Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

9 minutes ago, pantelia said:

Smailagic je imao virusnu infekciju, sto nadam se znaci da nema problema sa njim sto se tice ucesca na SP.

 

S drugge strane, Jaramaz i Poku definitivno otpali. Trifunovic trenira po posebnom programu zbog problema sa stopalom.

 

pardon, nisam video da je vec postavljeno

 

Zna li neko sta je sa njim?

 

Stalno ima neki problem sa virusima, u Partizanu je imao stomacni virus, evo i sad.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, goldberg said:

 

Zna li neko sta je sa njim?

 

Stalno ima neki problem sa virusima, u Partizanu je imao stomacni virus, evo i sad.

 

vecina ljudi ima makar nekoliko virusnih infekcija tokom godine. neke ne primetis, neke te sobale.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Smajlagic je kao clan Beka (pre odlaska u NBA ) period pre Korona virusa, imao misteriozni virus koji je imao simptome slicne kovidu, tj telesnu temperaturu nije mogao da spusti par meseci.  Virus se vracao kada god bi izasao na teren/trcao. 
U tom periodu izgubio je preko 10 kg.
 

O ozbiljnosti situacije govori cinjenica da je Alen propustio Juniorski F8 , sto je bio vrhunac i njegov i kluba u tom momentu.

Edited by Admiral
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 said:

Sve vise i vise sam misljenja da Topic treba da ide na SP. Da bude neka prica kao sto Ameri rade na OI sa svojim buducim projektovanim jakim igracima aka AD 2012 OI

 

radili smo i mi to sa danilovićem i komazecom od 18 godina

samo, tada smo imali 10 igrača koji su ukupno u 15-20 najboljih u evropi ili svetu bez nba

plus su svi bili uigrani k'o španci

 

za ovakav sastav nemaš takav luksuz

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

radili smo i mi to sa danilovićem i komazecom od 18 godina

samo, tada smo imali 10 igrača koji su ukupno u 15-20 najboljih u evropi ili svetu bez nba

plus su svi bili uigrani k'o španci

 

za ovakav sastav nemaš takav luksuz

Ja sam za to da ide, da okusi atmosferu, vidi Bogdana i drugare kako i sta. 

Posebno jer smo autsajderi tako da Jovic, Avram i Topic su mi na PG ok

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Neka Topić odigra neke prijateljske utakmice pre skraćenja spiska, da se vidi kako se nosi protiv seniora u ozbiljnijem okruženju. Pa neka onda Pešić proceni može li se i koliko, osloniti na njega (ako se nije zaglavio u svojim zastarelim šablonima).

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Admiral said:

Nadam se da ce se neko dosetiti da predlozi Nesu Stefanovica za Karijevog pomocnika. 

 

Na stranu sto je apsolutno zasluzio, mislim da bi sistemski morali da resavamo pitanje selekora u buducnosti, jer nemamo vise Dui, Zeljka, Karija i slicnih. 

 

Znam ga nekih 4,5 godina još iz vremena dok je bio u KK Zemun, kao i Vaska njegovog pomoćnika (i u FMP i u U18), odlični su i potpuno posvećeni, svakako bi bio odličan potez da se obojica (ili bar Neša) pozovu - eto nam odličnog temelja za budućnost :thumbsup:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Geronimo said:

Tripko, Tepa, Teo i Aleksandrov su debitovali na velikom takmicenju sa 20, a Pefi sa 19. Uvek bih pre vodio Topa kao 12tog nego npr. Dobrica/Ristica.

Kako je generacija 87 vladala kosarkaskim terenima, pa to je neverovatno.

 

Ja sam bio klinac, pa moje vidjenje nije pouzdano, ali vise kosarkaskih trenera i radnika ga ja potvrdilo, nikada pre ni posle nisam video ono sto je Aleksandrov igrao u kadetima. Da li je veca dominacija, bolja statistika ili lepsa igra za oko, tesko je reci posto je bilo sve u jednom. Ogromna steta za njega stvarno.

 

Takodje Labovic je potpuno izgubljen kasnije, odlicna karijera je mogla biti, ali glavu nije imao.

 

Teo je to sto jeste, Stimac je prevazisao najbolje prognoze. Tepic tu i tamo, mogao je i bolje mozda, rano je zavrsio sa ozbiljnom kosarkom. Dragovic je isto bio bitan deo te generacije, na kraju onako karijera. 

Edited by bosMan_jr
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bosMan_jr said:

Kako je generacija 87 vladala kosarkaskim terenima, pa to je neverovatno.

 

Ja sam bio klinac, pa moje vidjenje nije pouzdano, ali vise kosarkaskih trenera i radnika ga ja potvrdilo, nikada pre ni posle nisam video ono sto je Aleksandrov igrao u kadetima. Da li je veca dominacija, bolja statistika ili lepsa igra za oko, tesko je reci posto je bilo sve u jednom. Ogromna steta za njega stvarno.

 

Takodje Labovic je potpuno izgubljen kasnije, odlicna karijera je mogla biti, ali glavu nije imao.

 

Teo je to sto jeste, Stimac je prevazisao najbolje prognoze. Tepic tu i tamo, mogao je i bolje mozda, rano je zavrsio sa ozbiljnom kosarkom. Dragovic je isto bio bitan deo te generacije, na kraju onako karijera. 

Nemanja Aleksandrov, ufff apsolutna dominacija, što u fizikalijama, tako i u košarkaškim elementima, prodor, šut-poezija. Ali nešto do povreda, aviše do "lude glave" i ku**evitog stava "ja sam glavna faca". Šteta!

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DrMV said:

Nemanja Aleksandrov, ufff apsolutna dominacija, što u fizikalijama, tako i u košarkaškim elementima, prodor, šut-poezija. Ali nešto do povreda, aviše do "lude glave" i ku**evitog stava "ja sam glavna faca". Šteta!

 

Ne brukaj se. Povreda ga je uništila kao igrač, ništa drugo.

 

Čovek zamalo ostao bez noge nakon što mu je debeli Williams iz KK Bosne pao na koleno i što je dobio infekciju zbog koje za mogao završiti kao invalid.

 

Quote

Imao je ogroman otok na kolenu koji ni sa nekoliko operacije nije mogao da otkloni. Bakterija stafilokoka mu je ušla u koleno i postojala je mogućnost da ostane bez noge, praktično da bude invalid. Aleksandrov je javno govorio o tome i nikada nije potvrdio veliki talenat.

 

- Kaže mi doktor iz Amerike, imaćeš otok čitav život na kolenu, i to je to. Guram ja, nosim steznik, ali ne mogu da savijem koleno. Otok stagnira, nekad se poveća, nekad splasne. Ali nikako da nestane - počeo je priču Aleksandrov u podkastu "Jao Mile" i nastavio

 

Mislim da je tada u Zvezdu došao Kari Pešić. Kaže mi on ajde, Aleksandre da te vratimo u na parket, i on me pošalje u Nemačku, a čak i onaj Amerikanac koji je brinuo o meni, takođe mi preporuči tog istog doktora iz Berlina, kojeg mi je rekao i Pešić. Odem tamo, doktor proveri stabilnost kolena, izvuče otok, misleći i da će sve biti ok. Međutim, on zove posle dve nedelje, i kaže da mi, da je stafilokoka ušla u koleno. Meni kroz glavu opet prolazi svašta, zar po stoti put da se vraćam. I posle svega mi otkrije nešto što me je još više dotuklo, a to da sam nekim slučajem igrao još mesec, ili dva, da bi morali da mi iseku nogu.

Da zlo bude veće, kada je situacija postala toliko ozbiljna, svi su ga zaboravili, pa je komplikovanu operaciju morao sam da plati, od vlastitih sredstava.

- Stafilokoka mi ušla u koleno tokom operacije u Americi. Kao kod najboljeg doktora na svetu, pa šta da kažem. Naravno to je posle palo sve na moja leđa, što se tiče plaćanja, to su bile stotine hiljada dolara, prava investicija, nema šta - sa gorčinom u glasu pričao je Nemanja Aleksandrov.

 

  • Like 7
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MikiMilane said:

 

Ne brukaj se. Povreda ga je uništila kao igrač, ništa drugo.

 

Čovek zamalo ostao bez noge nakon što mu je debeli Williams iz KK Bosne pao na koleno i što je dobio infekciju zbog koje za mogao završiti kao invalid.

 

 

Ne brukam se, znam dečka(čoveka).Nesumnjivo da je povreda kolena uticala, ali ima i do njegovog karaktera veruj.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine otputovala je za Beograd gdje će odigrati pripremnu utakmicu sa selekcijom Srbije.

 

Utakmica će se igrati u Areni, ali neće biti otvorena za javnost. Predstavnici medija, takođe neće moći da prisustvuju utakmici. Susret se igra večeras, a počinje u 20 sati.

 

Večeras, utakmica zatvorenog tipa.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Репрезентација Србије ће 1. августа одиграти тренинг утакмицу против репрезентације БиХ, а према договору, она ће бити затворена за јавност и извештај са меча неће бити јавно доступан.

Два дана касније, „Орлови“ играју још један тренинг меч затвореног типа, а ривал нашег тима биће селекција Пољске.

Трећи тренинг меч затвореног типа који је 5. августа требао да буде одигран против Црне Горе у Подгорици је отказан од стране домаћина из техничких разлога.

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DrMV said:

Ne brukam se, znam dečka(čoveka).Nesumnjivo da je povreda kolena uticala, ali ima i do njegovog karaktera veruj.

 

on je svoje formativne basketaske godine, sto bi rek'o galeb, proveo na operacijama i oporavku od operacija.

 

to mozda jordana ne bi omelo ali realno, kada se napravi tolika pauza, sreca i da je mogao da napravi kakvu takvu karijeru, da ima od cega da zivi i ulozi.

 

meni je on igrac za kojeg mi je najvise zao sto nije napravio vrhunsku karijeru ali mi je drago sto vidim dy je to mentalno prevazisao i zivi neki zivot kakav mu prija.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

on je svoje formativne basketaske godine, sto bi rek'o galeb, proveo na operacijama i oporavku od operacija.

 

to mozda jordana ne bi omelo ali realno, kada se napravi tolika pauza, sreca i da je mogao da napravi kakvu takvu karijeru, da ima od cega da zivi i ulozi.

 

meni je on igrac za kojeg mi je najvise zao sto nije napravio vrhunsku karijeru ali mi je drago sto vidim dy je to mentalno prevazisao i zivi neki zivot kakav mu prija.

Jasno. Veliki žal, mogao je biti u top 5 pikova na NBA draftu, da nije bilo te povrede. Ali i kasnije je mogao bolju karijeru da napravi, posle Olimpije i naročito Skavolinija, pred odlazak u Belgiju(od tada ga poznajem). Pričam čisto košarkaški, inače je dečko vrh lik bez rezerve.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...