Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

5 minutes ago, Beonegro said:

Ja tripujem da je prisustvo Puntera u ekipi za koju navijam kazna za neke moje prošle grijehe. Možda zato što sam bio onomad pričao protiv Vladeaua Jovanovića ili što nisam vjerovao u krunisanog kralja basketa Marka Čakarevića.

Definitivno je do Vladeaua 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stiletto said:

2021-22 Žalgiris i Asvel 8 pobeda. 

2020-21 Himki 4 pobede 

2019-20 Zenit i Bajern 8 pobeda 

2018-19 Darušafaka 5 pobeda 

2017-18 Efes 7 pobeda 

 

Da znamo kolika nam je mera ove sezone. 

A jeste sad,preterujete.Kakav tim imate realnost je daleko od ovoga,Ledej sam igra cetvrtinu protiv Milana a on vam mozda cak i treci igrac,ne trenutno ali generalno.

Sledi vam opet pogodan raspored pa ce se ublaziti utisak,Virtus,Zalg kod kuce ziceri i PAO tamo isto nesto sto treba da dobijete.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, medobrundo said:

P.S. od 200 minuta, 14 su odigrali domaći igrači - a ne bi ni toliko da su Nunnaly i Exum igrali dobar meč. Bitno je da ekipa igra kako treba a ne ko je odakle, ali eto, zanimljivost.

Nie tačno, Punter je sam odigrao 33 🙄

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Vi ste verovatno ekipa koja ima najvise debilnih pomaganja sa prvog pasa. To se ponavlja iz napada u napad i izgleda da neki vasi igraci nemaju ni koncentracije, a ni inteligencije da bi shvatili znacaj toga i da donesu pravu odluku u tom trenutku. 

 

Verovatno najbolji primer je poslednji napad Armanija u prvom poluvremenu kad Madar sa prvog pasa skuplja na Halla koji ne moze da napravi prednost protiv Trifunovica i naravno primate trojku. 

Edited by Del Piero
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Kooineeperk said:

Svakako je veci fejl izgubiti od Baskonije (pa cak i na strani) nego od Armanija (cak i kod kuce). Armani je ipak ekipa sa jakim trenerom i prejakim rosterom. Nije strasno izgubiti od njih. Veci problem za vase ambicije je po mom misljenju prethodna utakmica u Baskoniji. Pogotovo sto je bila onako servirana na tacni.

 

Po meni za neku pricu o TOP 8 (ili barem pricu oko 50% skora na kraju) potrebno je pobedjivati svaki mec kod kuce gde protivnik ne odigra ultra brutalno (to se desava u 3-4 meca) + pobede u gostima protiv PAO, Zalgirisa, Albe, Baskonije i Asvela. To je tih nekih 20ak meca i svaki nepredvidjeni poraz se mora ispraviti nekom nepredvidjenom pobedom.

 

Recimo, mi smo izvisili prosle sezone jer smo izgubili obe od Albe, u Kaunasu, one dve sprdnje od meceva u Atini i Lionu, kao i ono gostovanje Baskoniji kada smo nabili Partizan da bi od njih dobili 60 za poluvreme.

 

Ove sezone je budzet nikad veci, niko nije bio po usima ni drzavu ni uprave klubova ni trenere da najpre toliko insisitiraju na "samo se u Beogradu moze igrati EL" mantri, pa onda potrose ovoliku kolicinu novca, a rezultati nikad gori. Pri cemu je ovaj koncept Partizana jos i smislen (za razliku od onog smehotresa u KKCZ), samo su imali nesrecu da su im se dva od tri bitna domaca igraca povrede i sve je palo u vodu.

 

Partizan je ovaj mec odigrao na krajnjim granicama svojih mogucnosti, trojke su ulazile kao slobodna bacanja, trojica igraca su opet igrali skoro bez zamene - ne vidim kako moze bolje od ovoga kada se radi o procentu koriscenja resurasa koji su im na raspolaganju. Samo, ni Armani nije dosao da izigravaju Igokeu ili Mornar i da puknu 20+ razlike i naterali su Partizan na ovakvu brutalnu partiju i jos im uzeli pobedu ispred nosa.

 

Po meni je i Arena mac sa dve ostrice - nema vise onog sistema koji je davao sansu svima, sada mozes biti ili uspesan i na vrhu ili ti se sezona pretvara u mucenje pred polupraznim tribinama. To je cena igranja u EL i na to je trebalo misliti ranije - u svakom slucaju malo je bezveze (da ne kazem nesto gore) pricati kako ekipa prepuna stranih placenika treba da raste, da je ABA prioritet i tome slicno - moze da se osvoji 15 ABA trofeja, dno EL znaci i neuspesnu sezonu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Team Beonegro sve više.

 

Žao mi je, ne možeš prvu utakmicu u duplom kolu igrati sa sedam i po igrača, koji su, pri tome, igrali na krajnjim granicama sopstvenih mogućnosti. Rotacije i dalje nejasne, a i kasni se s njima. 

 

Takođe, žao mi je, mi jesmo kvalitetni, ali ni prići top8 klubovima. Naša realnost je 12 do 18 mesta i kraj sezone u EL već na pola iste. Takođe, realnost je i da nam kapiten prodaje već drugu vezanu utakmicu - Exum može da završi sa 7 poena, Naneli isto, Papa takođe, ali Panter ne sme. Izvini buraz, prvo nisi pravio faul kad je morao da se pravi a večeras si promašio u svakom momentu u kome je bilo potrebno pogoditi. Možda je kvalitet tu, ali je premalo puta pokazan u duelu sa jačim protivnicima (ovako iz glave - samo Juventud kući).

 

Još nešto - mi za ovo vreme Željkove druge vladavine nismo dobili nijedan bitan meč, osim Juventuda kući i CZV treću tekmu koju ne računam zato što su uslovi za igru bili apsolutno neregularni. Izgubili smo svakog jebenog puta, i to u neizvesnoj završnici, kad smo preko puta sebe imali kvalitetnu ekipu. Zaključke izvedite sami.

 

Možda je i dobro što sam pregoreo već na početku sezone, kapiram da će nastavak biti lakši...

 

edit: Pohvale Ledeju i naročito Lesoru, čovek je poginuo, dao apsolutno sve što je imao. 

Edited by Dzep
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ovo sto je Zeljko radio sa vodjenjem ekipe i rotacijama u 4/4 je nesto sto je i mene izbezumilo, kao navijaca suprotnog tabora. Kapiram velicinu, legendarnost, minuli rad i sve to, ali ako se malo izmaknete i odustanete od idolopoklonstva, moci cete da uvidite da je ovo sto on radi sa ekipom, mladim igracima, domacom osnovom i pre svega vodjenjem utakmica, zapravo, ne za otkaz, nego za govnjivu motku. Njegov prodata utakmica 1:1

Edited by Gudura
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2022 at 2:21 PM, Magia said:

Exum je dao od prvih 16 poena, 11 sto je sve bilo kroz nekakvu tranziciju i na brutalne fizikalije. Ali je u odbrani bas odron, ne secam se da sam video toliko los performans jednog igraca koji u teoriji moze biti jedan od najboljih defanzivaca u celoj Evroligi. 

 

 

Covek nas ukopava iz tekme u tekmu sto uzasnom odbranom sto glavinjanjem gde ne treba. Bukvalno deluje kao da zna da ide u desno i trci, trunku kreacije nema. On je vise kao neki dobar fizikalac koji ce pomoci dobro slozenoj ekipi a ne kao 1 od stubova ekipe sto je kod nas. Ne mogu da verujem kako je prodao tekmu.  Sa tim  u vezi i Zeljko ga je drzao predugo, bukvalno se videlo da ce zasrati nesto. Steta, bas neke vrhunske momente smo imali plus atmosfera na tribinama ludilo. Pitanje je sad vec kako cemo i u cetvrtak a ako to ne dobijemo onda je stvarno EL sezona gotova.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Cooper said:

Sve dok komšije ovako otvoreno pljuju Željka nemam ja brige da će to sve ispasti ok kada bude najvažnije. Strah iz svakog posta je očigledan.

 

pola partizanovaca pljuje željka, mislim da je to ipak značajnije. posložiće on to, pre ili kasnije; samo što vam ove sezone treba da kliknete pre aba finala, mislim da sam taj trofej nije dovoljan za ovu ekipu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

To je sasvim ocekivani rolerkoster koji donosi utakmica velike tenzije.

Pa posle prve utakmcie Exum je bio car, a Lidej i Lesor sramotni. Sad su komentari obrnuti.

Za navijace klubova je sasvim razumljivo kada neposredno posle utakmice ulaze u ektreme svojih emocija.

 

Ovo drugo je ili cista pakost ili podjebavanje.

Juce se igralo 6 EL utakmica i oni su, jelte, najzabrinutiji za KKP, koji u propast vodi jedan Zeljko Obro.

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

a škk mi ne možemo da izvedemo loptu sa strane svaki put bez da doživljavam šokove na isteku 5 sekundi?
tako je bilo i prošli meč.

šta je tačno naš projekat, ok, ušli smo u evroligu, šta sad?

šta je budućnost ovog kluba, oćemo li izbaciti nekog novog igrača, sjećati se kako je počinjao u partizanu?

meni je jedan od najljepših trenutaka iz one prošle divne evroligaške priče bio onaj koš aloše mmitrovića protiv barselone u top16. 

uveo ga dule 20 sek pred kraj, napravili akciju za njega i momak dao koš. i da nije, bilo bi to sjajno.
pravimo li nove legende kluba ili smo jednostavno postali d.o.o.?

nisu problem porazi. navikli smo na mnogobrojne i ranije. ali smo čekali nešto i radovali se kad vidimo napredak, posebno kod onih koji će tu biti godinama.

ovako, došli, pošli.

 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

ne znam, sve ste vec rekli

 

meni i dok smo vodili je sve izgledalo lose i da igramo samo na energiju u hali i individualni kvalitet 

 

igra ni na sta ne lici, a ne vidim kako ce se to promeniti s obzirom da su nosioci igre ostali isti kao i prosle sezone, a i nama je igra ostala ista - ista nepovezanost u napadu, promaja u odbrani, promaja u glavi kad je bitno

 

voleo bih da pojedem svoja govna ali vise nista ne ocekujem

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Beonegro said:

Ja tripujem da je prisustvo Puntera u ekipi za koju navijam kazna za neke moje prošle grijehe. Možda zato što sam bio onomad pričao protiv Vladeaua Jovanovića ili što nisam vjerovao u krunisanog kralja basketa Marka Čakarevića.

 

a za Mlohatinova ces se praviti da se nije desio

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Komentarišu ljudi šta su videli, retko ko je došao da podjebava.

Armani odigrao odlično na spoljnim igračima, Panter usmeren na desno gde je dosta neefikasniji,Exum u levo. Centarska linija bolji deo tima od početka sezone iako se većina pribojavala baš za taj deo, istina uz veliku potrošnju.

Virtus je baš loš bio sinoć, nisam ih do sada gledao i izgledali su meh imaćete tu dobru šansu za prvu pobedu.

Žalgiris sa druge strane tvrd orah voćka čudnovata

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Milos 3.14 said:

Komentarišu ljudi šta su videli, retko ko je došao da podjebava.

Armani odigrao odlično na spoljnim igračima, Panter usmeren na desno gde je dosta neefikasniji,Exum u levo. Centarska linija bolji deo tima od početka sezone iako se većina pribojavala baš za taj deo, istina uz veliku potrošnju.

Virtus je baš loš bio sinoć, nisam ih do sada gledao i izgledali su meh imaćete tu dobru šansu za prvu pobedu.

Žalgiris sa druge strane tvrd orah voćka čudnovata

Inace sinoc Zalgiris gubio u prvom poluvremenu skoro 20 od Virzusa za kpd se vidi da nema iskusta da zadrzi prednost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...