Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

12 minutes ago, Kankkunen said:

Momci su ispunili cilj, plasman u A diviziju ...

 

Sve to stoji, ali ako ne grešim, većini momaka je ovo poslednje reprezentativno takmičenje i sada treba da otaljavju u finalu turnira koji su sasvim solidno odigrali. Nema previše logike tu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, realno *w said:

 

Sve to stoji, ali ako ne grešim, većini momaka je ovo poslednje reprezentativno takmičenje i sada treba da otaljavju u finalu turnira koji su sasvim solidno odigrali. Nema previše logike tu.

Dobro, moja greška.

Link to comment
Share on other sites

On 7/23/2022 at 6:44 PM, Kejsi Dzons said:

Vidim da je nekoliko ovih klinaca iz Dynamica. Je l ima neko malo upuceniji da napise kako se radi tamo i da li to u perspektivi moze da postane i opstane kao neka zdrava prica sto se tice mladih igraca i mogucnosti da se razvijaju i dobijaju dovoljno minuta?

Ty jedino igraju mladi igracii u Srbiji,mozda jos Sloboda.....

evo i u ovoj u20 jedini koji ozbiljno igraju kosarku i imaju minute,su igraci iz te ekipe

 

Paunovic 2003,

Boskovic 2002,

Medarevic 2002

i naravno najveci talenat MIlijasevic 2004(podseca na Milosa Vujanica)

Radosavljevic 2001

 

Link to comment
Share on other sites

Čitajući komentare, imao sam utisak da smo izgubili finale a pobedili 14 razlike. 

 

12 hours ago, Devil In My Pants said:

Moras imati u vidu da Portgual ima  3.5 igraca..17ppg 10rpg za tri  godine strije. Ako on ne bude top igrac,ko ce biti sa ovog prvenstva?

Bilo je mnogih koji su imali sjajnu statistiku u mlađim kategorijama pa ih posle nije bilo nigde. Polako. Slažem se sa tobom da ima vrhunski potencijal, ali treba ga ispuniti.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Odgledao finale, Španci zasluženo i očekivano. Borili su se Litvanci ali kada su Španci zategli odbranu u zadnjoj, to je manje više bilo to. Što se suđenja tiče, malo mi je kriterijum bio čudan, mislim da su Španci više profitirali, pogotovo u prvom poluvremenu. Inače, bilo je jedno baš moćno kucanje tamnoputog Španca pod brojem 10, oko 2 i po minuta pre kraja - glava kod obruča.

 

Nunez MVP, iako je samo 2004-o godište. Igra kao mator, sve ima ali treba da popravi šut. Dominguez je isto bio baš dobar, dosta važnih koševa je dao i ume da iskreira za sebe. Kaseido isto dobar. Za Litvance, niko posebno. Očekivao sam više od Rubstaviciusa, ima brzinu ali ima još dosta da radi na ostalim segmentima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Darko said:

Odgledao finale, Španci zasluženo i očekivano. Borili su se Litvanci ali kada su Španci zategli odbranu u zadnjoj, to je manje više bilo to. Što se suđenja tiče, malo mi je kriterijum bio čudan, mislim da su Španci više profitirali, pogotovo u prvom poluvremenu. Inače, bilo je jedno baš moćno kucanje tamnoputog Španca pod brojem 10, oko 2 i po minuta pre kraja - glava kod obruča.

 

Nunez MVP, iako je samo 2004-o godište. Igra kao mator, sve ima ali treba da popravi šut. Dominguez je isto bio baš dobar, dosta važnih koševa je dao i ume da iskreira za sebe. Kaseido isto dobar. Za Litvance, niko posebno. Očekivao sam više od Rubstaviciusa, ima brzinu ali ima još dosta da radi na ostalim segmentima. 

FYfvGqmXoAAgeE2?format=jpg&name=4096x409

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U pitanju je U15 ekipa rotiv U16 Litvanije. U tom periodu (pionirsko-kadetski uzrast) je godinu dana i vise ogromna razlika, jos su vodeci igrači te generacije late bloomeri.

Litvanija je na U16 TOP 3 ekipa, tako da je logicno da su se izivljavali nad fizički inferiornom djecom.

 

 

Medjutim Hrvati su sa U16 selekcijom izgubili od u16 Francuza 80:37, što je zaista brutalno

Edited by Bojdo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ko ne vidi da je košarka umrla u Srbiji, taj je slep. Kada bude bilo više novca u klubovima betonskih liga i ne budu propadali, tada će opet biti velikih talenata. Nekad si u mestima do 2000 stanovnika imao i po 2 kluba, danas je to pusto. Dok je moglo, ferceralo je, meni kao kadetu nije bio problem ni da finansiram svoj dres/odlazak na utakmice itd. već plaćanje sudija i ostalih pripizdinskih stvari je debilno. Oduvek sam govorio da za dobru košarku mora biti jaka konkurencija, pa i da je u pitanju običan seoski klub, pojma nemaš da li će se izroditi neki nenormalan talenat. Ovako, sada je košarka fokusirana samo na što veća mesta.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Darko said:

Čitajući komentare, imao sam utisak da smo izgubili finale a pobedili 14 razlike. 

 

Bilo je mnogih koji su imali sjajnu statistiku u mlađim kategorijama pa ih posle nije bilo nigde. Polako. Slažem se sa tobom da ima vrhunski potencijal, ali treba ga ispuniti.

Bilo je, ali mali ima stofa vidi se. Igra u Huventudu a oni odlicno rade sa mladjim kategorijama. Varda i Labovic su trebali u Lejkerse xixi, ali..

 

Ima i Island par dobrih igraca, ja ih gledam tokom lide i znam koliko mogu. Desetka ima stofa i onaj tricas ne znam napamet ime...mada ima dobrih projekata, sasvim solidna generacija. Verovatno nisu imali neke pripreme, ali se znaju iz lige

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milos 3.14 said:

Zna li neko nekog našeg igrača da je '98 do 2002. godište i da ima neki EL/EC potencijal?Gde igraju ti ljudi, bave li se košarkom?

 

Generacija 2000. je najbolja nakon generacije '95, tu su Petrušev, Koprivica, Trifunović, Pecarski itd, dok je '01 Pokuševski tako da nisi postavio najbolje pitanje.

 

Pravi problem su generacije '96 do '99 uključujući i njih gde ne postoji igrač sa realnom perspektivom da se ikada nađe u 12 najboljih, što ćemo tek osetiti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Manu said:

 

Generacija 2000. je najbolja nakon generacije '95, tu su Petrušev, Koprivica, Trifunović, Pecarski itd, dok je '01 Pokuševski tako da nisi postavio najbolje pitanje.

 

Pravi problem su generacije '96 do '99 uključujući i njih gde ne postoji igrač sa realnom perspektivom da se ikada nađe u 12 najboljih, što ćemo tek osetiti.

Tanko, da budem iskren niko mi se ne svidja nesto, sa tim da Pokusevskog nisam gledao. Trifunovic i Pecarski se guraju...ali nemaju mi smeka. Petrusev je izvikan nakon one sezone u Megi, defanzivno jako los..ako ne krene da se brusi uskoro ispada sa mape..

Link to comment
Share on other sites

^^ Dalibor Ilic, Smajilagic, 2001. Mario Nakic. Visoki se daju jos i probrati, ali bekova ni u tragovima...

2000to je valjda poslednje godiste koje je uzelo zlato (u18, Dalibor Ilic kapiten, Pecarski glavni ploditelj). Bekove su igrali Arijan Lakic i Zoran Paunovic, mislim da je to dovoljno za reci... 

 

Edited by Geronimo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nama su vrhunski igraci ionako dolazali  neplanski i  i niotkuda, sa malo pompe Jokic,Bjelica,Bogdanovic itd. Tako da ne treba puno obracati paznju na razne generacije koje nisu napravile nista na seniorskom nivou. Uvek ce se pojaviti po neki vrhunski igrac iz drugog plana. Oni igraci koji su dolazili sa mnogo pompe i od kojih su se ocekivale velike stvari su uvek propadali.

26 minutes ago, Geronimo said:

^^ Dalibor Ilic, Smajilagic, 2001. Mario Nakic. Visoki se daju jos i probrati, ali bekova ni u tragovima...

2000to je valjda poslednje godiste koje je uzelo zlato (u18, Dalibor Ilic kapiten, Pecarski glavni ploditelj). Bekove su igrali Arijan Lakic i Zoran Paunovic, mislim da je to dovoljno za reci... 

 

Zoran Paunovic je bio dobar prospekt, dobar atleta, znao je sa loptom, na zalost sut mu je uvek bio problem. I Trifunovic je obecavao u tim mladjim selekcijama, pokazivao je kreativnost i imao je solidan sut, onda se u prelasku u seniore nabildovao i izgubio osecaj. Oni imaju jos vremena da naprave nesto od sebe , neki igraci kasnije sazrevaju.

 

 

Od bekova i plejeva za neku skoriju i dalju buducnost  su Djurisic,Bosnjakovic,Radosic,Stankovic ,Topic i Milijasevic. Ako  barem trojica uspiju na nekom visokom seniorskom nivou, na konju smo😂

 

 

 

Mozda ovaj decko uspe na Arizoni.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...