Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

@DameTime pitanje je bilo prosto, odgovor DA ili NE, a s obzirom da si izbegavala isti a bila online i pisala po forumu (nije pitanje od pre 5min vec od juce ujutru), doneo sam logican zakljucak. 

 

Nisi nista isprovocirala i nikakav ton komunikacije koji umisljas ovde ne postoji. Sasvim normalno pitanje sam postavio da bih znao kako dalje da se postavim, sta dalje da ti kazem (da li da ti kacim neke snimke ili ne), u diskusiji koju imamo. 

 

Peace & Chill out. 

 

Ako hoces mozemo normalno da nastavimo diskusiju, ako neces i to je ok. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kooineeperk said:

@DameTime pitanje je bilo prosto, odgovor DA ili NE, a s obzirom da si izbegavala isti a bila online i pisala po forumu (nije pitanje od pre 5min vec od juce ujutru), doneo sam logican zakljucak

 

Dakle, ne postoji opcija da sam zaboravila, da mi je promakao upis i sl, jedina opcija je da izbegavam odgovor? A jedini mogući zaključak je da ja nisam gledala malog Topića? 

I sad ti, sa takvim pristupom, očekuješ da vodimo nekakvu diskusiju. 

 

9 minutes ago, Kooineeperk said:

Nisi nista isprovocirala i nikakav ton komunikacije koji umisljas ovde ne postoji. Sasvim normalno pitanje sam postavio da bih znao kako dalje da se postavim, sta dalje da ti kazem (da li da ti kacim neke snimke ili ne), u diskusiji koju imamo. 

 

Peace & Chill out. 

 

Ako hoces mozemo normalno da nastavimo diskusiju, ako neces i to je ok. 

 

Pošto si postavio normalno pitanje, mogao si da postaviš jednako normalno pitanje, taguješ me i pitaš da li mogu da ti odgovorim na to što si pitao. I ja bih odgovorila, da, gledala sam Topićev nastup i na ovom turniru i ranije.

Da se u startu ogradim i pojasnim, iako je bilo jasno iz prvog upisa koji si citirao (doduše njegov deo koji ti odgovara), moj komentar nije bio upućen navijačima KKCZ niti talentu Topića. Bio je ukupna opservacija razvoja mladih u sportu i kako vidim stavljanje pritiska na njih, bili sin Lebrona ili Milenka Topića. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

Dakle, ne postoji opcija da sam zaboravila, da mi je promakao upis i sl, jedina opcija je da izbegavam odgovor? A jedini mogući zaključak je da ja nisam gledala malog Topića? 

I sad ti, sa takvim pristupom, očekuješ da vodimo nekakvu diskusiju. 

 

Pošto si postavio normalno pitanje, mogao si da postaviš jednako normalno pitanje, taguješ me i pitaš da li mogu da ti odgovorim na to što si pitao.

 

Pa vidi, mnogo mi je glupo da te podsecam. Pogotovo za tako nesot prosto kao DA ili NE. A kad sam to radio na temi o Feminizmu, za pripremu onog super posta koji si najavila a nikada da ga postavis, ni to ti nije odgovaralo. Sada ti ne odgovara ovakvo tumacenje i zakljucak.  

 

 

9 minutes ago, DameTime said:

Da se u startu ogradim i pojasnim, iako je bilo jasno iz prvog upisa koji si citirao (doduše njegov deo koji ti odgovara), moj komentar nije bio upućen navijačima KKCZ niti talentu Topića. Bio je ukupna opservacija razvoja mladih u sportu i kako vidim stavljanje pritiska na njih, bili sin Lebrona ili Milenka Topića. 

 

Jasno je meni da ti u tom postu istices siri ugao, uopsten. Izdvojio sam ono sto mene interesuje odnosno konkretni slucaj, pri cemu nista ne izvlacim iz konteksta, samo se fokusiram konkretno na Topica. Tako da batali ovo "njegov deo koji ti odgovara". Eto, kako mislis da diskutujemo normalno kad mi ovako nesto ucitavas? 

 

14 minutes ago, DameTime said:

da, gledala sam Topićev nastup i na ovom turniru i ranije.

 

Super, drago mi je. Hteo sam da ti okacim neke snimke i malog Topa ako ga nisi gledala i seniora (verovatnije je da njega nisi gledala), i neke price o samom Milenku da vidis kakav je to mentalitet. I sta na tom polju moze da se ocekuje od malog Topa. 

 

Ali s obzirom na ovo iznad vise nemam zelju da diskutujem... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po ugledu na EL i FIBA startuje sa juniorskim turnirom, premijerni će biti održan u Bursi u periodu 11-15 April a učestvuje ekipa Igokee.

 

Igokea je u grupi sa Ostendeom, Mursijom, Nimburkom i Hapoel Jerusalemom.

 

Drugu grupu čine domaćin Tofaš, Tenerife, Ludvigzburg, Ritas i Herclija.

Edited by bekrinjo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, bekrinjo said:

Po ugledu na EL i FIBA startuje sa juniorskim turnirom, premijerni će biti održan u Bursi u periodu 11-15 April a učestvuje ekipa Igokee.

 

Igokea je u grupi sa Ostendeom, Mursijom, Nimburkom i Hapoel Jerusalemom.

 

Drugu grupu čine domaćin Tofaš, Tenerife, Ludvigzburg, Ritas i Herclija.

Stanković i Radosic bi baš mogli izdominirati.

Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2023 at 10:18 PM, bekrinjo said:

Po ugledu na EL i FIBA startuje sa juniorskim turnirom, premijerni će biti održan u Bursi u periodu 11-15 April a učestvuje ekipa Igokee.

 

Igokea je u grupi sa Ostendeom, Mursijom, Nimburkom i Hapoel Jerusalemom.

Za sad lagane 4 pobede

 

On 4/7/2023 at 7:19 AM, Dobar u piku said:

Stanković i Radosic bi baš mogli izdominirati.

 

Dominira Dusan Makitan 2005 i Vasilije Kuridza 2006,

igraju i Radosic 2006 i Stankovic 2005

 

 

Svaki igrac u mladjim kategorijama Igokee ima nas pasos,

 

tako da zato govorim da bi mogli uzmemo Kostu Kondica 2001

za nas seniorski tim za kvalifikacije,

nije debitovao za njihovu seniorsku selekciju(da ima uzmemo kao Hrvati njima Matkovica)

svakako je bolji od Uskokovica koji je pozivan...

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2023 at 8:01 PM, Problem sa licnim greskama said:

Lazar Stevanovic presao iz University of Utah na UCLA. 

Kako sada igra?U UCLA ako nadje nekakvu ulogu znaci nije sala.U KKP se videlo da lepo trenira,na pravim stvarima pa su i vestine bile zrelije od vrsnjaka ali nisam ga video kao nekog kome je izgledno da ce dostici najvise nivoe u seniorima.

edit:

Izgleda kao isto pakovanje kao i ranije ali je prilicno dobro sto izvodi na ovom nivou.Ne treba ga zaboraviti.

 

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

On 4/15/2023 at 10:56 PM, Darko said:

Igokea osvojila FIBA Youth Champions League, Makitan MVP.

Steta sto Ogi Stankovic ima veoma los sut za tri poena ali ostatak igre mu je veoma zanimljiv. Dva metra , sa odlicnim pregledom igre , igrac sa kojim bi mogao da ga uporedim je Giddy iz Oklahome, po slicnosti i nacinu u igri. Bice zanimljivo juniorsko evropsko prvenstvo ciji smo domacini. Spoljna linija je dosta jaka Topic,Stankovic ,Bosnjakovic,Radosic itd. Imamo dosta kvalitetnih cetvorki, nadam  se da ce Makitan imati pravo da nastupi za nasu reprezentaciju , ako Spanci dodju sa punim sastavom mislim da se i sa njima mozemo kvalitetno potuci. Dobili smo ih na pipremama pred u17 prvenstvo prosle godine na njihovom terenu, do duse nije im igrao Almansa a nije ni nama Topic. Ocekujem da to bude finale u18 ove godine.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki8 said:

Steta sto Ogi Stankovic ima veoma los sut za tri poena ali ostatak igre mu je veoma zanimljiv. Dva metra , sa odlicnim pregledom igre , igrac sa kojim bi mogao da ga uporedim je Giddy iz Oklahome, po slicnosti i nacinu u igri. Bice zanimljivo juniorsko evropsko prvenstvo ciji smo domacini. Spoljna linija je dosta jaka Topic,Stankovic ,Bosnjakovic,Radosic itd. Imamo dosta kvalitetnih cetvorki, nadam  se da ce Makitan imati pravo da nastupi za nasu reprezentaciju , ako Spanci dodju sa punim sastavom mislim da se i sa njima mozemo kvalitetno potuci. Dobili smo ih na pipremama pred u17 prvenstvo prosle godine na njihovom terenu, do duse nije im igrao Almansa a nije ni nama Topic. Ocekujem da to bude finale u18 ove godine.

Sad sam gledao Radosica malo na ovom turniru sa Igokeom i tek sad shvatam da mu je tehnika suta jako losa,bilo bi cudo da bude konstantan u seniorima,ovde mozda nekako i gura ali veoma sam skeptican za seniore.Nece on moci on na ovaj nacin da igra u seniorima,mora da menja plan i radi na nekim stvarima.

Edit:vidim da to ne ide ni sad. Na ovom turniru na 4 utakmice je imao 2/19 za tri sto je 10%,i 60% sa bacanja.Veliki propust mu je tehnika,a treba da budem bek skorer...

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

MIhailo Boskovic 2002.209cm je novi kosarkas Igokee

 

Prava prica,tuzno je da samo tu mogu da igraju nasi mladi igraci,i u Dinamiku i OKK Beogradu u KLS

 

Evo Arijan Lakic 2000 igra super protiv Partizana,oteran iz FMP pa posle Borca

(Borac unistava svoje mlade igrace Curcice i Petrovic,a igra Boldvin koji ne moze da igra KLS)

Tuzno.

 

Igokea 

 

Nakic 2001

Kondic 2001.

Tanaskovic 2001

MIhailo Boskovic 2002

Vuk Boskovic 2003

Stankovic 2005.

Makitan 2005,

Radosic 2006

Tu su i Talic 1998,Djordjevic 1998,Amsal Delalic 2003,Maric 1999

Sjajna prica

 

Sto se tice Dinamika

Videcemo gde ce nakon sjajne sezone sjajni Medarevic 2002,206cm

42 posto za 3 poena

 

Ilija MIlijasevic 2004,190cm najverovatnije ostaje i iduce godine uz full minutaze

Paunovic 2003,vraca se nakon teske povrede,

Romic Ristic Malesevic 2005 su novi talenti 

 

Misko i FMP kad bi gurali nase mlade igrace,bili bi svetska sila minimum 20 godina.

ali ne zele

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Sad sam gledao Radosica malo na ovom turniru sa Igokeom i tek sad shvatam da mu je tehnika suta jako losa,bilo bi cudo da bude konstantan u seniorima,ovde mozda nekako i gura ali veoma sam skeptican za seniore.Nece on moci on na ovaj nacin da igra u seniorima,mora da menja plan i radi na nekim stvarima.

Edit:vidim da to ne ide ni sad. Na ovom turniru na 4 utakmice je imao 2/19 za tri sto je 10%,i 60% sa bacanja.Veliki propust mu je tehnika,a treba da budem bek skorer...

Tehnika suta mu je malo cudna ali nije bas toliko los  suter generalno , imao je slab  suterski turnir , desava se to svima . Prirodniji je suter od pomenutog Stankovica. Dobar je atleta ,napada kos bez straha, ima dobru prodor igru ali je sklon povredama, to je trenutno najveca briga, i dalje u prodorima cesto  zavrsava na zadnjici. Tako se povredio i na kadetskom EP prosle godine. 

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Miki8 said:

Tehnika suta mu je malo cudna ali nije bas toliko los  suter generalno , imao je slab  suterski turnir , desava se to svima . Prirodniji je suter od pomenutog Stankovica. Dobar je atleta ,napada kos bez straha, ima dobru prodor igru ali je sklon povredama, to je trenutno najveca briga, i dalje u prodorima cesto  zavrsava na zadnjici. Tako se povredio i na kadetskom EP prosle godine. 

O tome i pricam.Nece u seniorima biti toliko prodoran da nadomesti sut.Gotovo sam siguran da to nece biti na zadovoljavajucem nivou za jednog beka ukoliko ne promeni nacin sutiranja korenito.

To sto pada na zadnjicu je posebna prica,misli da cini sebi uslugu.Pada on i na svim sutevima za tri pa naravno ne pogadja.Takvim stavom tesko da ce znati hladne glave da uvidi svoje mane i poradi na njima....

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod mladjih kategorija. Malo sam analizirao sinove od bivsih kosarkasa sa ovih prostora a koji se bave kosarkom sa fizickog aspekta. Zanimljivo je da vecin njih ne dosegne visinu svoga oca, uglavnom ostanu kratki  4-7 cm.

Sin od Vrankvica je kraci za 5 cm. Pecarski je kraci od oca za 5cm. Topic takodje 6-7 cm. Sin od Stojakovica za 7 cm. Mislim da ce i sin od Danilovica biti za par cm nizi od Predraga. Duje Radja je kraci od Dina preko 10cm, Roko Prkacin kraci za 5-6 cm od Nikse, Marin Kukoc(doduse vise se ne bavi kosarkom) od Tonija nizi 10 cm. ima jos dosta primjera za nabrojati.

Ima ih i koji su dosegnu visinu oca ali su manjina. 

Edited by Bojdo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, UDresuKvinsiMilera said:

O tome i pricam.Nece u seniorima biti toliko prodoran da nadomesti sut.Gotovo sam siguran da to nece biti na zadovoljavajucem nivou za jednog beka ukoliko ne promeni nacin sutiranja korenito.

To sto pada na zadnjicu je posebna prica,misli da cini sebi uslugu.Pada on i na svim sutevima za tri pa naravno ne pogadja.Takvim stavom tesko da ce znati hladne glave da uvidi svoje mane i poradi na njima....

Ja se bas ne slazem  da od njega nece biti nista. On je pokazao vec u mladjim kategorijama da uspesno moze da se takmici sa starijim igracima, a igrao je i uligi Republike Srpske protiv fizicki formiranih igraca, odraslih ljudi, uspesno. Ima on tu  neku drcnost za uspeh na seniorskom nivou a mislim da ce i to snalazenje i prodiranje u reket preneti  i na seniorski nivo. Naravno sut mora da poboljsa ali ne vidim da je skroz kritican kao kod nekih drugih mladih igraca.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...