Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

18 hours ago, Kooineeperk said:

No dobro, pobedila vas grupa cirkuzanata i rukometasa. Sta to govori o vama (pogotovo sto se ne zalite na sudjenje)? 

 

Znači da tim nije sposoban da odgovori na adekvatan način kada se dozvoli tuča.Zašto je tako,nemam pojma. KKP čitavu sezonu ima problem da uopšte udje u bonus, a da se "potuče"...ta opcija,iz nekih razloga, ne postoji. 

 

 

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dzep said:

 

Biće epska bitka, Lesor protiv trojice (Motli Ade i Buker), a već vidim da će crći do četvrte četvrtine pošto od Smajlija teško da ima pomoći. 

 

Što se Balše tiče, nigde ništa nisam pročitao sem u nekim komentarima da se cilja kraj marta za povratak... a little bit too late za nas, ali opet, možda bude na vreme za F4 😂😂

 

Moraće spoljni igrači da iznesu ovu utakmicu, unutra nemamo prevagu. Exum da napadne bilo koga, teško mogu da ga čuvaju, pa ako se to otvori na eventualno udvajanje da pomognu ostali šutevima...

 

 

Pa Lesor cele godine u EL uglavnom igra protiv bar dvojice, a Kostas će, verujem, samo na 4.

S tim što je jurenje hiperaktivne petice kao što je Motli, posebno težak zadatak.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Klasična priča posle derbija, sad napravismo od lika koji nikad nije prebacio 10ppg u EL, a iz Nba je našutiran kao vašarsko kuče nenadjebivog lika. Faku Kampaco je dobar košarkaš i sjajan asistent, klimav šut i visina su mu veliki problem i ja jedva čekam dalje duele sa Danteom. Mentalitetom je blizak cirkusu koji je ovde, i onda je očekivano da će non stop da sere, prigovara, flopuje, to je deo paketa. I prolaziće mu često. Ali čisto košarkaški, poješće ga Egzum u nekoj seriji. Danteov problem je što je ipak došao iz drugačije košarkaške kulture i nekako je i dalje nenaviknut da je ovde sve pitanje života i smrti. Ali je brutalan igrač.

 

Naš problem nije Kampaco, već momenti kada koncentracija ode u majčinu. Zvezda je bila zrela za -25 u prvom poluvremenu, a onda odjednom prave ni iz čega seriju i spuštaju razliku sa -18 na -10 i sa pozitivnim nabojem odlaze na pauzu. Mi u tom periodu promašujemo otvorene trojke, brljamo, domaći igrači posebno, Željko vadi Nanelija koji se zapalio... Proslavljaju momci pobedu već, i to im nije prvi put. 

 

O drugom poluvremenu nemam šta da napišem, malo me je bilo sramota nemoći, ali dešavaju se takvi periodi. Ok, ostaće negde zabeleženo da je Branko Lazić završio bez prekršaja utakmicu u kojoj je u jednom napadu napravio 3, ali utakmica je bukvalno trebalo da bude prelomljena u prvih 20 minuta. Zgazila nas je Zvezda brutalno i to tako treba napisati.

 

Ipak, posle svega, Partizanu je Fener neverovatno važan meč. Pobedom tu se uključuje u borbu za top 4, a ne top 8. Ta pobeda briše sve loše sa Kupa i nadam se da će atmosfera biti pozitivna, a ekipa skocentrisana i nabrijana.

  • Like 5
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, KockoOblo said:

 

Znači da tim nije sposoban da odgovori na adekvatan način kada se dozvoli tuča.Zašto je tako,nemam pojma. KKP čitavu sezonu ima problem da uopšte udje u bonus, a da se "potuče"...ta opcija,iz nekih razloga, ne postoji. 

 

 

Dakle grupa balerina i hejtera dodirivanja znojavih muskih tela, gde pojedini zlotvori ipak vole da zabodu neki cvrst nesportski potez, vodjena od strane dunstera koji ne prepoznaje situacije na terenu? 


Ja ipak imam daleko bolje misljenje i o Zocu i o timu, te ih ne bi vredjao kao sto vi vredjate nas tim. Cuj, rukometasi i cirkuzanti... 😄 to je za Tatu, mozda. 

 

Nemoj ovo licno da shvatis, ti si samo rukomet pominjao 🙂 Ali si mi dao povod da obuhvatim sve. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, zorex said:

Klasična priča posle derbija, sad napravismo od lika koji nikad nije prebacio 10ppg u EL, a iz Nba je našutiran kao vašarsko kuče nenadjebivog lika. Faku Kampaco je dobar košarkaš i sjajan asistent, klimav šut i visina su mu veliki problem i ja jedva čekam dalje duele sa Danteom. Mentalitetom je blizak cirkusu koji je ovde, i onda je očekivano da će non stop da sere, prigovara, flopuje, to je deo paketa. I prolaziće mu često. Ali čisto košarkaški, poješće ga Egzum u nekoj seriji. Danteov problem je što je ipak došao iz drugačije košarkaške kulture i nekako je i dalje nenaviknut da je ovde sve pitanje života i smrti. Ali je brutalan igrač.

 

Naš problem nije Kampaco, već momenti kada koncentracija ode u majčinu. Zvezda je bila zrela za -25 u prvom poluvremenu, a onda odjednom prave ni iz čega seriju i spuštaju razliku sa -18 na -10 i sa pozitivnim nabojem odlaze na pauzu. Mi u tom periodu promašujemo otvorene trojke, brljamo, domaći igrači posebno, Željko vadi Nanelija koji se zapalio... Proslavljaju momci pobedu već, i to im nije prvi put. 

 

O drugom poluvremenu nemam šta da napišem, malo me je bilo sramota nemoći, ali dešavaju se takvi periodi. Ok, ostaće negde zabeleženo da je Branko Lazić završio bez prekršaja utakmicu u kojoj je u jednom napadu napravio 3, ali utakmica je bukvalno trebalo da bude prelomljena u prvih 20 minuta. Zgazila nas je Zvezda brutalno i to tako treba napisati.

 

Ipak, posle svega, Partizanu je Fener neverovatno važan meč. Pobedom tu se uključuje u borbu za top 4, a ne top 8. Ta pobeda briše sve loše sa Kupa i nadam se da će atmosfera biti pozitivna, a ekipa skocentrisana i nabrijana.

 

Slazem se da je Faku daleko od nekog ko ce sam resavati utakmice i serije, niti da je neko ko ce dominirati Dantea na bilo kojoj strani terena.

Njihova najveca razlika (pored visine :D) je u onim pravim liderskim i plejmejkerskim karakteristikama, po cemu je Kampaco vrh Evrope, dok je Dante tu potpuno nedokazan i nema vecih naznaka da bi to toga moglo da dodje.

Kampaco odlicno cita protivnicke napade, upija sve sa skautinga i ne samo da to uspesno primenjuje, vec utice na saigrace da i oni u momentu odreaguju na pravi nacin.

To je ono sto vredi vise od poena i asistencija i to je ono sto ekipu vadi iz kanala u toku utakmice i cini je kompetitivnom ,u svakom mecu i pri svakom rezultatu.

Njihovi dueli ce biti zanimljivi jer su potpuno razliciti, s jedne strane Egzam je brutalno dobar strelac, milina ga je gledati, s druge strane Kampaco je floor general i njegovo (ne)zaustavljanje vredi mnogo vise od 15 ili 20 poena koliko uglavnom ubaci najbolji pojedinac na derbiju.

 

Da ne zaboravim. Dante ne samo da kosarkaski odskace u vasoj ekipi, vec i svojim ponasanjem za vreme i nakon utakmica. Vec par puta ga gledam uzivo, neverovatno koliko je lik smiren i kulturan, ume da razgranicni priljavstinu u igri od elementarnog nevaspitanja i bezobrazluka, za razliku od nekih. To i jeste jedan od razloga zasto je napravio to sto je napravio.

 

Njegov najveci kosarkaski problem jeste zelja da po svaku cenu igra pleja, to ga je, kako cujem, i dovelo u Beograd. To nikada do kraja nece ici. Covek je atleticizmom i gradjom krilo, sa svim mogucim spososbnostima elitnog beka. Ima top 5 ulaza u Evropi, napada ledjima, cak su mu i procenti suta dobri. Medjutim, njegova pojava na pleju u momentima kada Partizanu ne ide meni lici na to kada bi nekog vrhunskog golgetera stavio da ti igra desetku. Dace on i sa te pozicije golove, na momente ce izlgedati lepo, ali nije to to, i sa njim na toj poziciji ekipa najcesce nece biti u pravom ritmu i harmoniji, a uspostavljanje hijerarhije u napadu odredjivace se po principu "koga krene" jer sve unapred pripremljeno deluje na silu i vestacki, umesto da tece.

 

Zvezda je tu u prednosti jer pored Kampaca cak i par ekselans krilo kao sto je Dobric moze da lici i isporucuje bekovsku porciju poena, dok u Partizanu momci iz pomocnog osoblja gotovo da nemaju nikakav doprinos u onim najtezim utakmicama, sto, naravno, nije samo do njihovih kvaliteta, vec i do karakteristika igraca iz prve petorke.

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je nebrojeno puta ove sezone dokazano da floor general nije neophodan i napad nije problem Partizanu, vec odbrana. A tu nikakav pass 1st plejmejker niti floor general ne pravi razliku. 

 

Ovi igraci su savrseno sposbni da peglaju defanzivu, a zasto cesce to ne rade, pitanje je za Zeljka, a odgvor sigurno nije ogranizator igre.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

Mislim da je nebrojeno puta ove sezone dokazano da floor general nije neophodan i napad nije problem Partizanu, vec odbrana. A tu nikakav pass 1st plejmejker niti floor general ne pravi razliku. 

 

Ovi igraci su savrseno sposbni da peglaju defanzivu, a zasto cesce to ne rade, pitanje je za Zeljka, a odgvor sigurno nije ogranizator igre.

 

Ovakvi tipovi igrača prave razliku u PO serijama i finalnim utakmicama,prave razliku između šampionske ekipe 8 finaliste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

Mislim da je nebrojeno puta ove sezone dokazano da floor general nije neophodan i napad nije problem Partizanu, vec odbrana. A tu nikakav pass 1st plejmejker niti floor general ne pravi razliku. 

 

Ovi igraci su savrseno sposbni da peglaju defanzivu, a zasto cesce to ne rade, pitanje je za Zeljka, a odgvor sigurno nije ogranizator igre.

 

Slazem se. Vas napad funkcionise odlicno, dok funkcionise. Kada stane, potrebna je odbrana. Jedno vreme ste peglali odlicnu odbranu, recimo bas protiv Fenera u Turskoj vam je odbrana donela pobedu. Medjutim, vecim delom sezone do sada igrate vrlo lenju odbranu. Da li je to posledica odlicnog napada pa igraci misle da odbranu nije nuzno igrati, ili nesto drugo, to ne znam. I Zoc je to isticao vise puta. Atletski gledano, vi ste top defanzivna ekipa. U stvarnosti, svodi se na lenje faulove.

 

Sto se floor generala tice, mislim da vam je itekako potreban. Problem je sto ih jako malo ima. Kalatis, Kampaco... ko jos? Ima ih jako malo.

 

Jos jedan edit: Jel pricamo mi o tome sta vam je neophodno ili sta vam treba? Mozda stvarno nije neophodan, to jest moze se i bez toga, ali bi vam bio veliki plus.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, da, mogu da se slozim da je takav tip igraca dobar kada skroz stane napad. Samo sto je Zeks izabrao opciju gde imamo dosta sutera i 1 na 1 igraca koji imaju velike sanse da ubodu iz bezizlazne situacije, na istecima naoada itd. Takodje mogu priznati da bi takav plej sa pregledom igre mozda pomalo i "odmorio" igrace, jer se ovako ipak vise rudari u napadu (kada isti stane. Kada sljaka, to je prelepo gledati, kruzenje lopte, drive and kick...)

 

Palo je i meni napamet da floor generala ima jako malo, ali mislim da bismo doveli nesto makar nalik tome, samo da je Zeljko to zeleo. On svakako odgovara za rezultate...koliko god legenda poput njega moze da odgovara

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moja je pretpostavka da recimo Kampaco i Kalates upravo zato toliko kostaju. Kalatesov sut je recimo cak duplo gori i od Kampacovog, ali ocigledno oni imaju nesto sto se ceni. 

 

Slazem se sa tobom da Zocova ideja vase igre ne ukljucuje nuzno takvog jednog igraca. Koristio bi ali nije neophodan. Vama treba jos jedan centar i onda ni F4 nije daleko.

Link to comment
Share on other sites

Šta znam, ja se i dalje držim teorije da nam je izuzetno opasno da se oslanjamo na napad kao datu dobru konstantu. On nas ne može da izvuče iz ovakvih situacija. Pokazalo se da nije toliko dobar. Drugi EL derbi smo preživeli zbog dobre odbrane i bacanja na kraju, jer je napad isto ovako zaštucao. Sad odbrane nije bilo ni u tragovima a napad se raspao do nivoa da smo promašivali otvorene šuteve. O glupim IL neću ni da pričam.

 

Bez odbrane ovaj tim nema šta da traži u iole ozbiljnijim utakmicama, posebno u seriji. Jednu, dve ćemo dobiti na ludilo, ali ćemo ostale pogubiti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ChrisJudd said:

Kakva koincidencija da smo odbranu igrali u periodu od Efesa do kupa, a baš tad smo na raspolaganju imali više od 6-7 upotrebljivih igrača.

 

prvo poluvreme kupa ste igrali vrlo dobru odbranu, sa fokusom na facu-problem. bar sam ja tako doživeo effort.

 

problem za vas je što u drugom niste imali stintove takve odbrane. ko danas tvrdi da igra vrhunsku odbranu 40mins, laže uglavnom ali je neophodno imati dobro raspoređene pasaže defanzive (kao i ofanzive uostalom)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

prvo poluvreme kupa ste igrali vrlo dobru odbranu, sa fokusom na facu-problem. bar sam ja tako doživeo effort.

 

problem za vas je što u drugom niste imali stintove takve odbrane. ko danas tvrdi da igra vrhunsku odbranu 40mins, laže uglavnom ali je neophodno imati dobro raspoređene pasaže defanzive (kao i ofanzive uostalom)

 

A možda je u drugom bio problem iznuđenih suviše minuta za Anđušića i Smajlagića 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ChrisJudd said:

 

A možda je u drugom bio problem iznuđenih suviše minuta za Anđušića i Smajlagića 

 

ma nebitno. nego, već se pominjalo ovde kako ste igrali lošu odbranu na kupu a ja sam mišljenja da ste u prvom poluvremenu bili jako dobri ali da niste uspeli do kraja to da proizvedete, štagod da je razlog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
prvo poluvreme kupa ste igrali vrlo dobru odbranu, sa fokusom na facu-problem. bar sam ja tako doživeo effort.
 
problem za vas je što u drugom niste imali stintove takve odbrane. ko danas tvrdi da igra vrhunsku odbranu 40mins, laže uglavnom ali je neophodno imati dobro raspoređene pasaže defanzive (kao i ofanzive uostalom)

Ima i do kraće klupe pre svih Pap i Madar, koji su defanzivno mačke a i do kriterijuma suđenja gde je svaki drugi floping Fakua sviran kao faul a Brus Boven ABA lige ubi kapitena bez faula za 26 minuta. (Sa akcentom na prvi razlog)
  • Like 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Patriota iz kauca said:


Ima i do kraće klupe pre svih Pap i Madar, koji su defanzivno mačke a i do kriterijuma suđenja gde je svaki drugi floping Fakua sviran kao faul a Brus Boven ABA lige ubi kapitena bez faula za 26 minuta. (Sa akcentom na prvi razlog)

Brus ima samo 3 titule.

Link to comment
Share on other sites

Sa meča Partizan-Budućnost u Pioniru, sezona 2000/01. Jednom sam pitao (na starom forumu) da li se neko seća tog meča i nisam uspevao da nađem fotku, slučajno danas naleteh na Instagramu (Podcast Luka&Kuzma).

 

Tog meča se sećam jer su navijači nezadovoljni rezlutatom ubacivali stolice na parket pa je Vesa Petrović uskočio na tribine da pokuša da ih smiri a potom su pojedini i uleteli na parket.

 

 

Pogledati

36.00-38.40

45.00-47.35 

_20230221_215436.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uini said:

 

prvo poluvreme kupa ste igrali vrlo dobru odbranu, sa fokusom na facu-problem. bar sam ja tako doživeo effort.

 

problem za vas je što u drugom niste imali stintove takve odbrane. ko danas tvrdi da igra vrhunsku odbranu 40mins, laže uglavnom ali je neophodno imati dobro raspoređene pasaže defanzive (kao i ofanzive uostalom)

 

Prošlogodišnji Milano je lagano cepao top odbranu 40 minuta,a Zenit i Uniks su isto imali utakmice sa blizu 40 minuta top odbrane.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Patriota iz kauca said:


Ima i do kraće klupe pre svih Pap i Madar, koji su defanzivno mačke a i do kriterijuma suđenja gde je svaki drugi floping Fakua sviran kao faul a Brus Boven ABA lige ubi kapitena bez faula za 26 minuta. (Sa akcentom na prvi razlog)

Dosta dobra analiza

  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, propolis said:

Ovakvi tipovi igrača prave razliku u PO serijama i finalnim utakmicama,prave razliku između šampionske ekipe 8 finaliste.

Na osnovu čega ovo tvrdiš? Ja u osvajačima EL u poslednjih 6-7 godina vidim samo Dončića kao floor generala, a on je svakako nadčovek. Vasa i Larkin, De Kolo, Bobi Dikson, Ljulj... niko od njih nije klasičan plej, u smislu o kom se govorilo danas. Pogledao sam jer se ne sećam njegovih partija sa F4, Kampaco učestvovao u osvajanju Realove titule sa 2 skoka i 1 asistencijom ukupno na 2 utakmice. Brutalno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...