Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 hours ago, Barkley#34 said:

Lepo zvuči kad se gleda po imenima spisak, ali kad se zagrebe malo dublje stvari nisu toliko ružičaste. 

 

Veliki pritisak će biti na Bogdanu, Kaliniću i Lučiću. Em će morati da pokrivaju dve pozicije em će imati teret igranja odbrane za po još jednog, jer smo na 4 i 5 prilično tanki u tom smeru bez Milutinova u formi.

 

2 hours ago, Marvin said:

A sto ce Bogi na Filu sa ranjenim Embidom? 🙂

qFAnFnq.gif

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Marvin said:

Pricali smo o dve potpuno razlicite stvari.

a) Ti si tvrdio da Poku vec sad moze da bude nosilac, sa cime se ja ne slazem. Ja uopste nemam problem sa tim da on ide na OI (ako se plasiramo), pogotovo sto nam je Bjelica u uzasnoj formi jedina klasicna cetvorka, Milutinov verovatno out a i za Petruseva cemo tek videti sta kaze gazda Mi$ko.

b) Ja sam napisao da ako Jovic bude povredjen, koncepcijski nam odgovara dobar defanzivac kao 5. ili 6. igrac u bekovskoj liniji.

 

Što je Milutinov out?  Kada je bio izveštaj pred f4, na snimku je on igrao redovno sa ostalima 5 na 5. Na kraju se nije skidao, jer nije bio dovoljno spreman očigledno, ali meni je izgledalo kao da je blizu povratka. Čeka ih sada finale sa Uniksom, videćemo hoće li tu dobiti koji minut.

 

Iskreno, tražio bi bilo koje drugo rešenje osim Jovića. Odigrao 5 tekmi za godinu i po dana, šansa da ostane zdrav u tom formatu takmičenja mala. A i kad je zdrav, pitanje kako će to da izgleda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Što je Milutinov out?  Kada je bio izveštaj pred f4, na snimku je on igrao redovno sa ostalima 5 na 5. Na kraju se nije skidao, jer nije bio dovoljno spreman očigledno, ali meni je izgledalo kao da je blizu povratka. Čeka ih sada finale sa Uniksom, videćemo hoće li tu dobiti koji minut.

 

Bila je prica da ga CSKA nece pustiti:

 

Quote

Srbija takođe vodi pregovore sa ljudima iz moskovskog CSKA oko Nikole Milutinova s tim što su šanse da odlični centar zaigra gotovo nepostojeće. On je povredio mišić ramena u evroligaškom susretu protiv Bajerna krajem januara posle čega su specijalistički pregledi pokazali da mora na operaciju. Ista je odrađena ubrzo i od tada je u fazi rehabilitacije. Milutinov individualno radi na što bržem povratku na parket, s tim što je on daleko od bilo kakve takmičarske forme i gotovo je izvesno da ga CSKA neće pustiti čak ni da bude uz ekipu i oporavlja se uz reprezentaciju.

 

Nego, sta cemo sad? :D

 

1 hour ago, realno *w said:

Iskreno, tražio bi bilo koje drugo rešenje osim Jovića. Odigrao 5 tekmi za godinu i po dana, šansa da ostane zdrav u tom formatu takmičenja mala. A i kad je zdrav, pitanje kako će to da izgleda.

 

Quote

Prema nezvaničnim saznanjima Mozzart Sporta prvi motore pali Stefan Jović koga u KSS očekuju u najskorijem roku kako bi bio bliži saradnicima Igora Kokoškova i radio pod njihovim budnim okom kako bi uhvatio zalet za olimpijske kvalifikacije s obzirom da je poslednji meč odigrao još početkom marta pošto je napustio Himki.

 

 

Nisam skontao: :(

 

1 hour ago, zorex said:

Na Filu, lol 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2021 at 12:31 PM, Barkley#34 said:

Dobro, ovo je već level 2 kritika prema "ćelavoj sujeti" - kombinovanje stvari sa dva takmičenja da bi se istaklo koliko ne ume.

 

Kalina je bio povređen pe EP 2018, a Sale je napravio glupost što ga nije poveo na SP 2019.

 

Čekamo level 3.

 

Kalina se napravio povredjenim tj. nedovoljno oporavljenim i otkazao EP u zadnjem trenutku, tj posle zadnjeg trenutka jer je sve govorilo da ce biti spreman pa zamene nisu bile planirane. Nije nemoguce da mu je i taj postupak zabiberio naredno ucesce na SP. 

 

Btw. ako je zdrav, CSK nema pravo da zabrani Milutinovu da igra. Nijedan klub nema pravo da zabrani svom igracu tako nesto, a pogotovo ne onako javno. Moze dok CSK igra neko takmicenje, ali u pauzi ne. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

Btw. ako je zdrav, CSK nema pravo da zabrani Milutinovu da igra. Nijedan klub nema pravo da zabrani svom igracu tako nesto, a pogotovo ne onako javno. Moze dok CSK igra neko takmicenje, ali u pauzi ne. 

U teoriji da, ali u praksi je to malo drugacije.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Kosta said:

U teoriji da, ali u praksi je to malo drugacije.

 

Zato i kazem, jer smo postali previse blagi na tu praksu da nam je to cak postalo i normalno. Mora neko da digne glas kad su takve stvari u pitanju. 

Link to comment
Share on other sites

  Zato i kazem, jer smo postali previse blagi na tu praksu da nam je to cak postalo i normalno. Mora neko da digne glas kad su takve stvari u pitanju. 

 

Za ovo si u pravu...čak i selektori štite igrače koji odbiju poziv i ne iznose detalje. Valja lepo prvom narednom milioneru koji otkaže nacionalizovati vikendicu i gliser. Dovoljno ih je samo podsetiti na broj nastupa Tea, Die hard Bradulje ali i na Bogdanove suze. Ako krenu da ševrdaju...pogasiti im državljanstva ili zapretiti vraćanjem Štimca na širi spisak...a znamo dobro na šta to izadje.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Wingwalker said:

Za ovo si u pravu...čak i selektori štite igrače koji odbiju poziv i ne iznose detalje. Valja lepo prvom narednom milioneru koji otkaže nacionalizovati vikendicu i gliser. Dovoljno ih je samo podsetiti na broj nastupa Tea, Die hard Bradulje ali i na Bogdanove suze. Ako krenu da ševrdaju...pogasiti im državljanstva ili zapretiti vraćanjem Štimca iz penzije.

 

Nisam mislio na represivne mere prema igracima, nego aktivnostima prema klubovima koji krse pravne norme.

 

A da fali malo morala i kohonesa od strane igraca, ne moze se reci da nam je to jaca strana s obzirom na broj otkaza u poredjenju sa nekim drugim reprezentacijama, ili nekada nasom. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Decembarski said:

Pa i Bobi sad dobija minute i izgleda ce i Dalas daleko da dogura

 

Bobi mukica dobija minute kada ga domaća publika iskuka skandiranjem.

Na prezadnjem meču je buka tolika bila na TO da je trener morao da popusti.

Bobi je u tom napadu imao poput Štimare u prajmu dva šuta, dva promašaja, ali i dva skoka i koš na kraju.

Ta je morala unutra.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Wingwalker said:

 

Bobi mukica dobija minute kada ga domaća publika iskuka skandiranjem.

Na prezadnjem meču je buka tolika bila na TO da je trener morao da popusti.

Bobi je u tom napadu imao poput Štimare u prajmu dva šuta, dva promašaja, ali i dva skoka i koš na kraju.

Ta je morala unutra.

Mukica? 

Starter na proslom mecu plej ofa Nba lige protiv Klipersa.

20 minuta 9p 7 skokova.

Mukica?

Od 8 miliona dolara godisnje ?

Ajde malo realnosti i prvo pogledaj sebe u ogledalo , sta si uradio u svom zivotu i dokle daleko si dogurao,mozda onda shvatis dokle je stigao ovaj dobri dzin...

 

Svi bi mi rado bili te mukice...ali ne ,bitno je opljunuti drugog,valjda da bi dali sebi na vaznosti...

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Decembarski said:

Mukica? 

Starter na proslom mecu plej ofa Nba lige protiv Klipersa.

20 minuta 9p 7 skokova.

Mukica?

Od 8 miliona dolara godisnje ?

Ajde malo realnosti i prvo pogledaj sebe u ogledalo , sta si uradio u svom zivotu i dokle daleko si dogurao,mozda onda shvatis dokle je stigao ovaj dobri dzin...

 

Svi bi mi rado bili te mukice...ali ne ,bitno je opljunuti drugog,valjda da bi dali sebi na vaznosti...

 

Da li moram da objašnjavam na šta se ''mukica'' odnosilo...? Dečkonja je sve vreme spreman i operativan ali ovo ''starter'' i sadašnja minutaža i uloga su podaleko od prosečne sezonske. Odigrao je samo tridesetak tekmi sa negde 5-6 mpg bar dok sam pratio...možda je to sad i nešto jače. Nažalost ta nekošarkaška publika ga ne traži zbog njegove efektivnosti...čak i cela klupa umire od smeha nakon ta dva skoka i poentiranja dok ostali skakuću oko njega. To je nešto sa čim se on tako vedar i uvek pozitivan još uvek uspešno bori ali nije dobio kredit koji zaslužuje posebno kada se upotrebi sa pravim tajmingom. I tih 5-6mpg je visok prosek za te minute.

Ali NBA će uvek biti prvo arena i spektakl a tek nakon toga dolazi kompetitivnost kako se približava završnica.

 

Uzgred, ne vidim gde sam ga ja to ''opljunuo'' i čemu ovaj ton...''prvo pogledaj sebe u ogledalo''...:classic_blink: ???

Nekako mi tetkasto to na kraju uz sav ovaj nalet frusta iznad. Trebao si da me na kraju napušiš momački pa da ne moram ni da odgovaram na ovo...:classic_biggrin:. Ali nije sekira u med.

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...