Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Nakon stucanja u prvoj cetvrtini, samleli ih momci do kraja.

 

Radovanovic je stvano top prospect, ne znam sta treba da se desi da on ne zaigra vrhunsku kosarku. Ostali 03 onako, ima tu svega i svacega. Mene su odusevili 04 momci Milijasevic i Djurisic. Ilija je stvarno cudo od deteta, ako dobaci do 195 bice vrhunski. Ovde ga guraju na 2 mada je on meni cist 1, ali videcemo. Djurisic mozda i najveci potencijal 04 u Evropi, igra sa lakocom, koristi svaki minut ovde, ocekujem puno od njega. Bilo bi savrseno da sva trojica u jednom momentu zaigraju seniorsku kosarku jer potencijal definitivno imaju.

 

Ono sto mi se nije dopalo je nasa centarska linija. 2 malo bucmastija momka imaju nekog skila, ali tesko tu moze da bude nesto. Dabovic ima tu oko 2.10 i cini mi se da ce jos da raste, ali on vec sada mora da nauci da brani pik po cenu greske, a ne da stoji u reketu kao panj, da ne preuzima beka nego eto ceka da ovaj sutne pa ako promasi super(na prenosu se cuje da to trener trazi od njega). Imamo priliku da vidimo Bobija koji jako tesko brani pik iako je ogroman, verujem da nije radjeno sa njim od mladjih kategorija na tome. Vrhunski centar danasnje kosarke mora da brani pik, to je vec postala neminovnost.

Link to comment
Share on other sites

 

Pa to za Nikitovića je opšte poznato, svi klinci koji su trenirali kod njega ga obožavaju

 

EDIT: imamo isti ajvatar, djeluje da pričaš sam sa sobom 😂

 

EDIT 2: Radovanović ima mnoooogo posla pred sobom da osposobi desnu ruku, po ovim snimcima mi djeluje da ni ne pokušava da je koristi, a bez toga nema ozbiljnog seniorskog košarkaša

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Beonegro said:

 

Pa to za Nikitovića je opšte poznato, svi klinci koji su trenirali kod njega ga obožavaju

Ovo meni nije poznato. 

Kakav je sa kosarkaskom tehnikom? Mozda moze da se profilise u odlicnog trenera za rad sa mladjim.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam naše protiv Grčke, i manje više se slažem sa Trigger-om. Sviđa mi se agresivnost Radovanovića, ne plaši se kontakta. Ima sve što treba da ima moderan košarkaš. Što se tiče Matijaševića i Đurišića, imaju talenta ali ne bi rekao da su me baš oduševili. Matijašević je trenutno malo nizak, mada je fantastičan šuter. Đurišić ima baš dobru kontrolu lopte, ali nije imao dobro šutersko veče. Oba dvoje su 2004-o godište. 

 

Takođe sam odgledao Francuze pošto ih Bojdo smatra favoritima. I da, ne vidim ko može da ih zaustavi. Bosna možda nije neki reper, ali razneli su ih. Francuzi su ih naterali na mnoštvo izgubljenih lopti. Em su visoki i krakati, em atletični. Imaju tri igrača iznad 212 i mnoštvo iznad 205. Broj 11 (Dieng valjda) piše da je 201, a ima ga 205 u najmanju ruku - podseća me malo na Pokuševskog. 

 

Njihovi visoki su impozantni. Samo jedan izgleda ko Čiča Gliša, ali lik ima 218 i 15 godina! Broj 9 me impresionirao - 212, brz, okretan, skočan, ima skilla. Ne izgleda slabo uopšte, sjajno se kreće, pogotovo za belca. Ne znam kako će bilo ko protiv njih, atletski su daleko ispred vršnjaka.

Link to comment
Share on other sites

Milijašević. Ilija Milijašević. Mladost (tačnije Vedran Popović) ga naučila košarci, Partizan iskoristio za jednu sezonu da uzmu trofej u pionirima U15, od skora u Dinamiku uz finu stipendiju.

Najbolje što je 2004. godište dalo, ali kažu da je dalji rast upitan. Iako je u mlađim pionirima i pionirima igrao sve od 1 do 4, trebalo bi da se u budućnosti skoncentriše na 1.

Godinama sam ga gledao - pesma.

 

Đurišić iz Mege je možda najperspektivniji u 2004, sjajno je građen ali oscilira u igri od tekme do tekme. Ispeglaće to Tadija i Miško [emoji3]

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Beonegro said:

Eeeeeehhhhhhmmmm (disclaimer da se ja u to ne razumijem), ne sjećam se da je iz Zvezde izašao neki ozbiljan igrač dok je on bio tamo trener u mlađim kategorijama

 

Nedovic, ali Nikotivic je tek bio na početku svoje trenerske karijere. I u ovoj profesiji se moze napredovati.

 

Što se tiče Francuskew bice bas tesko. Nisu SAD, ali su bas premocni fizički. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Darko said:

Bojdo, možeš da nam kažeš ko je taj Jović i kakav je to igrač? Izvini ako si već pisao o njemu, promaklo mi je

 

Po meni čista trojka. Visok oko 2m, ima finu duzinu ekstrmiteta. Čisti suter, koji se uglavnom oslanja na sut, sut, finta suta pa sut.  Ali je primjetan i konstantan napredak na drugim poljima, počeš je češce da koristi ulaze. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odlican potez KSS:

 

"Naše mlađe selekcije pod vođstvom Milana Komara, Radoslava Ivankovića i Dražena Šegrta nalaze se na turneji po Srbiji gdje odmjeravaju snage sa svojim vršnjacima. Opredjeljenje našeg kluba je da uz potpunu posvećenost seniorskom pogonu, velika pažnja bude posvećena mlađim selekcijama, kao budućem osloncu Kluba.
Turneja u Srbiji ostaće u sjećanju mladim košarkašima posebno zbog poziva generalnog sekretara KSS Dejana Tomaševića da ovi dječaci prisustvuju meču Srbija - Litvanija. Reprezentativci Srbije su odvojili vrijeme na zagrijavanju kako bi se fotografisali sa našim klincima i tako ovjekovječili ovaj susret.
Naš klub ima dobru saradnju kako sa klubovima iz Srbije tako i sa Košarkaškim savezom Srbije, a ovo je samo jedna od potvrda dobre saradnje. Nadam se da je našoj djeci ovaj susret sa svojim idolima dosta značio, te da će im ova turneja ostati u posebnom sjećanju."

KK Leotar Trebinje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...