Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

27 minutes ago, Everlook said:

U pravu si da ovo nije tema za onaj topik i hvala sto si je prebacio ovde.

 

Poceo sam da pisem jedan odgovor a onda shvatio stvari iz tvog ugla i da vam je bitno da se ne pokrene rasprava na pogresnoj temi. 

 

Iz mog ugla nisam poredio babe i zabe vec samo se potrudio da dam slikovit primer, jer nije isto reci 7 igraca igraju za platu tu i tu ili 7 igraca igraju za jednu platu koju ima i trener, ali u pravu si, posto jeste kontraverzna tema mogao je neko da reaguje pogresno i da se pokrene rasprava na pogresnom mestu. Nisam o tome razmisljao jer kapiram da je tema Zvezdaska, nije bilo namenjeno za partizanovce. Vi moderatori to bolje znate sta gde ide.

 

Sto se tice te plate, polazna osnova su proslogodisnje rasprave o Kalinicevoj plati gde koliko sam ja pratio pobedio sentiment da "racionalni ljudi rade za otprilike iznos koji mogu da dobiju i na drugom mestu, ne mnogo manje", tako da nije bez osnova.

 

Ne znam, meni je i dalje ono sto sam napisao bio najbolji nacin da se opise sta sam hteo da kazem, ali ako je za tatu nemam problem da se tamo prebaci ili izbrise, sve je to ok.

Ne znam da li smem da se nadovežem, ako ne, brišite. Na tati su uglavnom poređene plate igrača naša dva kluba i onda se krene od hipoteze, xy igrač je igrao u xz klubu za zy platu, pa je samim tim logično da taj isti igrač igra za istu ili sličnu platu (znači zy +- 15%) u neka od naša dva kluba. Možda nema velike razlike, ali ne može da bude isti iznos plate u Nemačkoj i u Srbiji, pre svega zbog toga što se kod nas uglavnom govori u bruto ciframa, a tamo u neto, zatim je porez dosta viši u odnosu na Srbiju. Čini mi se da je u Nemačkoj porez (barem je bio) na platu veću od 5k eur mesečno 47%, što je velika razlika i trošak za poreskog obveznika. Plus u Španiji je dosta igrača u fudbalu bilo pred sudom zbog finansijskih malverzacija (nisu plaćali porez ili tako nešto). 
Možda ovo što sam napisao nema veze sa boldovanim, ali me to podsetilo na ovo što sam napisao jer se tamo spinuje ko kako želi, ali na kraju krajeva tema je pogodna za to. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2023 at 10:04 AM, Gudura said:

Ok postujem stav, ali cemo se sloziti da se ne slazemo. Mislim da svojim dosadasnjim forumaskim opusom nisam zasluzio ovakav tretman, ali vi ste moderatori i imate pravo na to.

Pominjanje potencijalnog bana, i da treba da budem zadovoljan sto mi je "samo" brisan post, je tek za analizu, da ne koristim nikakve teze reci....Ne vidim nista bezobrazno u tome da mi se cini da tolerisete neke stvari koje ne bi ste smeli, a terate mak na konac prema pokazano korektnim forumasima.

Ovo mi lici na onu situaciju kad cale ima dva klinca gde je jedan konstatno nepodnosljiv i stalno pravi sranje, nema mira na 5 sek, i koga na kraju prestanu da grde, jer nema svrhe, a drugi je PS-ovac koji sve radi ispravno i korektno, javlja se komsijama, zna da kaze dobar dan, dobro jutro, hvala i dovidjenja svakom u kraju, a onda u prolazu polomi saksiju sa cvecem i cale ga olesi od batina, jer tako nesto od njega nije ocekivao.

Svako dobro!

Zapravo nemaju. Pogresna pretpostavka od koje krece mnogo toga loseg na forumu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

zapravo, mnogo toga loseg krece od primitice fokusirane na zvezdu i partizan, modwracija samo fasi male pozare da ne postanu lanchani.

 

 

To sto sam napisao, zaista i mislim. A tacno je i ovo sto stoji u prvom delu tvoje recenice

Link to comment
Share on other sites

Iako razumem na šta obojica ciljate, čini mi se da sve potiče od toga što čovek voli da njegova bude poslednja te da je baš on taj koji je u pravu. Zvezda i Partizan su tu samo objekti koji služe za podelu i da se ljudi svrstaju uz njih, deleći medjusobno neka stanovišta. Moderacija samo čisti produkte toga. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je i za Tatu,  previse je ... po ko zna koji put se provlače ovakve i slične generalizacije ( ne samo od ovog avangardiste) 

Do kada ce se svi navijači Cz poistoveti sa SnS g#vnima?

 

12 minutes ago, Tango said:

Ubise se ovde da objasne da smo isto.....isto je kada vec 9 godina istok i zapad jna skandiraju protiv diktatora(zbog kradja,lopovluka,naplatne rampe,prebijanja cekicima na protestima....itd)....i tog istog istoka i zapada na Rajku koji lazu sebe da je blagostanje,da je Cvijan ziv,da se sa 40.000 mesecno zivi par meseci....ja kapiram da je vas sramota i da zarad rezultata cutite na kriminal,zivotni standard i ostalo,ali makar se onda ne oglasavajte na ovu temu....

 

5 minutes ago, Tango said:

Da ti Luka Kebara pozavidi....o tome i pisem....

 

I da li ja moram da se spustim na njegov nivo i objasnim mu neke stvari??

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Tango je odigrao svoje, reklo bi se. Sto je ok, to je jedan energican ples u kome je upravo taj zavrsetak upecatljiv. 

 

Ajde sto je polu... nepismen, nego sto mu je cela svrha postojanja Tata. Da ne idem u davanje nekih psiholoskih, pa i moralnih dijagnoza, sto bi, jel, trebalo biti kaznjivo ovde. Trebalo.

 

Kao da je neciji alter-ego klon koji se krije iza nepismenosti? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Fat Zadd said:

Ako je i za Tatu,  previse je ... po ko zna koji put se provlače ovakve i slične generalizacije ( ne samo od ovog avangardiste) 

Do kada ce se svi navijači Cz poistoveti sa SnS g#vnima?

 

 

 

I da li ja moram da se spustim na njegov nivo i objasnim mu neke stvari??

Zaboravio si post iznad od pre 20h gde je na neki način indirektno napisao da navijači Zvezde nisi normalni, tj odgovorio na post koji je bio jako dobar za Tata temu sa dijagnozom za navijače Zvezde i postavio pitanje da li je to normalno. Hteo sam da ga reportujem za to, ali sam se nećkao i odustao, medjutim kada se već potegla ovde tema, sto da ne dodam.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Kooineeperk said:

Tango je odigrao svoje, reklo bi se. Sto je ok, to je jedan energican ples u kome je upravo taj zavrsetak upecatljiv. 

 

Ajde sto je polu... nepismen, nego sto mu je cela svrha postojanja Tata. Da ne idem u davanje nekih psiholoskih, pa i moralnih dijagnoza, sto bi, jel, trebalo biti kaznjivo ovde. Trebalo.

 

Kao da je neciji alter-ego klon koji se krije iza nepismenosti? 

 

Nikada nisam za trajni ban , osim ako neko ispoljava i propagira extremne stavove ( fasizam,  nacizam... ) podrzava iste, (konstantno) preti, vredja  itd... I apsolutno me zabole da li ce dotični, da ne napišem šta,  dobiti ban.

Postalo je malo više degutantno kada se konstantno pojvljuju postovi gde se navijači Cz redom poistovećuju sa SnS vojnicima, da su "tipični primerci" SnS glasača,  da  podržavaju  SnS... ( spisak je duži).

 

@Pacino  imas i među navijacima Cz, kada ostanu bez argumenata,  raspravu svode na ličnu I vredjau neistomisljenike,  koristeći slične epitete 

Edited by Fat Zadd
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako Kuperovo fejk saopštenje Eurolige prodje nekažnjeno,

očekujte lavinu sličnih bljuvotina za navlačenje banova i dizanje tenzije.

Iskreno...živ sam se isprepadao a nisko je da nivoa zgražavanja.

Onomad kada ste mu progledali za Kalinu i Nosoroga...tada ste obrisali sva ograničenja i napravili ovo od njega.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno do sada su se prenosile stvarne izjave pa se oko toga vodila diskusija, ovo je presedan, sastaviti lažnu izjavu pa uz to još provuče kako smo eto komedija od kluba. Mislim šta je sledeće, neko će da sastavi lažnu vest kako je ostoja raskinuo sa sašom kovačevićem, Žoc drpa klinke i upravlja vozilom ugrožavajući bezbednost ostalih ucesnika u saobraćaju itd. Za nekog ko je kreativan nema granice. Po meni se ovo graniči sa trajnim. Koja je uopšte svrha?

Link to comment
Share on other sites

Realno gledano da nije bilo falsifikata, Kuper bi to jedva čekao postaviti na našoj temi. Ovako, čim je postavio na Tati odmah ti je sumnjivo. Ta tema i služi za zafrkanciju, a ovaj zez mu nije loš. :classic_biggrin: Tango je već druga priča, čim vidiš novajliju kome su 90% postova na Tata temi, odmah znaš da je njemu samo do provociranja i bez želje da učestvuje u ozbiljnim diskusijama. Izvini Tango al ja bih tebe odmah po kratkom postupku trajno banovao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, uini said:

informisete se o zvezdi na tati od kupera

 

laugh-the-office.gif


 Da, tako je legendo, baš da vidim kako ćeš da reaguješ kada se bude okačilo nešto o željku. 
Inače ne vidim da se bilo ko tamo informiše, već je dečko počeo da izmišlja stvari da bi izazvao neku reakciju.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wingwalker said:

Ako Kuperovo fejk saopštenje Eurolige prodje nekažnjeno,

očekujte lavinu sličnih bljuvotina za navlačenje banova i dizanje tenzije.

Iskreno...živ sam se isprepadao a nisko je da nivoa zgražavanja.

Onomad kada ste mu progledali za Kalinu i Nosoroga...tada ste obrisali sva ograničenja i napravili ovo od njega.

 

 

On 12/23/2022 at 12:25 PM, kendrick said:

Kuper im je prethodnih 10 godina pomerao dupe, čak i u trenucima kada je bio jedini u moru istomišljenika i plusićara. U najtežim trenucima po KKP, dok je udruženje Ćoksa i SNS-a doživljavalo renesansu (sa jednim TOP8 i par TOP9 sezona), a mi gubili u Nikšiću stoka razlikom, reklo bi se da je crno-bela tata ekipa bila na svom vrhuncu. 
 

Jedini razlozi zašto nekada cenjeni crno-beli posetioci tate više nisu tu su privatne prirode, perma banovi ili ljudska odluka da se pročisti od štroke koja je polako zavladala ovom i njenom sestrinskom temom. Najjače su ove spike da neko beži zbog rezultata, a mi bili nikad jači kad je bilo najteže, pogotovo Kuper.
 

Panteliju ipak razumem, njega kao i ostatak pobratima ipak najviše raduju Mišo moj momenti i uverenje da neko škrguće zubima, plače i gubi kosu zbog nečeg dobrog što njegov klub radi. Kada se malo odmakne, siguran sam da može da vidi gde to lakat skakuće najviše i da pramen ne pada daleko od tata1 i tata2 teme dok se prati institucija. 
 

To stanje je ipak očekivano, oduvek su tata2 braća primarno bili ad-hominem orijentisani, bilo da je tema Kuper, Drakaris, Instinkt ili moja malenkost... možda zato što su toliko iznad situacije i nisu nervozni... 😄 

Sve je to normalno.

Samo ti ne razumeš kontekst.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fillam said:

Meni je ono smešno, naročito zbog činjenice da je neko shvatio ozbiljno. Dobra je fora, čim je neko prihvata kao realnu mogućnost. A i pre svega, tamo je gde treba da bude.

Jedini koji je shvatio ozbiljno je vas Tango 😄 doduse i Wing priznao da se strecnuo 😄 

 

Inace, dobra fora, smesno... uf. Tesko bih tako okarakterisao. 

 

I dalje ostajem pri onom da lazi i podmetanja nisu dobre fore i nije tatisanje. No dobro, svako ima svoj neki stil. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, fillam said:

Meni je ono smešno, naročito zbog činjenice da je neko shvatio ozbiljno. Dobra je fora, čim je neko prihvata kao realnu mogućnost. A i pre svega, tamo je gde treba da bude.

 

Ne čudi me. Taman posla da ne relativizuješ u umanjuješ trovanje tog lika samo zato što je tvoj. Nisam drugo ni očekivao. Evo, čak ću i da mu lajkujem. Očito je to ok ponašanje. Ne znam samo što se ljudi banuju kad mu na bezobrazluk odgovore prostaklukom.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fillam said:

Meni je ono smešno, naročito zbog činjenice da je neko shvatio ozbiljno. Dobra je fora, čim je neko prihvata kao realnu mogućnost. A i pre svega, tamo je gde treba da bude.

 

nije do toga da li je smešno, nego da li se to sme...?

da li bi ti bilo smešno da sada okačim klip Žoca kako vozi bez ruku ?

neko bi i to nazvao dobrom forom ili čak našao urnebesnim...ali da li se to desilo i u stvarnosti?

 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...