Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Malo je i 3 spojlera za Vucica, koga vise briga sta on ima da kaze.

Sto se sastava tice, sada i nema neke dileme (nadam se). Poziv Riletu bi morao da bude neki honorable mention, zasluzio je to, ali stvarno ne bi imalo smisla da ide na turnir. Pokua cemo mi da vidimo na pripremnim utakmicama, a oni tamo svaki dan, pa ce se steci malo bolja slika sta i koliko moze. U idealnom scenariju su on ili Deda ta dilema, ostalo je jasno.

I meni nije bilo jasno pisanje protiv Lucica. On je i dalje dobar igrac, imao je dobre statse u EL, sada u BBL playoffu igra prilicno dobro. Oporavio se i spreman je da pomogne, nema razloga otpisivati ga.

Sto se tice Stefana Jovica, meni licno jedan od najomiljenih igraca za gledanje u poslednjih 10-ak godina. Uopsteno, ali i u reprezentaciji. Veliki deo nasih uspeha, poceo kao klasican prasinar 2014., da bi 2017. i 2023. bio jedan od glavnih igraca i koji je nosio glavu celoj ekipi. Nikad poziv nije odbio, 2021. se u kvalifikacijama za Tokio ozbiljno povredio, sto mu je poprilicno unazadilo karijeru u tom trenutku, ali opet se vratio da igra. Cak i kvalifikacije, a prosle godine je zaigrao u Manili i pored nekih ozbiljnih privatnih problema i bio maestralan. Stvarno bi valjalo da se Jovke ispostuje na neki nacin, zasluzio je. 

  • Like 14
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Razumem sve argumente ali i dalje ne mogu da se opasuljim da nema Stefana. On mi je maltene u nivou Bogdana i Tea simbol reprezentacije poslednjih desetak godina. U svakom slučaju, najlepše mu hvala na svemu. :heart:

 

Što se tiče igre, i u Denveru je lopta najviše kod Mareja, neće Jokiću sigurno smetati ako je Vasa bude držao. A pomoći će i to što ćemo imati i Bogdana da je spusti na parket. Jedino se bojim da ne dođe do nekog bodenja rogovima Vase i  Bogdana kao vodećih spoljnih igrača. Ostali su, uslovno rečeno, više igrači uloga, idealni pratioci.

 

Davidovcu objasniti da se svaki meč nekim čudom igra protiv Partizana, eto, namestilo se tako, niko ne zna zašto, i pokidaće.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Davidovcu objasniti da se svaki meč nekim čudom igra protiv Partizana, eto, namestilo se tako, niko ne zna zašto, i pokidaće.

 

Trifa = Lebron, simsle đit 🙂

 

Eto sto volim kosarkasku repstaciju, tako malo treba da se svi ujedinimo (mislim, ti i ja svakako nismo s tribina prozivali igracima zene), tu je neka madjija koja nas uznese iznad svih podela pa koliko god nam kidali zivce na onom dnevnopolitickom klupskom nivou, kad obuku sveti dres volimo Novicu, Bogdana, Dedu ko bracu rodjene. Tako i treba i zato je ova škvadra jedina oaza normalnosti u svoj nenormalnosti nase kosarke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Šteta što je Prađed na spisku. Ali dobro, jebo me u CZ, sad će malo u reprezentaciji, osuđen sam na njega. 

 

Vodila bih Dedu samo da tebe nerviram 😂

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, nadam se da sam u manjini, ali u Vasu nemam trunke vere. Jer, kada Vasa obuce dres reprezentacije, ko kriptonit da je izjeo - ko da nikakve razlike nema izmedju njega i Jaramaza. Ni trunku poverenja nemam u njegove reprezentativne kapacitete, posle svih ovih godina cekanja da postane X faktor. Ima i do toga da mu se uloga razlikuje od one u klubovima, ali da bas toliko potone kada igra za najsvetiji dres, nije mi jasno.

Sigurnije bih se osecao da vidim loptu u rukama Jovica koji balansira na jednoj nozi, nego zdravog, pravog NBA Vase.

Edited by Casaubon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro veče svima na topiku.
Nije tajna ni ekskluziva - Nikola Jokić će igrati na predstojećim Olimpijskim igrama u Parizu.

Konačni dogovor i potvrda su se desili u petak na Čardi kod carine..nedaleko od Bezdana i pokraj samog Dunava. :classic_biggrin:
Večeri su prisustvovali Jokić,selektor Pešić, Dragan Tarlać i njegov brat. Na meniju su bili specijaliteti od pečene i kuvane ribe. Kari nije skrivao zadovoljstvo i rado je zbijao šale na račun ishoda večere.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Drug Crni said:

Dobro veče svima na topiku.
Nije tajna ni ekskluziva - Nikola Jokić će igrati na predstojećim Olimpijskim igrama u Parizu.

Konačni dogovor i potvrda su se desili u petak na Čardi kod carine..nedaleko od Bezdana i pokraj samog Dunava. :classic_biggrin:
Večeri su prisustvovali Jokić,selektor Pešić, Dragan Tarlać i njegov brat. Na meniju su bili specijaliteti od pečene i kuvane ribe. Kari nije skrivao zadovoljstvo i rado je zbijao šale na račun ishoda večere.

 

 

Koliko je familija Jokic izasla dobra iz cele price? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Drug Crni said:

Konačni dogovor i potvrda su se desili u petak na Čardi kod carine..nedaleko od Bezdana i pokraj samog Dunava. :classic_biggrin:
Večeri su prisustvovali Jokić,selektor Pešić, Dragan Tarlać i njegov brat. Na meniju su bili specijaliteti od pečene i kuvane ribe. Kari nije skrivao zadovoljstvo i rado je zbijao šale na račun ishoda večere.

 

A onda je usred pomenute večere stigao poziv koji se ne odbija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To stvarno ne znam..ne bi me čudilo obzirom da Ludi Kralj Ibi mora u svemu da bude mirođija,ali porodica baš hajdučuje u gradu..
Ne bih više na ovom topiku..nema potrebe da se zagađuje tema

Link to comment
Share on other sites

Jel se vi sprdate or what?

 

Ako se nastup desava zbog benefita porodice i nekog daljeg koriscenja resursa...onda jebeno ne mogu da verujem.

 

Ili samo odbijam da poverujem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije to striktno povezano naravno.
Niti je uslovljeno.
Izvinjavam se ako sam nekoga naveo na takav zaključak.

Međutim,činjenica je da od grada (čitaj:partije) dobijaju maltene sve što požele. Po meni se tu radi o koruptivnim poslovima,trgovinom uticajem itd.

Obećavam da ću na drugom topiku konačno napisati nešto više o ovome. Dugujem inače taj post @Malkolm Brogdon već predugo..

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Dobro veče svima na topiku.
Nije tajna ni ekskluziva - Nikola Jokić će igrati na predstojećim Olimpijskim igrama u Parizu.

Konačni dogovor i potvrda su se desili u petak na Čardi kod carine..nedaleko od Bezdana i pokraj samog Dunava. :classic_biggrin:
Večeri su prisustvovali Jokić,selektor Pešić, Dragan Tarlać i njegov brat. Na meniju su bili specijaliteti od pečene i kuvane ribe. Kari nije skrivao zadovoljstvo i rado je zbijao šale na račun ishoda večere.

 

 

Kako to da večeri nije prisustvovao i on? Da lično i ponizno zamoli, kao što nikad to nije do sada u životu uradio...

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Drug Crni said:

Nije to striktno povezano naravno.
Niti je uslovljeno.
Izvinjavam se ako sam nekoga naveo na takav zaključak.

Međutim,činjenica je da od grada (čitaj:partije) dobijaju maltene sve što požele. Po meni se tu radi o koruptivnim poslovima,trgovinom uticajem itd.

Obećavam da ću na drugom topiku konačno napisati nešto više o ovome. Dugujem inače taj post @Malkolm Brogdon već predugo..

Na kom topiku? Zeleo bih i ja da procitam.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

Pa dobro, realno ako igra Micic svakako za Jovica tesko da ima mesta, jer je i Avramovic ispred njega. Marinkovic nam je potencijalno korisniji kao 3&D igrac.

Koristio bi nam Jović itekako, pogotovo u odbrani. Baš mi je žao što se oprostio od dresa, mnogo bi nam značio u timu :classic_sad: Pogotovo ako se ne daj Bože jedan od te dvojice povredi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...