Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

13 minutes ago, red_white said:

Nema leba od ovih klinaca. Nemamo nijednog top talenta, gomila proseka

 

Kupice Terzic nove, nema brige.

 

Mogu misliti kako je samo crnom Rebi izgledalo kad je usao u prvi tim kad ovu nasu djecu njihovi vrsnjaci ovako urnisu 😄

Link to comment
Share on other sites

Da se razumijemo, i da se uzme ova 3-4 frika iz ekipe Reala pitanje bi li Mega bila bolja. Recimo ova 12 bi sigurno dosta poentirala, Mega nema ni tehnicara kao sto je Samar, vjerovatno bi i Tisma imao vecu ulogu.

 

Mega nesumnjivo ima bolju ekipu od Zvezde, da li je to ekipa sa vecim plafonom ne znam, uvijek su u ekipi korisni igraci kao sto su Bumbic, Markovic, pa cak i Brekic i Kljajevic, ali je pitanje imaju li oni ulogu u seniorskoj kosarci.

Link to comment
Share on other sites

U pogledu Nakica kljucno je pitanje hoce li moci prenijeti ovu svoju ulogu s loptom u seniorsku kosarku. Ako bude mogao praviti stetu onda nema zime za njega. Ako ne, onda ce zavisiti i od razvoja suta koji je promjenljivog kvaliteta.

 

U sustini ovo je pokazna vjezba kako je Radanov trebao da izgleda da bi ostvarivai ono sto navijaci Zvezde od njega ocekuju.

 

Inace, Kljajevic sada zaista dva prelijepa skok suta.

Link to comment
Share on other sites

Širi spisak U18 reprezentacije. Gle čuda, nema Nakića. 
 
Ђорђе Ђорђевић (Динамик)
Душан Танасковић (Партизан)
Ђорђе Пажин (Партизан)
Лазар Стефановић (Партизан)
Лука Тарлаћ (Партизан)
Никола Манојловић (Црвена звезда)
Стеван Карапанџић (Црвена звезда)
Лазар Васић (Црвена звезда)
Немања Поповић (ФМП)
Марко Павићевић (ФМП)
Александар Ланговић (ОКК Београд)
Алекса Марковић (Мега Бемакс)
Михаило Мушикић (Мега Бемакс)
Марко Андрић (Мега Бемакс)
Марко Брекић (Мега Бемакс)
Алексеј Покушевски (Грчка)
Филип Шкобаљ (Немачка)
Ti bi svakog ko se preziva na -ić u srpsku reprezentaciju. Ne ide to tako, rođače.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

95-76, pobjeda Reala. Cestitke.

 

Cestitke i Megi, ubjedljivo najbolji otpor ovde.

 

Ovo jeste istorijski dogadjaj, tj. istorijska generacija Reala. Ovakav skup fizicki potentnih igraca, koji bi dominirali i u seniorskoj konkurenciji vec sada je nezapmacen. Kad vidim Garubu podsjeti me Miloja na steroidima. Mo Bamba na slicne fizikalije kao Sila je dosao do 6. pika na draftu prosle godine. Jednostavno, ne moze se nista zamjeriti kada je u jednoj ekipi koncentrisano 3,4 najtalentovanija igraca na turniru. 

Link to comment
Share on other sites

Da se razumijemo, i da se uzme ova 3-4 frika iz ekipe Reala pitanje bi li Mega bila bolja. Recimo ova 12 bi sigurno dosta poentirala, Mega nema ni tehnicara kao sto je Samar, vjerovatno bi i Tisma imao vecu ulogu.
 
Mega nesumnjivo ima bolju ekipu od Zvezde, da li je to ekipa sa vecim plafonom ne znam, uvijek su u ekipi korisni igraci kao sto su Bumbic, Markovic, pa cak i Brekic i Kljajevic, ali je pitanje imaju li oni ulogu u seniorskoj kosarci.
Pogledao drugo poluvreme finalne utakmice, Mega mi je prepuna mediokriteta, niko mi nije ostavio neki naročit utisak. Što svakako ne znači da neko od njih neće iskočiti u seniorskoj konkurenciji, ali je ovo za sada vrlo tanko.
Link to comment
Share on other sites

@dekkard

Prvi utisak nakon ovog meca sto se Mege tice treba da bude svaka cast djeco/momci. Njihova predstava protiv Reala je mnogo bolja nego Zvezdina. Nasi momci kad su potonuli niko vise nista osim Karapandzica (koji je za seniore vec prezaljen) nije uradio. A kod Mege je ipak i Langovic i Kljajevic, pa cak i Brekic povratili koncentraciju i napravili nesto. To da li ce neko od njih ili nece dobaciti do seniorske kosarke brzo ce im se samo reci. 

Link to comment
Share on other sites

A kako ide?Svakog ko se preziva na ić u špansku reprezentaciju?
Ne, samo onog ko izrazi želju da igra za njih. Kao što bi Brown-ima, Jackson-ima etc. dopustio da igraju za srpsku reprezentaciju ako žele i imaju kvalitet.
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2019 at 1:01 AM, Bojdo said:

Uradio sam dvije utakmice mladjeg pionira Miroslava Bogdanovica(2006) iz kk Sombor. Ozbiljno talentovan klinac

Nije samo prezime koje podsjeca na Bogdana, vec i njegova igra(naravno, shvatiti uslovno, jer je jos klinac. Prednja i zadnja promjena su za prste polizati i jako podsjecaju na Bogdana. 

 

 

Miroslav Bogdanović proglašen za MVP turnira regiona za 2006.godište. Predvodio neporaženu selekciju Vojvodine do titule (5 pobeda).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bitka je u toku

 

Izbornik Hrvatske o Nakiću: Želimo ga, pričao sam s Ivom, ali mislim da je ipak bliže Srbiji

Nazvali smo izbornika Veljka Mršića i pitali smo ga je li stupio u kontakt s obitelji Nakić te je li HKS poduzeo neke korake oko potencijalnog poziva mladom igraču Reala u hrvatsku reprezentaciju.

''Naravno. Prije tri dana sam pričao s Ivom i rekao mi je da ćemo se naći i razgovarati. Priznao mi je da Mario još nije ništa odlučio, ali da je ipak bliže igranju za Srbiju. Tamo se rodio, tamo mu je obitelj, prijatelji, za Hrvatsku ga vežu samo ljetovanja. U kontakt s njim stupili su Đorđević i Danilović i nagovaraju ga da se odluči za Srbiju. Rekao sam Stojku i Joki da se hitno moramo naći s momkom i napraviti sve što možemo da ipak odabere Hrvatsku'', kazao nam je Mršić.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Bojdo said:

Izbornik Hrvatske o Nakiću: Želimo ga, pričao sam s Ivom, ali mislim da je ipak bliže Srbiji

Nazvali smo izbornika Veljka Mršića i pitali smo ga je li stupio u kontakt s obitelji Nakić te je li HKS poduzeo neke korake oko potencijalnog poziva mladom igraču Reala u hrvatsku reprezentaciju.

''Naravno. Prije tri dana sam pričao s Ivom i rekao mi je da ćemo se naći i razgovarati. Priznao mi je da Mario još nije ništa odlučio, ali da je ipak bliže igranju za Srbiju. Tamo se rodio, tamo mu je obitelj, prijatelji, za Hrvatsku ga vežu samo ljetovanja. U kontakt s njim stupili su Đorđević i Danilović i nagovaraju ga da se odluči za Srbiju. Rekao sam Stojku i Joki da se hitno moramo naći s momkom i napraviti sve što možemo da ipak odabere Hrvatsku'', kazao nam je Mršić.

Slika sa twittera Maria Nakića 😏

DWL52VIX4AArHtF.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U SD Laktaši održan je kontrolni trening potencijalnih kandidata za U16 reprezentaciju BiH koja u Udinama učestvuje na EP „A“ divizije. 



Okupljanju su prisustvovali sljedeći igrači: Đorđe Tomić, Kosta Čekić, Veljko Arnaut, Luka Rajić, Srećko Forcan, Aleksa Stanišić, Nikola Ješić, Jovan Jovanović.

 

Ako izostavimo Rajić iz Mladosti MG koji je etnički hrvat iz Jajca, ima tu par igrača koji su bili na kampovima KSS za 2003 godište (Forcan i Arnaut), plej Đorđe Tomić (2004) koji je debitovao za seniorski sastav Mladosti i pogotovo Jovan Jovanović (2005) iz Modriče koji je več bio na probi u Zvezdi, koji je na navodno na meti Reala, Barcelone i Estudiantesa, i  koji je na spisku selekcije Republike Srpske za turnir regiona 2005 godišta. Vredi napomenuti da je GenSek KSBiH Amer Čolan najavio da su Jovan Jovanović i Filip Jović (198 2005) iz Sparsa prioritete za KSBiH, dakle ne bih me čudilo da oni dobiju poziv za kadetsku repku BiH kako bi ih privolili za njih. 

 

Samo da dodam da su selektori selekcije Republike Srpske, pozvali i visokog i krupnog Elmira Džafića (202) iz Federacije na Turnir Regiona 2005. godišta iz razloga što igra za Budučnost iz BN iako tako dečko zauzima mesto jednom igraču koji bi možda jednog dana mogao nastupati za Srbiju što za Džafića svakako nije slučaj. I naravno bijeljinac Jović koji igra za sarajevski Spars nije na spisku.
 

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam razgovarao sa Mariom sat vremena i on je najbliži odluci da igra za Srbiju! Ovde je odrastao i vezan je za našu zemlju. Svakako do 21 godine nema pravo da igra ni za jednu selekciju, osim za Srbiju po FIBA pravilima. Mario ovoga leta neće igrati ni za jednu reprezentaciju, već će biti fokusiran na unapređenje svoje igre, jer ga čeka, nadamo se, debi za prvi tim Reala. Nešto slično poput Luke Dončića - rekao je za Blicsport Igor Rakočević

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...