Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Tobi ima cvrst ugovor sa Zvezdom i ko kaze da ga treba najuriti treba biti banovan.. O izbacivanju ne moze da govori neko ko nema pouzdane informacije o tome. Dok ne objavi pouzdani insajder treba kazniti svakoga ko bi da izbaci Tobija, Dedu...

Besmisleno? Naravno kao i banovanje ako neko napise da nam Nejt sada treba kao žednom voda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Igor_ said:

Meni nije jasno sto se samo na KKCZ topiku sankcionise za ovo. Kako se pominjanje Pokusevskog na KKP topiku razlikuje od pominjanja Woltersa? 

 

Pretpostavljam zato sto je kolicina "pominjanja" na Zvezdinom topiku bila katastrofalna. 

 

I tako je otkad pratim ovaj forum (a i njegovu prethodnu inkarnaciju). 

 

Navijavi Zvezde ispada da vise vole prelazni rok nego leba da jedu. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Horium said:

 

Pretpostavljam zato sto je kolicina "pominjanja" na Zvezdinom topiku bila katastrofalna. 

 

I tako je otkad pratim ovaj forum (a i njegovu prethodnu inkarnaciju). 

 

Navijavi Zvezde ispada da vise vole prelazni rok nego leba da jedu

Moda omladina i novi clanovi.

 

Link to comment
Share on other sites

Pišem u ime moderacije. Kao što sam napisao, trebalo nam je malo vremena da prodiskutujemo u vezi sa vašim predlozima i pitanjima. Neću vam pojedinačno odgovarati i citirati vas, ali ću obuhvatiti sve, nadam se.

 

Da odmah skratim, ko neće dalje da čita - neće biti nove teme, a takođe nećemo odustati ni od ovoga što trenutno radimo.

 

Nova "neobavezna" tema bi nam samo donela još više posla, pri čemu već postoje odgovarajuće teme. Kako se krene o ugovorima, milionima-kamionima, verovatno ne bi moglo da se završi bez državnih projekata, budžetometrije, a na kraju i tatisanja i generalno patkometrije.

 

U svakom slučaju, kvalitetu ne bi doprinela.

 

Što se tiče banovanja, promenili smo odluku da kazna ne bude udaljavanje sa foruma, već zabrana pisanja. I mislimo da je to fer i dovoljno.

 

Neko je napisao da je zbog bana propustio 2 utakmice. Izvinjavamo se, ali kakva glupost. I uglavnom ste tog stava kao da ćete klečati na kuruzu tokom trajanja bana, a ne da ćete, u ovom slučaju, biti zakinuti za pisanje.

 

Takođe, poređenja tipa "treba onda da se banuje i kad se piše ovo ili ono" nemaju smisla. Takvi offtopic-i se dešavaju jednom u nekoliko dana, pa čak i nedelja, a mi ovde imamo situaciju da u 24č nekoliko puta banujemo forumaše ne za istu stvar, već zbog istog igrača. 

 

Citiraću Gilmour-a, bez da shvati lično zašto sam samo njega, ali pitanje mi je odlično leglo.

 

Gde prodiskutovati smisleno "Hej ljudi, ko mislite da bi ojačao nas tim i zašto"?!

 

Odgovor na zašto nikako da dobijemo. Mi nikako da banujemo nekog za interesantniji post. Iz glave mogu da tvrdim da su svi kažnjeni postovi oneliner-i. Ili bar nemaju neku dubinu.

 

Nećemo se upuštati u dalju diskusiju, ne jer se pravimo neki važni, ali ne bismo želeli da odustanemo od ovih odluka, pa dalja rasprava ne bi imala smisla. Naravno, ako bude nekih konkretnijih predloga i budemo mislili da postoji potreba da se piše dalje na ovu temu odgovorićemo vam na ovaj način. 

 

Nadamo se da razumete da ovo radimo ne da bismo pravili sebi posla i da bismo se svađali sa vama, već kako bi tema i pisanje forumaša bilo kvalitetnije.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Postujem vas stav i odluku, ali ne vidim zasto bi ta tema bila toliko problematicna. Patkometrije i tatisanja i tako ima na drugim temama, a ne verujem da bi je bilo vise u odnosu na te teme. Sta znam, meni je skroz legitimno da postoji mesto gde se mogu procitati imena igraca koji bi mogli biti dostupni nasem klubu, jer ne pratimo bas svi kosarku toliko detaljno. Vidim da se tokom dana na kkcz temi javio i forumas koji kaze da se bavi skautingom, pa bi i njegove predloge bilo zanimljivo cuti, a nema gde da ih napise. 

Link to comment
Share on other sites

Rezimiracu - možemo da pišemo o potencijalnim pojačanjima sve dok su ista obrazložena. Opet kontradiktorno.
Šta je kriterijum? Prvi da nije one liner? Drugi da je interesantan i treći da se dovoljno napiše o karakteristikama igrača? Šta ako dobijem informaciju i ne znam ništa o tom igraču?
Da guglam player profile i kacim uz novi upis?

Nadam se da i vi razumete da secete u korenu razgovore koji su dominantni na svim sportskim forumima.

Nejasno mi je da ne vidite da možete mnogo više izgubiti nego dobiti.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Srecno u pokusaju da se kvalitet poveca na ovaj nacin. Vec sam ranije kod nekih svojih banova nailazio na ista resenja. Dvostruki arsini.

Meni je kvalitetna diskusija o igracu koji bi mogao da doprinese, ako vec znas da ti fale igraci. Manje kvalitetna je diskusija svakako o tome kolimo je Bagzi govno ili Covic.. A vodi se vec danima, nedeljama. 

Dacu sam sebi restrikciju postovanja, do nekih boljih vremena (tema). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kvalitetnije je sigurno procitati sta bi eventualno pojacanje donelo, koji aspekti nase igre bi se unapredili, nego da citamo sto puta, iako je to fakat, da je Deda mrtvo puvalo koje, zali boze, uzima tolike novce ili da je Tobi mlohava štetočina. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pisem vezano za ban, imam par nedoumica a verujem da bi i drugi bili zainteresovani pa ajde.

U principu sto zbog ogranicenog vremena sto zbog toga da me ostale teme malo ili uopste ne zanimaju ne zalazim tamo pa sam i preskocio raj deo gde nas obavestavate da ce se deliti banovi zbog pominjanja eventualnoh zelja i pojacanja.

Volim basket ali ne mogu da se pohvalim da sam neki znalac pa se tako i ne osecam bas kompetentnim da analiziram ili da polemisem, uglavnom citam i ponekad nesto napisem pa mi stvarno nije bilo jasno(dok nisam procitao objasnjenje) zasto sam banovan.

Hteo sam sa pitam ali ste vec odgovorili ako sam dobro razumeo da ce od sada biti primenjivana mera zabrana pisanja a ne i pracenja foruma sto mislim da je vrlo ispravna odluka.

Dalje, ne znam nacin funkcionisanja foruma i ne znam dali je legitimno da u ovakvim slucajevima moze neka bliska osoba da otvori nalog i da sa tog naloga moze da se prati forum bez opasnosti da se taj nalog tretira kao klon.

Hvala unapred i srecna Nova godina kao i Bozic svima koji slave

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, berti said:

Kvalitetnije je sigurno procitati sta bi eventualno pojacanje donelo, koji aspekti nase igre bi se unapredili, nego da citamo sto puta, iako je to fakat, da je Deda mrtvo puvalo koje, zali boze, uzima tolike novce ili da je Tobi mlohava štetočina. 

 

jedine dve opcije su mastanje sta bi imaginarni igrac doneo zvezdi & pljuvanje dede

 

ne moze da se diskutuje o tome sta donose igraci koji su u zvezdi?

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam što ste toliko zapeli u vezi diskusije oko novih igrača i šta bi oni doneli? Sve je rečeno oko pozicija koje nedostaju ovom rosteru Zvezde, stranice i stranice su napisane o tome. Imamo sada utakmice sa Asvelom i Olimpijom, ima o čemu da se piše. A i ljudi moji na polovini smo sezone, pitanje i da li ćemo dovoditi nove igrače. Strpite se još malo i pred novu sezonu raspalite do mile volje. 

  • Like 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

jedine dve opcije su mastanje sta bi imaginarni igrac doneo zvezdi & pljuvanje dede

 

ne moze da se diskutuje o tome sta donose igraci koji su u zvezdi?

Radi se o uporedjivanju toga sta vise smara, da li analiza eventualnih pojacanja ili milion puta pomenuta bespotrebnost Dede.

Nego, da li ce ubuduce uvek biti banovanja ko god pomene pojacanje. I tamo u leto kada se sklapa roster. Tako bi moralo da bude jer naklapanja su i sada , a bice i tada.

Jbg, kad se nove generacije ne secaju Tempa i stranice " U susret prelaznom roku". Zbog toga se cekao novi broj Tempa i trcalo ujutru na trafiku. Da nam je to tada neko ukinuo, bio bi bedak teški.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, prvi ja ( to sam samo ja ) nemam volje citati licitiranje s raznim imenima. Sta me briga ko je dobar za nas tim. Komentarisacu ime koje vidim da je na spisku nasih registrovanih igraca.

Forumasi koji vole da licitiraju, neka cekaju pravljenje tima za narednu sezonu, podmite Dozeta da izbaci 1000 imena i onda neka piskaraju do mile volje jer ce biti opravdano 😏

 

Link to comment
Share on other sites

Procita tek sad temu i vidim da moze o pojacanjima samo dok se ne spomene ime 😁😂😂

 

Generalno ko sto rekoh totalno nebulozna odluka, navodno zbog nekog smanjenja posla a samo vise posla dobili ljudi ovom odlukom, skroz ludo 😂

 

Bio sam i ja moderator jes da se ubrzo forum bivsi i ugasio 😂 ali ovo sad pravdanje nepogresivosti je totalno ludo, mislim meni ni u dzep nit iz dzepa ali generalno ljudi zele da pisu o tome a vi bi trebali da moderisete teme ne da zabranjujete stvari kako se cefne. Od Zvezdine teme nikad Partizanova nece biti a vidim cesto se uporrdjuje kako tamo moze, odgovor je jednostavan na Zvezdinoj temi pise aktivnije jedno 100 vise naloga samim tim i kvalitet mora da bude razvodnjen. 
Prosta matematika.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko je ovo bilo rampant što se tiče komšijskog topika ( tamo svratim samo kada izgube neku utakmicu kao i svaki pošten Srbin ) ali moderatori imaju poprilično tezak zadatak da gaseći ono što vide kao "neproduktivnu" diskusiju, ne ugase svaku diskusiju.

 

Ovaj subforum ima XY pravila, i ja moram da kažem da sam ideološki protiv većine navedenih ( pogotovo što je ovde nemoguće napisati nešto o rivalu što nije " Svaka čast komšije na atmosferi i pobedi, bilo je uživanje gledati vas , još jedna pobeda srpskog sporta i korak ka licenci ! " ) ali čija je zemlja njegova je i vera i mi tu moramo da se uklopimo.

 

Ja bih lično dozvolio diskusiju o tome ukoliko zaista postoje neke informacije o određenom igraču.

 

 

P.S Moram da priznam da me nikada ništa nije nasmejalo kao ban člana Jamas i prilozi moderatora ( banovan 26. Decembra ) za isti. Bolela me je vilica od smeha.

 

Edited by longbowman
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dakle ako sam ispratio zabranjen je bilo kakav scouting report vezano za nas klub, ko bi nam odgovarao, mogao da se uklopi, ko je dostupan itd, kada nam pojacanje treba kao leba.

Nekad su se ovde pisali ekstra postovi o slobodnim igracima za nas, najbolji na netu i sigurno su bili bolji izvestaji od nase skauting sluzbe.

Glupavo za jedan kosarkaski forum da se to zabrani, gde je bilo dozvoljeno pisati i o obrvama Vildoze.

  • Like 15
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Dakle ako sam ispratio zabranjen je bilo kakav scouting report vezano za nas klub, ko bi nam odgovarao, mogao da se uklopi, ko je dostupan itd, kada nam pojacanje treba kao leba.

Nekad su se ovde pisali ekstra postovi o slobodnim igracima za nas, najbolji na netu i sigurno su bili bolji izvestaji od nase skauting sluzbe.

Glupavo za jedan kosarkaski forum da se to zabrani, gde je bilo dozvoljeno pisati i o obrvama Vildoze.

 

Čemu ovaj post kada niko nije kažnjen za ove stvari od utorka?

 

Izgleda da nisi dobro primetio, pošto pored ovoga nisi primetio ni zbog kakvih postova smo kažnjavali. Koji nisu ni blizu toga što si ti pomenuo.

 

Evo i sada ide rasprava o Higinsu, koje je par relevantnih novina(ra) prenelo, pa nema kazni.

 

I na kraju krajeva, ajde takve postove pišite ovde na temi, a ne i time da zatrpavate Zvezdinu temu.

Edited by uvrnuto
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, uvrnuto said:

 

Čemu ovaj post kada niko nije kažnjen za ove stvari od utorka?

 

Izgleda da nisi dobro primetio, pošto pored ovoga nisi primetio ni zbog kakvih postova smo kažnjavali. Koji nisu ni blizu toga što si ti pomenuo.

 

Evo i sada ide rasprava o Higinsu, koje je par relevantnih novina(ra) prenelo, pa nema kazni.

 

I na kraju krajeva, ajde takve postove pišite ovde na temi, a ne i time da zatrpavate Zvezdinu temu.

  Napisao sam post jer je Don Dusko napisao da mozemo samo o Higinsu kao  pojacanju i nikom drugom, koji je u medjuvremenu i demantovan sa drugih izvora.

  Uz duzno postovanje za sve sto kao moderatori radite, ovde se ne slazemo.

  Licno, voleo bih da procitam poneki kosarkaski post o slobodnim agentima i eventualno dostupnim igracima na nama deficitarnim pozicijama, njihovim snagama i slabostima, ko je visak u ekipama u Nba, zbog cega su i dalje slobodni igraci kao Volters, Higins, itd..

Nije bas da je redovno stanje, imamo 2 povredjena beka i ukupno 3 u rotaciji.

Recikliraju se postovi na temi, Covicu odlazi 10x po stranici, ne vidim sto bi problem bio da se diskutuje o potencijalnim pojacanjima sa nekom merom u ovom prozoru od 15-20 dana do kraja prelaznog roka.

Edited by Cavani
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...