uredništvo, nemojte da dozvolite povremena trolovanja  pojedinaca, koji su ustanju da sa par upisa obesmisle svaku temu.

 

Da se uopšte diskutuje i dovodi u pitanje da li je Bogi trenutno naš najbolji igrač(posle Jokića), i to na 5 strana.. Mislim, dajte 🙂

 

Pozdrav!

 

 



Tu diskusiju je pokrenuoo supermod @McLeod   pa ti vidi prijatelju gde si se u kolo uhvatio 😛

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Pa , jbg,

Moderacija mora da razume da ima mnogo ljudi koji samo čitaju, i žele da pročitaju nešto pametno, i/ili da zaznaju nešto novo.

 

Nikom nije u interesu da se pišu gluposti, niko to ne želi da čita.

 

Nije ovo na @Mcleod ov račun,  pričam uopšteno.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo vam sad ozbiljno - naravno da ne mislim da je Bogdanovic nebitan igrac, da li ce biti broj dva - ne znam. Svrstao bih ga u tri. Ali takodje mislim da se bar na ovom forumu precenjuje njegov kvalitet.

 

Sto se tice kvalitetnih diskusija i i dobrih poznavaoca kosarke, prvog ima malo, drugog ima, ali redje pisu ili se isticu.

 

Ja sam prvi koji je oduvek voleo da cita kvalitetne diskusije na ovom PDFu, mnogo vise nego da ucestvujem.

 

Tako da ili su moji standardi malo visi, ili su ocene pogresne, either way, to je subjektivno.

 

Drago mi je kad forum privuce nove clanove na bilo koji nacin, jer smo mnogo ulozili u njegovo pokretanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne pisem ovo u prilog mcloudovoj tvrdnji ali je moj utisak nekako bio da je bogdan zapravo najveci "krivac" sto ovo nismo izgurali do zlata i da u tome velikog udela ima i sale djordjevic. Bogdan je odigrao vrhunski turnir ali mi se cini kao da je sam sebi stavio veliki pritisak u tom finalu da bas on mora da resi finale. Poslednjih pet sest minuta mi nismo imali nikakav plan b. Sve se svodilo na bogdanovu igru 1 na 1 ili na forsiranje suta za tri, koji ruku na srce, 2 od 10 ako se dobro secam je stvarno bio skandalozan. Onda je i bogdan logikom da neka mora da udje uzeo par jos tezih i jos losijih suteva koji naravno nisu usli. Mislim da su nam mnogo nedostajali zdravi jovic i lazic i da bi tada prica bila ipak drugacija. Milosav nije postojao, a mozda je on mogao odigrati makar neke kvalitetne defanzivne minute (mada genralno mislim da je neupotrebljiv u finalima i nekim velikim utakmicama pa mi njegovo vodjenje ni ovaj put nema previse smisla), guduric je imao one dve katastrofalne greske i jbg. Bogdan jednostavno ni fizicki vise nije mogao da iznese tu igru u napadu, ali generalno jako lose odigrana zavrsnica s bogdanove strane i lose vodjena ekipa u finisu. Da se razumemo, sto se tice price oko toga da li je cluch ili ne igrac, ja bih uvek pustio bogdana da mi zavrsava pre nego teodosica ili bilo kog igraca iz naseg tima, ali ovde se nije radilo o jednom ili dva napada vec o tome da je on sve vreme igrao kosarku 1 na 5 sto naravno ide dosta na dusu i djordjevica.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

Mozda jeste, ali znamo kako prolazimo kad se njemu daju kljucevi u ruke. Igrac podrske, vodja druge postave (eventualno), sto i njegova karijera dokazuje.

 

Nije on ni mlad vise da se ocekuje ne znam kakav napredak, plafon je dostigao svakako, moze samo dole.

 

4 hours ago, Ne sam Safete said:

Tako je Meče! 

Nebo je limit poslije ovog :classic_smile:

 

 

Ovo je bukvalno druga postava na All Staru u najavi, lagano. 😄 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...