Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

On 7/19/2024 at 3:25 PM, Volter said:

Koliko vidim on je godinu dana ovde, tek sada je počeo pisati i odmah sve nas koji nismo za dolazak Dobrića nazvao nenormalnima. Dobro, ja priznajem da sam malo fijuknut, al nema potrebe za takvim rečnikom, budimo drugovi dostojanstveni, poštujmo sagovornike. Mada, on je još i dobar, jedan drugi kolega bi da deli šamare. Kada bi brale znao za moj crni pojas ne bi se tako junačio. :smiley53: I moj predlog je da se otvori deo foruma za kaljenje forumaša, pogotovo za novajlije. Godinu dana kaljenja pa onda neka komisija, sa Čvarkovim na čelu, odluči ko ostaje a ko ne. :smiley53:

Kako i ostati normalan uz praćenje Zvezde/Partizana

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Урош19 said:

Kako i ostati normalan uz praćenje Zvezde/Partizana

Kod nas naucis ponesto i o literaturi, umetnosti....

(a i prakticne vestine poput prekucavanja brojeva na sasiji nisu za bacanje)

:classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Skroz mi super sto sam se samobanovao sa foruma na nekoliko nedelja. Odmorio sam se 🙂 Kad vidim koliko je napisano, samo sam oznacio sve teme kao procitane 🙂 ne verujem da sam nesto propustio 😄 

 

Samo da pozdravim sve normalne koji... ma zajebavam se 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imao bih par pitanja (zalbi) i primjedbi koje cu iznjeti 

Ako se predsjednik naseg kluba (kakav god da je ne podrzavam ga) mrsika iz kluba,pise mrs covicu, nesposobni udbas, coravac, nasi igraci nazivaju invalidi, igraci dobijaju nadimke pradedovci, sisoje (pune 3 godine jedan od rezultatski najuspjesnijih trenera u skorijoj istoriji) itd prolaze bez kazne, znaci li da mozemo medjusobno da se mrsikamo,nazivamo invalidima,nesposobnim kolegama, (nikad ga nebih nazvao,jako postujem kolegu i volim da citam njegove upise samo navodim primjer prvo mi na umu palo) da dajemo nadimke forumasima tipa markos-chmarkos(izvini sto te navodim ponovo kazem) i slicno? 

Iznjeta je dezinformacija u vezi kluba i igraca koje je podigla uzbunu na topiku kosarkaskom, sa stranice koja nije dozvoljena da ze uzima kao relevantan izvor, napisalo se 3 strane bezpotrebno negativnih upisa i odgovorim na sve te ludorije ironicnim sarkazmom (kojim su se sluzili forumasi da degradiraju igrace i predsjednika zbog pomenute vijesti) i dobijem ban a ljudi koju pisu gorepomenuto a niti zelim da imenujem niti prijavljujem prodju nekaznjeno, to nisu dvostruki arsini o cemu je kolega (mislim) Miki pisao?

 

Sportski Pozdrav 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U kakve ste se ljude pretvorili kada ste izbrisali vest da je preminuo igrac Crvene Zvezde Ivica Mavrenski? Da li je moguce da ne postoji ni trunka osecanja pristojnosti? Svakoga dana se sve vise iznenadjujem u kakvom drustvu zivimo.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Godzo said:

https://kkcrvenazvezda.rs/2024/08/02/preminuo-nas-ivica-mavrenski/?fbclid=IwY2xjawEawopleHRuA2FlbQIxMQABHdichsfZKgjkXC7hmM5OobrPdV5Wf004cdblGXMsh-edny-LJl3pLrl91g_aem_f2di8PiRiQlp7GoAehySQg

 

Ta titula 93/94 će mi ostati zauvek u sećanju a tim zauvek u srcu iako sam tek 9 imao tada. Kakvo finale i kakva titula. 

 

Naš Zrenjaninac. Počivaj u miru Ivice.

Stariji ga se sigirno bolje sećaju, ostavio je trag iako je samo dve sezone proveo kod nas. 

Ako mislis na ovaj. Nije.

Link to comment
Share on other sites

Ako mislite na ono napušavanje od strane Dame time, za ono bih nagrađivao da postoji ta opcija.

 

Uz ono barklijevo, najjače napušavanje na forumu zadnjih par godina.

  • Like 1
  • Love 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Moje skromno misljenje je da lajv tema ne doprinosi nicemu kvalitetnom na forumu. Sto ova trenutna reprezentativna sto kkcz/kkp inace. Doslovno nema nikad nijedan kvalitetan upis u istim i ne vidim neku svrhu. Razumem da ljudi vole tu da komentarisu tokom utakmice al ne vidim kako to doprinosi bilo kakvom iole kvalitetu na pdf kosarka. Vlada prevelika nervoza (jedno je biti nervozan u rl dok se gleda utakmica jer je to normalno ali drugo je preneti to "na papir" i kliknuti submit reply), cak i neka toksicnost rekao bih i dosta po meni nedostojnih komentara. Ako je nekom izduvni ventil da se istresa na lajv temi tu tek ne znam sta bih rekao.

 

Verujem da nisam jedini sa ovim razmisljanjem i moj skromni predlog je da nakon ove olimpijade se ukinu sve lajv teme. E sad glupo bi bilo da ja kao jedinka predlazem da se bilo sta ukida i nemam ni prava na to, ali posto sam ubedjen da vecina je za to, mozda da se otvori neko glasanje i ako recimo 80%+ glasova bude da se ukinu onda bi imalo smisla da administracija barem porazmisli o tome ukoliko je velika vecina forumasa protiv tih tema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, elmulinho said:

Crni vi, kako smo dosli do toga da Dama nekoga napusi kurcem? 

 

Olimpijska pravila jasno dopuštaju i taj slučaj :s_d:

 

 

Edited by fancy
  • Like 1
  • Love 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, vladovlado said:

Pošto sam novi na forumu, zanima me samo da li su po pravilu ovakvi kratki upisi bez smisla, cilja ili bilo kakvog argumenta, sa sve ovim dječijim smijanjem na silu koji kao imaju za cilj omalovažavanje nekoga a uzdizanje sebe???

Da li ovo doprinosi radu foruma i razmjeni mišljenja na istom?

 

Hvala na odgovoru

 

 

Pošto si novi na forumu onda ti predlažem da se pre svega upoznaš sa pravilima foruma,  zatim provedeš neko vreme u čitanju tema koje te zanimaju, familijarizuješ se sa atmosferom koja na njima vlada i uopšteno stekneš osećaj za raspravu i pri tome ćeš možda videti da su davno razmenjeni argumenti i usaglašeni neki stavovi koje bi ti eventualno da pobijaš.

 

Ako uletiš klizećim, kao što si na par tema već uradio, ne bi trebalo da te začude odgovori koje si dobio.

 

Ovaj forum nije nastao juče, čak ni te zvanične 2019. ovde dosta ljudi prati i komentariše (konkretno) sport (a i mnoge druge stvari) skoro 2 decenije još od bivšeg Foruma B92.

Ako želiš da budeš poštovan u community-ju potrudi se da ga prvo razumeš.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, fancy said:

 

 

Pošto si novi na forumu onda ti predlažem da se pre svega upoznaš sa pravilima foruma,  zatim provedeš neko vreme u čitanju tema koje te zanimaju, familijarizuješ se sa atmosferom koja na njima vlada i uopšteno stekneš osećaj za raspravu i pri tome ćeš možda videti da su davno razmenjeni argumenti i usaglašeni neki stavovi koje bi ti eventualno da pobijaš.

 

Ako uletiš klizećim, kao što si na par tema već uradio, ne bi trebalo da te začude odgovori koje si dobio.

 

Ovaj forum nije nastao juče, čak ni te zvanične 2019. ovde dosta ljudi prati i komentariše (konkretno) sport (a i mnoge druge stvari) skoro 2 decenije još od bivšeg Foruma B92.

Ako želiš da budeš poštovan u community-ju potrudi se da ga prvo razumeš.

 

Naravno, hoću.

Sa nekim pravilima sam upoznat, sa ostatkom pravila ću se upoznati. A godine sam proveo čitajući ovaj forum, bez pretjerivanja, bar poslednjih 4-5 godina, te sam nakon toga odlučio da se registrujem iz jednog prostog razloga - želim za neke teme da napišem moje lično mišljenje. Nikoga ni u šta ne ubjeđujem, ništa ne pobijam, nikoga ne provociram, niti sam se kome prvi obraćao na neki neprimjeren i ružan način, dakle ponavljam samo želja da izrazim moje mišljenje. Kad pišem trudim se da da naglasim da je to moje lično  mišljenje i da ja to tako smatram, jer forum valjda i služi za razmjenu mišljenja.

 

E sad nakon napisanog određenog broja postova i godina čitanja istih, došao sam do zaključaka, da je ovaj forum kao i politička scena, uz dužno poštovanje. Postoji jedan broj forumaša koji su povlašteni i mogu da se ponašaju kako hoće, da krše pravila skoro svakodnevno, dok se pravila primjenjuju selektivno na nekim članovima, pogotovo onim novim. I to je okej, samo mi smeta što se to umotava u neku korektnost i strogo pozivanje na neka pravila. Znam, sad ćete vi opet skočiti na mene tvrdeći da to nije tako, ali dovoljno je samo pročitati neke odgovore na moje postove i jasno će se ispostaviti tačnim prethodno napisano.

 

Kažeš ako ja uletim klizećim...Molio bih te za pojašnjenje tog klizećeg? Klizeći je kad ja na ovoj temi napišem koje domaće igrače bih ja doveo?? A nije recimo klizeći kad mi stigne odgovor u vidu smijanja na silu ahahahahaha i konstatacije kako ja pišem gluposti, bez bilo kakvog argumenta i pojašnjenja. Ja sam postavio pitanje da li je to po pravilima foruma i da li takvi postovi doprinose razmjeni mišljenja na forumu? Nema odgovora, muk. A i tvoje repliciranje meni, a zaobilaženje tih drugih članova foruma samo potvrđuje moju tezu, još jednom. Jer najlakše ga je oštriti i pravila sprovoditi na novima, zar ne?

 

Poštovanje ne tražim, samo želim da slobodno izrazim svoje mišljenje i jednakost za sve, a ne selektivno primjenjivanje pravila.

Link to comment
Share on other sites

@vladovlado

Svako ima povremeno osecaj da se prema njemu moderacija ponasa nefer. I ja, i dan danas imam ponekad taj osecaj.

E sad, zasto se ja javljam ovde. Zato sto sam ti i na KKP temi odgovorio, pa cisto da ne mislis da sam sad nesto nadmen prema tebi. 

Bunio si se jer je @realno *w odgovorio na tvoj upis onako. Posteno, razumem te, nije lako prihvatiti jedan takav odgovor koji deluje kao podsmeh. Ali evo, vrati se sam pa pogledaj svoj upis. Prizeljkujes igrace poput Miletica i Momirova u Partizanu. 

Uz sve postovanje, ja mislim da su svi prosuli kafu citajuci tvoj upis. Klub koji ima takve ambicije i budzet da dovodi Momirova i Miletica? Zasto? Jer su Srbi? Srbija vise nema ni blizu toliko talenata kao ranije, manje nas je, manji je taj "bazen" iz kog se oni dovode, skauting u celom svetu je mnogo bolji, kod nas je stagnirao, NBA i veliki klubovi nam uzimaju ko god i malo talenta ima.

Slazem se da je odgovor pomalo uvredljiv, ali veruj mi nije nista zlonamerno, znam lika makar po ponasanju na forumu, i iako smo suprotnih strana, ja nisam imao problem s njim sve ovo vreme.

 

I jos nesto. I ja sam sa 3-4 foruma izleteo u roku od nedelju dana dok nisam skontao kako se pristupa forumu. Jednostavno svi prodjemo kroz to.

 

Dobrodosao.

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti na dobrodošlici.

 

Mislim da nije stvar osjećaja, da je osjećaj ne bih mogao to potkrijepiti bilo čim, a mislim da jesam. Ljudi kod nas imaju  otpor nekih prema novom liku, bukvalno kao da ti pokušava neko ući u društvo sa nekim svojim mišljenjem, pa se ljudi onda postave u smislu "e ne svidja nam se kako ovaj lik razmišlja, baš je glup, ajmo ga nabiti nogom odavde". I to nabijanje nogom je legitimno, nije problem, samo da se nazove pravim imenom, a ne da se umotava u formu demokratije, pravila i korektnosti.

 

Ja generalno volim pravila i nije me problem ukalupiti, ali sam jednostavno pobornik toga da pravila budu ista i da važe za sve. Načitao sam se svega i svačega ovdje, ljudi se napušavaju nastrašnije, psuju, vrijeđaju i masa tih stvari prođe ispod radara, bez bilo kakvih sankcija, pogotovo kad su u pitanju neki "uticajniji" članovi foruma. Ali je zato oštrenje alata na novima itekako prisutno.

 

I nije problem da li je meni prihvatljiv ili neprihvatljiv nečiji odgovor koji djeluje kao podsmijeh, ne radi se uopšte o tome. Radi se o tome da li je takav odgovor u skladu sa radom ovog foruma? Ako jeste okej, ja se izvinjavam sa smaranjem o tome. Ako nije, onda pitam zašto se ništa ne preduzima po tom pitanju? Ja sam ovdje bio banovan za mnogo bezazlenije stvari, a onda se dozvoljava nekom kratak upis koji nema nikakvu svrhu ni cilj nego kao nekakvo posmijavanje i nazivanje nekoga glupanom.

 

Što se tiče konkretno Miletića i Momirova, par postova prije mog neko je poveo temu u smjeru da se predlože mogući domaći igrači koji bi činili tu famoznu domaću onsovu u Partizanu. I ja sam napisao moje mišljenje u skladu sa tim. Da li su ti isti prosipali kafu kad je Zvezda dovodila Jovića i Kalinića iz Radničkog? Da li su prosipali kafu kada je Vujošević odlučio da da šansu mladom Bogdanoviću na uštrb nekih standardnih igrača? Ili ste svi bili vidoviti, pa niste prosipali kafu, nego ste odmah rekli e super potez. Ne bih rekao. I bezbroj je primjera, da ne nabrajam sad sve.

Eto ja mislim da je za svaku našu ekipu puno bolje kad ima neku domaću osnovu koja traje godinama i na koju se samo nadogradi 5-6 stranaca koji prave razliku. Kako je Vujošević odveo Partizan na F4 2010.? I Zvezda je najbolja u EL bila pod Radonjom sa domaćom osnovom + 3-4 stranca itd.

Saglasan sam ja sad da je budžet veći i da se stremi ka skupljim i provjerenijim igračima, ali vidjeli smo da to nužno ne donosi uspjeh, zar ne? Evo ne može me niko ubjediti da bi taj Miletić bio lošiji od Kaminskog, koji je došao jednu sezonu, uzeo lovu, ništa rezultatski nije napravio i to je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, vladovlado said:

Ljudi kod nas imaju  otpor nekih prema novom liku, bukvalno kao da ti pokušava neko ući u društvo sa nekim svojim mišljenjem, 

 

Ovo grešiš, veruj mi. Ja prvi ne mogu da pohvatam ko je ko na forumu, jer postoji mogućnost promene nick-a i onda nekad ne znam sa kime pričam, a možda su ljudi sa kojima sam bio i na rahmetli b92, tipa od 2007.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Šta da ti kažem, osim da svi ponekad prođemo kroz taj osećaj da je nepravda prema nama.

 

Samo pređi preko toga. Sve ostalo je bitka sa vetrenjačama.

 

Ma prešao sam, ali protiv vjetrenjača ću se boriti čitav život. Takav sam, ne volim dvostruke aršine.

Živ mi bio!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...