Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

To sto Panter ne mora po svaku cenu da bude u prvom planu je samo dokaz koliko smo jaki na bekovima. Ono sto ce nas sigurno kostati rezultata je definitivno nedostatak kvalitetne zamene na 4 i 5. Poseban mi je nonsens dovodjenje Brodzianskog i sta se htelo s tim?! Potpuni promasaj.

Edited by Aman 2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

...

Opet ponavljam, da li je tema kvalitet njegovih igara ili teorija o nepoverenju u njega u završnicama?  Jasno si napisao kako ga Žoc zakuca za klupu u završnicama da ne bi uzeo neki hero ball, a onda sada ipak ide pa jeste igrao, ali nije dao ništa. Ili još gore igrao je ceo meč dobro, igrao je završnicu, ali je bila jedna dobra serija bez njega.

Ja ni ne tvrdim da je on ne znam kakav ubica završnica, samo da to jednostavno nije tačno da nema Žocovo poverenje. Sada da izvadimo podatak o minutaži u završnicama, verujem da je u samom vrhu ekipe, uz Egzuma i Ledeja,a njih dvojica  iz očiglednih razloga.

Druže,ako ti kilometarski post sa gomilom podataka nije pomogao, pokušaću sa kraćim.

 

Uloga Puntera je promenjena i to ne vidi samo neko ko ne želi da vidi.

Uzima manje minuta i manje protagonizma u završnicama.

To je dovelo do dobrih stvari i po Partizan i po Puntera.

Raduj se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DameTime said:

2. Zašto se napad Partizana raspadne u dosta tekmi i ne uspeju da se izvade iz kanala (neki smo povezali sa 1. tačkom)

 

E pa jbg, sada smo došli do toga da se najbolji napad Evrolige "raspao u dosta tekmi".... Tako nešto bih mogao da napišem za Zvezdu i da bude legit, za Partizan ne znam da li bih mogao da navedem više od 3-4 utakmice u kojima je ozbiljnije podbacio ofanzivno, što je na ovako velikom uzorku stvarno zanemarljivo i što se dešavalo i recimo prajm Efesu.

 

Zato je za vađenje iz kanala u koji se povremeno upadne ključno da se uspostavi neki balans i zaigra kvalitetnija odbrana, ne može se očekivati da napad u svakom trenutku i na svakoj utakmici savršeno funkcioniše, sve i da u rosteru postoji taj mitski floor general. To je taj plan B o kome se priča - digneš agresivnost, čvrstinu i koncentraciju u odbrani, ne dozvoliš protivniku da napravi razliku u trenutku kada tebi ne ulaze šutevi, iz te dobre odbrane dođeš do nekih poena u tranziciji, digneš sebi samopouzdanje i tako preživiš tu krizu.

 

4 hours ago, propolis said:

 

Naravno neko ko će da postigne poene kada krenu crni minuti i nebitno je da li je rezultat na 3 minuta do kraja 98:98 ili 65:65.

 

Jedno pitanje, pošto iznosis te podatke o Partizanovom napadu i odbrani, imaš pravo da dovedes u Partizan jednog igrača kako bi pojačao tim?

Da li bi doveo igrača koji ima karakteristike FG i tako pojačao napad ekipe ili bi se ipak odlučio za defanzivnu zver jer je ekipa najgora u ligi u tom segmentu igre i pojačao ekipu na taj način?

 

 

Najjače da bih im dodatno pojačavao tim, bolje da si me pitao kog igrača bih im oduzeo. 😛

 

Jedan visoki im fali kako god okreneš, neki PF/C koji može da igra u paru i sa Lesorom i sa Ledejom, da ima defanzivnu raznovrsnost, bude timski orijentisan i ima izražen hustle momenat.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@Guru Lepo si doterao diskusiju dotle da smo mi kao pisali ovde kako Partizanu za veće uspehe treba floor general, što apsolutno niko nije izjavio. To što ja mislim da je toe-to-toe sa kompletnim Partizanom KKCZ u prednosti za Facua, ne znači da istovremeno mislim kako Partizan ne može u top 8 bez Campazza. To su dve različite stvari i vremenom smo previše skrenuli s prvobitne teme.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Dzep said:

 

Ih, pa naravno, ali ako već na toj poziciji imaš prospekte koje guraš, onda sam pre za iskusnog i jakog defanzivca kome su skokovi, blokade i timska igra prioritet.

Teško da će do kraja sezone biti puno prostora za guranje prospekata, osim u Aba. Daj Milutinova. 

 

@Stilettommmmm, otprilike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Podbacili smo protiv komšija u kupu, zato sad idemo jako od rane zore!

 

Jesi l živa, Arenice moja?


Sin tvoj živi i pozdrav ti šalje.


Nek uvečer nad tribinom tvojom


Ona čudna svjetlost sja i dalje.



 

Pišu mi da viđaju te često


zbog Partizana veoma zabrinutu


i da ideš svaki čas na VAR


u svom trošnom sudijskom kaputu.



 

U crunch time-u da te često


uvijek isto priviđenje muči:


kako su na isteku Turci koš


u srce nam zaboli u tekmi.

 



Nemaj straha! Umiri se, draga!


Od Nolana to ti srce zebe.


Tako ipak raspali se nismo


da bi pali prepustivši tebe.



 

Kao nekad, i sada sam odan,


i srce mi živi samo snom,


da što prije pobjegnem od kupa


i vratim se pod tvoj bliski svod.



 

Vratit ću se kad iz našeg kopa


rašire se ruke uz pjesmu dragu.


Uz huk pašće Fener i Evropa

Naša sloga biće poraz vragu.

 

 

 

Edited by Son_of_a_gun
  • Like 13
  • Love 1
  • Thanks 1
  • WOW 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ranzo said:

spacer.png

 

Kamerunska!

 

Ortak doneo zastavu pošto je živeo u Kamerunu godinu dana a ima i brdo prijatelja Kamerunaca, možda se zavijori na tribini večeras - ako ne večeras, onda sigurno protiv Albe.

 

Ajmo mi!!

  • Like 7
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, odupri se ludilu said:

Sta je ovo od rane zore sunce ti poljubim?

 

Jeste li mi rod sirocici mali?

iIl su i vas jadi otrovali...

 

Čuj rana zora, moje dete je prava partizanka, em rođena na najveći grobarski praznik (Sv. Sale Istanbulski) em se budi oko 5, max pola 6... 

  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

Dani teku u napetom ritmu

Na forumu to najbolje prate

Top osam sa osmehom Željka 

Često noću u moj život svrate

 

Kad se setim kupa od nedavna

Uhvati me neka čudna jezda

Pa mi često padnu na um riči 

U Nišu je razbila nas Zvezda

 

Krenuli smo svi u Štark arenu

Nadamo se više neg ikada

Do top8 snovi nama sežu

Da ga uhvatiti nećemo nikada

 

Ostaviću grobare i forum

I sve pisme što su znali svirci

I sve SoN-ove, Realne* w forumaše

I sve Dzepove u mojoj ravnici

 

Evroligom će možda plovit lađe 

Tamo-amo kako se ko snađe 

A ja ću negdje gledati u daljinu

I sve više tražiti tišinu 

 

 

Edited by uvrnuto
  • Like 12
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uvrnuto said:

Dani teku u napetom ritmu

Na forumu to najbolje prate

Top osam sa osmehom Željka 

Često noću u moj život svrate

 

Kad se setim kupa od nedavna

Uhvati me neka čudna jezda

Pa mi često padnu na um riči 

U Nišu je razbila nas Zvezda

 

Krenuli smo svi u Štark arenu

Nadamo se više neg ikada

Do top8 snovi nama sežu

Da ga uhvatiti nećemo nikada

 

Ostaviću grobare i forum

I sve pisme što su znali svirci

I sve SoN-ove, Realne* w forumaše

I sve Dzepove u mojoj ravnici

 

Evroligom će možda plovit lađe 

Tamo-amo kako se ko snađe 

A ja ću negdje gledati u daljinu

I sve više tražiti tišinu 

 

 

 

Citam Forum,

misli mi se roje:

Da banujem

nji`ove il` moje?

 

:s_d:

  • Like 4
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...