Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Zvezda je imala idealnu priliku da da sansu u FMP,

najtalentovanijim igracima 2005 u evropi da igraju 25.30 minuta(Gacicu i Topicu)

i da se spremaju sa EL,uz ozbiljnu sansu i za Vukovica 

 

Umesto toga FMP 5 stranaca,treba im jos barem jedan ili dvojica,

da bi uspeli da dobiju hrvatske ekipe(skoro bez stranaca)

 

Mada kako je izgledao Topic kod onog Stefanovica

,cak i je dobio sansu i minutazu,bolje sto je izbegao takvog "strucnjaka" 

 

U OKK Beogradu je i Mihajlo Petrovic 2003,neverovatno je da ne moze da igra Aba ligu

(to treba da igra u interesu nase kosarke)

 

Sta se desava sa Nikolom Radovanovicem 2003 iz Partizana i Curcicem 2005 iz Borca(trebao je i on u OKK)

 

Pavle NIkolic 2005,eto pricali su da ce biti u Borcu,da ce dobiti neku sansu

ide na dvojnu registraciju u Radnicki Kragujevac

 

Borac bili sampioni u kadetima i juniorima,sva deca se razbezala i pobegla iz "grada kosarke"

nikom nisu dali sansu

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Kako ide format kvalifikacija? Ako Partizan izgubi od Mege (što je za očekivati), šta će biti sa njima?

 

Hvala

Mislim da prve dve prvoplasirane ekipe iz grupe ce se kvalifikovati u juniorsku  ligu , ostale idu u baraz. Mozda i gresim, nmisam 100% siguran. Evo link za utakmicu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, vlaDixXx said:

Zvezda je imala idealnu priliku da da sansu u FMP,

najtalentovanijim igracima 2005 u evropi da igraju 25.30 minuta(Gacicu i Topicu)

i da se spremaju sa EL,uz ozbiljnu sansu i za Vukovica 

 

Umesto toga FMP 5 stranaca,treba im jos barem jedan ili dvojica,

da bi uspeli da dobiju hrvatske ekipe(skoro bez stranaca)

 

Mada kako je izgledao Topic kod onog Stefanovica

,cak i je dobio sansu i minutazu,bolje sto je izbegao takvog "strucnjaka" 

 

U OKK Beogradu je i Mihajlo Petrovic 2003,neverovatno je da ne moze da igra Aba ligu

(to treba da igra u interesu nase kosarke)

 

Sta se desava sa Nikolom Radovanovicem 2003 iz Partizana i Curcicem 2005 iz Borca(trebao je i on u OKK)

 

Pavle NIkolic 2005,eto pricali su da ce biti u Borcu,da ce dobiti neku sansu

ide na dvojnu registraciju u Radnicki Kragujevac

 

Borac bili sampioni u kadetima i juniorima,sva deca se razbezala i pobegla iz "grada kosarke"

nikom nisu dali sansu

petrovic se nije bas pokazao ono sto je dobio priliku prosle godine u borcu

mada, ama bas nista mu nije islo na ruku

klubje rezultatski ocajno stajao kad je dosao, pobede su bile neophodne i nikakvog prostora za razogravanje nije bilo

kolo ili dva kako je dosao, smenjen je amlina i doveden mijatovic

nisu to nikako okolnosti za mladog igraca kog treba istrpeti

 

pisao sam vec za mladjeg curcica

zajedno sa starijim (04) poslat je na pozajmicu u cacak 94

cacak je kao debitant katastrofalno otvorio kls, mladji curcic je dobio neke minute u prvih 4-5 kola, ali su ga iz meni nepoznatog razloga gurali na pleja i to da prevodi loptu

blago receno nije se snasao, sto je i bilo potpuno ocekivano, jer nije to igrao ni u juniorima

onda u panici, krenuli da dovede matorce, strance, njega gurnuli na klupu, a posle nije bio ni na klupi

tako da mu je u tom smislu propala sezona, igrao samo juniorsku za borac

stariji curcic je odgrao celu kls, promenljivo, odbrnaa je posebno skripala

mnogo bolje su prosli milosevic i nikolic koji su bili u zelu na pozajmici i odigrali dosta doboro drugu ligu, narocito nikolic

 

stariji curcic je otisao na sent luis koledz, a mladji takodje u ameriku, valjda srednja skola ili ona neka jihova medju faza, sledece godine cena koledz takodje

inace, zbog novih pravila , to je idealna opcija za te igrace koji nisu top talenti (nisu vidjeni za draft) ali imaju odredjeni nivo kvaliteta, bas mnogo igraca sa ex yu prostora je krenulo tim putem, a za ocekivati je da ih bude i vise

to je novi dodatni problem za nase klubove koji nisu zvezda/partizan/mega

 

pavle ce dobiti priliku u aba prilicno sam siguran, mislim da je kls, odnosno radnicki vise njegova zelka, koliko sma razumeo tamo ide u skolu

danas nije igrao za radnicki, igrace se sutra za borac protiv cibone

 

bjelic je otisao u real, tu borac nije mogao nista

eric i dragicevic u zvezdu, jbg zvezda i sam beograd su klincima magnet, tesko se borcu nositit sa tim, ne znam ni kakva je procena njihovog talenta

stojic je otisao u igokeu

mislim i da je ivkovic negde otisao

 

matija milosevic je otisao na neku akademiju u nemackoj, verovatno ce isto na koledz sledece godine

 

dovedeno je dosta klinaca iz drugih gradova

a pored nikolica, seniroima je prikljucen i mali radovic 07 , kog reklamiraju i potenciraju kao da je reinkaracija dzordana

pretpostavljam da je jedan od razloga da bi time toboz ublazili ove masovne odlaske

 

borac jeste u jebenoj situaciji, "mi" smo i u aba okvirima sirotinja, ali ima mnogo stvari i u samom klubu koje su na nedopustivo niskom nivou i moraju se pod hitno promeniti

neke naznake da se ide u tom smeru postoje

Link to comment
Share on other sites

Sledeći vikend, kvalifikacije za 5 preostalih mesta u Triglav kadetskoj ligi                        Grupa A
1 Borac Mozzart
2 Spartak Office Shoes
3.Konstantin
4 Crvena zvezda                          Grupa B
1 Mladost
2 Vojvodina mts
3 SPD Radnički d.o.o.
4 Zemun
Po dve najbolje ekipe prolaze, a trećeplasirani igraju za 5 mesto tj prolaz. 

Edited by Vreme čuda
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, hk1 said:

petrovic se nije bas pokazao ono sto je dobio priliku prosle godine u borcu

mada, ama bas nista mu nije islo na ruku

klubje rezultatski ocajno stajao kad je dosao, pobede su bile neophodne i nikakvog prostora za razogravanje nije bilo

kolo ili dva kako je dosao, smenjen je amlina i doveden mijatovic

nisu to nikako okolnosti za mladog igraca kog treba istrpeti

 

pisao sam vec za mladjeg curcica

zajedno sa starijim (04) poslat je na pozajmicu u cacak 94

cacak je kao debitant katastrofalno otvorio kls, mladji curcic je dobio neke minute u prvih 4-5 kola, ali su ga iz meni nepoznatog razloga gurali na pleja i to da prevodi loptu

blago receno nije se snasao, sto je i bilo potpuno ocekivano, jer nije to igrao ni u juniorima

onda u panici, krenuli da dovede matorce, strance, njega gurnuli na klupu, a posle nije bio ni na klupi

tako da mu je u tom smislu propala sezona, igrao samo juniorsku za borac

stariji curcic je odgrao celu kls, promenljivo, odbrnaa je posebno skripala

mnogo bolje su prosli milosevic i nikolic koji su bili u zelu na pozajmici i odigrali dosta doboro drugu ligu, narocito nikolic

 

stariji curcic je otisao na sent luis koledz, a mladji takodje u ameriku, valjda srednja skola ili ona neka jihova medju faza, sledece godine cena koledz takodje

inace, zbog novih pravila , to je idealna opcija za te igrace koji nisu top talenti (nisu vidjeni za draft) ali imaju odredjeni nivo kvaliteta, bas mnogo igraca sa ex yu prostora je krenulo tim putem, a za ocekivati je da ih bude i vise

to je novi dodatni problem za nase klubove koji nisu zvezda/partizan/mega

 

pavle ce dobiti priliku u aba prilicno sam siguran, mislim da je kls, odnosno radnicki vise njegova zelka, koliko sma razumeo tamo ide u skolu

danas nije igrao za radnicki, igrace se sutra za borac protiv cibone

 

bjelic je otisao u real, tu borac nije mogao nista

eric i dragicevic u zvezdu, jbg zvezda i sam beograd su klincima magnet, tesko se borcu nositit sa tim, ne znam ni kakva je procena njihovog talenta

stojic je otisao u igokeu

mislim i da je ivkovic negde otisao

 

matija milosevic je otisao na neku akademiju u nemackoj, verovatno ce isto na koledz sledece godine

 

dovedeno je dosta klinaca iz drugih gradova

a pored nikolica, seniroima je prikljucen i mali radovic 07 , kog reklamiraju i potenciraju kao da je reinkaracija dzordana

pretpostavljam da je jedan od razloga da bi time toboz ublazili ove masovne odlaske

 

borac jeste u jebenoj situaciji, "mi" smo i u aba okvirima sirotinja, ali ima mnogo stvari i u samom klubu koje su na nedopustivo niskom nivou i moraju se pod hitno promeniti

neke naznake da se ide u tom smeru postoje

Prica se da ce mali Susic 08  u Bajern. 

Link to comment
Share on other sites

on je u mladosti

seniori im usli u 1 srpsku

ocekivao sam da dobije neke minute vec sad

 

tamo je radovic iz borca na dvojnoj

za njih od prosle godine igra istefan jankovic 04 centar, ex borac i kadetski reprezentativac, pa imao povredu tezu pre dve godine

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki8 said:

Partizan se nije kvalifikovao u juniorsku ligu. Ista  ta generacija  Partizana je igrala finale kadetske lige prosle godine.

 

Milijine (Bogićević, trener juniora Partizana) juniore su danas izbacili 2 njegova igrača (1 - 2) koje je vodio 2 godine u kadetima Zemuna i sa kojima je 20/21 (u pratećem godištu - kad su već i tukli Partizan sa sve Mikićem i uskratili im F4) i 21/22 (u nosećem godištu) uzeo šta je imalo da se uzme u kvalitetnoj ligi KSB i na regionalnom F4...

Link to comment
Share on other sites

Pronasao sam tačne mjere Topica.

Height (no shoes) - 6'6

Wingspang - 7'0  (bolestan raspon ruku na tu visinu)

Standing - 8'2.5'' (nije elitna brojka, naprotiv, ova brojke je ispodprosječna)


Uprkod nedostatku odraza,  taj nekarakteristični raspon ruku za bijelog čovejka je razlog njegovih uspjesnih zavrsetaka na obrucu (naravno pored prvog koraka, čitanja situcija i dobrog koriscenja tijela).

 

https://eurospects.com/european-measurements-2023/

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Bojdo said:

Height (no shoes) - 6'6

Wingspang - 7'0  (bolestan raspon ruku na tu visinu)

Standing - 8'2.5'' (nije elitna brojka, naprotiv, ova brojke je ispodprosječna)

Čudno kako mu je standing reach nizak za toliki raspon ruku i visinu. Mora da su mu ramena baš niska da bi imao takvu meru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki8 said:

Ma to nije mnogo ni vazno za poziciju plejmejkera. On treba da postane malo konstantniji suter za tri poena. Mislim da na tome najvise treba da radi.

Slažem se, samo konstatujem. Šut, tighter dribling da ne gubi lopte toliko, i naravno odbrana. 

Link to comment
Share on other sites

Ono što sam  video u igri Zvezdinih kadeta protiv još goreg Borca je bruka za jedan ozbiljan klub. Prvo trener kome Antonić stoji nad ušima i priča ko treba da igra a ko ne, ispada smešan.  Prospekt Marjanović šuta 15 trojki od toga pola nerezonskih, gde niko nesme da mu prigovori. Sve u svemu ako je to vizija razvoja ml selekcija onda nemoj da nas čudi što nam deca idu van. 

Edited by Vreme čuda
Link to comment
Share on other sites

Malesevic plodi portiv ekipe Zdravlja, 16 poena na poluvremenu, 3od 3 sut za tri poena. Kao sto sam vec  rekao, ne umara se brzo kao u prethodnim sezonama, dosta je izdrzljiviji na terenu.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

 

 

Jovan Vukovic broj 14 u belom dresu je jos jedan zanimljiv visoki igrac  od 210+ cm iz 2007-og godista. Samo sto ni Spartak kao i partizan prosle godine nema ideju kako da ga razviju ofanzivno a nema uopste lose ruke. Dobro je gradjen sa dugackim rukama, dobro se krece i trci , rekao bi da je on najbolji atleta medju centrima iz tog naseg 2007 godista , na utakmici sa Borcem iz Cacka je imao osam blokada. Ima i CZ zanimljivu kadetsku ekipu , nekoliko centara i krilnih centara, bekova itd. samo su lose vodjeni i pogresnom igracu je data potpuna slobada u igri.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Od prikazanog u kadetskim kvalifikacijama stičem utisak da će Mega biti dominantna, pa onda Partizan i Dinamik zatim Zvezda koja će se oslanjati na 08 godište, a takodje Zemun i Mladost Čačak. Nisam gledao Užice. Što se tiče  juniora, Mega pa Dinamik i Zvezda u zavisnosti da li će forsirati izlazne juniore. U pionirima glavni favoriti Zvezda i Mega. Čekamo prateće pionire Zvezde 010 dogodine. Ove godine će se prošetati KSB ligom, jedino ozbiljniji otpor im može pružiti Partizan l BKK Radnički. 

Edited by Vreme čuda
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Kooineeperk said:

Da promeni ime u Nikola dok je jos vreme. I uspeh je zagarantovan. 

 

Razgovor u Wassermanu:

 

- Dečko, jel imaš stan?

- Tri stana

- Vukčeviću, niko te ništa nije pitao, ti mali, jel imaš stan?

- Nemam.

- A kola?

- Ni kola

- Hmm, dobro ime...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...