Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Just now, DameTime said:

 

Treba biti pošten i reći da je Mek prilično lepo pisao tokom prošlogodišnjeg SP i većinom pogodio. 

Možda druga Čvarkova to još uvek drži 😄 

Si videla na Vimbldonu Zvervev vodi 2:0 i dodje Mek i napise kako Zvervev nikada bolje nije izgledao...I sta se desilo? :D

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Treba biti pošten i reći da je Mek prilično lepo pisao tokom prošlogodišnjeg SP i većinom pogodio. 

Možda druga Čvarkova to još uvek drži 😄 

 

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:

Mek je na zadnjem SPu bio bukvalno najkvalitetniji forumas i pogodio je gotovo sve pa i ne samo rezultat nego i rasplet knockout faze i finala.


 

Mek ima svoje botove na forumu ko pokojni Željko Mitrović.

Strašno.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Clash said:

Mek ima svoje botove na forumu ko pokojni Željko Mitrović.

Strašno.

 

Mi smo samo realni. Nešto kao ti kad pišeš za Mitrovića, ali Luku :classic_smile:

 

31 minutes ago, Don Dusko said:

Si videla na Vimbldonu Zvervev vodi 2:0 i dodje Mek i napise kako Zvervev nikada bolje nije izgledao...I sta se desilo? 😄

 

Pusti to, za repstaciju je očigledno bio talija... Jedan od retkih koji je pisao da nema šta da zentamo od Kanade (uz Ječmenda).

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Miki8 said:

Ne treba glavu razbijati sa zrebovima. Ekipa treba da igra sto je moguce bolje pa i da se pokusa da se dobije i ta amerika. Oni su najranjiviji u grupnoj fazi takmicenja, mozda nas potcene posle onog razvaljivanja sinoc a mi pojacani iscackamo nekako pobedu 28-og🙂

 

Sve to lepo deluje kad se tako napiše, ali problem je što našima uvek protiv Amerikanaca proradi neki kompleks niže vrednosti i onda se to loše završi po nas. Ne znam šta je u pitanju, da li se uplaše ili su previše impresonirani njima. Doduše u sredu u prvoj četvrtini je delovalo kao da nemaju nikakvog respekta prema njima i onda nakon toga baš taj pad izazvan kompleksom niže vrednosti, bar sam takav utisak stekao. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skyglider said:

 

Sve to lepo deluje kad se tako napiše, ali problem je što našima uvek protiv Amerikanaca proradi neki kompleks niže vrednosti i onda se to loše završi po nas. Ne znam šta je u pitanju, da li se uplaše ili su previše impresonirani njima. Doduše u sredu u prvoj četvrtini je delovalo kao da nemaju nikakvog respekta prema njima i onda nakon toga baš taj pad izazvan kompleksom niže vrednosti, bar sam takav utisak stekao. 

Dobili smo ih na SP 2019. Ne znam ko je ocekivao neku tesnu utakmicu sa njima gde su nama falila tri vazna igraca. Oni su mnogo jaci od nas kada dovedu najbolje igrace i tu se nista ne moze. Odigrali smo tesnu utakmicu sa njima u grupi na OI 2016 godine, mozda mozemo to da ponovimo i u Parizu. Ja mislim da ce nasa reprezentacija pruziti mnogo jaci otpor sledece sedmice. Samo da Jovic bude spreman, on moze biti faktor iznenadjenja na toj utakmici.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki8 said:

Dobili smo ih na SP 2019. Ne znam ko je ocekivao neku tesnu utakmicu sa njima gde su nama falila tri vazna igraca. Oni su mnogo jaci od nas kada dovedu najbolje igrace i tu se nista ne moze. Odigrali smo tesnu utakmicu sa njima u grupi na OI 2016 godine, mozda mozemo to da ponovimo i u Parizu. Ja mislim da ce nasa reprezentacija pruziti mnogo jaci otpor sledece sedmice. Samo da Jovic bude spreman, on moze biti faktor iznenadjenja na toj utakmici.

 

Uh, dobili smo ih 2019. u polufinalu za 5. mesto, oni su baš bili motivisani za tu utakmicu odmah se videlo od prvog minuta

 

2016. jeste bila tesna utakmica ali meni je delovalo kao da su igrali sa pola snage, kao da su nas potcenili tipa lako ćemo sa ovima, u finalu su ubacili u veću brzinu i videli smo šta se desilo.

 

Ja se stvarno nadam da će otpor da bude mnogo jači nego u sredu , ali plašim se da i oni ne izađu motivisani zbog Jokića. Elem, ako naši budu igrali celu utakmicu ko prvu četvrtinu u sredu onda ima nade, ali ako se opet uplaše onda jbg. 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Izgleda da je Poku cutovan (gle cuda), zajebava se u Grckoj - well deserved.

Hvala junace, to bi bilo to od reprezentacije za sledecih 5 godina.


Bice interensantno videti da li ce Pesic odrediti 12 pred Japan ili posle Grcke ali je vec najavio da ce biti 23.07. ako sam dobro ispratio.

Стара слика брате, па видиш како су обучени

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Motivisani ili ne to je bila zvanicna takmicarska utakmica za plasman. Ta pobeda ostaje zapisana u knjigama. Pa upravo u tom ranom stadijumu takmicenja je najveca sansa da se sa njima odigra neka tesna utakmica. Samo su spanci uspeli da odigraju dva tesna finala sa njima na olimpijskim igrama a i tu su spanci stalno gubili ali su drzali prikljucke. To im je uspelo zato sto su spanci uz Pau Gasola i dobru centarsku liniju, imali i odlicne bekove koji su bili vodeci igraci u Evropi. Ako izuzmemo Bogdanovica mi smo tu skroz slabi, tesko je se sa njima takmiciti ako imas spoljnu liniju koja je poprilican krs.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki8 said:

Motivisani ili ne to je bila zvanicna takmicarska utakmica za plasman. Ta pobeda ostaje zapisana u knjigama. Pa upravo u tom ranom stadijumu takmicenja je najveca sansa da se sa njima odigra neka tesna utakmica. Samo su spanci uspeli da odigraju dva tesna finala sa njima na Olimpisjkim igramaTo im je uspelo zato sto su spanci uz Pau Gasola i dobru centarsku liniju, imali i odlicne bekove koji su bili vodeci igraci u Evropi. Ako izuzmemo Bogdanovica mi smo tu skroz slabi, tesko je se sa njima takmiciti ako imas spoljnu liniju koja je poprilican krs.

 

Pa jeste bila zvanična utakmica ali moraš da gledaš i okolnosti. Amerikancima se tačno videlo da im je bilo preko one stvari da igraju a i naši bili u nekom zajebantskom modu, sećam se te utakmice i ličila je više na neku revijalnu utakmicu nego na takmičarsku.

 

Da, mi smo na bekovima baš slabi i zato me i brine da ne bude neko trpanje. Samo se nadam da Vasa Micić neće da igra previše

 

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Miki8 said:

Motivisani ili ne to je bila zvanicna takmicarska utakmica za plasman. Ta pobeda ostaje zapisana u knjigama. Pa upravo u tom ranom stadijumu takmicenja je najveca sansa da se sa njima odigra neka tesna utakmica. Samo su spanci uspeli da odigraju dva tesna finala sa njima na olimpijskim igrama a i tu su spanci stalno gubili ali su drzali prikljucke. To im je uspelo zato sto su spanci uz Pau Gasola i dobru centarsku liniju, imali i odlicne bekove koji su bili vodeci igraci u Evropi. Ako izuzmemo Bogdanovica mi smo tu skroz slabi, tesko je se sa njima takmiciti ako imas spoljnu liniju koja je poprilican krs.

 

 

Odigrali su i Francuzi prošlo finale na OI sa njima tesno, a i u grupi je bilo tesno (pobedili ih Francuzi).

Sad bih isto voleo da se ukrste sa Francuzima u nokaut fazi.

Edited by Ledd
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni nekako izgleda da od svih reprezentacija sa svetskog vrha, Amerikanci nekako najlakše izlaze na kraj upravo sa našima. U finalima 2014. i 2016. se praktično nisu ni oznojili.

 

A opet sa druge strane, naša reprezentacija se može komotno uhvatiti u koštac sa svim ostalima, i to sa realnim šansama za pobedu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ledd said:

 

 

Odigrali su i Francuzi prošlo finale na OI sa njima tesno, a i u grupi je bilo tesno (pobedili ih Francuzi).

Sad bih isto voleo da se ukrste sa Francuzima u nokaut fazi.

Taj americki tim u poredjenu sa onim iz 2016  godine i ovim ove godine je dosta bio slabiji, daleko je to bilo od njihovog najboljeg tima kojeg su mogli da okupe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, woolgatherer said:

u sledecoj epizodi im daju da puste muziku na walkman-u

K8JiVg.gif

 

Meni je u ovim epizodama sladak taj generacijski jaz koji je već primetan. Filip i Poku znaju novi sleng - kad Filip kaže "to više niko ne koristi" :lol_2: dok ovi stariji uglavnom pojma nemaju.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Mek je na zadnjem SPu bio bukvalno najkvalitetniji forumas i pogodio je gotovo sve pa i ne samo rezultat nego i rasplet knockout faze i finala.


 

Brate, podseti me na ovu scenu:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kari je najjača glava, pobeže sa promocije knjige o Indijanapolisu čim se završila. Neki lik je hteo da se njegov klinac slika sa njim, kaže jbt nije mogao daleko da odmakne, ipak je on stariji čovek :lol_2:

 

Na promociji je uz selektora bio prisutan Tomašević... kao i autor Nenad Kiš. Uglavnom su puštali kratke klipove sa prvenstva i onda malo govorili o tom segmentu, nešto kao panel diskusija. Kari je rekao tri baš bitne stvari:

 

  • Transition basketball, u kome smo tada bili dominantni, nije bio rešenje da se pobedi američka reprezentacija. Sad u Abu Dabiju smo imali priliku da vidimo kako taj put i dalje ne donosi rezultat. Potrebno je pronaći drugi put, koji postoji, ali je glavno pitanje da li igrači mogu to da izvedu. Controlled basketball, gde se Amerikancima dopušta što manji posed lopte. Igrači koji su se tada takmičili su bili dovoljno kvalitetni da su uspeli da promene svoj stil igre i budu podjednako dobri u tome, ali je sada potpuno drugačiji sistem turnirskih takmičenja i jedan poraz znači ispadanje. Na osnovu ovoga očekujem potpuno drugačiji pristup i plan igre u Lilu (i Parizu).
  • Ponovo je govorio o srpskoj liZi (tj. nepostojanju iste) i neorganizaciji u srpskoj košarci. Rekao je da sve rezultate postižemo na improvizaciju i talenat koji u Srbiji uvek postoji, ali ne ulažemo ništa. Francuzi, Nemci, Litvanci pa i Turci ulažu više od nas i prešišaće nas po rezultatima, a u novom olimpijskom ciklusu biće veliki uspeh uopšte se kvalifikovati na velika takmičenja. Izvinio se što "mrači" ali koristi svaku priliku da govori o tome jer smatra da je bitno. ABA je prevaziđena, ok, pomogla je svima ali vreme je da se okrenemo srpskoj košarci kako bismo razvijali igrače. Pocrtao je i da je Indijanapolis bio rezultat sistema jugoslovenske košarke.
  • Istakao je da se ne smemo ponašati kako je 5 svetskih titula plod rada isključivo srpskih košarkaških radnika, već da ti uspesi pripadaju i ljudima iz ostalih zemalja ex-Yu koji su im doprineli.

Ostalo je bila klasična priča, zasmejavao je sve svojim doskočicama. Na početku su pustili klip i kako je projektor bio njemu iza leđa, pita ga autor kouč, kada ovo vidite kakve uspomene naviru? Kari odgovara pa stavio si me ovde gde ne vidim ništa, ja nemam pojma šta ste pustili :lol_2: Ili Tomašević koji se zeza kako mu je platio ručak u Pirotu, a Kari ispriča anegdotu kad je sedeo u beogradskom restoranu sa par Beograđana koji su mu tražili piroćanske viceve. I kao konobar došao da naplati, ovi se zgledaju (niko neće da plati). Ja izvadim novčanik, platim račun i kažem: eto to vam je piroćanski vic.

 

Kiš u fazonu rekli ste da vam je uspeh iz Indijanapolisa produžio karijeru, kaže kad sam ja to rek'o? ;D Ja bih svejedno radio i dalje ali bio bih siromašniji za jedno iskustvo da toga nije bilo. Na pitanje kakav je bio osećaj posle finala sa Argentincima, kaže pa uvek je bolje kad se pobedi nego kad se izgubi :lol_2:

 

Malo se dotakao srpske javnosti i toga da svi već imaju zacrtane ciljeve (medalju) a na njemu je samo da nacrta put do cilja; da na današnje igrače to mnogo više utiče nego nekada, zbog društvenih mreža i sl. Na kraju su Kiš i Tomašević poželeli sreću na OI njemu i momcima, da svi budu zdravi i ponovo ih dočekamo na balkonu sa medaljom. Kaže, potrudićemo se 😄 

 

Knjigu imate na Albion sajtu, a biće i u svim većim knjižarama. Govorili su igrači i članovi stručnog štaba, protivnici, jedan naš sudija, Dejan Cukić itd. 

 

Spoiler

spacer.png

 

  • Like 8
  • Love 7
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

Ovo za srpsku ligu ponavlja non stop, ali ga realnost demantuje. Kosarka nije fudbal, bolje bi bilo hipoteticki jos vise ukrupniti ligu, tipa Oli i PAO sa nama nego igrati samo u Srbiji. Niti bi tu vise igraca iskocilo niti bi to pomoglo Zvezdi i Partizanu. koji bi igrali mnogo slabijih utakmica. Ni broj stranaca nije problem jer srpski igraci koji se izbore za mesto u Evroligi pa makar i kao role playeri sigurno ce biti bolji i vise znaciti reprezentaciji nego da budu glavni igraci u toj famoznoj srpskoj ligi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, McLeod said:

Ovo za srpsku ligu ponavlja non stop, ali ga realnost demantuje. Kosarka nije fudbal, bolje bi bilo hipoteticki jos vise ukrupniti ligu, tipa Oli i PAO sa nama nego igrati samo u Srbiji. Niti bi tu vise igraca iskocilo niti bi to pomoglo Zvezdi i Partizanu. koji bi igrali mnogo slabijih utakmica. Ni broj stranaca nije problem jer srpski igraci koji se izbore za mesto u Evroligi pa makar i kao role playeri sigurno ce biti bolji i vise znaciti reprezentaciji nego da budu glavni igraci u toj famoznoj srpskoj ligi.

Kari kada priča o srpskoj ligi ne misli sigurno da ona bude izletište za večite gde će oni doći u NS, KG, Kraljevo itd da ih istamburaju usput i odu dalje. Kada bi se ovolike bolesne pare iz Beograda planski prelile ka unutrašnjosti, ojačalo takmičenje, uveli ozbiljniji ljudi u savez,  vratili treneri iz inostranstva itd, to bi bila druga priča i dobili bi jedan sasvim fin proizvod spram veličine zemlje i mogućnosti. 

 

Sve regionalne košarke lige su praktično zamrle, od onih rusko-litvanskih nadalje. Može ova Aba da se šminka koliko hoćeš, ubaciš i Real i Barselonu, nema tu berićeta. Matori mnogo dobro zna šta priča i šta sledi, ovim tempom za 10+ godina smo najebali, a to je iza ćoška. Onda više neće biti bitno koju ligu igramo. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...