Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 minutes ago, DameTime said:

Pa nije ni Jokić Teo-like lider, u suštini mi i nemamo takvog vođu trenutno. 

Prošlo Ep se po svim kriterijumima postavio kao vodja. Bodrio, motivisao, vukao, hvalio..

Radio je sve što je trebalo. Osim onog Teovog: "niko ne može skok da uhvati. Ajmo kući, j...te se".. 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Alen bi mogao da bude vođa ako bi došlo do tuče. Tačno liči na lika koji bi izazvao nerede, npr. gađao flajkama.

 

onim kaziprstom na podignutoj ruci sa slajbe, udara veca-manja na automatu.

al prethodno digne onako ruku i svi u repki imaju poverenje da ce ubosti

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Alen bi mogao da bude vođa ako bi došlo do tuče. Tačno liči na lika koji bi izazvao nerede, npr. gađao flajkama.

Ma kakvi izazivao. On bi samo učestvovao ako ga neko nagovori. 

Bezazlen lik ali uvek tu za ekipu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

Teo-like lider ili jesi ili nisi, i to ne zavisi od vikanja, hvaljenja, bodrenja itd. To je pitanje neke aure. Svejedno, možda nije ni neophodno uvek biti takav tip lidera.

Ode ti u metafiziku. 🙂

Kad kažeš Teo misliš vodja. 

Teo je nesporan i neosporen lider, poslednji koji je repka imala. Do Jokića. To sam hteo da kažem. Nikakve druge sličnosti.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki8 said:

Po cemu, sto moze da zakuca zverski poenakad. Ova druga dvojica su mnogo bolji kosarkasi od njega.

 

Kolege su već djelimično odgovorile. Atletika, šut, polivalentnost, a prije svega broj ozbiljnih takmičarskih minuta u prethodnoj sezoni. 

 

Svakako, svi su na neki način budućnost reprezentacije, i neću imati ništa protiv da bilo ko od njih bude dio tima, samo smatram da Alen trenutno može "najlakše" da doprinese ako za to dođe potreba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kenozoik said:

Ode ti u metafiziku. 🙂

Kad kažeš Teo misliš vodja. 

Teo je nesporan i neosporen lider, poslednji koji je repka imala. Do Jokića. To sam hteo da kažem. Nikakve druge sličnosti.

 

Šta da radim, tak'a sam :)) 

 

Quote

Uz dužno poštovanje prema Nikoli i sve ono što je uradio do sada, a tek će da uradi, meni je Bogdan Bogdanović za našu reprezentaciju nosilac igre. Meni reprezentacija bez njega - nije to to.

Bogdan pored toga što je sjajan igrač, nosi i tu emociju. Ne kažem ništa za Jokića, ali... To što nosi Bogdanović, ali kada sam gledao na televiziji, video sam da je spona i reprezentacija bez njega nije to.

Obožavam i Micića, Jokića, ima tu još dosta kvalitetnih igrača, ali Bogdan je lider i nosi tim. Bez obzira dao 10 ili 20, ali nosi težinu i ozbiljnost na takmičenjima.

 

Miličić, nisam očekivala da izjavi ovo.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Šta da radim, tak'a sam :))

👌 

 

Sto se tice Miličića, "čovek" je toliki debil da koristiti njegovu argumentaciju je kontraproduktivno. Osoba problematičnih shvatanja, mera vrednosti,principa, ukusa.. 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kenozoik said:

👌

 

Sto se tice Miličića, "čovek" je toliki debil da koristiti njegovu argumentaciju je kontraproduktivno. Osoba problematičnih shvatanja, mera vrednosti,principa, ukusa.. 

 

 

Ovo što je Miličić rekao sam ponovila ovde više puta, svakako mi nisu potrebne njegove reči da bilo šta argumentujem. Samo sam prenela deo njegove izjave od pre par dana, koja mi je iskočila na Insta. Pa sam iskoristila tvoj post da prenesem. 

Link to comment
Share on other sites

Bogdan nosi tu neku "auru" Đorđevića i Teodosića, Jokić viśe vuče na Bodiroga type of leader...Problem je što samo liče, dok su ovi to preneli i na teren. 😁

Edited by ZiS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shonewizard said:

 

Kolege su već djelimično odgovorile. Atletika, šut, polivalentnost, a prije svega broj ozbiljnih takmičarskih minuta u prethodnoj sezoni. 

 

Svakako, svi su na neki način budućnost reprezentacije, i neću imati ništa protiv da bilo ko od njih bude dio tima, samo smatram da Alen trenutno može "najlakše" da doprinese ako za to dođe potreba.

Pokusevski je do povrede  igrao veoma dobru kosarku. Raznovrsno u oba pravca a nasoj reprezentaciji bi upravo doneo tu zastitu obruca za kojom svi placete. Moze on komotno da igra u petorci sa Jokicem. Jovica bi stavio samo na trojku ,ni na jednu drugu poziciju. Smailagic je konkurencija Petrusevu  i nikome drugom.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, uini said:

upravo sam video rileta u krunskoj, fura majicu srbija

 

36 minutes ago, uini said:

evo i pefija na andricevom vencu, sledeci je shtilike

Rile majica Srbija, Pefi na Andrićevom vencu.

 

Vini izgleda zadužen da vrbuje sportiste za podršku Vučiću.

Edited by MilošVB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2023 at 11:40 AM, DameTime said:

Najlegit argument koji možete da date je vrlo prost - smatram da u nacionalnom timu ima mesta isključivo za igrače rođene i odrasle u Srbiji, koji su ujedno srpskog porekla. Sve ostalo što pišete se i svodi na to. 

 

Ovo nije bas najtacnija definicija. Tacno bi bilo da za drzavni tim jedne zemlje mogu da igraju svi koji su odrasli u toj zemlji (bez obzira na nacionalnost) kao i oni kosarkasi iz inostranstva koji imaju veze sa Srbijom (znaju jezik, imaju poreklo, imaju neke veze sa zemljom).

 

Povodom ovog stava da Jokicu treba obezbediti dobrog pleja, da ima sa kim da igra - u reprezentaciji Finske postoji jedan superstar, ali oni trenutno nemaju stranaca. Mozda prezimena Wilson, Huff ili Murphey zvuce kao da su iz USA, ali Wilson je zapravo ozenjen drzavljankom Finske, polagao je test poznavanja jezika i nije u pitanju nikakav game-changer (nego skoro pa penzioner koji je za drzavni tim nastupao od 32. godine). Pritom, ta reprezentacija nema ni pravog pleja ni pravog centra, pa bi, eto, mogli da "naturalizuju" igrace kao sto su Thompson ili Mickey.

 

Jedino sto veze Puntera za Srbiju je njegova nenormalna plata od 1,5 miliona evra godisnje u Partizanu. Mislim, cak se i od Teodosica na nekoj drugoj temi ocekuje da da popust ako predje u KKCZ, a da li mislis da stvarno bilo ko (osim onih koji troluju) misli da Punter toliko voli Partizan da je pristao da igra za manje novca?

 

Bez stranca Srbija nema sanse da osvoji medalju? Pa? Da li je to za vreme postanka univerzuma neko napisao da Srbija mora da osvaja medalje?

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam Jovića danas, ne ide mu kao prekjuče. Imao par sekvenci na početku gde nikome nije dodao loptu, posle se popravio. Mora da radi na žicerima, nekoliko ih je već promašio. Došao ispod koša, a onda promašio od table par puta. Sa takvom visinom i dužinom, treba bolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I onda u trećoj igrao sjajno, povukao kada treba, racionalno dodavao lopte itd itd. Da ovi iz Majamija nisu toliko smotani bili (mnoštvo prodanih lopti), vodili bi ranije. Imao je jednu sekvencu gde je Jović šuteru izašao na trojku, a kada ga je atletični šuter prošao i išao na koš, lupio mu bananu sa leđa. Sjajan potez. 

 

A onda u četvrtoj suviše soliranja. Imao je par dobrih poteza ali i par baš glupih. Vidno se iznervirao na nekoga u timu i na kraju lagan poraz. Inače, lepo se videla razlika između ostalih i Keegan Murray-a, startera plejof ekipe. 

 

Inače mislim da bi Jović izgledao bolje da je okružen pravim košarkašima a ne indijancima. Možda i ne bi toliko solirao, ali opet - može bolje. Trebao je da nastavi kako je u trećoj, ne bi mu saigrači gubili lopte kao na traci celu utakmicu. Mislim da je u tome razlika između Jokića i velike većine igrača - uvek će da izabere high percentage basketball play, verujući da će saigrači učiniti svoje. Nadam se da će i Jović tim stopama, trenutno mi deluje da se malo lako isfrustrira.

 

Edited by Darko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...