Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

 

Evo pipremna utakmica pred U17 SP, gde smo ih dobili u gostima. Jovic je imao dva brutalna zakucavnja preko Mare odmah u prva dva minuta meca. Njima nije igrao Almansa kao sto ne igra ni na ovom turniru a nama Topic. Ocekivao sam da ovo bude finale EP , samo je steta sto ni mi nii oni nismo u punim sastavima.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Meni je Pavle Nikolic fino iznenadjenje, ima ocigledan talenat za kosarku i poentiranje. Odlicno se snalazi u reketu, ima igru ledjima, korektan sut za 3.

Sa druge strane, i drugi Curcic deluje dosta tanko. Ima neke dobre poteze, ali generalno slab na lopti, ne vidim tu nista specijalno kod njega. Bosnjakovica nisam gledao pre ovog turnira, ocekivao sam drugacijeg igraca, u smislu da ce vise igrati sa loptom i da je u stanju da kreira (obzirom da je u Realu), ali vise igra kao prasinar. Vise me on podseca na Kalinica nego Nikolic. Doduse Bosnjakovic je 2006.

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

Ova generacija je osvezenje za oci nakon trauma koje sam dozivljavao gledajuci Djokicevu i Cankovu selekciju. 
Bas tanke generacije.
 

U perspektivi, iz ove generacije mozemo ocekivati vise seniora nego iz dve starije.

Edited by Admiral
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Admiral said:

Ova generacija je osvezenje za oci nakon trauma koje sam dozivljavao gledajuci Djokicevu i Cankovu selekciju. 
Bas tanke generacije.
 

U perspektivi, iz ove generacije mozemo ocekivati vise seniora nego iz dve starije.

 

pa i 2004 generacija je bila 3 prosle godine

 

od jako slabe 2003 generacija,sjajan uspeh

zamalo da pobedimo osvajace turnira

 

Link to comment
Share on other sites

Mali Mušicki je pravi ker, kakav pritisak vrši na lopti, instinkti, brze ruke, borbenost... Skoro nisam video boljeg kradljivca na ovom nivou, a ima i nešto plejmejking talenta, šteta samo što nije malo viši i duži. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vlaDixXx said:

 

pa i 2004 generacija je bila 3 prosle godine

 

od jako slabe 2003 generacija,sjajan uspeh

zamalo da pobedimo osvajace turnira

 


Manje vazno da li smo osvojili ili ne,  bitno je da ta selekcija ima perspektivu i u seniorskoj kosarci. 
Npr na ovoj Sonetovoj generaciji se vidi da ima materijala, Topic, Markovic , Jovic…. . Jos ako osvoje idealan spoj. 
 

2003 I da su ih pobedili, ne menja perspektivu tih igraca u seniorskoj kosarci. 
Petrovic koji je jedan od kljuceva tog tima, pitanje kakva mu je perspektiva zbog fizickih limita koje ima. 

 

Daj Boze da gresim i da svi igraju seniorsku na max. 

Link to comment
Share on other sites

https://sportklub.n1info.rs/blog/blog-ostalo/canak-za-sk-bez-minuta-i-samopouzdanja-talenat-ne-pomaze/

 

sjajan intervju  Nenada Canka

 

Covek je sve objasnio,

vec sad je vrhunski trener 

 

Ovi mladi 2005 ako ne budu igrali profesionalnu kosarku

nista od njih nema

 

"Osim Nikole Šaranovića (FMP), ostali reprezentativci iz naših klubova, ne mogu da se pohvale iskustvom sa mečeva.

Tako je Mihailo Petrović (Borac), koji nam je bio prvi plejmejker, sezonu presedeo na klupi."

 

Mihailo Petrović sedeo je na klupi amerikancu Boldvinu,

koji je nivo KLS igraca,skroman igrac 

 

 

„Ima tu talentovanih, žao mi je što imaju malu klupsku minutažu.

Barem su kroz mečeve na EP dobili nešto igračkog samopouzdanja“.

 

 

Problem su stranci,u KLS ima ih 4,

u Abi nema granice

sta bre ima nasa kosarka sto Partizan,Zvezda,FMP i Mega

imaju neogranicen broj stranaca,

sto blizanci imaju neogranicene budzete

uskoro bice cele ekipe stranaca

 

 

 

 

Edited by vlaDixXx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

petrovic je dosao u borac recimo na trecini sezone, borac je bio u ocajnoj situaciji bez ijedne pobede

dobio je odredjenu sansu u prve3,4 utakmice, nije se narocito pokazao (sasvim ocekivano, mlad igrac, prvi put na tom nivou, ekipa u ocajnoj formi, opterecena rezultatima)

posle 2,3 kola malina je smenjen, ekipu preuzeo mijatovic, doveli boldvina, sa njim vezali dve pobede

i jbg, ziheraski mijatovic se oslonio na dalje na u tom trenutku boljeg igraca

naravno da boldvin nije kls nivo, uz hejla ili posle hejla ubedljivo najbolji spoljni borca, igrao je sve bolje kako je sezona odmicala

 

meni je zao sto mladi igraci ne dobijaju sansu

kao navijacu borca mi je zao sto se vise ne oslone na mlade, mislim da je to bukvalno jedini nacin da naprave iskorak ( i sami mladi igraci, ali pricam o klubu trenutno)

od dovodjenja polovnjaka, kad si u donjem domu po plateznoj moci, nikad neces napraviti iskorak, osudjen na tavorenje

ali daleko od toga da je to jednostavno

kao prvo, mogucnost da se dodje do mladih talentovanih igraca

takvi ce uvek pre izabrati blizance, megu, zvezdinu filijalu, spanske klubove, koledz...

manje vise, borac je osudjen na ono sto proizvede

ova sezona ce im ovisiti od toga kakvu ulogu daju nikolcu i curcicu(ako uopste ostane), cak se usudjujem reci da bi i na duze staze ta odluka mogla imati velike posledice

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Admiral said:


Manje vazno da li smo osvojili ili ne,  bitno je da ta selekcija ima perspektivu i u seniorskoj kosarci. 
Npr na ovoj Sonetovoj generaciji se vidi da ima materijala, Topic, Markovic , Jovic…. . Jos ako osvoje idealan spoj. 
 

2003 I da su ih pobedili, ne menja perspektivu tih igraca u seniorskoj kosarci. 
Petrovic koji je jedan od kljuceva tog tima, pitanje kakva mu je perspektiva zbog fizickih limita koje ima. 

 

Daj Boze da gresim i da svi igraju seniorsku na max. 

Znam da zvucim kao pokvarena ploca ali u ovoj 2005-2006  ima jos dosta igraca koji imaju potencijal da postanu seniorski reprezentativci, prvi plej sa U17 SP ne igra na ovom turniru a bio je odlican tamo, jedini igrac u nasoj ekipi  koji se nije gubio protiv americkog pressing-a. Ako iz ove generacije ne izvucemo  barem  pet seniorskih reprezentativaca, treba da ugasimo kosarku. Za mene licno je  po sirini i dubini ova generacija  mnogo  bolja i kvalitetnija  od one 1994-1995, mada ta je izbacila najboljeg centra danasnjice.

 

 

I ne mora svaka generacija da bude bas jaka ali treba da ima jednog ili dva igraca koji bi mogli biti na raspolaganju seniorskoj reprezentaciji. Na primer Saranovic i Jovic iz 2003-eg godista, Djurisic iz 2004, ovi momci iz 2005-og i nize i tu odmah imamo bazu. Ali kao sto je vec napisano, ti momci trebaju da dobiju sansu u klubovima za koje igraju.

Edited by Miki8
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

O tome ja govorim, sad igramo finale 

Ako iduce godine ne budu igrali profesionalno, uz dobre minute, nema nista 2005 generacije

 

Topic ako ne ode u Megu, gubimo budeceg Nba igraca

Markovic je rezerva Jovicu, ali ako ne dovedu jos nekog stranca 

Vukovic tesko da ce dobiti neku sansu kod Stefanovica, tamo sve stranci igraju

Klinci  u Borcu nece dobiti sansu kod Mijatovica, sto je  paradoks, posto je vecinu trenerske karijere trenirao mladje selekcije, ali eto ne daje nikakvu sansu mladima.. 

 

Canak, koji sigurno zna bolje od svih strucnjaka sa raznih foruma, kaze da Saranovic i Petrovic, pa i Belic imaju reprezentativni potencijal

(za Saranovica da bude standardni član), da ne zaboravimo Radovanovica koji je unisten u Partizanu... 

 

Ali dzabe to ako Saranovic igra malo u Fmp, i coskari

Petrovic i Radovanovic uopste ne igraju. 

Belic pauzirao pola godine da bi otisao na koledz, tamo je malo igrao... 

 

I Sale Djordjevic, cudi se odkud toliko novca, i zasto se dovodi toliko stranaca, on sam kaze da nije navikao na takvo okruženje. 

Ali sta znaju pravi strucnjaci u ovom sportu

Edited by vlaDixXx
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa tako se radi godinama, menjaš domaće talentovane klince za strance koji su čisti mediokritet.

 

Kako bilo koji mlad igrač da napreduje kada ne igra i kada je rezerva nekom strancu koji je možda bolji od njega.

 

Razumem strance u Aba ligi ali u KLS je to čista besmislica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

jel taj boldvin igrao 40 minuta ili je bilo 10-15mins za mihaila petrovica?

 

Hale i Baldvin igrali pa skoro 40 minuta svaku utakmicu 

 

Boldvin igrao jako slabo aba 2 rang u Borcu iz Banja Luke, nista specijalno ni u Borcu iz Cacka

 

Borac u mladjim kategorijama osvajao i kadetsku i juniorsku ligu, niko nije dobio sansu od te dece, kao da je Borac neka ekipa, niti imaju novca, ni dovoljno igraca, ali nemaju hrabrosti nekom mladom igracu da daju sansu

 

Link to comment
Share on other sites

Markovic ce verovatno u OKK Beograd na ustrb Jelavica iz hrvatske koji igra na istoj poziciji. Topic ide u Megu valjda je vec dogovoreno. Stankovic i Radosic bi trebali da budu deo Igokeine rotacije sledece sezone. Oni su vec debitovali na nekim utakmicama prosle sezone. Ne znam sta je sa Gacicem, jel on produzio ugovor sa CZ??? Negde sam procitao da je trebao da ide  na koledz. Ako je potpisao za CZ logicno bi bilo da ga odmah prebace u FMP i da bude deo rotacije ali i u tom FMP-u ne forsiraju igrace iz mladjih kategorija Crvene Zvezde.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vlaDixXx said:

 

Hale i Baldvin igrali pa skoro 40 minuta svaku utakmicu 

To bas i nije tacno. Boldvin je igrao 28min u proseku a igrao je samo 17 od 26 utakmica u regularnom delu. 

 

Tek sa Helios-om, kad je bilo bitno da se prezivi u ABA1, Boldvin je odigrao 35min (Hejl 33min, minut-dva vise nego u regularnom delu ali on je SG, ne ide u pricu sa Petrovicem koji je PG). 

 

Dakle, sto se minuta tice - bilo je mogucnosti za Petrovica (ili bilo kog drugog igraca, domaceg ili stranog). Zasto Petrovic nije dobio vise - ne znam, ne vidim da ih je nesto zasluzio igrama koje je pokazao a da li je zasluzio vise kroz trening to vec ne mogu da znam. 

 

 

2 hours ago, vlaDixXx said:

Boldvin igrao jako slabo aba 2 rang u Borcu iz Banja Luke, nista specijalno ni u Borcu iz Cacka

 

30min, 15.5p, 53% za 2p, 28% za 3p, 54% za 1p, 3.4 skoka, 6.1 asistencija na 2.8 izgubljenih, indeks 15.2. 

Nije nesto posebno ali nije neka WOW igra svakako. 

 

 

2 hours ago, vlaDixXx said:

Borac u mladjim kategorijama osvajao i kadetsku i juniorsku ligu, niko nije dobio sansu od te dece, kao da je Borac neka ekipa, niti imaju novca, ni dovoljno igraca, ali nemaju hrabrosti nekom mladom igracu da daju sansu

 

 

Slazem se da je moglo vise sanse da se da, ali prethodne sezone su bili bas losi generalno, borili se za opstanak.

Da su bili u nekoj "sigurnoj zoni" verovatno bi dobili vise. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

veceras pajo pakuje dugajliju kao nekad savic sabonisa, cure hapsi spanske bekove i zlato je nase 😜

 

sto se borca tice, da bilo bi bolje da je ostao malina, ali verujem da ce i ovako ove sezone pre svega nikolic dobiti ozbiljne minute

sve ostalo bi bilo potpuno suludo

i raspored na startu ide na ruku, proteklih godina je borac po pravilu imao pakao raspored na pocetku (prve godine u prva tri kola partizan, zvezdu i buducnost) i onda kad krenu porazi, pritisak, slabo ima mesta za mlade

a jbg, nemaju privilegiju kao fmp da zvezda posalje pojacanja na pozajmicu ili kao mega da misko izvuce nekog slobodnog agenta

a i stasali su malo klinci, nisu oni prosle godine bili za ozbiljniju minutazu

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, vlaDixXx said:

https://sportklub.n1info.rs/blog/blog-ostalo/canak-za-sk-bez-minuta-i-samopouzdanja-talenat-ne-pomaze/

 

sjajan intervju  Nenada Canka

 

Covek je sve objasnio,

vec sad je vrhunski trener 

 

Ovi mladi 2005 ako ne budu igrali profesionalnu kosarku

nista od njih nema

 

"Osim Nikole Šaranovića (FMP), ostali reprezentativci iz naših klubova, ne mogu da se pohvale iskustvom sa mečeva.

Tako je Mihailo Petrović (Borac), koji nam je bio prvi plejmejker, sezonu presedeo na klupi."

 

Mihailo Petrović sedeo je na klupi amerikancu Boldvinu,

koji je nivo KLS igraca,skroman igrac 

 

 

„Ima tu talentovanih, žao mi je što imaju malu klupsku minutažu.

Barem su kroz mečeve na EP dobili nešto igračkog samopouzdanja“.

 

 

Problem su stranci,u KLS ima ih 4,

u Abi nema granice

sta bre ima nasa kosarka sto Partizan,Zvezda,FMP i Mega

imaju neogranicen broj stranaca,

sto blizanci imaju neogranicene budzete

uskoro bice cele ekipe stranaca

 

 

 

 

Meni je Petrović vrh igrač, gledao sam 2-3 tekme, ali kad vidim igrača na ulazu da menja ritam onako znam da će biti nešto od njega.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...