Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

@kendrick, jutros sam napisao na zvezdinoj temi, posto nismo bratstvo koje brani i opravdava zvezdina sranja, kako je vildoza napravio faul za zuti u fudbalu [nad madarom].

 

s'tim sto mi ne pada napamet da relativizujem serijskog pocinitelja ledaya zbog toga, posto on takvih situacija ima po utakmici ili seriji, otprilike koliko i steph curry ubacenih trica po tekmi.

 

 

Edited by uini
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Rispekt za to, ali nisam ga pomenuo u tom kontekstu, već da grobariju generalno boli paja da secira/deli klipove kako bi podvlačili retoriku. LeDay je izraziti outlier, uzeo sam ga za primer samo zato što je aktuelan.

 

Madarov srednjak, Nanelijev cim, Javorov 137. zvižduk na štetu, Željkova izjava Radi, you name it. Od dolaska Željka je bilo toliko primera, od jurenja repstativaca po hotelima, do sinoćnje utakmice, gde se patkomerski narativi zadržavaju gde ne bi trebalo.

I da, budući da vidim da je još ljudi mišljenja da je LeDay namerno opalio Petruševa u jajca, voleo bih da neko to isecira u non-tata maniru, možda ne tumačim situaciju lepo, ali ovaj slo-mo u padu mi govori da je nehotičan cim a ne tendencija udaranja mošnica.   

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@uini

 

Eno imaš poslednja dva upisa, iako neduhoviti i realno benigni, jedan govori o najvećem srbinu, drugi poziva na kažnjavanje Nedovića i Vildoze jer daju poene. Šiljite ga svakodnevno do mere da se odomaćilo, sami postovi nisu neki izgredi za kažnjavanje ali jesu deo celokupne tata-van-tata pizdarije koja traje već koliko. Stil pisanja neodoljivo podseća na neke skrinšotove jednog drugog mesta.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kendrick said:

Rispekt za to, ali nisam ga pomenuo u tom kontekstu, već da grobariju generalno boli paja da secira/deli klipove kako bi podvlačili retoriku. LeDay je izraziti outlier, uzeo sam ga za primer samo zato što je aktuelan.

 

Madarov srednjak, Nanelijev cim, Javorov 137. zvižduk na štetu, Željkova izjava Radi, you name it. Od dolaska Željka je bilo toliko primera, od jurenja repstativaca po hotelima, do sinoćnje utakmice, gde se patkomerski narativi zadržavaju gde ne bi trebalo.

I da, budući da vidim da je još ljudi mišljenja da je LeDay namerno opalio Petruševa u jajca, voleo bih da neko to isecira u non-tata maniru, možda ne tumačim situaciju lepo, ali ovaj slo-mo u padu mi govori da je nehotičan cim a ne tendencija udaranja mošnica.   

Ali sam meris patku i to kroz GTR retoriku. 

Iskreno mislim da bi ovaj deo foruma bio dosta kvalitetniji i bolji da nema GTR i RSB retorike. S tim sto opet RSB retoriku osudjuju i navijaci Zvezde i Partizana ovde, a GTR retoriku samo navijaci Zvezde. 
Meni i dalje nije jasno da neko ima mantru protiv nasilja, a i dalje gotivi Ledeja ili recimo Pavlovica. Opet dolazimo do licemerja, ali jbg. Takvo nam je drustvo. 

I ako ti smeta nasa tema, nemoj je citati, ja na vasu udjem jednom u nikad. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

#OnoKad dodjes, istovaris trijes' tastatura da opravdas nekog sebi gotivnog lika i tu prakticno zavrsis o njemu ('nate, ima on neke nesportske poteze, ali ovo sada nisu, 'nate).  

#OnoKad pomenes tviter i deljenje kojecega a sam ga obilato (zlo)upotrebljavas. 

#OnoKad nadleznima trazis da se nesto pocisti, a sam si djubrio, pa jos i u zalbi djubris i dalje. 

 

 

#OnoKad ti se to sve (uglavnom) tolerise.

 

  • Like 4
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kendrick said:

@uini

 

Eno imaš poslednja dva upisa, iako neduhoviti i realno benigni, jedan govori o najvećem srbinu, drugi poziva na kažnjavanje Nedovića i Vildoze jer daju poene. Šiljite ga svakodnevno do mere da se odomaćilo, sami postovi nisu neki izgredi za kažnjavanje ali jesu deo celokupne tata-van-tata pizdarije koja traje već koliko. Stil pisanja neodoljivo podseća na neke skrinšotove jednog drugog mesta.

 

pa dobro, to je neminovnost; imate i vi primerke iz ogledala, srazmerno broju upisnika. npr, onog lika koji veruje da sa ovakvim rukometaskim kriterijumom se ne mogu pobediti cirkuzanti i da mora da se ceka peta tekma, pa onda to isto lajkuju neki generalno okej likovi.

 

navijacka zadojenost je i glupa i ruzna ali nije kaznjiva.

 

pri cemu, ja na kazne/banove gledam kao na poslednju instancu gde nema pregovora; ove stvari koje sada obojica pominjemo, ulaze u stil i ton xy teme, koji zapravo uredjuju vecinski forumasi svojim upisima i reakcijama a ne primarno moderacijs

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pacino said:

Ali sam meris patku i to kroz GTR retoriku. 

 

Lepo si to kontrirao samo što teško da ćeš naći upis poslednjih xy meseci koji će ti to potvrditi. Ja patku merim ili na finjaka, ili na odgovorajućem topingu, a to je ogromna razlika od prljavštine na sveštosmoželelisveštosmohteli topingu.

 

2 minutes ago, Pacino said:

I ako ti smeta nasa tema, nemoj je citati, ja na vasu udjem jednom u nikad. 

 

Oće to tako al' u penisu. Postoji neki dogovor i način koegzistencije na ovom forumu koji već dugo važi, a meni jedna od bitnijih stvari mesta gde čitam upise jeste da ne čitam dulo, najveći srbin, javor krade i ostale ćokijevštine. Jedini izuzetak tom dogovoru (a i pravilu) je predstavljala tata tema, a ni tada nije na sveštosmoželelisveštosmohteli bilo bajno.

 

2 minutes ago, uini said:

navijacka zadojenost je i glupa i ruzna ali nije kaznjiva.

 

Slažem se ali donekle, postoje stvari koje su degutantne ili patko-tata materijali a da potpadaju u tu kategoriju.

 

Sve u svemu, svi smo se adaptirali na post-tata suživot ovde sem jednog dela foruma, a to nije korekt.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kendrick said:

 

Lepo si to kontrirao samo što teško da ćeš naći upis poslednjih xy meseci koji će ti to potvrditi. Ja patku merim ili na finjaka, ili na odgovorajućem topingu, a to je ogromna razlika od prljavštine na sveštosmoželelisveštosmohteli topingu.

Osvrni se malo na ovo sto je @Kooineeperk napisao. To sto moderacija tolerise Kuperovu i tvoju retoriku ne mora da znaci da cu ja to da popusim. Svaki post u poslednje vreme na nasoj temi ti je bio provokatorski tvit otvaranja ociju. To tvoje na finjaka jedino nije providno desetogodisnjem detetu, a sa reputacijom koju imas, svaki, pa i dobronamerni post treba da ti se provlaci kroz dupli skener jer uglavnom vristi GTR retorikom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne odgovaram ti već neko vreme jer sam više puta ulazio u neke vrtloge sa tobom, spreman si bio da zaspinuješ jako a to me uglavnom ne interesuje. Ove #onokad teze su malo krindž, a ne vidim šta bih mogao na to da ti odgovorim, taj upis nije ni namenjen meni. Najjače da ću sada da se pravdam kojneperku kako nije to baš tako i kako ja pišem ovako ili onako. Tvoji postovi su mi često aprijatni, ne dopada mi se tvoj ton, stav i nadmenost koja nekako provejava tvojim upisima, tako da me smara da ulazim u bilo kakve diskusije. 

Link to comment
Share on other sites

Izjednačavanje gtr i rsb retorike na ovom forumu je isto kao i izjednačavanje Lejedovih nesportskih ispada i povređivanja protivnika sa npr Lazićem koji uglavnom mlati samo po podlakticama.

 

I za slučaj da niste ukapirali, rsb retorika je Ledej u ovom poređenju.

 

Toliko jadnih i bednih postova je ispisano, stvarno nisam mislio da na ovom forumu gaijmo likove koji bi se ponašali kao ona skupina madnrila koji su ciljano postavljeni u prve redove juče.

  • Like 7
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nemanjaol said:

Izjednačavanje gtr i rsb retorike na ovom forumu je isto kao i izjednačavanje Lejedovih nesportskih ispada i povređivanja protivnika sa npr Lazićem koji uglavnom mlati samo po podlakticama.

 

I za slučaj da niste ukapirali, rsb retorika je Ledej u ovom poređenju.

 

Toliko jadnih i bednih postova je ispisano, stvarno nisam mislio da na ovom forumu gaijmo likove koji bi se ponašali kao ona skupina madnrila koji su ciljano postavljeni u prve redove juče.

Ovo poredjenje da nije smesno, bilo bi zalosno. Izvini, ali nisam saglasan sa ovim, a vidim da keni jeste, tako da, meni dosta. :D 

Link to comment
Share on other sites

Želeo bih da budem uzoran forumaš i da jasno razumem pravila. Iskoristio sam reč "smrad" i dobio ban za to, ali sam i pre i posle mog upisa video da se ta reč koristi bez posledica pa sam i sam prisegnuo za njom. Ništa mi nije jasno. 

Link to comment
Share on other sites

Kako li vas ne mrzi da vodite ovakve polemike? Jel bitno? Jel moras nekog da nazoves smradom ili pacijentom? Sta dobijas time? Nije vama dvojici pitanje nego generalno.

Ne vodim nikakvu polemiku nego aludiram da sam prijavio post u kom se Leday naziva pacijentom i eno ga stoji bez ikakvih problema još uvijek.

Iz ovog tvog posta ne znam je li gori problem polemika ili retorika.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne, ja nemam iluziju da bilo kome odredjujem sta ce da pise samo mi nije jasno kako ljude ne mrzi da tako agresivno nastupaju, kao da ce sad to nesto mnogo da znaci ako ja insistiram na tome da je neko pacijent ili smrad. Pa se onda otvori celodnevna polemika gde neko objasnjava KOLIKI je taj smrad pa izlista zbog cega i tako dalje. Mene bre to umara. 

 

Tako da nije licna zamerka nikome samo konstatacija da je to potpuno nekonstruktivno pisati, kao da ce se nesto promeniti ako nas 100 napise za nekog da je smrad. Postoje pravilnici, postoje sudije, postoje disciplinske komisije. Ako one ne rade dobar posao, mi tu nista ne mozemo.

 

Zakljucak bi mogao da bude i da mi je preko kurca srpskog sporta i da je vreme da gledam tenis i F1.

Link to comment
Share on other sites

I tako... rat, rat i samo rat Cigana i Grobara...

 

Kao da sam u nekom prošlom životu bio na ovoj utakmici, isto Zvezda bila domaćin, isto finale plej-ofa, ništa osim papirnih traka nije padalo na teren, na tribinama pevale obe strane, protivnik je bio protivnik, a ne din-dušmanin.

 

 

A danas na tribinama rat, rat i samo rat...

 

 

A ovde na Forumu niko se ne sekira, glavno pitanje svima je kao u filmu Ničija zemlja, "Ko je počeo rat?"

 

 

 

Nikog ne zanima kome će da pukne glava, koga će stolicom, ko je kome šta pevao, ko je koga kako nazvao, važno je samo "Ko je prvi počeo?" Kakva se samo moralna superiornost, kao i pranje sopstvene savesti, stiče sa "Oni su prvi! Mi nismo krivi, oni su prvi počeli!"?

 

 

 

A mene mnogo više interesuje "Ko će da završi rat?".

 

Ko će, bar ovde na Forumu, da kaže "Aman, ljudi, dosta bre više! Jeste, rat je, ali dosta više zle krvi, bar među nama koji ovde pišemo i čitamo!".

 

Odgledajte još jednom utakmicu koju sam postavio. Zašto ne može opet tako?

 

Zabole me ko je prvi počeo. Mirko Marjanović, Žika Pauk, Vujošević, Čović, Ostoja, Branko Lazić, Zak Ledej... zabole me.

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Samo na jednom topingu se stvaraju problemi kada ljudi nisu sigurni da li da nekoga oslovljavaju sa dripac, smrad, pacijent, F dijagnoza, provokator, lopov, njuška i tako dalje. Biće da je do retorike, odnosno zajedničke potrebe broja forumaša da nekoga oslovljavaju pogrdno. Kao što rekoh u više navrata, u pitanju je posledica ranije usvojenog načina komunikacije, komentarisanja, da li će se postići dogovor da je okej reći smrad je nebitno, jer sledi prelazni rok, a bogumi i reprezentativno okupljanje, prvi derbiji u sezoni... a znamo da se tada svašta valja komentarisati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...