Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Baš lepo veče. Od starta pozitivna energija sa tribina, pozdrav za Bastijana Švajnštajgera, Bandžu Sija, ovacije Jaretu i poziv Luči da se vrati kući. Furiozno zatvaranje prvog poluvremena, atmosfera u poslednja 3 minuta najbolja ove sezone; utisak da je potrajalo još 3, nabili bi ih 20.

Nismo ih prelomili ni na +15, tu više nisam iznenađen, dobar TO Željka u 3/4 kad su nas spustili na 7; izlaz iz istog odličan. 

Suđenje u 4/4 kritično na našu štetu, Rubitu su sve svirali. 

Dante prelomio, jedno brutalno kucanje, nerealan prvi korak, eksplozivnost.

Pozitivno je što smo izvukli tekmu bez KP i JN, Zek i Matijas muški, Madar zrelo, odličan nastup. Ja bih pohvalio i Trifu. Već izvesno vreme se kida, mislim da je promenio pristup, grize u odbrani, napred šta mu se otvori. 

Željko dobro vodio utakmicu, brine ogroman broj off reb koji srećom nisu realizovali, a baš je to apostrofirano u pripremi utakmice. 

 

Dobiti Monako. 

I da ne zaboravim, mnogo mi je drago što je Trinkijeri dočekan aplauzom cele hale, kako i dolikuje. Konferencija za štampu, naježih se. Jest slatkorečiv, al gospodski. 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Instinkt said:

Baš lepo veče. Od starta pozitivna energija sa tribina,

 

Ali naravno da su se potrudili da useru to, prvo sa Ostoja, Ostoja..., zbog čega ih je masa izviždala. 

A onda i sa kosovskim ciklusom u TREĆOJ četvrtini kad su nam spuštali razliku. 

 

Takođe, okačili su transparent za nekog admirala u penziji, Boška Antića. Ja prvo mislio admiral je nadimak za nekog njihovog palog bolida, kad vidim sad da je lik vojno lice. Koga bole ku*ac. 

 

Ja se izvinjavam ako sam dosadan što negativne stvari ponavljam svaku utakmicu, što domaću, što kad idem na gostovanja, ali moram. 

A bogami, počinje i Željko da se ponavlja na konferencijama. 

 

Nadam se i da nećemo morati dugo.

Edited by uvrnuto
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Trifa se u napadu zestoko ustrucava. Ne znam da li me to raduje ili ne. Imao je cistih situacija, prilicno. Cak i kad krene da probija (sto radi vrlo efikasno na prvom koraku, snazan je) sa nivoa 400 se vidi da se jako plasi da zavrsi, kao da ga promasaj deli od nove, dugorocne kazne boravka na klupi u EL.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Alex_Serbia said:

Trifa se u napadu zestoko ustrucava. Ne znam da li me to raduje ili ne. Imao je cistih situacija, prilicno. Cak i kad krene da probija (sto radi vrlo efikasno na prvom koraku, snazan je) sa nivoa 400 se vidi da se jako plasi da zavrsi, kao da ga promasaj deli od nove, dugorocne kazne boravka na klupi u EL.

 

 

Baš tako,u abi koliko lakše to deluje što se otvorenih suteva tiče,aj u prodoru je dosta teže u el finisirati.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, uvrnuto said:

 

Ali naravno da su se potrudili da useru to, prvo sa Ostoja, Ostoja..., zbog čega ih je masa izviždala. 

A onda i sa kosovskim ciklusom u TREĆOJ četvrtini kad su nam spuštali razliku. 

 

Takođe, okačili su transparent za nekog admirala u penziji, Boška Antića. Ja prvo mislio admiral je nadimak za nekog njihovog palog bolida, kad vidim sad da je lik vojno lice. Koga bole ku*ac. 

 

Ja se izvinjavam ako sam dosadan što negativne stvari ponavljam svaku utakmicu, što domaću, što kad idem na gostovanja, ali moram. 

A bogami, počinje i Željko da se ponavlja na konferencijama. 

 

Nadam se i da nećemo morati dugo.

 

Moram samo da se ogradim, kad kažem pozitivna energija sa tribina mislim isključivo na ljude koji su tu zbog Partizana, zbog košarke. Ovi kriminalci i dileri ne zavređuju pažnju, praktično su nužno zlo. Nekada su bar znali da prepoznaju momenat, kad se pravi pritisak na rivala/sudije, kad se dižu igrači, pa se napravi ludilo- sad ni to. 

Važno je puniti Arenu, podrška Željku i ekipi. Zapaliće se KP sledeću protiv Mikea Jamesa, pada Monaco 👊

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

@Instinkt

Svakako, znam na šta si mislio, nego samo da opljunem najvernije.  

 

Inače, jako me je iznenadila Madarova minutaža u drugom poluvremenu. I to pored Danteove sjajne serije od 9:0, čini mi se. 

U nekim momentima ih je i kombinovao obojicu, što sam baš pitao skoro šta mislite o tome. 

 

Fun fact - Dante nije omaši bacanja tokom ove EL sezone koliko večeras. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekstremno retko se to gledalo ove sezone a mislim da neće biti ni ubuduće praksa, večeras je iznuđeno Panterovom lošom utakmicom a gde su obojica igrali odlično. I baš se vidi kako je čudan kombo, nije bilo uopšte tečno već više ono my turn your turn, no dalo je rezultat 

Definitivno Željko više veruje Danteu a ovaj mu to vraća, mada sviđa mi se da Madar počinje a čini mi se da i njemu prija to 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@uvrnuto

 

Madar ove sezone izuzetno otvara utakmice u Beogradu. Onako na prvu; mislim da je 6/8 utakmica uzeo prvi šut na utakmici, i ne mogu da se setim da je promašio. Mislim da ga Željko nekad i zaboravi na klupi nakon izmene, neretko ga vrati tek 2 minuta pre kraja poluvremena, kad se ovaj oladi. Zatvorili su utakmicu on i Dante, u Istambulu je to bio Aleksa (verujem da će to biti ćešća varijanta Exum kec-Aleksa na dvojci) , na uštrb Pantera. 

Što se tiče Exuma i ft.perc to stvarno nisam očekivao, pogotovo sa onom mehanikom šuta. Kapiram da je doveo do automatizma. 

Kad je Exum na pleju, trpi kreacija, više se igraju izolacije, 1 na 1, tranzicija; sa Jamom to izgleda malo košarkaškije. 

Raduje što defanzivno delujemo bolje; ponajviše zbog Papapetrua. 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

 

Ali naravno da su se potrudili da useru to, prvo sa Ostoja, Ostoja..., zbog čega ih je masa izviždala. 

A onda i sa kosovskim ciklusom u TREĆOJ četvrtini kad su nam spuštali razliku. 

 

Takođe, okačili su transparent za nekog admirala u penziji, Boška Antića. Ja prvo mislio admiral je nadimak za nekog njihovog palog bolida, kad vidim sad da je lik vojno lice. Koga bole ku*ac. 

 

Ja se izvinjavam ako sam dosadan što negativne stvari ponavljam svaku utakmicu, što domaću, što kad idem na gostovanja, ali moram. 

A bogami, počinje i Željko da se ponavlja na konferencijama. 

 

Nadam se i da nećemo morati dugo.

Sto, sta je rekao?

Link to comment
Share on other sites

Upravo, kad je Jam na pleju- Lesor profitira. Zavrti se kad kad i poneki pik. Ima u njemu košarke, meku ruku, poludistanca, vic, kad iznese i nabaci loptu visoko na tablu; sve dok se ne zaigra. 

I da dodam; Matijas Lesor i slobodna bacanja - pa svaka čast majstore. Kakav posao je uradio između dve sezone, rad na sebi, nedostacima. Ne znam koji mu je procenat, al ispod 75% nije sigurno. Od onakvog teleta do trenutno top 5 centra EL. 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Dobri smo. Bez šuta dobismo tri vezane.
Energija mnogo bolja, odbrana takođe.

Trifi je 20 minuta previše, čovek manje u napadu. Po ko zna koji put nam protivnik topi prednost s njim u igri.

 

Trifa je veceras imao najbolji + / - kod nas, +15

 

A mec viner Exum najlosiji, -10.

 

Trifa samo da navezba sut za 3 poena i bice bonbon prasinar

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Patriota iz kauca said:

Dobri smo. Bez šuta dobismo tri vezane.
Energija mnogo bolja, odbrana takođe.

Trifi je 20 minuta previše, čovek manje u napadu. Po ko zna koji put nam protivnik topi prednost s njim u igri.

Ja mislim baš obrnuto,dok je Trifa bio mi smo bili stroj,on i Yam su imali zajedničke minute i tad smo bili sporadični u napadu,ali u odbrani skoro sjajni.Protiv Monaka Yam prvih 5 6 min da davi Jamesa,dok Trifa Okoba mislim da je tu red da i Kevin odigra dobro,ipak je Monako prva ekipa u EL i veliki motiv.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...