Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

4 minutes ago, nemanjaol said:

 

Da kljucno je da mi random navijaci sa random foruma pogledamo istini u oci i budemo svesni svega...

 

Zeljko je rekao u izjavi sta se desilo sa kosarkaske strane i gde je utakmica izgubljena.

 

A mi ovde mozemo da pisemo sta god hocemo ako ce nam tako biti lakse.

 

U svakom slucaju odgledali smo celu sezonu ovog tima i ovo je bilo preslikan nacin na koji smo gubili utakmice u prvom delu sezone gde je falilo rotacije.

 

Svakako da je pobeda ispustena kada imas toliku razliku, ali drago mi je da vidim da ovde ljudi ne zameraju igracima koji su odigrali herojsku sezonu u El.

 

Treba sada naci nacina da se oporavimo za Abu, Partizan je jako dugo bez teofeja i osvajanje lige mora da bude ogroman motiv

 

A bice ultra zajebano i tu nas twk cekaju opasne utqkmice sa Zvezdom

 

Naravno da vi možete da pišete šta hoćete, nije u tome uopšte poenta. Šta znam, ja verujem da uvek treba gledati porazu u oči tako što prvo pogledaš svoju odgovornost. Ne mislim da treba kriviti igrače, ali su odgovorni za ovaj poraz, kao i Željko. To je važno da pre svega oni prihvate, upravo zbog nastavka sezone u ABA ligi. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Jeste, baš će Anđušić i Koprivica da unesu čvrstinu u odbrani. Falio je Aleksa za to, ali jbg falilo je i nika igrača, samo ih imaju milion.

Ima nastavak moje recenice, "neki faul na starcima"... 

A Aleksa je falio mnogo. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Barkley#34 said:
10 minutes ago, Carl Johnson said:

Pitao sam i na lajvu, kako je mogao Rudi da se vrati u igru kada je usao Musa da izvede bacanja umesto njega na kraju 3/4?

I mene to zanima.

 

Kako mislite "kako je mogao da se vrati"? 

 

Usao je Musa umesto njega jer su ovom morali da popravljaju rame. Izveo Musa slobodna i odigrao jos te 2 sekunde do kraja cetvrtine. "Opravili" su Rudija i on se vratio u igru... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da stajem na muku (staje!) ali kakva rotacija? Partizan jedino bez Avramovića koji je tipa osmi igrač po značaju (i koji se raspao na utakmicama u Beogradu), Real bez drugog i trećeg najboljeg igrača i rezervnog centra koji bi zdrav bio starter u 3/4 evroligaša, sa klincem od 18 godina u startnoj postavi i sa dosta veterančina. Nije ovde rotacija presudila nego "srce šampiona" i bezvezno pouzdanje da će se samo napadom tj. šutem (kriminalni procenti za 2, btw) dobiti utakmica. Mogu misliti kako je ovo gorak poraz za navijače KKP ali bilo je i dosta slatkih pobeda, ova ekipa u jednom momentu igrala nestvarno dobro i možda, samo možda pomislila i da je bolja nego što jeste. Tuča u game 2 jeste 100% bila prelomni momenat, ali trebalo je i da Real dobije 3 od 3, od toga 2 u Beogradu i to dosta oslabljen takođe. Nema u košarci nezasluženog, ball don't lie. Mislim da ipak možete biti zadovoljni sezonom i prikazanom košarkom u globalu, ne sviće pre zore. 

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tavareš je četvrti faul napravio na 4:07 do kraja treće četvrtine, pri rezultatu 67:56 za nas. Preko 10 minuta je bio na terenu sa 4 faula, ja se sjećam samo jednog pokušaja da ga napadnemo u tom periodu, onaj prodor i kucanje Smajlagića. Lessort i bekovi nisu ni probali, jedva su dočekali da se predaju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, odupri se ludilu said:

Otprilike na 2 i po minuta do kraja poluvremena govorim izvodi Lesora dobiće 3 ličnu. I dobi je i izgubismo utakmicu.  Odbranu nismo mogli da u drugom zbog ličnih od strane visokih i disbalansa.

Jbga posle Taukeramike ovaj top 8 i ne pada teško. 

 

Neverovatno glup treći faul Lessorta, pri kraju poluvremena. U tom momentu komentarišem da retko čovek može nešto gluplje da vidi. Partizan u ritmu, trpa, 15 razlike, ide se na poluvreme i on ničim izazvan pravi loose ball foul za bacanja nad Musom. Taj detalj je moguće bio i jedan od presudnih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beonegro said:

Tavareš je četvrti faul napravio na 4:07 do kraja treće četvrtine, pri rezultatu 67:56 za nas. Preko 10 minuta je bio na terenu sa 4 faula, ja se sjećam samo jednog pokušaja da ga napadnemo u tom periodu, onaj prodor i kucanje Smajlagića. Lessort i bekovi nisu ni probali, jedva su dočekali da se predaju.

 

Imao je Lessort onaj promaseni zicer pored Tavaresa, kad je delovalo da je Tavares na ivici faula.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Tavareš je četvrti faul napravio na 4:07 do kraja treće četvrtine, pri rezultatu 67:56 za nas. Preko 10 minuta je bio na terenu sa 4 faula, ja se sjećam samo jednog pokušaja da ga napadnemo u tom periodu, onaj prodor i kucanje Smajlagića. Lessort i bekovi nisu ni probali, jedva su dočekali da se predaju.

Probao je Lesor, jednom se sećam da je za malo promašio zicer uz kontakt.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Tavareš je četvrti faul napravio na 4:07 do kraja treće četvrtine, pri rezultatu 67:56 za nas. Preko 10 minuta je bio na terenu sa 4 faula, ja se sjećam samo jednog pokušaja da ga napadnemo u tom periodu, onaj prodor i kucanje Smajlagića. Lessort i bekovi nisu ni probali, jedva su dočekali da se predaju.

 

Ovo je možda i prelomna stvar. Na stranu i moje lično uverenje da taj 5. faul ne bi dobio nikad hehe kao da se odustalo nakon što je Smajli dobio 5. ličnu a Lessort 4. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

 

Imao je Lessort onaj promaseni zicer pored Tavaresa, kad je delovalo da je Tavares na ivici faula.

 

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Probao je Lesor, jednom se sećam da je za malo promašio zicer uz kontakt.

Ono je šutnuo jer je morao, nije baš išlo da sa zicera vrati loptu kao Ben Simons. Da je vjerovao da će da da koš dobio bi faul.

Link to comment
Share on other sites

Strasna sezona u EL za kkp. Sve cestitke. Moji utisci kao nekog ko nije navijao u ovoj seriji ni za kkp ni za real su:

Partizan je odigrao svih 5 mečeva vrhunski. Sa vrhunskom pripremom meča, sa odličnom taktičkim detaljima. Na momente je djelovalo kao poezija. 

Šta je falilo da se serija u konačnici dobije stvarno ne znam. Real je mečeve u BG odigrao mnogo kvalitetnije iako im nije bilo nimalo lako i mislio sam da je serija odlucena u BG-u.

Sa te strane mora se cestitati Realu koji se vratio posle svega iako je i on bio kvalitetno ostecen sa povredama bez obzira na sirinu rostera. Iako nisam odusevljen načinom njihove igre i smatram da imaju rezerve za bolju igru. 

 

Veceras sam imao utisak da se samo kkp pita i sve je djelovalo tako sigurno i nekako je sve islo na vodenicu kkp-a. 

 

Pričati o sledecoj sezoni je bezveze, jer ni povećana ulaganja ne garantuju ovakvu sezonu. Ovo je bila sansa koja se morala iskoristiti. 

Link to comment
Share on other sites

Pričati o suđenju je degutantno, vala na to ne možete da se žalite večeras, a ni tokom većeg dela serije. Što se povratka Rudija tiče, ista stvar kao čuveni slučaj "kiklop" kad je Ašiku ispalo oko da bi ušao Tunčeri da gađa bacanja umesto njega, a posle se vratio kiklop u igru. Inače, meni deluje nemoguće da je Rudi isfolirao bol kad ga je ono Exum nasadio.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Barkley#34 said:

Jeste, baš će Anđušić i Koprivica da unesu čvrstinu u odbrani. Falio je Aleksa za to, ali jbg falilo je i nika igrača, samo ih imaju milion.

 

Ako može neko stručniji meni da objasni kako to da nismo uspeli da napravimo prevagu sa Ledejem, kad su ostali bez krštenih četvorki?

Ne smatram se stručnijim, ali čisto moje mišljenje, da se previše igralo spolja, sto je i dalo rezultat uz zaista nestvarne procente....ali se igra se svodila na centeralni pik Pantera i drive and kick opcije iz toga, čak i na zonu. Kasnije je to stalo, tacnije poceli su promašaji.

Bio je onaj jedan pokusaj Ledeja da zida, kada ga je onaj klinac zalepio, a kasnije se odustalo od te igre, koja je na nekim utakmicama davala rezultat...i baš me čudi da se nije probalo sa tim u završnici, uzimajući u obzir realov krater na poziciji 4.

Edited by Thor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, medobrundo said:

 

Bilo je 15 razlike na minut do kraja treće četvrtine (75-60).

 

U narednih 6 minuta je Real napravio seriju 28-8.

 

Lessort i Smailagic su većinu tih minuta bili na parketu. Lessort je bukvalno bio čunj u odbrani. Jasno je da nije imao faul da da, ali nije valjda faul jedini način za igranje odbrane.

 

Tih 6-7 minuta nema toliko veze sa rotacijom, koliko sa pogresnim odlukama na obe strane i nesposobnoscu da se bilo šta odbrani. I sam si svestan da se retko desi da neko primi 30ak poena za 6 i kusur minuta.

 

Da, 9-1 je serija za Real bila kada je bila ta niska postava. Ok, možda precenjujem taj deo, ali tu je razlika došla sa 15 na 7 pred sam kraj i to je imalo ogroman uticaj na njigovo samopozdanje, a našu nervozu.

Onda su se samo nastavili problemi u 4. četvrtini.

 

Ali da, slažem se da je i posle bilo previše problema.

 

U svakom slučaju cenim to što kao i uvek dodješ, napišeš šta misliš i obrazložiš, slagao se ja sa time ili ne, jer to je i jeste poenta foruma. Pošto vidim da je zadnjih par meseci moda da dolaze bolidi i samo lupaju neke emotikone na postove, a nemaju reč napisanu na temi.

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Nema potrebe za nekim velikim apologetskim upisima. Jesmo bili autsajderi, ali smo uspeli da dodjemo do prilike da seriju izgubimo mi. Kako god, izgubiti 3 vezane, od cega 2 na svom parketu, uz sve poznate okolnosti ipak jeste choke. Ne mislim da ce nekome biti lakse ovde ako to ovde izuvijamo u oblande.


Naravno, kad se povuče neka medijana između upisa, dobijemo nešto realniji osvrt. Kritike Panteru su mi ipak jače od bilo kakve oblande. 
 

Velika šteta, baš sam se smorio. Smorio ali lowkey zadovoljan jer sam se povezao sa ovom ekipom, kroz dobre i loše momente kojih je bilo ove sezone. Ostaće žal za propuštenom šansom, ali jebiga. Ako nam je lakše, u aftermathu će verovatno biti još teže. 
 

🖤🤍

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Benito said:

Komsije prodao vas Zeljko malo, posle 2-0 i dve utakmice kod kuce morao je da resi ovog sarlatana trenerskog, moje misljenje naravno.

 

I rešavao ga je, dok trio koji je @freethrow nedavno penzionisao nije preuzeo sve u svoje ruke. Deluje da se Mateo tu nije mnogo ni pitao, oni odigrali ono što su igrali i kako su igrali u najboljim danima. Ne čvrsta i granitna odbrana, ali agresivna, dosta kontakta, krckanje bonusa, u telo, čačkanje lopte, brza transformacija u napad, zujanje non stop.. imao je Ćaćo par onih pasova tačno na mesto gde će igrač istrčati iz bloka. Sa dosta samopouzdanja i pobedničkog mentaliteta + Tavares kao nadgrada na sve to i Hezonja sa onom user trojkom.

 

Iako su Goss, Hanga i Musa postigli uporediv broj poena, čak i više, tu se ne zna ko pije, a ko plaća i šta god se dešavalo klizi ka 50-55 40-45 za KKP na poluvremenu, u zavisnosti koliko je ko raspoložen. Nikakva kohezija, slabo razradjene uloge, jedan dobar pa jedan loš potez (u najboljem slučaju). Da ne ne povratka u budućnost ovih matoraca, bilo bi bolno za Real. 

 

moram priznati da sam celu utakmicu komentarisao da ne znam šta treba ovim matorcima brukanje i da dozvole sebi da dostojanstveno odu u penziju - Rudy je u prvom sam odlepio Partizan na 10+, dok je Llull bacao neke cigle.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Chaos Is Me said:

Partizan jedino bez Avramovića koji je tipa osmi igrač po značaju (i koji se raspao na utakmicama u Beogradu)

U prvoj se povredio posle nekoliko minuts na parketu a drugu nije ni igrao, tako da...

31 minutes ago, Thor said:

Ne smatram se stručnijim, ali čisto moje mišljenje, da se previše igralo spolja, sto je i dalo rezultat uz zaista nestvarne procente....ali se igra se svodila na centeralni pik Pantera i drive and kick opcije iz toga, čak i na zonu. Kasnije je to stalo, tacnije poceli su promašaji.

Bio je onaj jedan pokusaj Ledeja da zida, kada ga je onaj klinac zalepio, a kasnije se odustalo od te igre, koja je na nekim utakmicama davala rezultat...i baš me čudi da se nije probalo sa tim u završnici, uzimajući u obzir realov krater na poziciji 4.

I meni je bilo čudno. Ajd, nije išlo protiv klinca, posle ponovo je jednu promašio ali nakon toga je potpuno odustao i od šuteva sa penala i od tih jednom rukom.

 

I na lajvu sam bacio komentar da mi se ne sviđa naša igra u napadu i na +15. Premalo smo opcija imali i loše je išla lopta. Kad je stao šut sve se raspalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moram pohvaliti vrhunsku, durentovsku partiju KP. Nema mnogo igrača u EL koji bi mogli da odigraju ovo večeras. I ne slažem se - Panter doneo, Panter odneo - odigrao ja kao lider, povukao kapitenski i otvorio šutersku rapsodiju koja je falila KKP u prethodne dve utakmice. Šutevi na kraju su oni koje lider svakako treba da uputi, nekad će ući, nekad ne, ali on sa tim mora da se nosi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...