Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

3 minutes ago, realno *w said:

 

Ovo grešiš, veruj mi. Ja prvi ne mogu da pohvatam ko je ko na forumu, jer postoji mogućnost promene nick-a i onda nekad ne znam sa kime pričam, a možda su ljudi sa kojima sam bio i na rahmetli b92, tipa od 2007.

 

 

 

Vjeruj mi, nisam od tih likova. Prvi put ovdje na forumu pišem i nisam mjenjao nick nikako, nisam čak ni znao da postoji ta opcija.

A mislim da se jasno vidi po broju upisa ko je novi ko stari, ako može nick, ta cifra sigurno ne može da se mijenja.

Razumijem te, možda stvarno i griješim, ali do sada sam na forumu bukvalno napisao par postova gdje sam iznio neka svoja zapažanja i mišljenje, gdje se nisam nikome obratio, nikoga prozvao ni opljunuo, ma ništa...a par starih forumaša, uključujući i tebe je to dočekalo na nož, tako ružnom i nepotrebnom reakcijom, koja mislim da nije po pravilima foruma. Gdje ja pritom ne dajem sebi za pravo da sam najpametniji ili bilo šta slično, ali evo ako se nekome ne sviđa šta sam ja napisao, pa ajde da lijepo, argumentovano i civilizovano prodiskutujemo u tome, možda na kraju budemo saglasni. A i ne moramo, i to je okej. Samo malo više tolerancije i dozvoljavanja da i neko drugi ima svoje mišljenje, kakvo god ono bilo, to je sve što je potrebno.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, realno *w said:

 

Ovo grešiš, veruj mi. Ja prvi ne mogu da pohvatam ko je ko na forumu, jer postoji mogućnost promene nick-a i onda nekad ne znam sa kime pričam, a možda su ljudi sa kojima sam bio i na rahmetli b92, tipa od 2007.

 

 

Odlicna poenta. Pisao sam na b92 jos odavno, mozda godinu-dve nakon 2007. Na ovom forumu mi se desava bas citirano, da ne znam ko je sa druge strane iako vidim da osoba ima solidne cetiri cifre postova ili cak i pet. Bilo bi lepo nekako napraviti preglednost istorijskih nikova, kao sto je na rahmetli devedes dva moglo da se vidi, ali i istovremeno ograniciti promenu nikova na 1-2 ukupno. Ako tako nesto postoji izvinjavam se, meni deluje da je svaki drugi dan neko nov tu, a po postovima vidim da je sve samo ne nov. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Sector said:

Ako mislite na ono napušavanje od strane Dame time, za ono bih nagrađivao da postoji ta opcija.

 

Uz ono barklijevo, najjače napušavanje na forumu zadnjih par godina.

Sektore,da li ovo znači da treba da se podelimo na Crne i Zelene kao u HoD i uđemo u krvavi forumski rat? :smiley50:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gilmour said:

Bilo bi lepo nekako napraviti preglednost istorijskih nikova, 

Postoji mogućnost, kad odeš na profil toga koga želiš da istržiš pa klikneš na kružnu strelicu pored imena.

1 hour ago, vladovlado said:

A mislim da se jasno vidi po broju upisa ko je novi ko stari, ako može nick, ta cifra sigurno ne može da se mijenja.

Na telefonu se ne vidi broj postova. 

 

Ima poentu to što pričaš ali razumi i da se neke stvari pišu po sedamdeset sedmi put pa neko ko je stalan na temi jednostavno izgubi strpljenje da objašnjava jednoteisto. Drugo, ovde se znamo pa i na takve stvari često ne reagujemo nego nastavimo raspravu.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Barkley#34 said:

Na telefonu se ne vidi broj postova. 

 

Ima poentu to što pričaš ali razumi i da se neke stvari pišu po sedamdeset sedmi put pa neko ko je stalan na temi jednostavno izgubi strpljenje da objašnjava jednoteisto. Drugo, ovde se znamo pa i na takve stvari često ne reagujemo nego nastavimo raspravu.

 

Naravno razumijem, ali ja nikakvo objašnjenje nisam ni tražio. I ako neko nema strpljenja, zar nije jednostavnije da samo preskoči post, nego da bude bezobrazan prema nekome bez razloga.

Mnogi forumaši su znali ovdje danima da tupe jednu te istu stvar, ja nikad nisam osjetio potrebu da im repliciram jer sam eto izgubio strpljenje. Lakše mi je da nastavim da čitam ono što me zanima, neka svako piše svoje, pa ako ponavlja temu ima valjda moderacija da to ureduje, a ne da jedni drugima pišemo da smo glupani.

Dobro, vi se znate i privatno, to objašnjava dosta toga.

Link to comment
Share on other sites

Vlado, 

 

Mnogo se stresiraš oko nebitnih stvari. Ok, čovek se čak i izvinio, ajde da zakopamo sekire i da nastavimo dalje.

 

Ja njih ne znam. Ni Realnog ni Barklija. Obojica su Grobari, i jedni od retkih koje sam na internetu našao da mogu da komuniciram sa njima. Realni se malo posprdao, ako smatraš da je preterano, ti prijavi, a moderacija će odlučiti. Imaj u vidu da određeni forumaši ipak imaju malo veći respekt moderacija, a veruj mi većina i zaslužuje da ima.

Ovo ti je jedna mala komuna. Svako poznatiji ima neku reputaciju, neko bolju, neko goru. I sam ćeš, ako ostaneš, da stekneš neku reputaciju, pa je onda oblikuješ kako misliš da treba. Nikad nećeš imati baš onakav respekt kakav misliš da zaslužuješ, svi mi sebe cenimo malo više.

 

To je to. Da ne tupim previše, ako ti je baš zasmetalo, prijavi sve što ti smeta. Ako ne, progutaj malo ponos, kao što svi mi radimo ponekad, i teraj dalje.

 

To je sve od mene na ovu temu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Vlado, 

 

Mnogo se stresiraš oko nebitnih stvari. Ok, čovek se čak i izvinio, ajde da zakopamo sekire i da nastavimo dalje.

 

Ja njih ne znam. Ni Realnog ni Barklija. Obojica su Grobari, i jedni od retkih koje sam na internetu našao da mogu da komuniciram sa njima. Realni se malo posprdao, ako smatraš da je preterano, ti prijavi, a moderacija će odlučiti. Imaj u vidu da određeni forumaši ipak imaju malo veći respekt moderacija, a veruj mi većina i zaslužuje da ima.

Ovo ti je jedna mala komuna. Svako poznatiji ima neku reputaciju, neko bolju, neko goru. I sam ćeš, ako ostaneš, da stekneš neku reputaciju, pa je onda oblikuješ kako misliš da treba. Nikad nećeš imati baš onakav respekt kakav misliš da zaslužuješ, svi mi sebe cenimo malo više.

 

To je to. Da ne tupim previše, ako ti je baš zasmetalo, prijavi sve što ti smeta. Ako ne, progutaj malo ponos, kao što svi mi radimo ponekad, i teraj dalje.

 

To je sve od mene na ovu temu.

 

Ma ne stresiram se uopšte. Izvinite što sam možda zatrpao sve oko toga, ali nadam se da razumijete. Isto tako se nadam da ćemo ubuduće imati malo više tolerancije i poštovanja jedni za druge, da komuniciramo civilizovano i sa uvažavanjem.

Živi bili!

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vladovlado said:

Hvala ti na dobrodošlici.

 

Mislim da nije stvar osjećaja, da je osjećaj ne bih mogao to potkrijepiti bilo čim, a mislim da jesam. Ljudi kod nas imaju  otpor nekih prema novom liku, bukvalno kao da ti pokušava neko ući u društvo sa nekim svojim mišljenjem, pa se ljudi onda postave u smislu "e ne svidja nam se kako ovaj lik razmišlja, baš je glup, ajmo ga nabiti nogom odavde". I to nabijanje nogom je legitimno, nije problem, samo da se nazove pravim imenom, a ne da se umotava u formu demokratije, pravila i korektnosti.

 

Ja generalno volim pravila i nije me problem ukalupiti, ali sam jednostavno pobornik toga da pravila budu ista i da važe za sve. Načitao sam se svega i svačega ovdje, ljudi se napušavaju nastrašnije, psuju, vrijeđaju i masa tih stvari prođe ispod radara, bez bilo kakvih sankcija, pogotovo kad su u pitanju neki "uticajniji" članovi foruma. Ali je zato oštrenje alata na novima itekako prisutno.

 

I nije problem da li je meni prihvatljiv ili neprihvatljiv nečiji odgovor koji djeluje kao podsmijeh, ne radi se uopšte o tome. Radi se o tome da li je takav odgovor u skladu sa radom ovog foruma? Ako jeste okej, ja se izvinjavam sa smaranjem o tome. Ako nije, onda pitam zašto se ništa ne preduzima po tom pitanju? Ja sam ovdje bio banovan za mnogo bezazlenije stvari, a onda se dozvoljava nekom kratak upis koji nema nikakvu svrhu ni cilj nego kao nekakvo posmijavanje i nazivanje nekoga glupanom.

 

Što se tiče konkretno Miletića i Momirova, par postova prije mog neko je poveo temu u smjeru da se predlože mogući domaći igrači koji bi činili tu famoznu domaću onsovu u Partizanu. I ja sam napisao moje mišljenje u skladu sa tim. Da li su ti isti prosipali kafu kad je Zvezda dovodila Jovića i Kalinića iz Radničkog?

Kalinic i Jovic su debitovali za reprezentaciju pre nego sto su potpisali za KKCZ. 

Inace, ja ne verujem u ovu tvoju naivnost i mislim da si trolcina. Sve ovo mi deluje kao priprema terena za neke "jace" upise. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mrk said:

Kalinic i Jovic su debitovali za reprezentaciju pre nego sto su potpisali za KKCZ. 

Inace, ja ne verujem u ovu tvoju naivnost i mislim da si trolcina. Sve ovo mi deluje kao priprema terena za neke "jace" upise. 

 

To ne mijenja činjenicu da su doši iz Radničkog kao žestoko podcjenjeni igrači i da je većina bila protiv njihovog dovođenja...eto i Beslać koga sam naveo je debitovao za reprezentaciju, i?

To u šta ti vjeruješ ili ne vjeruješ je tvoja stvar i apsolutno me ne zanima.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vladovlado said:

 

To ne mijenja činjenicu da su doši iz Radničkog kao žestoko podcjenjeni igrači i da je većina bila protiv njihovog dovođenja...eto i Beslać koga sam naveo je debitovao za reprezentaciju, i?

To u šta ti vjeruješ ili ne vjeruješ je tvoja stvar i apsolutno me ne zanima.

Debitovali na SP 2014 ako se ne varam, Beslac verovatno neke kvalifikacije odigrao...

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, fancy said:
On 8/6/2024 at 7:16 PM, elmulinho said:

Crni vi, kako smo dosli do toga da Dama nekoga napusi kurcem? 

 

Olimpijska pravila jasno dopuštaju i taj slučaj :s_d:

 

N3JfmT.gif

 

Najbolji odgovor 😄 umalo nisam pao sa stolice 😄 

 

giphy.gif?cid=6c09b952tl4e4pszlm296l30vdwt37qpzb5lbxhwxa3to0pq&ep=v1_gifs_search&rid=giphy.gif&ct=g

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Mrk said:

Debitovali na SP 2014 ako se ne varam, Beslac verovatno neke kvalifikacije odigrao...

Tako je, SP u Španiji 2014., ali svakako je činjenica da se zamalo desio kolektivni harakiri zbog potpisa 2 igrača iz Radničkog tad, tačno se sjećam bila je ista pljuvačina kao sad kad se spoemene npr. Miletić ili Beslać...

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, vladovlado said:

Tako je, SP u Španiji 2014., ali svakako je činjenica da se zamalo desio kolektivni harakiri zbog potpisa 2 igrača iz Radničkog tad, tačno se sjećam bila je ista pljuvačina kao sad kad se spoemene npr. Miletić ili Beslać...

 

Znaš kako, stav ti je prilično legitiman, mada je pitanje koliko je tačan. Tvoje je mišljenje da se može napraviti dobar rezultat i bez potpisivanja 10 papreno skupih stranaca. Skroz legitimno i na mestu. Osim toga, pružanje šanse mladim i/ili domaćim igračima, u klubovima koji se ionako finansiraju od naših para, jeste nešto što bi trebalo da bude prioritet klubovima jer imaju i obavezu ka nama.

 

S druge strane, ako staviš u trenutni kontekst budžete dva kluba, i da se na taj način kupuje socijalni mir i predstavlja Srbija kao uspešna zemlja (kupovinom učešća u Evroligi i bacanjem para koje nemamo) videćeš da je to u ovom momentu teško ostvarivo, jer moraš imati neki argument da pokriješ ulupavanje novca. 

Otuda recimo u mom klubu, Zvezdi, isključivo potraga za iskusnim evroligaškim igračima, bez pomisli o bilo kakvom pravom skautingu. Jer ovo nije održivi sistem vođenja kluba, već "sad imaš, sad troši, da se zamajava narod". Otuda u Zvezdi, takođe, preplaćivanje domaće osnove koju niko drugi, nigde, neće ni blizu toliko da plati.

Sve ti je to što se zove "statement" trošenje. Pijani milioneri, narodski.

 

Osim toga, možda si malo neoprezno naveo imena koja sasvim realno nemaju kvalitet za najviši nivo, a opet, u kontekstu pijanog milionerstva, ne ide da u zlatnu stolicu dovedeš Miletića koga bi centri u evroligi nosili u zubima (sad će Goldberg da me jebe sa Birutisom 🙂 ). Primer o kom se isto diskutovalo, Lesor, isto nije dobar. Lesor je jako veliki potencijal uvek bio, samo što je lik malo...aj da kažem, nije sam svoj, ali mu je Žoc "našao crtu". On je i u Zvezdi pokazivao talenat, ali je imao nesreću sa tim jednim šutem i sa jednostavno klimom u klubu u to vreme, koja je i sad prisutna, da se strancima gleda svaki zalogaj, a domaći mogu da budu štetščine 3/4 sezone, bitno da prejebu Partizan u domaćici.

 

Kompleksna je to tema, ali sažetak bi bio sledeći: Da je naš sport normalan, ovo što ti pričaš bi bio sasvim dobar sled događaja. Ali nije normalan.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Znaš kako, stav ti je prilično legitiman, mada je pitanje koliko je tačan. Tvoje je mišljenje da se može napraviti dobar rezultat i bez potpisivanja 10 papreno skupih stranaca. Skroz legitimno i na mestu. Osim toga, pružanje šanse mladim i/ili domaćim igračima, u klubovima koji se ionako finansiraju od naših para, jeste nešto što bi trebalo da bude prioritet klubovima jer imaju i obavezu ka nama.

 

S druge strane, ako staviš u trenutni kontekst budžete dva kluba, i da se na taj način kupuje socijalni mir i predstavlja Srbija kao uspešna zemlja (kupovinom učešća u Evroligi i bacanjem para koje nemamo) videćeš da je to u ovom momentu teško ostvarivo, jer moraš imati neki argument da pokriješ ulupavanje novca. 

Otuda recimo u mom klubu, Zvezdi, isključivo potraga za iskusnim evroligaškim igračima, bez pomisli o bilo kakvom pravom skautingu. Jer ovo nije održivi sistem vođenja kluba, već "sad imaš, sad troši, da se zamajava narod". Otuda u Zvezdi, takođe, preplaćivanje domaće osnove koju niko drugi, nigde, neće ni blizu toliko da plati.

Sve ti je to što se zove "statement" trošenje. Pijani milioneri, narodski.

 

Osim toga, možda si malo neoprezno naveo imena koja sasvim realno nemaju kvalitet za najviši nivo, a opet, u kontekstu pijanog milionerstva, ne ide da u zlatnu stolicu dovedeš Miletića koga bi centri u evroligi nosili u zubima (sad će Goldberg da me jebe sa Birutisom 🙂 ). Primer o kom se isto diskutovalo, Lesor, isto nije dobar. Lesor je jako veliki potencijal uvek bio, samo što je lik malo...aj da kažem, nije sam svoj, ali mu je Žoc "našao crtu". On je i u Zvezdi pokazivao talenat, ali je imao nesreću sa tim jednim šutem i sa jednostavno klimom u klubu u to vreme, koja je i sad prisutna, da se strancima gleda svaki zalogaj, a domaći mogu da budu štetščine 3/4 sezone, bitno da prejebu Partizan u domaćici.

 

Kompleksna je to tema, ali sažetak bi bio sledeći: Da je naš sport normalan, ovo što ti pričaš bi bio sasvim dobar sled događaja. Ali nije normalan.  

 

Saglasan sam sa većinom što si napisao, mogu samo konstatovati da je lijepo imati klubove u EL, klubove koji su u stanju dovesti neka skupa i moćna imena evropske košarke, ali tužno je što nećemo znati šta da radimo kad to finansijsko bahaćenje prođe, kad neko zavrne slavinu, e onda će biti kuku nama što nismo bar malo gurali domaće igrače...

Meni lično nema ništa ljepše nego kad naši klubovi sa domaćim igračima opeglaju protvnike koji su prepuni skupih stranaca, pa se njihovim navijačima poslije utakmice javljaju upitnici izdnad glava, koji su ih to igrači pobijedili...

U pravu si da neka imena koja sam naveo nemaju kvalitet za najviši nivo, ali nisam ja ni ciljao na to...okej, nema trenutno kvalitet, ali uzmi ga i radi s njim godinu, dve pa će možda doći na taj nivo. Mada razumijem da je logika zašto bi neko radio i čekao domaćeg igrača godinu ili dvije, kad imaš love i možeš da kupiš gotov proizvod koji ti donosi instant kvalitet. Ali doći će nam to na naplatu kad tad...

Ovo rasipanje bi jedino imalo smisla da dođe trofej EL u Zvezdi ili Partizanu, pa da to ostane upisano u istoriji kao produkt tih ulaganja...bez toga sve će ostati, što ti kažeš, zabava za široke narodne mase i kupovina mira...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...