Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

8 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Nova moderacija, novi kriterijumi - ovo valjda nije dozvoljeno (kao ni svako drugo slicno odjebavanje/teranje sagovornika sa teme). Diskutovalo se o tome ovde.

 

 

Inace, cini mi se da je napisao bas "kurac" a ne "kuruc" a da je u medjuvremenu izmenjeno. Svejedno, isto je. Odjebavanje je. I ruzno je. 

 

 

 

zvuči sad kao prebiranje po semantici ali je zapravo mnogo prosto a razlika je ogromna, takoreći - neuporediva.

- ako me boli kurac = to mene lično nije briga za ono što pišeš. imam taj neki nejebavajući stav, što bi rekao moj zastavnik iz vojske

- ako ti kažem da odjebeš u troskocima, to znači da tebe lično odjebavam, makar od diskusije sa mnom, što bi trebalo da je kažnjivo, makar na nivou opomene, koju ja na ovom forumu za 10+ godina nisam primetio.

Link to comment
Share on other sites

Ima nas ovde raznih i svako ima pravo da iznese svoje mišljenje, pa tako i u okviru moderacije imamo različita mišljenja na razne teme. Ovaj forum je na sreću još uvek dosta veći od uzorka dežurnih bundžija i komentatora moderacije ovde, uvek će neko biti nečim nezadovoljan, ali mi ne smemo da dozvolimo da nam kriterijume kroji taj mali uzorak forumaša. Neko je na nekoj od prethodnih strana predložio i potpuno suportan pol od ovoga što sada imamo kao model funkcionisanja na nekim forumima, da se uopšte ne dozvoli komentarisanje rada moderacije, što je imho pogrešno i nedemokratski. Međutim, ponekad se zapitam šta mi zapravo radimo, kao da ovde odlučujemo o životu i smrti a ne o tome da se nekom onemogući pisanje na forumu na nekoliko sati ili dana. Smara me već ovo pomalo, nema odluke koja se nešto ne prokomentariše. Treba nam još malo vremena da ustalimo kriterijume, živa reč je uvek bogatija od pravilnika i lično ne bih voleo da forum postane sterilan i da se stalno "piše u rukavicama", meni je to smor. Sa druge strane, video sam da pojedini nastavljaju sa diskursom "kkp-hrvatski klub" i slično, možda neko stvarno za primer treba da bude našutiran u guzicu odavde da bi se shvatile neke stvari, a i ne bi bila neka šteta jer to svakako ne piše neko ko ima šta pametno da napiše.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ne sam Safete said:

Meni nije lijepo zvučalo, da je napisao 'koliko me zabole' možda bi i prošlo.

 

 

ne da bi možda prošlo, nego da svi podnesete ostavke ako je to dilema i da postavimo vladu šćepanovića 🙃

 

nije lepo ali nije ni uvreda sagovornika, to samo hoću da kažem. thus, ne vidim poentu bana, koliko god kratak beše.

"gtfo" je nešto drugo, iako je i to po meni malko strožije, srodno je pomenutom troskoku a ne bolu u kurucsu za napisano

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 Ovaj forum je na sreću još uvek dosta veći od uzorka dežurnih bundžija i komentatora moderacije ovde, uvek će neko biti nečim nezadovoljan, ali mi ne smemo da dozvolimo da nam kriterijume kroji taj mali uzorak forumaša. 

 

ako je ovo upućeno meni a ne vidim kome drugom bi moglo biti, samo da dodam da lessort & ja nemamo šta da pričamo s'tobom.

 

to znači da ti ne razumeš prost & suštinski razlog zašto sam sve ovo pisao, pogotovo jer me zabole patka za jakoba i to da li će biti sankcionisan ili ne.

 

U naslovu teme stoji i reč "sugestije", ne bez razloga i ona je tu da bi se ukazalo na drugačiju vizuru, bez ikakve pobune i agitovanja za ovo ili ono.

 

Link to comment
Share on other sites

@oubrevo.Upućeno je svakom onom smaraču koji cepa dlaku na četiri dela bez ikakvog razloga - više se postova ispiše oko nekog 24h bana nego o supstratu ovog foruma, kao fudbaleri kad okružuju sudiju za sve i svašta kao da će to promeniti odluku, ako ste se ti i lessort prepoznali možete nastaviti, nije zabranjeno samo sam izneo svoj stav da me to smara. Inače, kad je ban ovako kratak, obično znači da je neki kompromis moderacije u pitanju i da nisu svi bili za ban ali kad funkcionišemo timski onda ću ovde podržati takvu odluku. Hteo sam da kažem i da mi se čini da se zloupotrebljava dobra volja moderacije da se ovde u tanka crevca objašnjava sa svakim oko svačega, nije nam sigurno bilo dosadno pa rešili da banijemo nekog. U konkretnom slučaju, Jakob je (tačno, na pravoj temi) na jedan uljudan post o košarci džukački odjebao čoveka bez neke preke potrebe, dobio najminimalniji mogući ban i idemo dalje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, oubrevo. said:

 

zvuči sad kao prebiranje po semantici ali je zapravo mnogo prosto a razlika je ogromna, takoreći - neuporediva.

- ako me boli kurac = to mene lično nije briga za ono što pišeš. imam taj neki nejebavajući stav, što bi rekao moj zastavnik iz vojske

- ako ti kažem da odjebeš u troskocima, to znači da tebe lično odjebavam, makar od diskusije sa mnom, što bi trebalo da je kažnjivo, makar na nivou opomene, koju ja na ovom forumu za 10+ godina nisam primetio.

 

Nisam ja ni uporedjivao ta dva.

U prvom nije akcenat toliko na odjebavanju koliko na ruznoci izrazavanja (opet, mislim da je pisalo "boli me kurac"). Uz to je i neko odjebavanje, ne bas teranje sa teme.

A ovo drugo (troskok, gtfo i slicno) je klasicno teranje, i za to smo valjda razjasnili. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

@oubrevo.Upućeno je svakom onom smaraču koji cepa dlaku na četiri dela bez ikakvog razloga - više se postova ispiše oko nekog 24h bana nego o supstratu ovog foruma, kao fudbaleri kad okružuju sudiju za sve i svašta kao da će to promeniti odluku, ako ste se ti i lessort prepoznali možete nastaviti, nije zabranjeno samo sam izneo svoj stav da me to smara. Inače, kad je ban ovako kratak, obično znači da je neki kompromis moderacije u pitanju i da nisu svi bili za ban ali kad funkcionišemo timski onda ću ovde podržati takvu odluku. Hteo sam da kažem i da mi se čini da se zloupotrebljava dobra volja moderacije da se ovde u tanka crevca objašnjava sa svakim oko svačega, nije nam sigurno bilo dosadno pa rešili da banijemo nekog. U konkretnom slučaju, Jakob je (tačno, na pravoj temi) na jedan uljudan post o košarci džukački odjebao čoveka bez neke preke potrebe, dobio najminimalniji mogući ban i idemo dalje.

 

ali poenta je da ga nije odjebao, već napisao da ga zabole za njegov upis kojem nije mesto na temi. nije lepo ali nije ni uvreda.

 

plašim se da ništa ne razumeš na temu ali si brže-bolje upao u defanzivni mod, da ne kažem pasivno-agresivni jer ti je muka od svakakvog mišljenja.

ovoga puta, sugestija koju sam napisao nije motivisana "tata-temom" koju svojevoljno držite, već ukazivanjem na pogrešno tumačenje izjave.

 

nije stvar u banu i idemo dalje jer nema logike. nisam ni pisao da biste promenili odluku od bedna 24h, već da promislite da li ste možda pogrešili u startu, iz najboljih namera.

Link to comment
Share on other sites

....

recimo, "no fucks given" ili "I've got no more fucks to give", je zapravo isto što i boli me kurac-kurucs samo lepo zvuči nama na engleskom

 

s'jedne strane mi se ovde na forumu objašnjava kako se svima sere od političke korektnosti na temu cancel culture, položaja crne populacije ili kejsova silovanja žena a s'druge strane se boli me kurac izjednačava sa uvredom sagovornika. opet kažem, jedno je biti prost i nekulturan, drugo je uvrediti sagovornika.

 

ako se prostački jezik neće tolerisati, to je totalno fajn, samo nije ono za šta se tereti kli.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, oubrevo. said:

nije stvar u banu i idemo dalje jer nema logike. nisam ni pisao da biste promenili odluku od bedna 24h, već da promislite da li ste možda pogrešili u startu, iz najboljih namera.

Sorry sto uskacem, ali sta zapravo hoces? Da bude duza kazna?

 

Da se ja pitam, 24h bi bilo samo za ono ruzno obracanje. I bez uzimaja u obzir da li je teranja sa teme ili ne.

Moglo je to mnogo suptilnije, kao onaj bakutaner iz Nis(a). Ipak ima i dama koje ovo citaju.

 

I dok mi ovde pisemo, drugi se "odjebavaju" na Tati. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, oubrevo. said:

nije lepo ali nije ni uvreda sagovornika, to samo hoću da kažem. thus, ne vidim poentu bana, koliko god kratak beše.

"gtfo" je nešto drugo, iako je i to po meni malko strožije, srodno je pomenutom troskoku a ne bolu u kurucsu za napisano

Upravo ovo. Nije da branim banovanog, nimalo mi se ne sviđa njegov stav. Iz njegovog pisanja prosto izbija koliko ne podnosi sve koji nisu crno-beli, ali ovo što je napisao nije za ban jer niti je uvredio niti je terao tog kom je napisao. Iskazao je svoj stav da ga to uopšte ne zanima. Glupo - Da, za ban? Ne. Ovo pišem zato što će postati primer i onda će biti banovan još neko.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, oubrevo. said:

....

recimo, "no fucks given" ili "I've got no more fucks to give", je zapravo isto što i boli me kurac-kurucs samo lepo zvuči nama na engleskom

 

s'jedne strane mi se ovde na forumu objašnjava kako se svima sere od političke korektnosti na temu cancel culture, položaja crne populacije ili kejsova silovanja žena a s'druge strane se boli me kurac izjednačava sa uvredom sagovornika. opet kažem, jedno je biti prost i nekulturan, drugo je uvrediti sagovornika.

 

ako se prostački jezik neće tolerisati, to je totalno fajn, samo nije ono za šta se tereti kli.

 

"znaš koliko me zabole kurac za tvoj post na ovoj temi" u prevodu znači zapravo "izvoli, nastavi ovde pisati, dobrodošao si, nemoj se izuvati, veoma cenim tvoje mišljenje"

 

btw, u slučaju Jakoba je bila kumulacija nekih ružnjikavih stvari, očito je da smo i smatrali da nije najklasičnije odjebavanje sa teme inače bi ban bio duži a ne ovako prigodan

 

za drugi pasus nisam adresa ako je uopšte meni upućeno, nit je to zapravo moderacija na košarci

Link to comment
Share on other sites

Jebem li ga, valjda se ne gleda samo da li je neko nekog lično uvredio, već i generalno doprinos diskusiji. Mislim da bi trebalo taj neki nejebavajući stav da zadržimo za sebe, ili ako te već nešto nervira ili iskuliraj ili report-uj ako ima elemenata za to ili odvedi u raspravu, a ne odjebavanje.

Videli ste koliko nam je trebalo za odluku, ali kao što sam napisao, prethodilo je malo više od samog odlučivanja povodom ovog report-a, pa ćemo vas uskoro i obavestiti o odlukama koje smo doneli. Ništa spektakularno, ali mislimo da će doprineti uspostavljanju kriterijuma.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

za drugi pasus nisam adresa ako je uopšte meni upućeno, nit je to zapravo moderacija na košarci

 

referišem na diskusije u kojima si i tu učestvovao kao korisnik foruma, na pdf košarka. nebitno, samo mi je palo na pamet kao veliki paradoks.

Link to comment
Share on other sites

Ovo definitivno nije za ban i ako već niste reagovali sa direktnim obraćanjem i nazivanjem drugog forumaša mizerijom niste trebali ni za ovo da dajete ban.

Pitanje je samo koliko vremena će ponovo trebati da se reaguje na direktno odjebavanje jednodimenzionog trola ili će se čekati do nečeg ovako beznačajnog...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim ovaj topik jedan od aktivnijih, pa bi hteo da pitam nešto: Za politički nekorektne fore i memeove, gde je pravilnik i šta može tj ne može? To pitam jer sam ove god na kafani okačio jednu sliku, koja mi je bila uklonjena, što je no big deal samo po sebi. Da bi par meseci kasnije ista ta slika bila postavljena i ostavljena na kafani, ali u okviru memea na aktuelne vesti. Slika je poprilično poznata da kažem, odavno se raširila netom te nije predmet zaebancije od juče. Humor tog tipa možda nije po volji/ukusu nekih, ali čini mi se da jeste mnogima, pogotovo na kafani. Nisam ništa screenshotovao, ali se sećam nekih detalja. Mislim, ovoga se najverovatnije ne bi sećao, da sam jedan od onih, koji imaju pozamašni dosije što se tiče reakcija moderacije, bilo banova bilo uklanjanja postova (Prvi put, za ukupno 12god na starom i ovom forumu, da mi je uklonjen post).

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Martin Mystere said:

Ovo definitivno nije za ban i ako već niste reagovali sa direktnim obraćanjem i nazivanjem drugog forumaša mizerijom niste trebali ni za ovo da dajete ban.

Pitanje je samo koliko vremena će ponovo trebati da se reaguje na direktno odjebavanje jednodimenzionog trola ili će se čekati do nečeg ovako beznačajnog...

Istina je da za ovo slijedi ban, isto kao što bi trebalo da slijedi za 'prostouma' kako se Jakobu obraća veliki broj forumaša (interesantno je da to nikome nije zasmetalo i da niko nije poslao riport) To je jedan od razloga zbog kojih smo ovoliko vijećali.

 

 

 

Morate shvatiti da smo dio problema nasljedili i da radimo na tome da ispravimo neke stvari. Kao što je Uvrnuto već napisao ubrzo ćemo se obratiti javnosti, poput Vučića na Pinku :classic_smile:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Istina je da za ovo slijedi ban, isto kao što bi trebalo da slijedi za 'prostouma' kako se Jakobu obraća veliki broj forumaša (interesantno je da to nikome nije zasmetalo i da niko nije poslao riport) To je jedan od razloga zbog kojih smo ovoliko vijećali.

 

 

 

Morate shvatiti da smo dio problema nasljedili i da radimo na tome da ispravimo neke stvari. Kao što je Uvrnuto već napisao ubrzo ćemo se obratiti javnosti, poput Vučića na Pinku smile.png

Kao prvo on je sam sebi dao nick Simple Mind i to kako ga ljudi zovu jeste prost prevod sa engleskog na srpski, dok sam ja sa druge strane sebi dao sasvim jasan nick koji je dotični izmenio. Da sam dao nick po nazivu dela Stivena Kinga i to neko prevede to bi bila identična stvar. Opet, ako je već to dozvoljeno i nije problem, onda bi bilo fer da ne reagujete ni ako mu se neko na bazi (starog) nicka obrati sa empty mind/head ili prosto nešto poput praznoglavi. Ako se držite kriterijuma koji sami postavljate i izmena nicka u mizerija nije vređanje onda nije ni navedeno empty head. Mnogo problema stvaramo mi sami, nemojte da ih stvarate još i vi sami nekim pokušajima relativizacije.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, oubrevo. said:

s'jedne strane mi se ovde na forumu objašnjava kako se svima sere od političke korektnosti na temu cancel culture, položaja crne populacije ili kejsova silovanja žena a s'druge strane se boli me kurac izjednačava sa uvredom sagovornika. opet kažem, jedno je biti prost i nekulturan, drugo je uvrediti sagovornika.

 

 

2 hours ago, oubrevo. said:

 

referišem na diskusije u kojima si i tu učestvovao kao korisnik foruma, na pdf košarka. nebitno, samo mi je palo na pamet kao veliki paradoks.

 

Ajd za crnu populaciju i cancel kulturu da ti i prihvatim, al za silovanje žena si me ili pomešao sa nekim ili učitavaš što nije lepo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...