Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

8 hours ago, Angola said:

Apsolutno nisam zadovoljan, skoro nicim, osim pobede. Odbrana opet osetno losa. Mnogo laganih ulaza i poena Nedovica i Vildoze. Dobric sam kao duh dva puta lagano pogadja. Opet lagano primljen kos uz zvuk sirene. Prvo Vildoza u 1/4, pa onda Nedovic na kraju. Celo vreme vodimo, i ne umemo da privedemo zavrsnicu bez nervoze. Premalo raspolozenih igraca. U drugom poluvremenu, igrali Exum i Lidej. Mislim da se ne mogu igrati ovako utakmice sa Zvezdom. 

Pojavio se napokon Lidej, ali je u pojedinim situacijama toliko izgledao nemocno, kada je zidao protiv Petruseva ili Lazarevica. 

Sad sam jos vise razocaran zbog predstave u Valensiji. 

Toliko smo napadacki talentovaniji, da ne mogu da verujem da odbranom sve prospemo. Mora se naci nacin da se odbrana dovede do pristojnog nivoa. 

 

 

moguce je da ja nisam [a nisam] dovoljno perfekcionista, tek, celu tekmu mi kroz glavu prolaze komentari sa topika ovde generalno. mislim se, ne gledam bas redovno partizan pa postoji nekakva sansa da cesto zabadam odlicne tekme i onda se cudim utisku ljudi koji redovno gledaju.

 

odbrana vam je bila odlicna, dovoljno je samo ispratiti iskakanje visokog u prostor kada nedovic pretrci svog cuvara; ta zhocova minijatura [vrhunski izvedena od igraca na terenu] je sprecila nemanju da ubaci 30pts i verovatno bila jedan od tri bitnija faktora pobede.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, KockoOblo said:

Ako imaš protiv sebe dovoljno lošeg protivnika, možeš dobiti utakmicu ne odigravši ništa posebno. Derbi.

 

 

Idemo dalje.

 

jasno, kada odigraju egal sa milvoki baksima, mozemo da pricamo, oni nemaju cirkuzante u sastavu.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Angola said:

Apsolutno nisam zadovoljan, skoro nicim, osim pobede. Odbrana opet osetno losa. Mnogo laganih ulaza i poena Nedovica i Vildoze. Dobric sam kao duh dva puta lagano pogadja. Opet lagano primljen kos uz zvuk sirene. Prvo Vildoza u 1/4, pa onda Nedovic na kraju. Celo vreme vodimo, i ne umemo da privedemo zavrsnicu bez nervoze. Premalo raspolozenih igraca. U drugom poluvremenu, igrali Exum i Lidej. Mislim da se ne mogu igrati ovako utakmice sa Zvezdom. 

Pojavio se napokon Lidej, ali je u pojedinim situacijama toliko izgledao nemocno, kada je zidao protiv Petruseva ili Lazarevica. 

Sad sam jos vise razocaran zbog predstave u Valensiji. 

Toliko smo napadacki talentovaniji, da ne mogu da verujem da odbranom sve prospemo. Mora se naci nacin da se odbrana dovede do pristojnog nivoa. 

 

Ne treba preterivati s kritikama. 

 

Na oba kraja terena se ne pitamo samo mi nego i protivnik, koji je do sada u najmanju ruku namučio sve EL ekipe. Za početak, odbrana je bila neuporediva u odnosu na one predstave kada smo primali 90-100 poena. Njom smo se održavali u igri kad nam je napad štucao, i to u dužim periodima. Pomagali su nam smušenošću i gubljenjem lopti kao na traci ali smo dosta i radili za to. Dalje, skok je korektno iskontrolisan što nije bio slučaj ranije. Nedović i Vildoza buše odbrane širom Evrope, nerealno je očekivati da će ubaciti po dva poena protiv nas. Opet, Petrušev je sačuvan a na drugoj strani razbijen.

 

Bilo je propusta, naravno, npr. mene je iznervirala Vildozina trojka na kraju 1/4. Ona na kraju je em težak user em razumem strah od 3+1. Naknadna pamet kaže da je moglo drugačije da se priđe ali nismo odigrali neozbiljno. Sve u svemu, ponavljam, odbrana je bila neuporediva u odnosu na brojne prethodne mečeve.

 

Što se tiče napada, ja već nedeljama imam utisak, koji nije sasvim tačan, naravno, ali ga povremeno potvrđujem, da naš napad deluje bolji nego što stvarno jeste i da su odlične brojke na toj strani delom rezultat okolnosti a ne objektivne nemogućnosti da ga protivnik zaustavi. 

 

Da se razumemo, naš napad ima poznate kvalitete i više igrača koji mogu da pokidaju. Međutim, više puta mi je izgledalo da se protivnici ne trude previše na toj strani, jer na drugoj imaju autoput do koša. Dovoljno im je da nam ubiju tečnost u napadu, što je mod u koji lako upadamo, a onda samo povremeno pritegnu ili sačekaju promašaj do koga mora da dođe i lagano održavaju razliku. Zbog toga nam se i dešavalo da se pitamo otkud pad u napadu u 4/4 ili tesnim završnicama a u stvari je to bila posledica laganog pritezanja odbrane dok smo mi već dugo bili u "području" koje njema odgovara - bacili smo sve na izolacije. 

 

I sinoć se pokazalo da čim je CZ od 3/4 odigrala fizički jako smanjene su kretnje u napadu i čekalo se da neko nešto izmisli. Srećom, uspevalo se dovoljno često u tome ali bi opet bilo nedovoljno da nismo naše uzastopne promašaje branili na drugoj strani i davali sebi novu šansu.

 

Sve u svemu, ništa se nije dešavalo u napadu što već nismo gledali, ali ovog puta smo imali Ledeja, mirnu ruku Egzuma i odbranu. Dovoljno da se održi ono što je zarađeno sjajnim prvim poluvremenom.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Glavni utisak večeri - odigrali smo iznenađujuće strpljivo i borbeno, videlo se da ne odustaju i na kraju su i nagrađeni za borbenost.

 

Ajmo malo po igračima:

 

1. Avramović - hoću da se fokusiram na pozitivne stvari, a to su pre svega one njegove dve asistencije u četvrtoj, Ledeju i Smajliju. To nam treba, to do sada gotovo da nismo imali (baš čudno, obzirom da pleja nemamo) i valjalo bi na tome insistirati u nastavku sezone.

 

2. Jam - mora da nauči da čita ritam utakmice. Cool je sve, data trojka, malo minuta, ali on dečko igra neku svoju utakmicu u brzini totalno drugačijoj od svih ostalih na terenu. Na žalost, biće on super za jedno 3 do 4 godine, ali tada neće biti kod nas.

 

3. Exum - KomanDante! Nemam ništa da dodam.

 

4. Punter - morao bi ozbiljno da se pogleda u ogledalo, premalo je to za igrača njegovog renomea i opet dobijamo utakmicu ne zahvaljujući njemu, nego uprkos njemu.

 

5. Naneli - ja i nisam toliko razočara njegovom igrom, trojka, asist Panteru, ukradena lopta, čak ni ona dva šuta nisu bila loša, ali nije ušlo, jbg. Imam zamerku na dve odbrane gde je puko, posle druge nije više ni ulazio.

 

6. Uroš - slabo, jbš napad, šut uđe ili ne, ali decision making, gde on uzima da reši na kraju, i to sa poludistance, to je upitno. Drugo, i u odbrani se gubio, ali ok, ukrao par lopti, neki skok, nije skroz loše, ali mora bolje.

 

7. Smajli - dečko koji u odbrani ne zna gde je kad ga zavrte u piku, dečko bez kondicije prof sportiste, ali i takav odigra odlično u napadu par minuta, korektno, ali mora da popravi kondiciju (nema ništa od toga ove sezone) i odbranu. I da, ono je bio faul u napadu nad Petruševim.

 

8. Ledej - najbolji derbi u 2 godine, konačno se pojavio i eto ga. Birao je dobra rešenja, išao ga šut, to je to. Nisu ga razneli u odbrani, ali mora to i bolje.

 

9. Lesor - ne znam šta da kažem, dečko konstantno igra jako dobro.

 

10. Papapetru - nedopustivo loša utakmica.

 

11. Danilo - vrlo čudna utakmica, ništa napad, ali je iseko dve lopte iz čega smo dali 4 poena. Mora bolje.

 

Željko - možda najbolje vođena utakmica do sada, u smislu rotacija i ideje. Malo se previše za moj ukus cedio Dante, ali pobeda se računa, brže će se oporaviti posle pobede, naravno.

 

Elem, nismo epohalno bolji, ali smo napredovali u odnosu na onaj jadni meč protiv Valensije. Pravi test će biti Zeleni tamo. Ako dobijemo Asvel i Žalgiris, zvanično prelazim u tabor vernika.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Potpuno zasluzena pobeda, sinoc, cestitke 🙂

 

Moram da priznam da vas manje "ne volim" nego pre 10tak godina, forum, godine a i neke titule su ucinile svoje ocigledno.

 

Da mi je neko nekad pricao da ce biti tako, ne bih mu verovala ni u sto marke 🙂

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Barkley#34 , Uini

Mozda ja previse ocekujem od ovog tima, ali premalo je igraca koji doprinesu, a da ne odnesu na drugoj strani terena. Pogledajte poslednja tri minuta i njihove i nase poene. Nedovic se lagano seta do kosa na ulaz, Vildoza jos lakse. Kao autoput, mi pogledom ispratili. A na drugoj strani, krvarimo za poene, poradjamo ih. Castili su nas glupim faulovima, prvo Lazic, zatim Nedovic. 

Po sastavu ekipe, sinoc je trebalo da bude mirnih deset razlike za Partizan. Uz duzno postovanje, ali centarsku liniju i poziciju 4 i 5, Zvezdi drzi Petrusev. Kuzmic i Bentil nisu za ozbiljnu kosarku, dok Mitrovic ima svoja otvaranja gde deli sjajne pasove, ali to je sve. I mi naravno ne umemo da lepo zatvorimo utakmicu. 

Ja i dalje mislim da je Zvezda mnogo jaca timski, a mi individualno, a ja bi uvek izabrao prvu opciju. 

 

Link to comment
Share on other sites











Od Valensije i Makabija već imamo lošiji međusobni skor, a ako večeras izgubimo imaćemo i od Zvezde.


...nisi u pravu :)

Sve te šetnje Nedare i Vildoze menjao bi za samo 5 asista. Klasično stizanje razlike izolacijom na čist pojedinačan kvalitet...igre bez.
Duško je poklonio zadnju četvrtinu sa 2 minuta Nedare.
Treba mu odmoran za FMP.

Lidej se najzad pojavio u derbiju i to je ovde bilo sasvim dovoljno.
Svaki jebeni put kad je prebaci u jednu ruku...zna se da to ide unutra.
Exum je babaroga.

Sreća pa ste krenuli da slavite dok Nedara uzima zadnji šut.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam snimak na miru i utisak je da smo odigrali prilicno slab mec u napadu, uz izuzetak Eksuma, Lesora i Ledeja. Kao sto kolege kazu, pita se tu i Zvezda, ali smo neiznudjeno sami zakomplikovali/zasrali sijaset napada, narocito kada je islo udvajanje na Pantera. Zeljko ovaj tim ima na okupu sasvim dovoljno da se neki pasovi moraju izvesti po automatizmu uprkos rivalu, ali sinoc je to delovalo da Panter ne zna gde je ko i kome da doda. A udvajali su ga vrlo rizicno po njih, ostavljali brdo prostora u reketu i na liniji za 3.

 

Da ne pricam o slabom suterskom izdanju Pantera, Danila, Nanelija, Pape, Avrama... Neverovatno je da smo dobili. Ona prica da moraju sve kockice da nam se poklope and then some. Nama se jedva pokoja kockica sinoc namestila 😁 Srecom pa su i komsije odigrale jedan od slabijih meceva u ovoj EL sezoni.

 

Odbranom sam daleko zadovoljniji, s tim da smo opet dali Nedovicu da izgleda kao Harden iz najboljih dana. Pored toga smo imali i srece da su Petrusev i Dobric podbacili u sutu.

 

Sve u svemu, odlican moral boost, ali vec je dokazano da igracima to ne znaci mnogo ma mentalnom planu. Ne znam sta im znaci, ali ocekujem potvrdu ove pobede sledece nedelje. Moraju, kako znaju i umeju.

 

Link to comment
Share on other sites

Zatvorili ste reket Mitroviću i za koš i za pas po cenu nekih otvorenih šuteva za sve koji nisu Nedović i Vildoza.

 

Kad se pogleda statistika u svemu smo bili bolji osim u izgubljenim loptama koje su nas koštale drugu utakmicu za redom i to pre svega jer su to bukvalno predate lopte iz kojih su išli laki poeni u kontri 2-1 , 1-0 što je velika razlika u odnosu na to kad izgubiš loptu tako što je baciš u aut. To je posledica toga da nam je short Roll sa Mitrom već dobrano skautiran , a ne postoji druga opcija na centru, pa kad se tu izgubi lopta puca kontra, na sve to i dosta dekoncentracije.

 

Sve u svemu zasluženo , čestitam.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ma čist faul, ne znam šta je sudija gledao, korišćenje ruke pri kucanju na ovakav način nije dozvoljeno i tačka.

 

Inače, pohvale što se nije desio nikakav incident (ne znam samo da su stvarno gađali sudije na kraju, neko pomenu to na komšijskoj temi?) i pohvale igračima na terenu, vrlo korektno. Eto kako može, a može još bolje, sa još i više gostujućih navijača na obe strane.

 

Da, nije mi jasno zašto je Ivanović bio onoliko nervozan, obično je vodio utakmice vrlo smireno. Drugo, Vildoza je i pored odličnog poenterskog učinka ima tri važne greške, dva puta se diže za tri na minus dva (ako se ne varam) i oba puta lopta nije ni blizu da uđe, plus prodaje loptu na rolu Mitrovića. Dosta su nam oni poklonili, ali poklanjali su i drugi pa nismo umeli da uzmemo. Ponavljam, Zeleni tamo, pravi test ove ekipe (ali ja i dalje ne verujem da možemo da ga položimo)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

u najboljem slucaju ne bi svirali nista ali svakako ne bi svirali faul odbrane za ovo

ma uini, ja ne kažem da to tako treba da bude, ovo je čist faul u napadu, ali daj se seti samo griffinu dok je još bio rising star kakve su mu sve faulove davali u ovakvim situacijama gde čovek ubije odbrambenog igrača svojom rukom, a sve radi neke atraktivnosti valjda

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dzep said:

 Ponavljam, Zeleni tamo, pravi test ove ekipe (ali ja i dalje ne verujem da možemo da ga položimo)

Nas su u Litvaniji razbijali i Lijetkabelis i Ritas. O Zalgirisu da ne pricam.

Ne secam se dal smo ikada pobedili tamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, djole said:

ma uini, ja ne kažem da to tako treba da bude, ovo je čist faul u napadu, ali daj se seti samo griffinu dok je još bio rising star kakve su mu sve faulove davali u ovakvim situacijama gde čovek ubije odbrambenog igrača svojom rukom, a sve radi neke atraktivnosti valjda

Uh ona čuvena dva kucanja preko Gasola, ne zna se koji je veći faul u napadu al greota svirati (koga ne mrzi neće se pokajati, dva puta u istoj tekmi, bruka)

Sori za off, podsetio si me samo na to 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Xpert said:

Nas su u Litvaniji razbijali i Lijetkabelis i Ritas. O Zalgirisu da ne pricam.

Ne secam se dal smo ikada pobedili tamo.

 

Bez guglanja, mislim da smo ih možda jednom dobili, a verovatnije je da nismo ni jednom. Baš ću da proverim

Link to comment
Share on other sites

Pohvale i za Alena, momacki je drzao kapiju kada je Lesor odmarao.

 

A za onu trojka Nedovica...jbg, hladne glave mislim da je bolje sto PPP nije isao na pokusaj blokade. Sut je ionako bio pretezak, ne bi Petrol tu nista zasmetao osim ako se ne nagne ka Nedovicu. A to je cca 70% 3+1

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...