Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Uh, odakle da počnem.

 

Trema cijeli dan pred utakmicu, došao sam u sedam pred Arenu. 😁 Drug @uvrnuto i njegova ekipa sve ekstra momci, primili me na šipku kao najrođenijeg. Uvrnuto baš pozitivan ludak, izđipao se kao da sestru udaje. 🙂 Mnogo mi je drago da su mlađi naraštaji primili taj pelcer i da im kola Partizanova krv istim žarom kao i generacijama pre njih i da će ovaj barjak imati ko da nosi još dugo, dugo…

 

Utakmica kao utakmica, prštalo je prve tri četvrtine na sve strane, mogli smo i ranije da se odlijepimo ali smo imali neke standardne gluposti a i neke koje sam vidio prvi put. 😂

 

Madar udavio Jamesa, baš je dobro odigrao na obje strane, James je bio vidno crkao negdje sredinom treće četvrtine ali smo ćutali radi uroka. 😁

 

Jeste, prozvao sam Anđušića a bio je najgori u prvom poluvremenu, posle toga Exuma kog je Željko odmornog ubacio u zadnjoj četvrtini da ih istambura do kraja. Lessort standardno oplodio, samo smo vidjeli u nekom trenutku na semaforu da ima 14 poena a da se nije pošteno ni namučio.

 

Posle utakmice pola sata da se iskobeljam sa parkinga, vožnja kući sat i po da ispari adrenalin, zaspao sam kao beba. 🙂

 

Hvala @uvrnuto na gostoprimstvu, nadam se da će biti prilike da uzvratim. Fino smo se podružili, da je bar termin bio neki rani pa da i zalijemo pobjedu ali biće vremena i prilike.

 

P.S. Sjetismo se nekih ljudi s foruma, pa i starog dobrog Darby O’Gilla, @Stiletto živ li je matori grobos? Pozdravi ga puno, misle njegovi grobari na njega.

 

 

  • Like 20
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BojanaCZV said:

Nek ostane negde zapisano da je uspon Partizana poceo, kad je Bojana dala sifru defektologu za EON, da se ne pate dragi nam Grobari vise sa strimovima i da mogu na miru da gledaju reprize 😌

 

Ja ipak imam jači uticaj, jasno je da je uspon počeo kada je Manu prvi put došao do karte za Partizanovu utakmicu i otišao na Partizan-Efes.

  • Like 2
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Posle odgledanog snimka mislim isto što sam mislio i na licu mesta - fenomenalna utakmica, odlična košarka.

 

Kako smo samo ubili Jamesa, neće ovo zaboraviti lako, bukvalno ništa nije mogao da uradi, a menjali su mu čuvare, Jam, Punter, Exum, pa i Anđušić, i na kraju Papa. Ovo je odličan pokazatelj, ako možemo njega, onda možemo i bilo koga drugog da sačuvamo.

 

Sve pohvale za Lesora, u prvom pol je držao sve konce u svojim rukama, potpomognut Madarom i Panterom. Čudna utakmica za Jama, dečko odigra sedam minuta sjajno, a onda za minut izgubi dve lopte i uvali vruć krompir saigraču. Isto važi i za Exuma, ništa, apsolutno ništa u tri četvrtine i na kraju izdominira četvrtu, Madar nije ni ušao.

 

Danilo kad radi ono što najbolje radi - šut ili bez driblinga ili sa min driblinga, onda je sve u redu. Od 4 pokušaja asistencije prema Lesoru, samo je prvi prošao, jedna izgubljena lopta i dva puta noga. Ako nastavi da ne organizuje i ne komplikuje, igraće sve više.

 

E da, Okoba i Johna Browna bih uzeo bez da trepnem.

 

Navijanje odlično!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Alex_Serbia said:

Upravo upalio net i procitao rez. Dajte snimak celog meca ili link za isti, ako Boba znate !!!!!

Nemam ceo meč,ali ovo je sjajno 33 min svaka akcija se vidi i promasaji ne samo pogodci.

 

Ovde čak nije loše ko voli neke analize da radi,sve tu ima a maksimalno je uprosceno.

Edited by Dobar u piku
  • Like 2
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Klipan said:

Hmmm...polako ali sigurno, svakim danom, mic po mic, Bojana kreće stopama Uinija, i prelazi na pravu stranu...:classic_rolleyes:

Dalje ruke od jedine nam prave Zvezdasice....🤨

P.S. Cestitke na pobedi i prikazanom, pre svega u poslednjoj cetvrtini!

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Makabiju se vratio Boldwin e sad videćemo u kakvoj je formi.Na 3,4,5 smo realno jači od njih,na 1 i 2 ako bude egal ili da malo budu oni u prednosti dobijamo.Exum i Trifa se crtaju da brane Zoa,nikako Yam I Aleksa jer ovaj živi od toga da probije prvu liniju odbrane,a s druge strane jako teško presing ga može omesti.Yam je odličan po meni na Boldwinu i jako je potcenjen defanzivac od lopte gde ulazi u dres,a kretnje su mu vrlo visokom nivou.Djusa ako igra mora se kriti na Kolsonu ili Adamsu,eventualno Hilijardu koji nije ni bleda senka onog iz Bajerna i samo uzima suteve za 3.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije bilo neko navijanje prve tri četvrtine, onda se osetila varnica na početku četvrte koja je zapalila Arenu i gorelo je do kraja i na terenu i na tribinama. Takva je hala, inertna mašina, ali kad se upali melje sve pred sobom.

 

Od loših stvari, brine me da kod Nanelija nije u pitanju samo loš dan. Jako loš pristup.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BojanaCZV said:

Nek ostane negde zapisano da je uspon Partizana poceo, kad je Bojana dala sifru defektologu za EON, da se ne pate dragi nam Grobari vise sa strimovima i da mogu na miru da gledaju reprize 😌

 

Ovaj...how much for the šifra? 😊😇

 

Pogledacu posle onaj cut sa akcijama sto je Dobar (ma sta dobar, fenomenalan) u piku poslao 😇

 

Zaista je delovalo na 4-9 da vozimo nizbrdo Kaludjericom, a put postaje jos strmiji. Prijaju 4 vezane pobede napacenim grobarskim ocima i dusi. Razlika ovog meca je samo nagrada za sav trud i igracima i nama.

 

E sad, imajmo na umu da je ova serija od 4-0 obuhvatila cak 3 meca kod kuce. Naravno, to ne umanjuje mentalnu snagu naseg tima nakon gorepomnutog strmoglava. Ali uz mnogo dobre igre i truda, kao i malo srece sa domacinstvima, otvorili smo sebi realne sanse za ravnopravnu borbu, uz preduslov da moramo poceti dobijati na gostovanjima vise. Bice jos poraza, poenta je svesti ih na najmanju mogucu meru. 🖤🤍🖤

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jedibojan said:

Treba biti realan i videti da se za 1 mesto koje vodi u top8 borimo: mi, zvezda, makabi, armani, zalgiris, valensija i virtus.

Tako da, utakmicu po utakmicu i bez pritiska

 

Upravo to, pričao sam o tome pre par dana sa društvom.

 

7 dobrih ekipa, od kojih je jedna Milano koji je bio viđen u top5 lagano. Milano je vezao 3 pobede, uskoro im se vraća Pengos, a onda i Šilds, i to je ekipa koja može baš pzbiljno da odigra nastavak lige.

Virtus isto ekipa protiv koje nijedna ekipa u ligi nema zagarantovanu pobedu ni na domaćem terenu. Isto važi i za CZ, naročito ako završe Kampaca. Makabi igra solidno, a ima i najbolju startnu poziciju, ako gledamo ovaj trenutak.

 

Sve u svemu, 1 od 6-7 je baš težak zadatak. A onda ne mogu da zamislim šta bi trebalo uraditi za top 8, da su tu još CSKA i Zenit.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jedibojan said:

Treba biti realan i videti da se za 1 mesto koje vodi u top8 borimo: mi, zvezda, makabi, armani, zalgiris, valensija i virtus.

Tako da, utakmicu po utakmicu i bez pritiska

Ja bi pre rekao 2 mesta i dodao tu i Baskoniju,oni imaju baš tezak raspored sada,a čini mi se da su maksimum svoj već pružili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...