Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

16 minutes ago, Jakob Aman said:

Brat Zofri se oprostio od Zalgirisa. Steta sto nije u najsjajnijim odnosima sa Obradovicem...

Nikakva steta za vas, veruj mi...bivsi igrac, koji nije bio visoka klasa ni u prajmu, a poslednjih 2, 3 sezone je hodajuca povreda, od njega je maltene samo ime ostalo, a i to ime je vise romantizovana verzija u grobarskim glavama, nego sto je ikada nosilo neki ozbiljan kvalitet

Edited by Gudura
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Žofri je u zadnje 4 godine, u proseku propuštao skoro 50% tekmi. Dva puta u te 4 godine je odigrao tek jednu trećinu tekmi svoga kluba.

Na sve to puni  32  godine uskoro (rodjen na isti dan kao moj prvenac, pa ne mogu  to da zaboravim nikad 😄 )

 

Ako nam nešto ne treba, to je ta količina rizika kod jednog igrača.

 

Inače, jeste zahvalan igrač koji maksimalno pošteno odrađuje svoj deo. Prva sezona u Žalgirisu je bila baš dobra, a i prošle godine su malo živnuli kada se on vratio. 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Sam B said:

Ja kontam da je Lovernj zelja Grobara samo u medijima 🙂

 

Covek tri sezone ne igra ozbiljnu kosarku.

 

Ovi statsi u timu koji je bio na 50% u EL nisu "ozbiljna košarka":

Snimak-ekrana-2022-07-29-145303.png

 

Ok.

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lauvergne je postao injury prone ali kad igra - igra sasvim dobro. I dalje je prilično jak fizički ali nije operisan ni od nekih funkcionalnosti koje nisu svojstvene centrima tipa Lessorta. Ne znam zašto biste čak i u ovoj situaciji bili gadljivi na takvog igrača kao člana rotacije, osim ako se čeka neki baš evroligaški kapitalac tipa Milutinova. 

 

Btw, da se nadovežem na priču sa prethodne strane, Radonjić je porazio Željka na svim frontovima iako je imao napadački inferiorniji tim po čistom talentu. Kladio se na ono što je inače njegov bread and butter (nekakav kontinuitet makar role igrača, čvrstina i disciplina) i dobio. Pre sezone su šanse bile 50-50 ali sam ja ipak više verovao kontinuitetu nego nabacivanju kvaliteta. Sada KKP em ima neki kontinuitet em ima žestoko nabildovan tim i nekoliko EL 1st tier igrača, pa da vidimo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2022 at 9:59 AM, Cooper said:

Mogu samo da zamislim razočarenje sad kad nas bace u EL posle 8 godina pa kad se vežu 4 poraza.

E to bi stvarno bio uspjeh, ova ekipa da veže 4 poraza.

18 hours ago, Chaos Is Me said:

Btw, da se nadovežem na priču sa prethodne strane, Radonjić je porazio Željka na svim frontovima iako je imao napadački inferiorniji tim po čistom talentu.

 

Ja ne znam kako smo došli do toga da to neko treba da napiše, kad je toliko očigledno da je Zvezda prošle sezone bila tim, a Partizan uglavnom skup pojedinaca.

Obraeffect, definitivno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, baš čudno da ekipa građena godinama bude više tim nego skupina igrača koji prvi put igraju zajedno. Hoće to da se izgradi tim za 4-5 meseci 🙄

I pored toga, jedini pravi problem je bila selekcija, naročito na kecu, ali ajde, prežvakama tema. 

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, realno *w said:

Da, baš čudno da ekipa građena godinama bude više tim nego skupina igrača koji prvi put igraju zajedno. Hoće to da se izgradi tim za 4-5 meseci 🙄

I pored toga, jedini pravi problem je bila selekcija, naročito na kecu, ali ajde, prežvakama tema. 

 

 

pa sad, ako su davidovac, lazic, dobric i kuzmic dovoljni da se kaze da je to ekipa gradjena godinama (sve donekle bitni igraci ali realno sporedne prirode), onda imas pravo.

 

zvezda je imala igrace koji su u nekom trenutku karijere igrali za radonjica, poneki i zajedno ali je tim bio nov izvan cetiri pomenuta sidekicka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

pa sad, ako su davidovac, lazic, dobric i kuzmic dovoljni da se kaze da je to ekipa gradjena godinama (sve donekle bitni igraci ali realno sporedne prirode), onda imas pravo.

 

zvezda je imala igrace koji su u nekom trenutku karijere igrali za radonjica, poneki i zajedno ali je tim bio nov izvan cetiri pomenuta sidekicka.

 

A Kalina, Volters i Mitrović su novi igrači, koji su se igrom slučaja uklopili brzo :lol_2:

Ne samo da su svi igrali u Zvezdi, u potpuno istom Radonjićevom sistemu, nego su igrali zajedno.

Bukvalno jedini novi, a sa bitnom ulogom u timu, su bili Holins i Ivanović.

 

Stvarno od tebe ne očekujem ovakve promašaje od postova. 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, uini said:

nisu igrali pre dve sezone, vec prilicno davno. po toj logici je nunnaly domaci jel?

 

Iako iz ugla ekipe nije,  svakako da će Željku biti lakše sa njime, nego sa Kurucom, Murom, Smajlijem, Madarom, svima ostalima koje je pre Partizana, gledao eventualno na nekim klipovima.

Ne samo što je kvalitetniji igrač naravno, nego što savršeno poznaje njegove navike, prednosti, mane.

 

Ovako, krene sezona, ti skontaš da ti jedan igrač ne može da ispuni ni minimum organizacijskih zadataka, a drugi puca pod pritiskom u 3 od 4 tekme u proseku, možeš ili da probaš da izguraš sa time, ili neka naknadna doselekcija, koja očigledno nije bila opcija.

 

Sa druge strane, poredimo to sa recimo Voltersom, koji je em odigrao 60 tekmi sa Radonjićem, em i maltene sve sezone posle toga odigrao na jako sličnom, konstantnom nivou.

Pričamo o igraču koji ima više EL/EC tekmi, nego 10 igrača Partizana zajedno.

 

 

*****

 

Sve u svemu, potpuno mi je neverovatno raspravljati na tu temu sa bilo kime ko iole razume košarku. Za bilo kojeg trenera koji ima kakav takav sistem, to uspostavljanje sistema, biranje igrača koji odgovaraju istom, koji mogu da ispune neke zamisli, za koje zna šta da očekuju kad su pod pritiskom, je jedna od  najvažmijih stvari.

I upravo to je nešto što u strašno malo slučajeva vidimo u prvoj sezoni, bilo kog trenera. Verovatno postoji neki primer, koji sada ne mogu da se setim, ali bi onda svejedno to mogli nazvati izuzetkom.

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, realno *w said:

Sa druge strane, poredimo to sa recimo Voltersom, koji je em odigrao 60 tekmi sa Radonjićem, em i maltene sve sezone posle toga odigrao na jako sličnom, konstantnom nivou.

Pričamo o igraču koji ima više EL/EC tekmi, nego 10 igrača Partizana zajedno.

 

eto, solidan primer, poređenje sa woltersom (ili kalinićem)

 

wolters igrao sezonu 2016/17 sa radonjićem (kalina jednu još ranije); 

nunnally igrao cca godinuipo sa obradovićem 2016-2018.

 

nemoj da se šokiraš zato što te upućujem na proste stvari: i ja sam igrao sa nekim likom basket pre 6-7-8 godina redovno ali to ne znači da smo mi sada deo ekipe koja se gradila godinama.

 

naravno da je lakše kada imaš iskustvo sa xy igračem.  naravno da to ne znači da je on sada deo nekog kontinuiteta zato što je bio jednu sezonu sa istim trenerom pre 6-7 godina, samo to kažem.

3 hours ago, realno *w said:

Da, baš čudno da ekipa građena godinama bude više tim nego skupina igrača koji prvi put igraju zajedno.

 

daklem, ovo si ti napisao. to nema veze sa kasnijom eksplikacijom kako je treneru lakše jer je nekada ranije (pre 5-6-xy god) radio sa xy igračem.

lakše jeste ali to nije ekipa koja je građena godinama.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...