Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Nema šta, prošle godine smo se mi vratili sa 0:2 pa izduvali, ove godine smo vec prodali jednu 2:0 seriju, ako izgubimo i ovo, zasluzuju komsije da nas prckaju narednih 10 godina i da sav budzet Vucic da njima, a mi da se vratimo u Halu sportova.

Uspeh cele sezone, a i vrv i buducih,  staje u sledecu utakmicu, pa od tima samo ocekujem da Ostojini plaćenici pobede Čovićeve plaćenike i to je to.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Disclaimer: 11 piva

Citam forum jos od b92 i naveo bih jedno 20 forumasa sa obe strane koji su u to vreme davali kvalitetan sadrzaj ali to je besmisleno.

Prateci domacu(svi smo nasi) kosarku jos u vreme dok su Gecevski i Cekovski bili neresiva enigma igrajuci za Zadar pa da ne nabrajam dalje, znaci ne mnogo daleko ali vec relativno u istoriji, dodje mu nesto kao nostalgija.

Ostali klubovi vise nisu ni u kakvoj mogucnosti da uticu na bilo sta. Incident je da se zabiberi corba jednom u 20+ utakmica, mladih igraca je sve manje, otvorile su se razne opcije nove plus je veca zarada u kosarkaski nerazvijenim sredinama, motivacija boriti se protiv ovakvih Partizana i Zvezde sve manja i nebitno je da li je ABA ili KLS u pitanju, prosto je izgubljen smisao.

O mecu, iako je utakmica bila na 126 poena i 21 bacanje ukupno, sudjenje je ovde najmanji problem. Kontekst ili ne i kako god ko shvatio sta je momak hteo reci je apsolutno sve u ovom dvomecu i izbegnutoj seriji u kls vec drugu godinu zaredom govori sledece:
"Bogdanović: Jokić je imao sreće što nije igrao za Zvezdu ili Partizan"  ; Cak je i jedan Vasa Micic iako ne pruza ni blizu slicne partije u reprezentaciji svedok tome.

Ovo vise nema veze sa sportom i apsolutno se osecam dehumanizovano sto imam tu neobaveznu obavezu da pratim ovu farsu izmedju dva razmazena derista. Atmosfera koja govori da apsolutno niko ne treba niti moze da postoji da bi probala da narusi spokojstvo koja imaju nasa dva draga kluba skoro sa svima se u medjusobnom odnosu. Medjusobni odnos je ostavinska rasprava sa ugovorom o dozivotnom izdrzavanju pride.

Dva trenera u vrhu evrope po skillu, igraci kakve bi pozeleli svi evropski velikani u rosteru, skromni broj mladih talentovanih igraca, relativno sportska prica u odnosu na bolest koju dva kluba sa ponosom isticu u domacem brlogu vec neko vreme. Relativno korektni odnosi izmedju igraca na terenu. Plodno tle da svima pokazemo i dokazemo i da otklonimo svaku sumnju da nase frustracije sobom i drustvom i svime generalno postoje kao dokaz vremenu gde smo svi mi krenuli, sto bi nas bivsi cenjeni ministar rekao, putem bestijalnosti.

Peta utakmica, poznavajuci nas narod i mentalitet, sprema najgore od svega vidjenog u ove cetiri utakmice. Lavovska borba, ne ona na terenu vec coveka sa samim sobom, izboriti se sa tim primitivizmom u sebi i jednostavno proveriti rezultat na kraju jer svako sudelovanje u ovoj farsi nuzno znaci i sudelovanje u ovoj toksicnoj mocvari.


 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Jako sam bio razočaran nekih 27-28 minuta. Žalosno izdanje. Tad smo već imali 15 IL. Baš sramotno smo izgledali, bez ikakve energije.

 

Povadismo se malo, na kraju smo mogli i da priđemo na -2, -3, ali eto.

 

One sudijske budalaštine iz poslednjih nekoliko minuta ne vredi analizirati.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kendrick said:

 

I u majstorici smo delovali skoncentrisanije, sa vise samopouzdanja. Odlucile su bas sitnice, neke nase losije odluke, Wolters i Kalinic 2/2 za 3. 

 

Uglavnom, stoji da nema nekih pravila, ali je momentum svakako kod vas, kao sto je bio kod nas prosle sezone.

Igrali ste jako dobro do prekida, na zalost mislim da je tada to poremetilo. Cak sam bio siguran da gubimo seriju do eto tog trenutka jer mi krvi nismo imali. 

Link to comment
Share on other sites

Čestitke CZV na pobedi, ljudi bili bolji i pošteno pobedili. Jesu ljudi u crnom bili tu da se pobrinu da se odigra peta utakmica, ali to je stvarno bilo bespotrebno, videlo se da nismo ni blizu. 

 

Ne možeš da dobiješ utakmicu sa toliko izgubljenih lopti, lošom odbranom u bitnim momentima i skraćenom rotacijom. Nećemo moći ni petu da dobijemo ukoliko se nastavi tendencija.

 

Mi moramo mnogo oštrije i fokusiranije u odbrani da bismo uopšte imali priliku da dobijemo. Da ne pričam što centarski trio apsolutno mora bolje. 

 

Biće zanimljivo... al što reče neko gore, prava prilika da se ispolji ono najgore umesto onog najboljeg u nama (na publiku mislim). Očekujem tvrdu utakmicu, tuču, nervozu... klasičan meč za titulu na kraju juna, ne može drugačije.

 

Jbg, momci, to je to, nema nazad, do or die, i to važi za obe strane, sad će da se vidi ko je junak.

 

U svakom slučaju, napred Partizan!

Edited by Dzep
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Opet;

 

Sa druge strane, ofrlje izvedena statistika igraca oba tima koji su veceras bili u rosteru:

Zvezda:

John Holland  1x kup Israel
Luca Vildoza 1x Spanska Liga  4x Medalje Argentina 
Stefan Lazarevic 1x aba
Facundo Campazzo 2x evroliga 3x Spanska Liga 2x Spanski Kub 4x supercup Spanija 9x medalja argentina 4x sampion Argentina 
Luka Mitrovic 5x KLS 4x ABA 4x KRK 1x CG Sampion 1x CG kup
Branko Lazic 8x KLS 6x ABA KRK 7
Hassan Martin  1x Grcka liga , 1x kup Grcka 1x kup Crna Gora
Ognjen Dobric 4x ABA 5x KLS 4x KRK
Nemanja Nedovic  Eurocup x1 Grcka liga 1x Grcki Kup x1 Srebro OI x1
Stefan Markovic 1x ABA 1x Italijanska Liga , 2x KRK


Partizan:
Leday Zach 1x Litvanska liga
Kevin Punter 2x liga sampiona, 1x Italija kup 1x Grcka kup
Dante Exum 1x medalja OI
James Nunnaly  Euroleague x1, Turska Liga x2, Turska kup 1
Mathias Lessort Eurocup x1
Danilo Adjusic 1x KLS , 1x KRK, 1x Bosanski kup
Ioannis Papapetrou Grcka liga 5x, Grcki Kup 2x
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta ovo govori. Priznajem da pratim KKP sa veeelikom dozom rezerve u odnosu na prethodni mandat uprave pa valjda više uključujem neko promišljanje ili sam možda samom sebi malo objektivniji i iskreno meni je ovo mnogo bolja ekipa od Zvezde, ovi spiskovi igrača i dostignuća mi ne znače baš ništa. Pri tome je zabrinjavajuča činjenica da se povede 2:0 i to dosta neupitno, a onda se izlazi 2x jako beskrvno, ili barem mnogo slabije - kao protiv Reala. Ne uspevam da provalim da li je u pitanju mentalna ili psihička priprema, ali nešto nije dobro. Očekivao bih da se uzmu domaćinstva i da se otkine barem jedna i to lagano, bez obzira na relativno nesportski ambijent.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne resava se nista udaljavanjem Covica iz kosarke jer je njegovo ponasanje posledica neceg gadnog, a ne uzrok.

 

Da li se neko seca Milojevica i Avojobija? U kojem klubu je tada bio Covic? Ja se nesto i ne secam da je pre potpune propasti KKCZ i zatim i uzdizanja tog kluba bilo zategnutih odnosa na relaciji FMP - Partizan, ali se zato dobro secam da je bilo svega i svacega kada se igrao "najveci duel u regionu i sire".

 

Sustina je da bi se odnosi itekako smirili kada bi oba kluba bila u EC i imala ucinke koje imaju CED i BUD i to tako iz sezone u sezonu, dok EL igra i ABA osvaja Cedevita Olimpija pomocu novca jednog privatnika. Ne pomaze tu ni odlazak Covica, pa taj se vise sprdao sa svojim klubom kada je imao viziju da mu je sin spreman da skoluje evroligaske plejmekere, KKP je pominjao samo da bi sebe zastitio i jer u masama najlakse pali kada se nadje krivac za sve, a oni su se menjali - sudije, zla ABA liga koja ne voli nas mocne Srbe, Bokan i krimosi, kriminalna drzava zvana CG, hobotnica zla koja na silu zeli na prvo mesto cim dobije malo veci budzet, evo sada je i zla EL dosla na red.

 

Dakle, ljudi treba da se nauce da moraju da dodju i porazi i neuspesi i susni periodi i mali budzeti i da je sve to deo istorije klubova koji samo ulepsava pobede, trofeje i lepe trenutke slave. Posto je to samo SF film, da ne kazem fantazija, pa naravno da nista nece prestati odlaskom Covica i dolaskom nekog novog Covica, ne mrze navijaci KKCZ navijace, igrace i trenere KKP jer im je Covic tako rekao nego zato sto su nauceni da prvo mesto pripada samo njima, a KKP je medju retkima koji se vodi slicnom filozofijom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nemanjaol said:

Neverovatno pičkasto izdanje cele ekipe jedno 35 minuta utakmice.

 

Jedino Aleksa je odigrao konkretno i ko čovek.

Ja bih udario neku baš jaku "nismo isti" kampanju. Možda jedino to bi moglo da dopre do mozga ljudi.

 

A navijači Zvezde su ovim performansom onako lepo zagrebali dno, jedino što je bilo jadnije i bednije od ovoga je bilo ono pljuvanje Vlade Jovanovića u Železniku.

 

Ukoliko niste isti, kampanja nije ni potrebna, jelte. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Na forumu nismo, i tako je od kako su se avangardisti odvojili.

 

U prve 4 utakmice ovog finala isto nismo, ima sve dokimentovano.

 

Videcemo u cetvrtak u Areni koja dubina kanala ce biti dostignuta.

 

Ne kapiram ovaj edit quota gde se izbacuje samo jedna recnica, al ok

Edited by nemanjaol
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja znam kako bi Dule psihološki spremio igrače za sledeći meč.

Kako će ih spremiti Žoc ne znam , niti sam siguran. Sav pobednički pedigre i cela karijera bi trebala da nam garantuje da negde na poluvremenu se ispucavaju trojke sa logoa na 20 razlike.

Sve osim stoka razlike - da se ne ljubimo. 

 

Ovo su fini momci, ali počeli su da liče na Totenhem. 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nemanjaol said:

Na forumu nismo, i tako je od kako su se avangardisti odvojili.

 

U prve 4 utakmice ovog finala isto nismo, ima sve dokimentovano.

 

Videcemo u cetvrtak u Areni koja dubina kanala ce biti dostignuta.

 

Ne kapiram ovaj edit quota gde se izbacuje samo jedna recnica, al ok

 

Ukoliko je dvadesetak forumaša odavde reprezentativan uzorak za populaciju Partizanovih navijača, odnosno ako se zaboravi prošlogodišnje ABA finale, kao i mnoga pre tog, onda se stvarno može reći da su navijači Partizana kvalitetniji ljudi, nema šta. I ukoliko iskuliramo onaj delić koji u poslednje vreme preti Brankici Stanković i vređa Nedovićevu ženu, to isto može da se izbaci iz računice. Šteta samo što su vam igrači izgleda navijači Zvezde onda.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nbtn said:

Disclaimer: 11 piva

Citam forum jos od b92 i naveo bih jedno 20 forumasa sa obe strane koji su u to vreme davali kvalitetan sadrzaj ali to je besmisleno.

Prateci domacu(svi smo nasi) kosarku jos u vreme dok su Gecevski i Cekovski bili neresiva enigma igrajuci za Zadar pa da ne nabrajam dalje, znaci ne mnogo daleko ali vec relativno u istoriji, dodje mu nesto kao nostalgija.

Ostali klubovi vise nisu ni u kakvoj mogucnosti da uticu na bilo sta. Incident je da se zabiberi corba jednom u 20+ utakmica, mladih igraca je sve manje, otvorile su se razne opcije nove plus je veca zarada u kosarkaski nerazvijenim sredinama, motivacija boriti se protiv ovakvih Partizana i Zvezde sve manja i nebitno je da li je ABA ili KLS u pitanju, prosto je izgubljen smisao.

O mecu, iako je utakmica bila na 126 poena i 21 bacanje ukupno, sudjenje je ovde najmanji problem. Kontekst ili ne i kako god ko shvatio sta je momak hteo reci je apsolutno sve u ovom dvomecu i izbegnutoj seriji u kls vec drugu godinu zaredom govori sledece:
"Bogdanović: Jokić je imao sreće što nije igrao za Zvezdu ili Partizan"  ; Cak je i jedan Vasa Micic iako ne pruza ni blizu slicne partije u reprezentaciji svedok tome.

Ovo vise nema veze sa sportom i apsolutno se osecam dehumanizovano sto imam tu neobaveznu obavezu da pratim ovu farsu izmedju dva razmazena derista. Atmosfera koja govori da apsolutno niko ne treba niti moze da postoji da bi probala da narusi spokojstvo koja imaju nasa dva draga kluba skoro sa svima se u medjusobnom odnosu. Medjusobni odnos je ostavinska rasprava sa ugovorom o dozivotnom izdrzavanju pride.

Dva trenera u vrhu evrope po skillu, igraci kakve bi pozeleli svi evropski velikani u rosteru, skromni broj mladih talentovanih igraca, relativno sportska prica u odnosu na bolest koju dva kluba sa ponosom isticu u domacem brlogu vec neko vreme. Relativno korektni odnosi izmedju igraca na terenu. Plodno tle da svima pokazemo i dokazemo i da otklonimo svaku sumnju da nase frustracije sobom i drustvom i svime generalno postoje kao dokaz vremenu gde smo svi mi krenuli, sto bi nas bivsi cenjeni ministar rekao, putem bestijalnosti.

Peta utakmica, poznavajuci nas narod i mentalitet, sprema najgore od svega vidjenog u ove cetiri utakmice. Lavovska borba, ne ona na terenu vec coveka sa samim sobom, izboriti se sa tim primitivizmom u sebi i jednostavno proveriti rezultat na kraju jer svako sudelovanje u ovoj farsi nuzno znaci i sudelovanje u ovoj toksicnoj mocvari.


 

 

 

Pisi cesce i nemoj trezan da dolazis na forum! 🙂 

🍻

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Cooper said:

 

 

 

odlican govor-izlaganje, sa poentiranjem na kraju, koje ne sme da abolira nikoga ali kada bi bilo napisano npr ovde od strane rendom zvezdasa, sigurno ne bi bilo dozivljeno identicno.

 

kao sto rekoh nakon trece tekme, kultura nasilja, zbog toga idem na proteste a ujedno ne idem na tekme od cca 1998.

 

kriterijum je nizak ali ja sam vrlo zadovoljan ako ne lete predmeti sa tribina, bilo upaljaci, novcici, dildoi ili nesto trece. koliko sam uspeo da vidim [mozda gresim, nisam sve pratio pazljivo plus na mute mi je stream], toga nije bilo. za verbalne sramote bi trebalo vreme da se eliminisu a one mogu da povrede samo emotivno, sto je trenutno okej opcija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja lično nisam verovao ni da se mogu psihički vratiti za prve dve u Areni pa su me demantovali. Mora se ponoviti prvo poluvreme prve tekme što se našeg angažovanja tiče. Jedino što me hrabri od sinoć je Aleksin povratak, značice na puno njegova energija. Lesor je bojim se otpisan mentalno i to je najveći blow. Sa tribina nažalost ne očekujem ništa dobro, odraz stanja u državi jbg.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...