Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

ФИБА је данас у Минхену одржала жреб за Европска првенства свих млађих женских и мушких репрезентативних категорија. Жребу је испред Кошаркашког савеза Србије присуствовао координатор млађих мушких репрезентативних селекција Александар Бућан.

Србија ће поново имати све млађе репрезентације у А дивизијама и све оне су данас сазнале имена противника на шампионатима који ће се играти овог лета.

Кадеткиње У16 ће се такмичити на Европском првенству у мађарском граду Мишколцу од 16. до 24. августа у Ц групи са Шпанијом, Летонијом и Пољском.

Јуниорке У18 играју на Европском првенству у португалском Матосињошу од 3. до 11. августа у Ц групи са Италијом, Немачком и Португалом.

Млада женска репрезентација У20 игра ЕП у литванском Виљнусу од 6. до 14. јула у Д групи са Мађарском, Немачком и Израелом.

Наши кадети У16 ће се такмичити на Европском шампионату у грчком Ираклиону од 9. до 17. августа у Б групи са Литванијом, Немачком и Бугарском.

Јуниори У18 играју ЕП у финском граду Тампереу од 27. јула до 4. августа у Ц групи са Италијом, Израелом и Летонијом.

Млада мушка У20 репрезентација игра Европско првенство у пољској Гдињи од 13. до 21. јула у А групи са Француском, Грчком и Пољском.

 

kss.rs

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Smatracu neuspjehom neuzimanje medalje od strane muskih kadeta. Mislim da smo TOP 2 favorita. Svi igrači iz 2008 su vodjeci u svojim klubovima: Susic je najbolji igrač Bajerna i bio je u idealnih 5 na turniru u Madjarskoj, Bjelic je vodeci igrač u Realu i bio je MVP turnira u Madjarskoj, Danilovic i Karalic ekstra talenti koji predvode uzuzetno jaku Megu. Bikic je najmladji debitant za seniore KK Beka..........Spolja smo uzuzetno mocni. 

Edited by Bojdo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iz te 2008 generacije, pored Andreja Pavlovića (C 210) koji već nastupa za 🇫🇮, izgubljeni su Dušan Ilić (P 184) koji nastupa za 🇩🇪 i novosaɗanin Sergej Amidžić (B 196) za 🇭🇺. Prva dvojica bi konkurisali za mesto u 12 kod nas 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iz puke dosade sam odgledao prvo poluvreme UCLA-a danas. Stefanovic ce biti paklen igrac. Ubedljivo najbolji igrac u ekipi i pored Mare, Bone i ostalih sasvim prominentnih evropskih imena u ekipi. Stvarno mali podseca na Bogdanovica. Fox pokazao statistiku, zadnjih 7 tekmi ima 14ppg uz 43% za 3. A UCLA usao u seriju pobeda, ima najvecu minutazu u ekipi, mislim da to ide u dobrom pravcu. Dobicemo bas dobrog beka.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Iz puke dosade sam odgledao prvo poluvreme UCLA-a danas. Stefanovic ce biti paklen igrac. Ubedljivo najbolji igrac u ekipi i pored Mare, Bone i ostalih sasvim prominentnih evropskih imena u ekipi. Stvarno mali podseca na Bogdanovica. Fox pokazao statistiku, zadnjih 7 tekmi ima 14ppg uz 43% za 3. A UCLA usao u seriju pobeda, ima najvecu minutazu u ekipi, mislim da to ide u dobrom pravcu. Dobicemo bas dobrog beka.

Sa šutem od 36%? Teško. 

 

https://www.espn.com/mens-college-basketball/player/_/id/4708167/lazar-stefanovic

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Darko said:

 

Sto da ne. Govorimo o NCAA i govorimo o ekipi gde imas vise novajlija nego starosedeoca.


Oni su na pocetku sezone imali totalno novu ekipu i nista nije valjalo i njegova statistika a i timski rezultati su se drasticno podigli. Danas eto 50% za 3, 4-9 iz polja, za NCAA uslove odlicno u dosta neizvesnoj utakmici. Rekoh vec u prvom postu, mozda nisi procitao, da ima sada vec niz od 2 meseca gde su mu procenti odlicni. 

Mnogo bitnije od puke statistike je kako momak izgleda na terenu. Obecavajuce u najmanju ruku.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Sto da ne. Govorimo o NCAA i govorimo o ekipi gde imas vise novajlija nego starosedeoca.


Oni su na pocetku sezone imali totalno novu ekipu i nista nije valjalo i njegova statistika a i timski rezultati su se drasticno podigli. Danas eto 50% za 3, 4-9 iz polja, za NCAA uslove odlicno u dosta neizvesnoj utakmici. Rekoh vec u prvom postu, mozda nisi procitao, da ima sada vec niz od 2 meseca gde su mu procenti odlicni. 

Mnogo bitnije od puke statistike je kako momak izgleda na terenu. Obecavajuce u najmanju ruku.

Problem je što mu je to procenat tokom cele karijere manje više. Nadam se da si u pravu i da će da napravi iskorak. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Darko said:

Kažu lik ima 12 godina:

A ja ne mogu a da ne mislim o ovoj sceni:

 

 

 

 

 

Vecina tih "marsovaca" dok stignu do seniora i izjednace se tela, izgube se negde jer nisu izgradili ni BB tehniku, ni upotpunili fizikalije (mislim na mnoge "dugajlije" koji su propali) a ni BBIQ tokom svoje juniorske karijere. 

 

Mnogi gledaju i voleli bi da budu Viktor Vembanjama, a na kraju ne uloze ni promil njegovog truda. Ili prosto nisu toliki talenti, vec samo u svom godistu imaju fizikalije koje odskacu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/20/2024 at 11:46 PM, Kooineeperk said:

 

Vecina tih "marsovaca" dok stignu do seniora i izjednace se tela, izgube se negde jer nisu izgradili ni BB tehniku, ni upotpunili fizikalije (mislim na mnoge "dugajlije" koji su propali) a ni BBIQ tokom svoje juniorske karijere. 

 

Mnogi gledaju i voleli bi da budu Viktor Vembanjama, a na kraju ne uloze ni promil njegovog truda. Ili prosto nisu toliki talenti, vec samo u svom godistu imaju fizikalije koje odskacu. 

Mi to valjda zovemo "akselerant". Što se konkretno ovog lika tiče, nije operisan od lopte, samo treba da mukotrpno radi. Ako je nekim čudom 14 godina i manje, ima fizikalije da bar bude neka mitska zver u odbrani. Ne mora čak ni centimetar da poraste, već je 208. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sutra pocinje 

 

Players to watch:

 

https://www.euroleaguebasketball.net/en/ngt/news/u182324-angt-belgrade-players-to-watch/

 

Od noseceg godista jos bi tu dodao Savu Drezgica kojeg neki grobari stavljaju po talentu uz Topica, ali dok svoju magiju ne prenese na saeniorski nivo, ne može se o tome pricati na taj nacin.

Ima tu i dosta mladjih zanimljivih ali premladi su da bi dobili velike uloge.

 

Što se tiče srpskih igrača, ovo su najzanimljiviji po godistu:

Od 2006 za mene su: Andrej Kostic(SG, 198), Savo Drezgic(PG,192) Ognjen Nikolic(PF, 210), Aleksa Dimitrijevic(center, 213) i Aleksa Stanojevic(F, 204), 

Od 2007: Pavle Backo(C,210) Srnzetic(SG-SF, 202) Marjanovic(PF-C, 211).

od 2008: Danilovic(SG, 192), Karalic(SF 200),  

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Treba pomenuti da je pre ovog turnira odrzan i turnir u Podgorici gde je Real Madrid osvojio turnir na "pogon" naseg Mitra Bosnjakovica, jos jednog naseg U18 sampiona (pored Andreja Kostica kojeg je pomenuo @Bojdo). Real je dobio sve utakmice, osvojio trofej i plasirao se na zavrsni turnir. 

 

Bosnjakovic je odigrao prilicno dobro, sa manjom minutazom u utakmicama u grupi jer nije bilo potrebe da se zamara, dobijali su lagano Bajern, Cedevitu i Veneciju. A najbolje je odigrao u finalu gde je bio najefikasniji iako ga nije hteo sut za 3p (generalno ga nije hteo sut na turniru) a jedan skok mu je nedostajao za double-double u finalu.

 

Ipak, za idealnu petorku je ispred njega izabran Hugo Gonzales, koji je bio konstantniji na turniru pa je bio i MVP, uz saigraca Diagne-a (koji dobija minute i u prvom timu Reala), a ostala trojica u idealnoj petorci su bili Liotopoulos (iz ANGT tima sklopljenog za ovaj turnir, inace igra za neki grcki tim), David Mirkovic (dobro poznato lice iz SC Derby, igra vec sa seniorima ABA ligu) i Kharchenkov (Bajern, takodje vec igra sa seniorima, imao je ove sezone par nastupa i u EL).

 

Od igraca iz regiona, treba pomenuti jos i Cicica iz Derbija (igra na poziciji centra, 210cm visok), koji je bio najbolji bloker, cetvrti po broju poena po utakmici, treci skakac. A Mirkovic i on su imali i najbolji indeks na turniru, 26.5 i 24.5. 

Edited by Kooineeperk
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Secam se Kharcenkova iz Nisa, gledao sam utakmicu za trece mesto kad su Nemci osvojili bronzu. Dobar igrac.

Bosnjakovic za sada deluje kao ozbiljan karakter. Najbitnije utakmice odigra najbolje. Imao je onaj kos za pobedu protiv Barse u finalu, takodje finale juniorskog evropskog prvenstva je odigrao vrhunski.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...