Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Vi se u ovom trenutku ne borite za playoff, nego za prednost domaceg terena. Naravno da je prvi cilj uci u playoff, ali ambicije treba da rastu sa formom i rezultatima. Vasa trenutna forma je za 4. mesto koje je potpuno otvoreno.

Za ulazak u playoff vam je bilo potrebno da dovedete odbranu bar na neki pristojan nivo, obzirom da ste napadacki jedni od najboljih u ligi. Ali ova odbrana u poslednja 4 kola je verovatno takodje medju najboljima u ligi. Obzirom da su Makabi i Valensija bili relativno skoro i da se ta gostovanja nisu razlikovala ni po cemu od onih prethodnih (za mene je cak ono u Valensiji bilo najgore), jeste zanimljivo kako ste odjednom poceli da igrate ovako dobru odbranu na poslednja 3 gostovanja. Definitivno ste promenili nesto, a sad koliko ima do toga a koliko do mozda nekog vrhunca forme koji ste uhvatili, videcemo. Verovatno ce se i ekipe uskoro malo vise prilagoditi na te neke promene koje ste izvrsili.

Sto se tice rasporeda, meni se vise svidja ovakav koji imate i vi i mi. Docekuju se jace ekipe, a gostuje slabijima. To znaci da na svakoj utakmici mozes da ides na pobedu, a da je obrnuto otprilike bi znao na cemu si, sa mozda vecim sansama da te neko klepi u BG nego da dobijes u Madridu ili u Pireju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Shikamaru said:

Ajde bre @uvrnuto i ostali MinheNaši treznite se, hoćemo da čitamo utiske 😁

 

Uvrnuto kontam da ce uzivati danas s obzirom da je skinuo mrak na gostovanjima 😄 pticica kaze da ce sad ici na sva gostovanja u nadi da je maler potpuno skinut 🙂

 

36 minutes ago, John Terry said:

 

Ne kapiram da li ste uspeli da izbacite seljacine iz svojih redova ili ste jednostavno fantasticna kosarkaska publika, ali svaka cast za ponasanje na tribini. Ima tu uvreda, pevanja pogrdnih pesama i svasta, ali to bukvalno sve spada pod normalu navijanja. Incidenta bez. Svaka cast.

 

Dok su u Berlinu grupe bile ogradjene policijom, ovde apsolutno nikog nije bilo na tribinama i sve je proslo u najboljem redu. Mi smo sedeli iza nase klupe gde je bilo i navijaca Bajerna i nijedan incident se nije desio. Nemci su bili odusevljeni atmosferom, cesto su nas i sami snimali. Hala je odlicna, recimo slicna Pioniru, ali vise siroka a manje visoka. Navijanje podsetilo na najbolje dane pod Duletom, bukvalno potpuna ludnica od prvog minuta (pomoglo je i sto smo dobro krenuli). Pevanje nase himne smo prekinuli zarad minuta cutanja, jos jedan + za grupe. Sigurno vise od pola hale su bili nasi navijaci, ako ne i cele dve trecine - to se najbolje videlo na kraju utakmice kad je slavlje nastavljeno jos 10ak minuta. 

 

Sto se tice utakmice, dosta ste rekli, za Ledeja se videlo da ne moze i da ga Zeljko dozira. Naneli je bio odlican, raduje sto se vratio u svoj "normalni" mod gde je on izuzetno bitan sraf ove ekipe. Zaista se mora istaci i kapiten - stvarno igra kapitenski poslednjih nekoliko utakmica. On na pocetku otvara utakmice i uliva sigurnost drugima, aktivan je u odbrani, fokusiran u napadu, nema onog divljanja kojem je sklon. Nemam reci za Lesora, toliko je snazan i pokretan, a sa druge strane jako cesto strpljiv u gradnji pozicije i zavrsavanju, postao je igracina. 
 

Nikako nisam ocekivao pobedu, a kamoli ovako laku, bilo je veliko uzivanje prisustvovati mecu.

 

Samo da se na kupu niko ne povredi i nista ne poremeti u samom timu, pa makar i ako ne osvojimo, bitno je da nastavimo u ovom ritmu u Evroligi. 

 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

 

Ne kapiram da li ste uspeli da izbacite seljacine iz svojih redova ili ste jednostavno fantasticna kosarkaska publika, ali svaka cast za ponasanje na tribini. Ima tu uvreda, pevanja pogrdnih pesama i svasta, ali to bukvalno sve spada pod normalu navijanja. Incidenta bez. Svaka cast.

 

Ma jok, nego i solidan broj seljačina ima dovoljan IQ da shvate da su u Evropi pravila drugačija, pa postoji kočnica. Doduše, u Areni je prisutno puno one prave publike, i iskreno se nadam da njihovo prisustvo i psihologija mase utiču edukativno na neke za koje još nije kasno 😄 Svakako je doživljaj lepši nego inače, usudio bih se da kažem gospodski, da se ne peva to što se peva svaki meč. Ovako smo u fazonu: od koga je, dobro je..

 

Pogrdne pesme su odavno zahvatile i publiku, ako već ne može nazad, nek na tome i ostane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mfmilan said:

Ja sam izgleda nešto propustio - kakva je to fora sa Kamerunom?

Odabrani deo navijača večitog rivala nam je nadenuo nadimak KK Kamerun na konto broja stranaca (čitaj igrača crne puti) u nameri da nas uvredi? (Nisam ni ja siguran iskreno) ali smo mi to pretvorili u zajebanciju do te mere da imamo majice i  Kamerunsku zastavu na tribini 😅

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Instinkt said:

 

Manja je od maka a digne junaka, xexe maka

 

:v

 

šah-mat.

19 minutes ago, Shikamaru said:

Odabrani deo navijača večitog rivala nam je nadenuo nadimak KK Kamerun na konto broja stranaca (čitaj igrača crne puti) u nameri da nas uvredi? (Nisam ni ja siguran iskreno) ali smo mi to pretvorili u zajebanciju do te mere da imamo majice i  Kamerunsku zastavu na tribini 😅

 

izgleda da je to jedina dobra fora grobara od '85e, ako je i tad postojala, nisam pratio. ali da, to je način da se sprdaš sa idiotizmom, kao kad zvezdađi 50+ godina pevaju, mi smo cigani, najjači smo najjači

Link to comment
Share on other sites

Science Based Basketball Analytics, Synergy i ostale Basketball-Reference, hold my beer i gledaj vamo i uči šta je napredna statistika:

 

Na gostovanjima u EL mnogo bolje rezultate postižemo protiv ekipa sa muškim nego protiv ekipa sa ženskim imenom. Sa ženskima imamo skor 1-4 (pogodi đe smo jedino opepelili hehe), a sa muškima 4-4.

 

A do kraja nas čeka samo bromance pa ti nemoj veruješ u naučne metode i budeš optimista.

  • Like 8
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 19
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

šah-mat.

 

izgleda da je to jedina dobra fora grobara od '85e, ako je i tad postojala, nisam pratio. ali da, to je način da se sprdaš sa idiotizmom, kao kad zvezdađi 50+ godina pevaju, mi smo cigani, najjači smo najjači

Pa ako se ne varam ime "Grobari" je isto tako nastalo, tj idejno je bila prozivka od strane Zvezdinih navijača (na konto da su naši navijači bili u crnom na tribini) i mi smo to preuzeli kao naše ime. 

Dok je deo Zvezdinih navijača odbijao naziv "Cigani" i tako su nastale "Delije" 

 

P.S. mnogo moćno kad ovi komentatori sa ELTV kažu tipa "and there are the Partizan fans, the Grobari, that translates to The Gravediggers" ima i onaj jedan brat što je prevodio deo himne, jako kul

 

Edited by Shikamaru
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

pa nije isto kada nekoga nazoveš grobar ili darker zato što je crn & kada ga nazoveš ciganin zato što nosi crveno.

kapiraš da je ciganin to što je kamerun u smislu aspiracije uvrede?

Nigde ja nisam napisao da mislim da to nije bio pokusaj uvrede, ne znam odakle si to izvukao 

Ali isto tako sam siguran i da je naziv grobar, tada, takode bio pokusaj uvrede ili neke vrste prozivke (different times)

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

samo ti kažem da ste vi izmislili kamerun, lokalnog tipa. ništa tebi ne izvlačim ili uvlačim, već ti sugerišem da se ne raduješ puno tuđim nesrećnicima, jer partizanovci to imaju (nažalost) u temeljima mržnje prema drugima.

Bukvalno ne razumem o čemu pričaš, kojim nesrećnicima se ja to radujem? Samo sam izneo ono što ja pamtim da su mi stariji pričali, ako nisam u pravu nek me slobodno neko ispravi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Impozantna statistika koja kaze da vam je 6 daleko najbitnijih igraca koje maksimalno koristite ove sezone igralo na 22, 23 ili 24 utakmice u EL od moguce 24.

Dobar rad doktorskog tima i rad na oporavku ocigledno, nisam siguran da se neko moze pohvaliti ovako pozitivinim zdravstvenim biltenom celog core-a.

Link to comment
Share on other sites

Ja samo sa doprinesem dnevnoj dozi podsecanja da nam klub vode pohlepna govna. Puste karte mesec, dva unapred kada gomila ljudi koji vole KKP ne mogu da se obavezu jer ne znaju sta ce raditi i kakve obaveze imati tih dana u ta vremena odigravanja, pritom otvarajuci vrata tapkarosima da se obogate, narocito za Real i Barsu. Znam da sam rekao ds je potez pametan, ali sam onda promislio, moze biti pametan i bedan u isto vreme...

 

Ja dobijam svoj mesecni raspored rada tek oko 20tog u mesecu za sledeci, naravno da cu da izvisim za sve meceve do kraja, osim Fenera (koji ce mi 99.9% biti poslednji EL mec na koji cu moci da odem ove sezone).

 

Potom podsetnik da je nivo 400 za Albu sada skoro pa duplo od najavljene/obecane cene.

 

Ajde da se nadamo da na Balkan zaista karma ne zalazi, kako se inace dojmi. 

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Majica stigla. 

 

Mada sam znala da ce biti neka caka, umesto na kucnu adresu, poslase je u postu na Banjici.

 

Ja uspela da izgubim vozacku u medjuvremenu, vozio me brat, uz komentar: "nisam te ovako ucio" 😀

 

Sad cekamo rodjendan, da napravimo najciganskiji dan jednoj velikoj Grobarki 🖤

  • Like 4
  • Love 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Bravo za igru bravo za pobedu

Jeste bajern oslabljen ali opet, svaka cast

Takodje kapa dole za podrsku, domaci teren u minhenu

 

Samo bez euforije

Daleko je jos top8, ima jos dosta da se igra, svaki mec je bitan, raduje nasa igra ali nije jos nista gotovo, samo hrabro

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...