Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

@CooperNema to veze sa Zeljkom, nego sa doktorima u klubu, o tome je i on sam govorio.

 

Sustina je da retko ko dovodi igrace u EL na tromesecne ugovore, za to mora da postoji razlog. Eno Albe koja toliko kuburi sa povredama pa nisu nikoga doveli, koga je Armani doveo umesto Shieldsa i tako dalje?

 

Niti ima vise ozbiljnih igraca na trzistu, niti ih ima smisla dovoditi osim ako je neko zavrsio sezonu, pa kao nuzno zlo.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Armani nije doveo, ali ne znači da ne traži i da neće dovesti.
Efes je doveo pleja dok se Larkin ne oporavi. I oni su dugo tražili.
Primera od prošle godine je bilo i to dosta, a biće ih i ove sezone.
I nije lako dovesti igrače. Vidimo da smo mi morali da idemo čak do FIBA LŠ za rezervnog centra.

Ipak je nemoguće igrati paralelno EL i ABA sa 3 beka i 3 visoka, pa i da je u pitanju samo 5 nedelja.

Tražimo, videćemo da li ćemo naći.
Jedni brinu što igrači igraju 35 minuta, drugi što se traže rezerve bar za ABA.
Dogovorite se...

Link to comment
Share on other sites

Mihailo Petrović će igrati na pozajmici u Borcu iz Čačka do kraja sezone. 

Meni jako interesantan igrač, u Dunavu je dominirao i samo je bilo pitanje kad će u ABA da zaigra, potajno sam se nadao u jeku povreda da ćemo mu dati šansu (kad je već naš) ali očigledno su procenili da mu je u ovom trenutku kaljenje neophodno 

Od naših mlađih igrača (Jovanović, Radovanović, Vukčević, Petrović) najviše je pokazao na seniorskom nivou, valjalo bi ispratiti njegove partije u Borcu

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

 

Pretpostavljam da je poenta da su svi pustili igrače za drugi meč. 


Vrlo moguce.
Kao sto rekoh (mozda ne dovoljno jasno) ja bih pustio za drugi mec sve igrace. Samo sam hteo da kazem da za ove prve meceve nije tipa da samo KKP nije pustio. I svakako se slazem sa @Barkley#34.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Shikamaru said:

Mihailo Petrović će igrati na pozajmici u Borcu iz Čačka do kraja sezone. 

Meni jako interesantan igrač, u Dunavu je dominirao i samo je bilo pitanje kad će u ABA da zaigra, potajno sam se nadao u jeku povreda da ćemo mu dati šansu (kad je već naš) ali očigledno su procenili da mu je u ovom trenutku kaljenje neophodno 

Od naših mlađih igrača (Jovanović, Radovanović, Vukčević, Petrović) najviše je pokazao na seniorskom nivou, valjalo bi ispratiti njegove partije u Borcu

Bas se radujem sto ce decko da igra ABA.

Sto se tice mladjih, Jovanovic i Vukcevic su neuporedivo talentovaniji momci.

Mihailo je 185cm i to mu je glavni hendikep. Igraci tog tipa moraju vec sada da budu na elitnom nivou barem u jednom segmentu igre (brzina, sut, kontrola, inteligencija), kojim bi zavredili paznju i nadomestili taj hendikep. Bojim se da bi u EL Mihailo izgledao losije od Glasa, ako je to uopste moguce (u svakom slucaju ne bolje).

Sve u svemu, evo mu sanse u ABA i svim srcem navijam da ispadnem magarac i da se decko nametne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Cooper said:

Armani nije doveo, ali ne znači da ne traži i da neće dovesti.
Efes je doveo pleja dok se Larkin ne oporavi. I oni su dugo tražili.
Primera od prošle godine je bilo i to dosta, a biće ih i ove sezone.
I nije lako dovesti igrače. Vidimo da smo mi morali da idemo čak do FIBA LŠ za rezervnog centra.

Ipak je nemoguće igrati paralelno EL i ABA sa 3 beka i 3 visoka, pa i da je u pitanju samo 5 nedelja.

Tražimo, videćemo da li ćemo naći.
Jedni brinu što igrači igraju 35 minuta, drugi što se traže rezerve bar za ABA.
Dogovorite se...
 

 

Zapravo moguce je, primer je KKCZ iz prosle sezone u kojoj je White bio povredjen sve do januara pa se nije dovodila zamena.

 

Na 5 su igrali Mitrovic i Kuzmic, na 4 su igrala dva krila (kao u KKP sto Papapetrou to moze da pokrije), na dva je igrao samo Hollins, jedino sto je mnogo pomogao Davidovac kao neko ko je mogao da igra vise pozicija.

 

Zapravo, ne vidim ni poentu dovodjenja igraca poput DJ Coopera, kao sto se navodilo. Ako Exum i Avramovic nece skoro, nece neki EC plej pomoci ostvarivanju ocekivanih rezultata u EL, a ako ce skoro onda ne vidim potrebu da se dovodi bilo ko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Cooper said:

Armani nije doveo, ali ne znači da ne traži i da neće dovesti.
Efes je doveo pleja dok se Larkin ne oporavi. I oni su dugo tražili.
Primera od prošle godine je bilo i to dosta, a biće ih i ove sezone.
I nije lako dovesti igrače. Vidimo da smo mi morali da idemo čak do FIBA LŠ za rezervnog centra.

Ipak je nemoguće igrati paralelno EL i ABA sa 3 beka i 3 visoka, pa i da je u pitanju samo 5 nedelja.

Tražimo, videćemo da li ćemo naći.
Jedni brinu što igrači igraju 35 minuta, drugi što se traže rezerve bar za ABA.
Dogovorite se...
 

Ti si mi neki relevantan izvor, ja kao cigan znam da trazite jos jednog centra a ne pleja.

Link to comment
Share on other sites

Kada je počinjala sezona, ja nisam mogao da verujem da u sezonu sa takvim ambicijama, ulazimo sa jednim mladim plejom i dvojicom igrača koji to mogu da glume. Sada su obojica "glumaca" povređeni.

 

Taj jedan plej je Madar, koji u Evroligi ima 1,5 asistenciju po meču i prosečan indeks 3-4.

Pri tome, obe naše dvojke su baš čisti bekovi šuteri čijim opterećivanje sa igranjem na kecu, em ne dobijamo puno na toj poziciji, em ubijamo i dvojku. Duplo golo.

 

Tako da sva logičnost ili nelogičnost dovođenja pleja, se svodi na to koliko dobro mogu da procene vreme oporavka makar jednog od njih. Ja iskreno mislim da nećemo dovoditi nikoga, nadam se da će se makar Egzum vratiti brzo i to će biti dovoljno za početak.

 

Ali ako tu postoje makar sumnje da to neće biti skoro, a posle slučaja Avramović itekako treba razmotriti worst case scenario, onda potreba svakako da postoji. Što ne znači da će se naći pravo rešenje i da će se nešto zaista desiti. Ali samo poenta da bi u tom slučaju bilo jako smešno objašnjavati kako je to nepotrebno i suvišno.

Vidimo kakva je EL sezona, ovde jedan loš mesec može da te baci jako daleko od situacije da se makar nadaš plejofu.  

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Gledam klipove Smajlija na pet od prošle godine, skroz druga priča.
Nadam se da Željko neće pokušavati da ga vraća na četri kad krene da igra.
Ledej, Brodzi i Papa treba da pokrivaju četri.

Gledam klipove Smajlija na pet od prošle godine, skroz druga priča.
Nadam se da Željko neće pokušavati da ga vraća na četri kad krene da igra.
Ledej, Brodzi i Papa treba da pokrivaju četri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Shikamaru said:

Saradnja crno-belih i Dunava pred završetkom

Interesantno, već druga filijala od koje se odustaje, zanima me dal će se pokušati treća sreća il bataljujemo 

Treba ispratiti gde će Radovanović završiti, nadam se bar ABA2

Jel znas kakav je Radovanovic? Na onom malom uzorku sto je igrao za seniore sam se ponadao da smo mozda dobili novog Lucu. Kad pogledam brojke iz Dunava - totalni zbunj. Za proslu sezonu on je na nekih 10ak ppg, dok je Mihailo na 9 u kls. Ove sezone (ok tek je pocetak) Mihailo ode na 20+, dok Nikola ima samo 2.75. 

Edit: e, da, i kad Mihailo debituje? Sad ce morati i Borac da se gleda...

Edited by jedibojan
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, jedibojan said:

Jel znas kakav je Radovanovic? Na onom malom uzorku sto je igrao za seniore sam se ponadao da smo mozda dobili novog Lucu. Kad pogledam brojke iz Dunava - totalni zbunj. Za proslu sezonu on je na nekih 10ak ppg, dok je Mihailo na 9 u kls. Ove sezone (ok tek je pocetak) Mihailo ode na 20+, dok Nikola ima samo 2.75. 

Edit: e, da, i kad Mihailo debituje? Sad ce morati i Borac da se gleda...

 

Nikola Radovanović je imao 15,4ppg u Dunavu ove sezone, preko 50% za dva i skoro 40% trojke.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, jedibojan said:

Jel znas kakav je Radovanovic? Na onom malom uzorku sto je igrao za seniore sam se ponadao da smo mozda dobili novog Lucu. Kad pogledam brojke iz Dunava - totalni zbunj. Za proslu sezonu on je na nekih 10ak ppg, dok je Mihailo na 9 u kls. Ove sezone (ok tek je pocetak) Mihailo ode na 20+, dok Nikola ima samo 2.75. 

Edit: e, da, i kad Mihailo debituje? Sad ce morati i Borac da se gleda...

Isto sam se nadao, bukvalno sam samo čekao da popuni onaj svoj frame i da krene ozbiljno da cepa,  i šut je bio tu, baš sam velika očekivanja imao 

Utisak je za sada da je nedovoljno agresivan, kao sve je ok al nikako da se istakne (u glavi mi da je prošle godine imao neku povredu, možda je povezano sa time)

Kad se setim onog EL junior turnira i kako su on i Đorđije igrali, bruka 

Za Mihaila ne znam, nisu ga još ozvaničili mada i Mozzart je preneo vest da ide tamo (oni su i Borcu sponzori), nadam se što pre da će da zaigra ne mogu očima onog Hejla više da gledam

21 minutes ago, jedibojan said:

A ja se oslanjam na kls sajt...

 

Screenshot_2022-11-13-17-51-39-307-edit_com.android.chrome.jpg

Edit: sa takvom statistikom je zreo barem za ABA2

Sajt KLS nije uopšte toliko loš, nego si ti gledao pogrešnog Nikolu Radovanovića 😂 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, jedibojan said:

A ja se oslanjam na kls sajt...

 

Screenshot_2022-11-13-17-51-39-307-edit_com.android.chrome.jpg

Edit: sa takvom statistikom je zreo barem za ABA2

 

Sa ovakvim prosecima igrača, ispalo bi da Dunav prosečno postiže 8,6 poena 😄

 

I ja sam gledao KLS, ali na računaru, verovatno ta mobilna verzija sajta zeza.

 

Zaebana je priča sa pozajmicama. Ok, verovatno bi se našla Aba2 ekipa za pojamicu, ali bez ikakve kontrole programa treninga, minutaže, uloge. U takvoj postavci, dao bi mu max jednu godinu da počne baš ozbiljno da igra i nametne se, inače je to ćao.

 

Zato neka beogradska KLS ekipa i jeste sasvim solidno rešenje, al eto nije išlo. Dosta zapelo zbog Lazića, ljudi se očigledno boje ispadanja.

U tom smisli, bolje da smo im pomogli da dovedu još jednog iskusnijeg igrača da ih malo pogura, nego ovo.

 

Pogledajte OKK, krenuli sa 0-3 ja mislim,  dovedu Balabana i Savovića, odmah vežu par pobeda i sredina tabele. Ta dvojica će otići čim nađu nešto bolje, i to je to.

Edited by realno *w
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...