Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 hour ago, DrMV said:

Nemanja Aleksandrov, ufff apsolutna dominacija, što u fizikalijama, tako i u košarkaškim elementima, prodor, šut-poezija. Ali nešto do povreda, aviše do "lude glave" i ku**evitog stava "ja sam glavna faca". Šteta!

Bukvalno napamet pišeš.

 

Dečko ispravan od glave do pete. Povreda ga je upropastila. A što se košarkaških elemenata tiče, bio je ispred svih u svojoj i dve, tri generacije ispred i iza. Zaista jedinstven po napadačkom repertoaru, jer je napadao koš uspešno na sve zamislive načine. Ako bih morao da se setim neke mane, onda je to možda bila igra leđima, mada bi verovatno i nju doradio. 

 

Sa fizičke strane je imao dva strašna aduta, dugačke ruke i brze lateralne kretnje. Neki hibrid Bjelice i Pokuševskog, ali brži, jači i skočniji. 

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, DrMV said:

Jasno. Veliki žal, mogao je biti u top 5 pikova na NBA draftu, da nije bilo te povrede. Ali i kasnije je mogao bolju karijeru da napravi, posle Olimpije i naročito Skavolinija, pred odlazak u Belgiju(od tada ga poznajem). Pričam čisto košarkaški, inače je dečko vrh lik bez rezerve.

 

Takav iskasapljen, sa ruiniranim kolenom je imao ponudu da ga uzmu sa 20 pika.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dzistrou said:

Bukvalno napamet pišeš.

 

Dečko ispravan od glave do pete. Povreda ga je upropastila. A što se košarkaških elemenata tiče, bio je ispred svih u svojoj i dve, tri generacije ispred i iza. Zaista jedinstven po napadačkom repertoaru, jer je napadao koš uspešno na sve zamislive načine. Ako bih morao da se setim neke mane, onda je to možda bila igra leđima, mada bi verovatno i nju doradio. 

 

Sa fizičke strane je imao dva strašna aduta, dugačke ruke i brze lateralne kretnje. Neki hibrid Bjelice i Pokuševskog, ali brži, jači i skočniji. 

@Dzistrouajde pogledaj šta sam napisao pa bacaj takve komentare

Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao dosta Aleksandrova u mlađim kategorijama jer je moj burazer 87 godište i bio jedno vreme na nekom širem spisku reprezentacije te generacije. Aleksandrov je bio viđen kao beli Garnet. Nije bilo šanse nikog da primetiš na parketu pored njega, toliko se izdvajao. Jedno vreme je u FMP-u igrao sa Teom, njih dvojica u pnr su bili kazna za sve klince tog uzrasta pa i starije. 

 

Najjača priča što mi je burazer pričao sa treninga reprezentacije, Štimac se nešto glupirao i pa mu je Steva Karadžić zalepio takvu šamarčinu da je ceo prazan Pionir odzvanjao, kaže da tako nešto nije nikad video, dosta puta sam vizuelizovao tu situaciju. Stara škola bato.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Chaos Is Me said:

Najjača priča što mi je burazer pričao sa treninga reprezentacije, Štimac se nešto glupirao i pa mu je Steva Karadžić zalepio takvu šamarčinu da je ceo prazan Pionir odzvanjao, kaže da tako nešto nije nikad video, dosta puta sam vizuelizovao tu situaciju. Stara škola bato.

Kad li će prestati romantizovanje tih stvari.

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Del Piero said:

Bili smo broj 1 i u Kini.

 

Ali tad smo dobili Amere.

 

2 hours ago, MilošVB said:

Kad li će prestati romantizovanje tih stvari.

 

Kad izumre patrijarhat. Znači uskoro. Dotle Kari nek povede nekog lika da lupa šamare, jer u trenutnoj konstelaciji stvari će pre reprezentativci njega nego on njih.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, DameTime said:

Kad izumre patrijarhat. Znači uskoro. Dotle Kari nek povede nekog lika da lupa šamare, jer u trenutnoj konstelaciji stvari će pre reprezentativci njega nego on njih.

Ja mislim da igrači generalno gotive Karija. Ne kažem da ti ciljaš na to, ali verujem da i ovi otkazi nemaju veze sa njim.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MilošVB said:

Ja mislim da igrači generalno gotive Karija. Ne kažem da ti ciljaš na to, ali verujem da i ovi otkazi nemaju veze sa njim.

 

Htela sam da bacim pošalicu na račun ovih "šamaranja" u reprezentaciji, overall se slažem s tobom.

Link to comment
Share on other sites

aleksandrov je top gari, onaj kojeg bi svojoj cerci pozeleo za muza, taj tip coveka.

nazalost, danas, sa gnusanjem prica o kosarci, pre svega o zivotu profesionalnog kosarkasa. deluje da su mu povrede pre svega, a i druge obaveze, odricanja i stramputice koje ga nikako nisu zaobilazile, ogadili kosarku generalno. retko danas igra, ali bode kao da tu loptu teledirigovano ispali s trojke. najvise paznje posvecuje vocnjaku i zeni i deluje da je uziva od kako je okacio patike o klin.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Jel se Topić pridružio reprezentaciji?

Nije. Ajde smem jos malo da podelim, Milutinov je bio dobar, Marinkovic i Guduric takodje. Nedovic bio kapiten u odsustvu Bogdana (ne znam zasto nije igrao) ali je odigrao lose.

  • Like 10
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...