Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Ja ne znam šta mi ovdje analiziramo i za/zbog koga? Ako težimo da se složimo oko nečega složićemo se samo da se ne slažemo. Ako ukazujemo na nešto to gotovo uvijek nailazi na relativizaciju, ismijavanje ili, u najboljem slučaju, na zid šutnje. Ako pokušavamo da se žalimo - ovo nije Ured za žalbe.

Zato se sve češće pitam šta uopšte radim ovdje i vrijedi li povremeno dijeljenje sreće sa par istomišljenika svakodnevnog mazanja govnima od strane većine. Stanjem nacije se niko ne bavi pa zašto da se bavim ja ili bilo ko drugi ovdje. A stanje nacije nije zabrinjavajuće, tu smo granicu prešli još tamo početkom vijeka. Stanje nacije je da je bolje da je nema jer nešto ovako zatrovano ne može da se oporavi za deset generacija kad bi sad krenuli da radimo na tome. Sport nije uzrok tome, sport je manifestacija tog stanja.

Želim da vjerujem da većina ljudi koji su bili sinoć na utakmici ne odobrava ono ponašanje i, kad bi bilo koga od njih izdvojio van mase, niko od njih to ne bi ponovio. Pa ipak niko od njih nije juče izašao iz Pionira, nije im ni zasmetalo slavlju na kraju. Kao što niko nije napustio Arenu kad se skandiralo Petruševu ili Nedoviću.

Sutra kad se završi serija niko od nas neće napraviti nikakvu introspektivu, izvući zaključke i pouke, niko od nas neće postati bolji čovjek zbog titule. Osjećaj blaženstva će trajati dan-dva u najboljem slučaju, mržnja će rasti zauvijek.

Uže gledajući, mislim da ovaj (pod)forum treba ugasiti jer je iznevjerio svoju osnovnu/jedinu namjenu a to je okupljanje ljudi dobre volje sa osnovnom pismenošću i mrvom zdravog razuma. Kao i sve u državi, on je postao sredstvo širenja mržnje i (virtuelnog) nasilja i kao takav ne doprinosi ničemu valjanom i korisnom. Naprotiv.

Konkretno što se utakmice tiče mislim da ne postoje uslovi za neku dublju analizu samim tim što nisu stvoreni isti preduslovi za igru za oba tima. Žoc je u pokušaju da ispadne gospodin zanemario bezbjednost svojih igrača i sreća je da su svi izašli cijelih glava sa terena. U tom smislu bolje po nas što smo većinu utakmice gubili i, na kraju, izgubili.

Nisam vidio da je disciplinski sudija podnio neki izvještaj i da li će, pa poučen iskustvom pretpostavljam da će se i naredni meč igrati s publikom. Znači, ništa se nije desilo, sve je u najboljem mogućem redu, čak je stanje bolje nego juče.

Nirvana.

  • Like 7
  • Thanks 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, KockoOblo said:

 

Nema šta da se radi, pošto nije u pitanju vrsta odbrane koja pripada ovom sportu. U zadnjih desatak godina ne postoji ekipa u ABA koja je uspela da se prilagodi. Isto je bilo i na nekim utakmicama u EL. Jedini koji treba da se prilagode takvoj vrsti odbrane su sudije. Igrači nisu kroz čitave karijere nikada pripremani za tako nešto. Ko iole prati košarku, neće ni u jednoj evropskoj ligi naći klub koji odbranu igra kao CZV. Naša jedina šansa je peta utakmica.

 

I za takvu igru postoje resenja. Bolja tranzicija kao i bolji protok lopte u napadu. Panter se opet resetovao u besmislenog driblaca umesto da trazi igrace u boljoj poziciji.

 

Takodje, opet je bilo situacija kad Smajli ili Madar nesto fintiraju vazduh i propustaju sansu da sutnu. U tim situacijama prosto nemas pravo na tu vrstu luksuza.

 

I na kraju, ako vec svi visoki imaju problem sa licnim greskama, mogao je 5 minuta i Kopriva da vidi parket.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Barkley#34 said:

Najbolje je kad se ovakvi likovi ne zadrže na kevtanju nego zaista ulete u teren pa brzinski shvate koliko su se zajebali. Kao onaj u Morači ili onaj što je napao Dmitrovića.

 

Ne mogu da zamislim dokle ide to ludilo i kad će neko, ako ikada, da kaže dosta je bilo. Muka mi je više.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Son_of_a_gun Ne treba gasiti ovaj podforum, ali treba biti nemilosrdan u iskorenjivanju svake vrste relativizacije i pokušaja pravdanja trenutnih događaja nekim prošlim. Inače, ovaj forum će se ubrzo pretvoriti u kakofoniju. Jasno smo definisali pta je prihvatljivo a šta ne. Ko ne razume, ima gomilu echo chamber foruma u kojima može da kenja po drugima i bude pohvaljen.

 

Da li je to lako sprovesti? Nije. Ali je to ono čega smo se prihvatili zar ne?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ABA ima rok do 24h pre sledeće utakmice da donese kazne.

Sve osim zatvaranja prvih redova oko terena je skandalozno.

I druga stvar je dovesti privatno obezbeđenje, kad već security i policija ne smeju da stanu u zaštitu igrača.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pljusak svega i svačega, ulazak navijača na parket pre početka meča, doček kao protiv Budućnosti iako je atmosfera osim skandiranju Nedovicu bila odlična za naše uslove, i komentari komšija na njihovoj temi kako je odlicno izvršen pritisak i kako je bila odlična atmosfera.

 

Idemo mi u 5 utakmicu a onda nema plakanja kakva će atmosfera da bude, sto je najgore za sve ono sto se sinoc dešavalo neće biti kazne nikakve, cirkus apsolutni, lepo je reko covke, nismo isti.

 

Da me ne shvati neko pogrešno, mi nismo zaslužili da dobijemo utakmicu sa 15+ izgubljenih i 10+ promašenih bacanja, ovde pričam o toj popularnoj atmosferi i pritisku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Cooper said:

ABA ima rok do 24h pre sledeće utakmice da donese kazne.

Sve osim zatvaranja prvih redova oko terena je skandalozno.

I druga stvar je dovesti privatno obezbeđenje, kad već security i policija ne smeju da stanu u zaštitu igrača.

koje privatno obezbeđenje u Srbiji sme da se suprostavi onima iz prvih redova?

čak ni "principi" ne bi bili voljni za tako nešto

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Cooper said:

ABA ima rok do 24h pre sledeće utakmice da donese kazne.

Sve osim zatvaranja prvih redova oko terena je skandalozno.

I druga stvar je dovesti privatno obezbeđenje, kad već security i policija ne smeju da stanu u zaštitu igrača.

Druze oladi malo, ovde ljudi pisu o kosarci a incidenata ima na obe strane. Te Tegijeve i Coviceve mantre nismo isti itd zadrzi za svoju kucu. Budala ima na obe strane a na ovom forumu su vecinski normalni ljudi, nazalost ima vas par koji ste zalutali ovde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Druze oladi malo, ovde ljudi pisu o kosarci a incidenata ima na obe strane. Te Tegijeve i Coviceve mantre nismo isti itd zadrzi za svoju kucu. Budala ima na obe strane a na ovom forumu su vecinski normalni ljudi, nazalost ima vas par koji ste zalutali ovde.

Mene ozbiljno zanima kakvo je onda stvarno stanje ako smo mi ovdje većinski normalni? Osim sa utakmica jedini način da sagledam situaciju za mene je ovaj forum, na osnovu čega sam zaključio da ima do dva normalna navijača sa obje strane a ostali ili hine normalnost ili su otvoreni čobani i retardi.

Ono jeste da ovih kvazinormalnih ima najviše, ali to izbije iz nas prije ili kasnije, lažemo samo sebe da smo zdravi i normalni, sve se vidi kao kroz staklo.
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde je pre svega Cooperu uleteo klizeći lik koji je omašio 3/3 stvari koje je pomenuo. Treba malo i sa razumevanjem čitati upise, ne na prvi trigger uletati.

 

Teška priča da budala ima svuda može da prođe ponovo. Svakog jebenog leta ista priča, nekad je isti protivnik, nekada različit, a jedni te isti mandrili rade jedne te iste stvari. A znamo vrlo dobro ko im to omogućava, nakon što ih prvenstveno pozove da reaguju po raznoraznim smećarskim televizijama.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Jedan čovjek zatruje cijelu naciju za sva vremena. Neko bi rekao da se dešava ali nama se dešava baš prečesto da bi bila slučajnost.

Kroz cijelu istoriju reklo bi se.

 

Umesto da se sve to ponašanje proglasi neprihvatljivim i da se nagomilani problemi rešavaju, mi se bavimo time ko je počeo, kad, koliko i ko je procentualno koliko puta zasrao jer to je važno...čim nađemo ime krivca, rešili smo problem.

 

Infantilno društvo, definicija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja evo na preskoke čitam ovu i Aba temu od jutros. John Terry piše ono što bi trebalo da je normalno, takvo ponašanje proglasiti neprihvatljivo i početi da se radi nešto na suzbijanju sprečavanju i prevenciji.

 

Kao što sam pisao da je neprihvatljiv tekst koji je napisan Madaru pre prve utakmice da bačeni predmet može povrediti naše igrače,( a trebalo bi da je nedopustivo bacanje predmeta bez obzira na posledice), kao što je verbalno nasilje nedopušteno, tako je nedopustivo i ovo sinoć.

Ne valja, ne ide, nije dobro, neće izaći na dobro. 

Šta je ostalo od radosti loptanja pod obručljem....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sa 1300 km razdaljine nije mi se previse promenio pogled. Sve ove sto se sad cude dokle smo stigli sa vredjanjem, pljuvanjem i gadjanjem, pa se sad nesto prave fini, osudio bih na po 25 po turu. U kojoj zemlji zivite vi? Zaspite u Svici pa samo na utakmice dodjete kod nas pa vam je cudno. Nista sto se desava po halama nije ni 5% onoga sto se u Srbiji zivi svakog dana. Ne smeta vam sto je konobar direktor Telekoma ili ministar prosvete pa se odjednom cudite sto ulecu na teren. Ne smetaju vam razne kabadahije na ulicama, u skolama, svuda okolo, ali znas sad je Covic ovakav ili onakav i njegovi sledbenici? A on se tu pojavio juce, nije 30 godina tu? Ostoja prosto odise finocom. Smeta vam Covic a ne smeta on, smeta vam Terzic a ne smeta Vucela i Vazura. Nema razlike. Il se borite za normalno drustvo, il cutite i trpite ovo do kraja, nema trece. Ko je prvi poceo i ko prednjaci sustinski nema razlike. Ako ne osudis svoje, nema kmezanja kad ovi "drugi" rade isto. Toliko. 

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Barkley#34 said:

Koliko ima ovde forumaša kojima ne smetaju Ostoja i VV dvojac?

Ako si mene pitao, nemam pojma, al sam siguran da kolko god ih ima, vise im smeta sto ne mogu u ovoj podeli karata da nadjebu ove sa druge strane brda nego sustinski sto su banda. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa nisi nam ponudio mnogo opcija, meni se sa 1000 km promeni pogled u smislu da mi bude još užasnije kakve su nam aktuelnosti u društvu, a to ili revolucija ili ćuti i trpi nije baš fer prema ljudima kojima mnoge stvari smetaju. Politička i socijalna situacija u zemlji/društvu su daleko kompleksnije, pojedinac često ne može ništa sem da zakuka ili zamasti na nekim mrežama ili forumima.

Isto tako, samo postojanje V&V dua ne sme da zabrani ljudima da budu svesni i osuđuju Terzine duhove koji lebde, Čoksa, eto i ovog konobara direktora samo zato što su njini. Dok se presaberemo ko će koga, ko će svog da ogradi, otišli smo 30 godina unazad a ni jedan dan napred.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kendrick said:

Pa nisi nam ponudio mnogo opcija, meni se sa 1000 km promeni pogled u smislu da mi bude još užasnije kakve su nam aktuelnosti u društvu, a to ili revolucija ili ćuti i trpi nije baš fer prema ljudima kojima mnoge stvari smetaju. Politička i socijalna situacija u zemlji/društvu su daleko kompleksnije, pojedinac često ne može ništa sem da zakuka ili zamasti na nekim mrežama ili forumima.

Isto tako, samo postojanje V&V dua ne sme da zabrani ljudima da budu svesni i osuđuju Terzine duhove koji lebde, Čoksa, eto i ovog konobara direktora samo zato što su njini. Dok se presaberemo ko će koga, ko će svog da ogradi, otišli smo 30 godina unazad a ni jedan dan napred.

Ja da sam imao 1% vere u to da je ovo drustvo sposobno da se promeni, ne bih ni zapalio sa skoro 50 preko. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kendrick said:

Što se tiče odbrane rukama i inteziteta... prebiše nas.

 

 

 

Pretučeni samo tako, Lazić koji je za mene veća propaganda anti-košarke od Lazarevića, čovek izgradio karijeru na lupanju sekirica u eri kad je hand check zabranjen. 

 

Ali vam to ne opravdava sranjca u napadu i odbrani.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...