Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

1 minute ago, uini said:

nisam pricao o namernoj, tj najmanje o tome, pisao sam kako je sudijski ugodjaj, tj procena, danas nesto sto moze da ode na obe strane, bilo da je u pitanju sut za tri iz neizgledne situacije (pola terena, ako ja kao ballhandler to naglasim) ili namerna, kao ona koja je mogla biti svirana papapetruu, npr.

Jbg, ne dobacujem uopšte do poente.Trudim se ali mi ne ide.Nema veze,zaboravi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Nema  više tri metra trčanja uz igrača(remplovanje), i pokušaj da rukom dohvatiš loptu. To je ranije bio faul.Sada je namerna? Nisam ciničan,pitam ozbiljno.

Dosta često bude svirana, posebno u posljednja dva minuta utakmice. Sve zavisi koliko dobro odradiš tu kretnju na loptu. Zato su sinoć onoliko dugo vijećali Papapetruov faul. Sve ide ka ujednačavanju pravila sa NBA gdje su onakve završnice svakodnevnica a faulovi svedeni na raritet, jer gledanost.

Po meni, kad je lopta već na pola kod Howarda u kretnji, tj. u prvom trenutku kad je moguće napraviti faul, da smo ga napravili svirali bi namjernu 99%.

Nova realnost jbg.

Uostalom, sljedeći put ćemo ga praviti pa jedva čekam bujicu komentara šta sude ovi slepci i sl.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Son_of_a_gun said:


Dosta često bude svirana, posebno u posljednja dva minuta utakmice. Sve zavisi koliko dobro odradiš tu kretnju na loptu. Zato su sinoć onoliko dugo vijećali Papapetruov faul. Sve ide ka ujednačavanju pravila sa NBA gdje su onakve završnice svakodnevnica a faulovi svedeni na raritet, jer gledanost.

Nova realnost jbg.

 

Važi li to pravilo i kada centar dobije loptu na metar od koša, i dobije udarac(recimo) i po lopti i po ruci...pričam o ta zadnja dva famozna minuta?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, KockoOblo said:

 

Važi li to pravilo i kada centar dobije loptu na metar od koša, i dobije udarac(recimo) i po lopti i po ruci...pričam o ta zadnja dva famozna minuta?

 

moraćeš ipak da konsultuješ nekog euroleague sudiju, pa da odlučiš da li ti se dopada eksplikacija ili jok. tu smo negde sa pravilima.

...ali razumem ako i dalje ne kapiraš poentu.

Link to comment
Share on other sites

To da bi sigurno bila tri bacanja - ista je verovatnoća kao i da bi Hauard bacio loptu kao Prepelič protiv Poljske. Faul je lagano mogao biti napravljen i 90 posto je da bi bila 2 bacanja. Sve ostale solucije su moguće, ali i značajno manje verovatne.

 

Pritom, ljudi se sećaju onog FIBA cirkusa, koji nisu sudile EL sudije.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

moraćeš ipak da konsultuješ nekog euroleague sudiju, pa da odlučiš da li ti se dopada eksplikacija ili jok. tu smo negde sa pravilima.

...ali razumem ako i dalje ne kapiraš poentu.

 

Stavljam to pravilo u razne moguće situacije u igri, i sve mi se više čini kao težak idiotluk. Zbog toga i dalje sumnjam da sam ga dobro razumeo, ako me razumeš 😄 

Edited by KockoOblo
Link to comment
Share on other sites

ne razumem te.

3 minutes ago, medobrundo said:

To da bi sigurno bila tri bacanja - ista je verovatnoća kao i da bi Hauard bacio loptu kao Prepelič protiv Poljske. Faul je lagano mogao biti napravljen i 90 posto je da bi bila 2 bacanja. Sve ostale solucije su moguće, ali i značajno manje verovatne.

 

Pritom, ljudi se sećaju onog FIBA cirkusa, koji nisu sudile EL sudije.

 

sve što treba uraditi je da neko proba i testira ovu tvoju teoriju.

u nba to ne rade već 20ak godina, budale.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

ne razumem te.

 

sve što treba uraditi je da neko proba i testira ovu tvoju teoriju.

u nba to ne rade već 20ak godina, budale.

 

Testirao Radonja prekjuče u Pioniru.

 

Furao si ovu istu priču i kad Panter prošli put nije pravio faul. Mislim, ne smeta meni kad Partizan izgubi, tako da na kraju krajeva, mogu i da te podržim u tvojoj nejasnoj borbi.

Edited by medobrundo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zamišljam kako neki lamonika, u zadnjih pet sekundi, prvo svira takvu neku namernu, onda odgleda snimak (čelendz), i onda odsvira floping. Sve što je potrebno, ako je takva situacija uopšte moguća, jeste dovoljan broj ekipa hitne pomoći, a u Beogradu i divizion žandarmerije. 

Link to comment
Share on other sites

To da bi sigurno bila tri bacanja - ista je verovatnoća kao i da bi Hauard bacio loptu kao Prepelič protiv Poljske. Faul je lagano mogao biti napravljen i 90 posto je da bi bila 2 bacanja. Sve ostale solucije su moguće, ali i značajno manje.

Neko jeste pomenuo i tu mogućnost za tri bacanja, što je ipak manja vjerovatnoća. Veća vjerovatnoća su dva bacanja, lopta sa strane i dovoljno vremena da te dokrajče šutem iz izgrađene akcije, i to za dva a ne za tri poena.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

lamonika je retko pravedan sudija, osim što je skilful, change my mind.

 

Ne sporim. No, uspevao je da zaseni i samoga sebe, i često je sudio sa pozicije Superhika, uvek za bogate,nikad za siromašne. Kada igraju dva bogata,zablista. Voleo je sirotinji da pokaže gde joj je mesto. 

Link to comment
Share on other sites

U poslednjih dva minuta regularke svirano je pet faulova (uz još jedan u napadu), a nijedan od njih nije okarakterisan kao nesportski, iako je sve vreme bila mala razlika i skoro svaka situacija je mogla da odluči meč. Ne znam kako može sa sigurnošću da se tvrdi da bi se u toj poslednjoj situaciji svirala nesportska ili faul za tri bacanja.

 

Razumem strah od nesportske, pojačan predstavom onih sudija neznalica na EP, ili neku kao borbu za čistu košarku, ali onda je bolje da se uvede pravilo kao pre sto godina, da igraču sa loptom niko ne sme da priđe. Karikiram, naravno ali neke situacije postaju farsa.

 

Na stranu to što sam šut nije ni bio posebno otežan osim što su digli ruke. Mirno je pretrčao teren, imao vremena i prostora za fintu, dok su naši igrači stajali na metar-dva, uhvatio balans i šutnuo. Maltene kao na treningu. Jebo takav pokušaj odbrane.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Dosta tezak poraz, glup, naivan. Skup individualaca, koji jesu dobri igraci, ali kad ih stavis zajedno, imas tri lepe akcije za ceo mec. Sve se svodi na privatizovanje utakmice, samo se menjaju akteri od napada do napada. Gledas utakmicu, i znas da ces naci nacin da je izgubis, i ako vodis veci deo meca. I tako ce cesto da se ponavlja. Bicemo egal, dok njih sedam, ne izgubi i zadnji atom snage. Tad krece pad, gubitak snage, koncetracije i donosenje glupih odluka. 

Lidej igra celo prvo poluvreme, pa to nema nigde. Ako ne moze Vukcevic da odigra pet do 8 minuta za prvo poluvreme, sta ce ti onda u timu? 

Ne moze se igrati sa sedam igraca ceo mec. Nisu roboti, nisu neunistivi. Lesor 39 min, Leday38, Punter 33...Koprivica 5 min, Vukcevic 5, Trifunovic 3 , Andjusic 7

Razumem ja, Koprivica jeste kao muva bez glave, ali doveo si ga, moras imati neku ideju sa njim, Ili si ga samo doveo, da se fura prica, evo forsiramo mlade igrace. 

i da, moras imati nekog, specijalca, za igrace poput hauarda. Kad ga krene, da zalepis nekog da mu udje u dres. 

Uopste nije dobro. ali ajde, tu smo, igramo sa najboljima, spremicemo se za svakakve utakmice, pa kako nam bude.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I opet Balsa i Tristan zajedo u petorci. Ne ide to rodjo, makar ne u EL. 

 

Njih dvojica samo i jedino mogu da igraju na 5 u danasnjoj kosarci. Dok je Balsa fizicki vidno napredovao (pogledati pod ruke i ramena, odsek cista misicna masa), on nije dorastao ovom nivou kosarke, a ne verujem ni da hoce, jer je old school tip centra, spejsing 0.

 

S druge strane, sa Tristanom na 5 moze da se igra modernije jer ima haubicu. ALI lik mora da se a) donekle ubrza i b) da znatno ojaca (ne pomesati jacanje sa nabacivanjem kilograma, cak ni misicne mase. Pricamo o nogama i core-u). On je prespor za 4 u danasnjoj kosarci.

 

Jedan Kalinic je danas vise 4 nego sto je 3. A kamoli Tristan.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KockoOblo said:

 

Ne sporim. No, uspevao je da zaseni i samoga sebe, i često je sudio sa pozicije Superhika, uvek za bogate,nikad za siromašne. Kada igraju dva bogata,zablista. Voleo je sirotinji da pokaže gde joj je mesto. 

Ovo je potpuno netacno.Zvezda je kod kuce izgubila 1(slovima jednu) utakmicu za sve ove godine u EL kada je Lamonika sudio, a listom su preko puta bile mnogo bogatije ekipe. Retko gotivan lik, postenjacina i vrhunski sudija, malo teatralan i voli da odsudi neke stvari koje niko drugi ne vidi, ali nikad tendeciozno.Sjajan lik!

Edited by Gudura
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alex_Serbia said:

 

Zavisi kako gledas. Garantovaces mi da ce ih ponovo ovako srati za 3?

Sraće njih ponovo, ali vas je sinoć dobio jedan igrač, drugi su delovali nemoćno skoro celo drugo poluvreme.

Lesor ih je razbucao i Ledej isto, ubili ste ih u skoku, nisu videli koš,ne znam gde im je onaj Enok koji je super centar.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...