Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

43 minutes ago, Jakob Aman said:

Ako veceras ne bude bilo kakvog pomaka, imamo ozbiljan problem. 

 

Pomak ce biti ako pobedimo.

 

Idem veceras, iako se osecam kao motkom nateran, posle ove 2 nedelje. Ali treba podrzati i kada ne ide. A sada bas ne ide.

 

Bicu razocaran ako Arena bude poluprazna (ide ka tome), iako bih to razumeo na neki nacin. Razocarenje + emotivno praznjenje + osecaj da su igrali (i vodili mec) preko qrca u cetvrtak, ne ulozivsi ni deo truda koji mogu za sve ljude koji su dosli.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Milos 3.14 said:

Lučić obožava Trinkijerija, ne mislim da bi otišao iz Bajerna i za veću lovu + ovo što Uini kaže + je Luča igrač koji nije sklon čestim promenama sredine 

 

Luča neće ni nakon karijere nazad u Beograd. I da mu je ponuđen ugovor, a nije, ne bi prihvatio. Inače baš momčina, odrastao sam sa njim i sestrom mu u Jerkoviću. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uini said:

@Kooineeperk, daklem, tvoja zamerka u tome kako je zeljko gradio tim, se svodi na to da je trebalo da pojure i uhvate lucica, milutinova i jaramaza, koji svi imaju odlicne ili dobre ugovore, odlicne ili dobre statuse (u oba slucaja je taj sa prefiksom tek "dobro" jaramaz koga je trener licno doveo iz partizana).

 

svi vole da imaju domace ali niko nije toliko svemocan, posto bi efes, barca, makabi ili ko vec, odavno doveli milutinova, da je dostupan.

Jaramaz nema sanse da dobija vise od Madara. Da, odveo ga Trinki, ali nisu se Obradovic i Ostoja jednog jutra probudili i palo im na pamet da se ostvari saradnja. Naravno, spekulisem, jer ne znam tacno kad se s kim kontaktiralo, vec samo na osnovu onog sto je javnosti bilo dostupno. A deluje mi da je bilo prostora. Dakle nisu pare problem vec eventualno tajming. Dodaj i Glasa tu. Dakle Jaramaz = Madar + Glas.

 

Lucic sigurno ne dobija vise nego Papa. Ajde dodajmo tu i Trifunovica za svaki slucaj. Evo @ChrisJudd potvrdio da je moglo nesto da se desi da je neko iz KKP hteo. Tajming je dakle mogao da se optrefi. Lucic = Papa + Trifa.

 

Petrusev je mogao da bude Brodz + Vukcevic da se vrati u Spaniju kad se vec ne racuna na njega toliko, odnosno kako se prica, ne zalaze se dovoljno. 

 

Milutinov je jedini tu kapitalac za koga se trebalo isprsiti. OK, mozda je zakljucan ali kao i vecina amera mogao je da se vadi na ratno stanje i izadje iz ugovora. Verujem da bi mu bilo draze da bude kod kuce, u Partizanu, i da konkurise za F4 (jer takav tim bi to apsolutno mogao), nego da ide u Barsu, Makabi... 

 

Sad, koliko je to para, kad se sve stavi na tas, Madar, Glas, Brodz, Vukcevic, Papa, Trifa i uporedi sa Miltinov, Jaramaz, Lucic, Petrusev, mislim da je razlika mogla da se pokrije. 

 

5 hours ago, uini said:

i na sve to, mislim da glavna razlika izmedju pao i fener konteksta nije u broju domacih i stranaca, vec u nacinu na koji su te njegove ekipe igrale. zapravo, prvih pola tuceta godina je pao igrao dosta drugacije od drugih pola tuceta. pricao je i zeljko svojevremeno o tome, nije to neki moj osecaj.

I to stoji. I kosarka kao igra se promenila. Nisam ja ni mislio da je ovo jedini uzrok vec jedan od bitnih. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Kooineeperk, nisam u fazonu da kontriram, jer se slažem sa generalnim vajbom tvog aktuelnog posta;

samo, madar kao neki propali fringe nba prospect ne može biti jednako jaramazu, koji je dokazan euroleague role player.

lučić je do ove sezone bio u top 3 krila u euroleague, iza clyburna i možda u ravni sa kalinićem.

 

sve tri kupovine su jednako neverovatne, pošto sva tri igrača imaju ugovore u trenutku željkovog dolaska i važni su na svoj način za te el ekipe.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uvrnuto said:

 

Hoće li uskoro biti i prva na koju ne želiš da ideš? 

Kao što će biti kod mene slučaj, sve mi se čini. Baš sam u dilemi. 

 

O derbiju govorim. 

Što nema veze sa rezultatima jednih i drugih, već isključivo sa atmosferom koja će, pretpostavljam, biti. 

 

Uh teško, potrebno je da se mnogo gore stvari dese da ne bih želeo da odem. 

 

Na derbi idem i zbog sportskih i vansportskih dešavanja. U Areni ću sve to nekako lakše podneti, doduše zavisi od snage i prirode eventualnih problema, ali tu mi je nekako lakše nego u Pioniru, gde me prvo zagreju do maksimuma, pa me onda zadime da ne mogu da dišem, pa mi takvom serviraju idiotizme uperene ka protivniku, predsedniku i njegovoj ženi, to mi je nekako mnogo...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Kooineeperk Lučić neće nigde, veće su šanse za Milutinova nego za njega, ovo pričam na osnovu njegovih izjava, jednostavno prezadovoljan je u Bajernu, ispoštovali su ga sa lovom, sa medicinskim tretmanom prvi put u karijeri je u kontinuitetu zdrav i obožava rad sa Trinkijerijem.

Jaramaz je bio želja da ostane kad je Obradović dolazio i on se odlučio za Bajern tj.Trinkijerija i EL u tom momentu.

Nije sve uvek lova i ne igraju ova dvojica za neke preterane novce, presudile su druge stvari.

Slažem se da je domaća osnova važna bar na toj nekoj bekap poziciji , a kao glavne igrače dovoditi strance.

Vremenom ti domaći role plejeri steknu neku rutinu na najvišem nivou što se vidi u našem slučaju.

Zato je važno da Partizan što duže zadrži Trifu, Balšu i da tu pridoda još 2-3 igrača. Idealno bi bilo na različitim pozicijama.

Link to comment
Share on other sites

Aj i ja da dodam koju, stvarno nije provokacija. Ja mislim da se KKP prilicno ogresio o Gagija Milosavljevica, da je on imao svih ovih godina realno mesto u 12, pa cak i ove, mislim da je bolji od Glasa, pri tome je neko ko bi sigurno doneo mnogo i u svlacionici i na terenu. Ja stvarno ne verujem da je on zadnje 2 3 sezone imao neku platu pa sad da su pare problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djurava said:

Ja stvarno ne verujem da je on zadnje 2 3 sezone imao neku platu pa sad da su pare problem.

 

Pre svega, Gagi je prethodne dve-tri sezone imao dve uzasne povrede, ima ozbiljnih problema sa kolenom. Apsolutno svaki navijac Partizana bi voleo da ima Gagija u ekipi, verovatno i trener, ali pita se nesto i igrac, odnosno neko 11/12 mesto u rotaciji jednostavno nije ono sto njemu treba. Vidi se da nije odustao od neke ozbiljnije kosarke, u smislu da pokusava da vrati karijeru gde je bila i da kroz Megu udje pre svega u neku rutinu i formu. Poslednje sto treba igracu koji izlazi iz ponovnih, teskih povreda nakon rehabilitacije jeste mala minutaza, ovaj dolazak u Megu je tacno ono sto mu treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, uini said:

@Kooineeperk, nisam u fazonu da kontriram, jer se slažem sa generalnim vajbom tvog aktuelnog posta;

samo, madar kao neki propali fringe nba prospect ne može biti jednako jaramazu, koji je dokazan euroleague role player.

Znak jednakosti (zapravo nije bas bila jednakost vec Madar + Glas > Jaramaz) je bio u smislu nekih finansija, da li Madar kosta koliko Jaramaz i Glas zajedno? Pa kostaju sigurno vise. A to sto isporucuje Madar isporucio bi i Jaramaz. Naravno, Madar ima mnogo veci plafon. 

 

6 hours ago, uini said:

lučić je do ove sezone bio u top 3 krila u euroleague, iza clyburna i možda u ravni sa kalinićem.

A Kalinicu je nudjeno, tako da... Ako se imalo para za Kalinica, a tu su bas morali da se isprse da bi postao janicar, onda je bilo i za Lucica i jos da preliva. 

 

6 hours ago, uini said:

sve tri kupovine su jednako neverovatne, pošto sva tri igrača imaju ugovore u trenutku željkovog dolaska i važni su na svoj način za te el ekipe.

Slazem se, ali nije Zoc dosao juce i sad se setili da dovode igrace. Zoc je prosao dva prelazna roka. Lucic je produzio ugovor sa Bajernom u februaru ove godine. Dakle moglo je sa njim da se prica... 

 

 

 

5 hours ago, Ne sam Safete said:

Je li nas zajebavate sa tom pričom o bivšim igračima, pa da smo ih mogli zadrža(va)ti u Partizanu bili bi najjača dinastija u evropi.

Jbg, nama izgleda niko nije objasnio da je to nemoguce pa smo vratili Kalinica prakticno u njegovom prajmu. 

 

6 hours ago, Milos 3.14 said:

Zato je važno da Partizan što duže zadrži Trifu, Balšu i da tu pridoda još 2-3 igrača. Idealno bi bilo na različitim pozicijama.

Trifa nije potreban nivo, cini se ni za 12. igraca sa srpskim pasosem. 

Alen, Balsa, i Tristan ako se uozbilji su svakako neko s kim vredi raditi. To je, naravno, moje misljenje. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goofy said:

 

Verujem da ne gledaš, ali Trifa te upravo demantuje protiv Future.

 

Znam, nije baš neko merilo...

 

Pratim rez, gledam fudbal. Video sam minute i poene i za njega i Tristana, reklo bi se da je Zoc poslusao poruke sa transparenta. 🙂 

 

Salu na stranu, jedna utakmica ne cini sezonu. Ne znam u kojim momentima je napravio ove minute ali ova tekma je odavno u garbage time-u. 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...