Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Mi smo odigrali dobru utakmicu. Ja se ne secam kada smo poslednji put imali 30 asistencija i jednocifren broj izgubljenih lopti?! Jos ako se na to doda dobar procenat za 3p nema sta da se zameri momcima. Mozda smo se malo vise stedeli u odbrani, ali da smo bolje izvodili bacanja ne bi ovo bilo na jednu loptu. Minutaza dobro rasporedjena. Mozda Zek odigrao malo vise minuta, ali to je vec postalo standard.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Son_of_a_gun said:

Imali smo i deset skokova manje, što je ono baš blamčina jbg protiv Splita.

 

Užasan podatak. To i Splitovih 64% za dva uz 31 pogodak iz igre.

 

Ali ok, očigledan manjak energije, ne mogu da zamerim.

 

---------

 

Nije mi jasno klupiranje Madara, baš mi nije jasno. Otvorio tekmu sa3 asitencije, sa njime smo napravili 6 razlike. Kako je izašao sve se raspalo, a nije ga nijednom vratio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Split igra odlično u drugom delu sezone. Namučili su i nas, igrali egal tri četvrtine, dobili su i Budućnost. Sjajan posao su uradili večeras sa vašim visokim igračima. Saliven i Nelson su ih upropastili. Njihovi stranci su zaista briljirali večeras. Šorter 25 poena i 5 asistencija, Saliven 15 poena i 13 skokova, Nelson 22 poena i 6 skokova. Uzimajući u obzir naporan ritam ovakva utakmica se morala desiti i desiće se verovatno opet. Na kraju od svega pamtiće se trojka Nanelija.

 

Edited by Volter
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, realno *w said:

 

Užasan podatak. To i Splitovih 64% za dva uz 31 pogodak iz igre.

 

Ali ok, očigledan manjak energije, ne mogu da zamerim.

 

---------

 

Nije mi jasno klupiranje Madara, baš mi nije jasno. Otvorio tekmu sa3 asitencije, sa njime smo napravili 6 razlike. Kako je izašao sve se raspalo, a nije ga nijednom vratio.

 

Nisam gledao prvo poluvreme, ima nekih stvari preko kojih Željko tvrdoglavo ne prelazi koje zakucaju igrače na kraj klupe ma koliko nam oni značili. Svež primer Naneli protiv Albe. Neverovatno je što to radi u ključnom delu sezone. Jedino ako on misli da je sve ovo priprema za nešto veće na proleće.

Link to comment
Share on other sites

Raspoređivao je Željko minutažu što je igda mogao, Ledej 30 minuta, Naneli 26 (a protiv Albe praktično nije ni igrao), svi ostali ispod 25. Kakve tri utakmice sad idu zaredom, morao je maksimalno da štedi igrače i u minutaži i u trudu u odbrani. Na kraju ipak dobismo, sad zapeti u Italiji da se dobije bar jedna (a ako mogu da dobiju obe, neću da se ljutim 🙂 )

Link to comment
Share on other sites

Savršeno razumem da Lesoru nedostaje energije, Ledeju isto (mada opet 1 skok za 30 minuta, užas).

Panter isto bez energije, videlo se to u odbrani, ali zato napad 10 asistencija bez izgubljene lopte, odlična partija.

Lesor nije kulirao na tekmi, jednostavno ga nije htelo, očigledno je bilo koliko se nervira zbog toga.

 

Egzum odličan, Smajli isto, samo što je sebi i nama zakomplikovao život sa ranim problemima sa faulovima.

 

 

 

Ali zašto Anđušić, koji je odigrao 13 minuta košarke zadnjih 20 dana, izgleda kao da je kopao ceo dan pre tekme? Kakav je ovo prisup jbt? 

Još ga ja priželjkujem, otvorila se tekma sa puno poena, sa puno otvorenih šuteva, izmišljena za njega. 

 

Ima on neke dobre tekme, ili barem momente, ali suma sumarum, to je ozbiljan jad i beda. Ne možeš u ovakvoj situaciji da udješ u igru i da ti Kalajdžić bude nerešiva enigma, a da onda sve to "dopuniš" sa potpunim nestajanjem u napadu.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uh, ovde zajeb'o Mavra, šta je on čekao posle ubacivanja lopte od strane Nanelija nije mi jasno. Meni deluje da je ovde bila prvo akcija za Pantera, pa kad to nije prošlo onda se prešlo na drugu soluciju, ovu sa Nanelijem. Naneliju svaka čast za pogođeni šut.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

 


Druže, u narednih pet dana igramo dvije izuzetno bitne i teške utakmice, treba nam svaki atom snage.

U ABA ćemo biti drugi pobjedili ne pobjedili večeras.

 

 

Da smo izgubili, to bi bio definitivni pozdrav sa prvim mestom u ABA ligi.

 

Evo ja sam oduševljen ako neko zaista misli da je to vredno toga, samo da neki naš igrač ne odigra dodatnih recimo 3 minuta košarke. Komedija.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Volter said:

Uh, ovde zajeb'o Mavra, šta je on čekao posle ubacivanja lopte od strane Nanelija nije mi jasno. Meni deluje da je ovde bila prvo akcija za Pantera, pa kad to nije prošlo onda se prešlo na drugu soluciju, ovu sa Nanelijem. Naneliju svaka čast za pogođeni šut.

bez tona, preporuka

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, realno *w said:

Evo ja sam oduševljen ako neko zaista misli da je to vredno toga, samo da neki naš igrač ne odigra dodatnih recimo 3 minuta košarke. Komedija.


Od početka se vidjelo da smo istrošeni, dosta sporiji nego inače, a i skok i slobodna bacanja su neki pokazatelj toga. Neki nivo umora možeš da rekuperišeš ali kad pređeš tu granicu onda jednostavno ne stižeš a utakmice se nižu jedna za drugom. Dugoročno bi nam ti produžeci više odmogli nego poraz, u smislu pada forme u kritičnom dijelu sezone.
 

A i ko ti garantuje da bi dobili i na produžetke tako da je moguće da bi bilo duplo golo.

 

Čini mi se da je i na lajvu većina nas bila za pokušaj trojke, mada to nije ni bitno koliko je bitno da je Željko to isto tražio, a najbitnije da se završilo najboljim mogućim scenarijem - pobjedom u regularnom dijelu i, tvojim riječima, boostanjem samopouzdanja kako Nunnallija tako i cijele ekipe.
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...