Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

GSW veruje Alenu zato sto mu Kosta Jankov veruje i bacio je sve karte na njega. Treba reci i da bi Kosta Jankov veoma profitirao ukoliko Alen uspe i da ima tu raznih prica, ali decko definitivno jeste ogroman potencijal. Mnogo je ostvario u prethodnih godinu/godinu ipo i ja mu iskreno zelim da samo tako i nastavi.

 

Edit: Nisam rekao ono sto je najbitnije za ovaj topic, rano je za pricu oko A tima. On treba da nastavi da stice iskustvo kroz juniorska prvenstva. Doduse, to sto je ovog leta izabrao letnju ligu umesto U19 SP nije obavezno losa odluka, ali bi bilo dobro da se pojavi sledece godine i dokaze da je #1 u svojoj generaciji sto uopste nece biti lako pored Petruseva i Ilica. Ipak, ispred svih njih, po mom misljenju, prednost pri pozivu za reprezentaciju treba da imaju Simanic i Miskovic, pogotovo sto svi pokrivaju istu poziciju.

Edited by Manu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

who the fcuk is kosta jankov 

 

Taman kad editovah prosli post moram da napisem jos jedan :lol_2: Nema veze

 

Evo dobrog materijala da se upozna sa opusom Koste Jankova, coveka koji je imao bitnu ulogu u karijerama mnogih nasih igraca: 

http://kosmagazin.com/intervju-kosta-jankov-srbin-sa-3-nba-prstena-1/

Ovo je prvi deo intervjua, cini mi se da ih ima 4.

 

Edit: Evo jos me poklopio me mmajstor  :classic_biggrin:

Edited by Manu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mmajstor said:

 

uz realnu opasnost da ispadnem površan (nisam pročitao ni intervju do kraja), dobar primer kako je za sve u životu važno da se poklopi znanje /talenat + konekcija /veza (:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, uini said:

 

uz realnu opasnost da ispadnem površan (nisam pročitao ni intervju do kraja), dobar primer kako je za sve u životu važno da se poklopi znanje /talenat + konekcija /veza 🙂

 

b: Pa da.

 

spacer.png

 

spacer.png

Edited by Asterion
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2019 at 10:54 PM, Squabbit said:

Auuu kako dobra vremenska razlika iz kine

Svetsko cu da gledam kao ranije NBA

tekme u 00:30

04:30

itd itd


Uh bas gotovom da gledam basket kasno u noc ili rano ujutru...

 

Ja koliko vidim utakmice su u skroz ok terminu (ne racunajuci sto je radno vreme) - 9:30, 10:00, 10:30, 13:30, 14:00, 14:30  ---> za prvu fazu

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, anfield said:

 

Ja koliko vidim utakmice su u skroz ok terminu (ne racunajuci sto je radno vreme) - 9:30, 10:00, 10:30, 13:30, 14:00, 14:30  ---> za prvu fazu

 

 

 

Squabb ti je West Coast dasa. Zavidim mu na ovim terminima. Jutarnji basket je tesko sranje realno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2019 at 4:25 PM, Manu said:

Nisam rekao ono sto je najbitnije za ovaj topic, rano je za pricu oko A tima. On treba da nastavi da stice iskustvo kroz juniorska prvenstva.

Rano bi bilo ukoliko nastavi da igra u g ligi. Ukoliko bi, recimo, iskoristio manjak kvaliteta & kvantiteta u GSW-u, odigrao solidnu sezonu, apsolutno ne bi trebalo da se ceka sa pozivanjem u a reprezentaciju.

Nije bas da imamo cetvorke koje su spremne za ozbiljna takmicenja. To je, naravno, sve neko veliko "ako".

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2019 at 4:34 PM, Manu said:

 

Taman kad editovah prosli post moram da napisem jos jedan :lol_2: Nema veze

 

Evo dobrog materijala da se upozna sa opusom Koste Jankova, coveka koji je imao bitnu ulogu u karijerama mnogih nasih igraca: 

http://kosmagazin.com/intervju-kosta-jankov-srbin-sa-3-nba-prstena-1/

Ovo je prvi deo intervjua, cini mi se da ih ima 4.

 

Edit: Evo jos me poklopio me mmajstor  :classic_biggrin:

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

 

 

Quote

Stefan Jovic: Maybe this is the strongest national team since Indianapolis 2002

 

Jovic won silver medals at the 2014 FIBA Basketball World Cup and the 2016 Summer Olympics with the Serbian national team

Stefan Jovic, one of the players that will most probably travel to China with the Serbian National team, talked about World Cup today.

– My contract with Bayern expired, but now I’m waiting preparations with national team, I’m completely focused on that. For me it’s most important that I’m healthy and ready for hard work with the national team.

World Cup?

– I said it before, and I’ll say it again – we have really good roster. Maybe this is the strongest national team since Indianapolis 2002. At least I think that. We also have great conditions for good preparations, like always, so I believe we have a good chance at World Cup. But, we have to keep both feet on the ground, and realize that the first game is the most important one. We have to travel to China without big words, to focus only on our next opponent, and to give our best in every game, no mater if public sees us as favorites.

He graduated on Faculty of Sport on “Union – Nikola Tesla” university. He now has a coaching diploma.

– I would love to work as a coach when I finish career. I realize how difficult that job is, but I could be good at it. I’ve been already through a lot on a court, and I have more years to play. So I believe that is a good base and significant experience that I could bring to my players when I become a coach. To be a coach is so much harder than to be a player. Every practice you need to plan carefully, not to mention games. Also you need to find the right approach to every player in your team, to be a good psychologist.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...