Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 hours ago, Beonegro said:

Mislim da Bodiroga ne bi bio dobar fit za Kingse, još jedan za NBA standard loš defanzivac na ionako tanku ekipu na toj strani. Takođe mislim i da se ne bi dobro proveo u NBA. Poređenje sa Navarrom ne stoji, Navarro je imao sezonu od 11ppg tako što je za malo više od 20 minuta u prosjeku potezao 5,3 trojke, sa osrednjom uspješnošću (36%) 

Pricamo o Kingsima iz 2000-2002? Jedna od najboljih defanzivnih ekipa lige. 

Mislim da su bili top 5 odbrana 2002 a 2000 i 2001 u top 10 uz fenomenalan napad.

Legao bi im Bodiroga samo tako jer liga je tada bila sporija, on bi u ulozi 6th man bio odlican s obzirom na svoj IQ i kretnje Kingsa u napadu a u odbrani ako je bilo potrebe bi krpili s tim da bi lagano iznosio ulogu protiv 3ki pa i 4tki u ligi u tadasnje vrijeme. Nije bio zver u odbrani ali itekako nije bio ogromna rupetina ala Navaro, Spanulis, Teo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Pricamo o Kingsima iz 2000-2002? Jedna od najboljih defanzivnih ekipa lige. 

Rispektivli 13. i 19. odbrana u ligi (od tadašnjih 29 franšiza) po poenima protivnika u sezonama 2000/01 i 2001/2002. 

Čudno kako ovdje pišu voda.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

Rispektivli 13. i 19. odbrana u ligi (od tadašnjih 29 franšiza) po poenima protivnika u sezonama 2000/01 i 2001/2002. 

Čudno kako ovdje pišu voda.

 

drugi po def ratingu 2002-3

https://www.statmuse.com/nba/ask/nba-teams-best-defensive-rating-2003

 

6i po def ratingu 2001-2e

https://www.statmuse.com/nba/ask/nba-teams-best-defensive-rating-2002#:~:text=The New Jersey Nets had,02%2C with a 99.5 rating.

 

sedmi 2000-1

https://www.statmuse.com/nba/ask/nba-teams-best-defensive-rating-2001

 

10i '99e-2iljadite

https://www.statmuse.com/nba/ask/nba-teams-best-defensive-rating-2000

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Beonegro said:

 

Pa imali su 6. i 7. najbolju odbranu lige u ove dvije sezone. Defanzivni rating je glavni pokazatelj kvaliteta odbrane. Na broj primljenih poena je uticalo i to sto su imali najbrzi odnosno drugi najbrzi pace u ligi te dvije sezone. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Beonegro said:

Vidi, nemam sad vremena da ti dam podatke jer sam u voznji ali posle derbija cu se nadovezati ali ovako iz glave, Kingsi su '00 i '01 bili top 10 odbrana lige a '02 top 5 odbrana lige. 

Lejkersi su takodje bili tu sa njima.

 

Kingsi su spolja bili elitni ali im je odbrana reketa i obruca bila problem ali jbg, tada se igralo vise dolje a kada znas da su imali Divca, Pollarda, Webbera onda ti je jasno i zbog cega. 

Christie je bio elitan defanzivac spolja.

 

Sve cu ti kasnije dati crno na bijelo gdje smijem glavu da dam da su bili u samom vrhu odbrana, odbrana na perimetru i dalke a da su bili problematicni ispod kosa ( ko je mogao cuvati O'Neala ili Twin towers ).

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, srlepajce said:

Screenshot-20230613-191011-Twitter.jpg 

Umesto da pezi i moli on daje ovakve glupe izjave

Znamo da si sujetno g ali ako nista imas funkciju i ne moras reci sve sto mislis

Ovo "pa ja" je za bacanje pegle

 

 

 

Denge izjava. Pa da je i iz sopstvene fotelje ovo izjavio bilo bi glupo, a kamoli jos iz funkcionerske fotelje. 

 

Neki ljudi budu veliki sportisti, a mali ljudi. Nazalost. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste, stvarno je imbecil i seljačina jbg. A bio mi je jedan od najomiljenijih SFRJ igrača (kao i Uiniju, čini mi se), ali opet ne bih ga nakon završetka karijere nikada stavio u kontekst Dražena, Divca, Stojakovića, Kukoča. Da ne pričamo o Jokiću uopšte, on više nije u ovoj konkurenciji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Pa imali su 6. i 7. najbolju odbranu lige u ove dvije sezone. Defanzivni rating je glavni pokazatelj kvaliteta odbrane. Na broj primljenih poena je uticalo i to sto su imali najbrzi odnosno drugi najbrzi pace u ligi te dvije sezone. 

 

 

Očito da defanzivni rejting nije dobar pokazatelj. Dok oko sezone 2000/01 može da se diskutuje da li veliki broj produžetaka koje su Kingsi odigrali u regularnoj sezoni (16) čini da ih prosječan broj primljenih problema penalizuje u odnosu na ekipe koje su u prosjeku igrale manje minuta, u sezoni 2001/02 su Kingsi igrali samo 3 produžetka i ipak bili devetnaesti po broju primljenih poena. Znači nikakva vrhunska odbrana, prosjek ili malo iznad prosjeka.

Što uostalom govori i eye test, Divac je vazda bio loš odbrambeni igrač, Webber u Kingsima već dosta limitiran povredama, Jayson Williams ajsenezajebavamo, Bibby skoro ajsenezajebavamo, Stojaković prosjek i to da ga častimo. plus su bili Christie,Bobby Jackson i možda Pollard.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, srlepajce said:

Screenshot-20230613-191011-Twitter.jpg 

Umesto da pezi i moli on daje ovakve glupe izjave

Znamo da si sujetno g ali ako nista imas funkciju i ne moras reci sve sto mislis

Ovo "pa ja" je za bacanje pegle

 

 

Ova izjava i Pešićeva Jokić ja na spisku kao i svi drugi igrači znače da ih je Jokara odjavio za ovo ljeto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Beonegro said:

Očito da defanzivni rejting nije dobar pokazatelj. Dok oko sezone 2000/01 može da se diskutuje da li veliki broj produžetaka koje su Kingsi odigrali u regularnoj sezoni (16) čini da ih prosječan broj primljenih problema penalizuje u odnosu na ekipe koje su u prosjeku igrale manje minuta, u sezoni 2001/02 su Kingsi igrali samo 3 produžetka i ipak bili devetnaesti po broju primljenih poena. Znači nikakva vrhunska odbrana, prosjek ili malo iznad prosjeka.

Što uostalom govori i eye test, Divac je vazda bio loš odbrambeni igrač, Webber u Kingsima već dosta limitiran povredama, Jayson Williams ajsenezajebavamo, Bibby skoro ajsenezajebavamo, Stojaković prosjek i to da ga častimo. plus su bili Christie,Bobby Jackson i možda Pollard.

Kingsi su mozda u 01/02 sezoni bili 19. po broju primljenih poena, ali su imali najbrzi pace u ligi. Odnosno najvise napada, samim tim je bilo i vise poena. Tako da to nije najbolji pokazatelj, vec defanzivni rejting koji sve ekipe svodi na istu matematiku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ova izjava Danilovica je samo nastavak one idiotarije o Bogdanu, Doncicu i Jokicu. Da li je to neka zavist, klubaška patolgija ili nesto trece... Nebitno. Ostaje skandal da predsednik saveza daje ovakvu izjavu u trenutku dok čitav svet skida kapu Jokicu i u danu kada rodjeni brat takvog giganta kao što je Dražen kaze za Jokica da je evropski broj 1.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Del Piero said:

Kingsi su mozda u 01/02 sezoni bili 19. po broju primljenih poena, ali su imali najbrzi pace u ligi. Odnosno najvise napada, samim tim je bilo i vise poena. Tako da to nije najbolji pokazatelj, vec defanzivni rejting koji sve ekipe svodi na istu matematiku.

Nije, jer je pace strateški izbor onoga što želiš da maksimizuješ i onog što si spreman da žrtvuješ. Kad igraš high pace, to je zato što juriš poene na nepostavljenu odbranu i istovremeno žrtvuješ svoju defanzivnu tranziciju. Prema tome, neosnovano je svođenje na istu matematiku.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Barkley#34 said:

Danilović je dijabola zbog mnogih stvari, ništa novo, ali barem prenesite celu izjavu.

 "Stvarno me ne zanimaju ta vašarska nagađanja, ali nema dileme da je Nikola jedan od najboljih" 

 

Strasno je da predsednik Saveza posle nepunih 12h od ovakvog uspeha stavlja sebe u rang sa Jokicem

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Beonegro said:

Nije, jer je pace strateški izbor onoga što želiš da maksimizuješ i onog što si spreman da žrtvuješ. Kad igraš high pace, to je zato što juriš poene na nepostavljenu odbranu i istovremeno žrtvuješ svoju defanzivnu tranziciju. Prema tome, neosnovano je svođenje na istu matematiku.

High pace uopste ne mora da znaci zrtvovanje odbrane i neku divlju kosarku ala Muta, vec jednostavno malo brza resenja u napadu umesto drvljenja lopte po 24 sekunde sto je u to vreme bilo poprilicno cesto.

 

Svakako je def. rejting realniji od pukog broja primljenih poena, sto je prevazidjena statistika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

High pace uopste ne mora da znaci zrtvovanje odbrane

Napisao sam defanzivne tranzicije i stojim pri tome, jer ekipa koja vreba kontru i polukontru ne može da ima istu defanzivnu tranziciju kao ekipa koja igra dug napad i čeka izolaciju na niskom postu ili otvoren šut. Takođe, ekipa koja igra high pace ima manje energje i manje fokusa za odbranu. I jedno i drugo su stvar izbora. Pritom, uopšte ne mislim da je high pace divlja košarka i da tako ne može da se pobjeđuje, naprotiv, mnogo više volim da gledam to nego oranje parketa u odbrani.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...